Acum este 14 Mai 2024, 15:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 24 Sep 2009, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
Angelica - goblen lucrat de Elena by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008
Asa cum v-am promis, gargaritelor, va arat cat am lucrat.
Imi cer scuze pentru lipsa, dar si calculatorul si laptopul au avut ceva probleme cu niste virusi si abia le-am facut.
Sa stiti ca nu am lucrat foarte mult, astazi chiar nu am avut spor deloc. Voi face o pauza de o saptamana sa invat pentru un examen, dar imi iau eu revansa.

Replica: Fotografia de control by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008



Replica: Primul episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008




Replica: Al doilea episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008




Replica: Ce by Anca Lungoci (376 mesaje), la 30-08-2008


surpriza placuta, Elena. Ai si inceput sa lucrezi la ea, motiv sa iti urez spor la goblenat.
Intrebare: de ce nu pui imaginea in picioare? Nu uita sfaturile din unul din topicurile din aceasta saptamana. Latura cea mai mare pe inaltime nu trebuie sa depaseasca 600 pixeli pentru ca altfel nu ti-o ia.
Bafta la examen!


Replica: Au fost micsorate. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008

Da nu pot sa le indrept, nu stiu de ce. Cum le voi da de cap voi posta imediat imaginile.
Imi cer scuze pentru fotografiile nereusite, o sa lucrez la ele.
Sa fie, sa am bafta.
Multumesc frumos pentru urari, Anca.


Replica: Ce culori frumoase! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 30-08-2008

Si cum poti spune ca nu ai avut spor? Daca tu nu ai avut spor, atunci eu nu mai spun nimic. Este un model de-a dreptul angelic si abia astept sa-l vad cum se contureaza.

Nu stiu ce program folosesti pentru prelucrat fotografiile, dar trebuie sa aiba o optiune Rotate. Ii vei da tu de capat pana la urma.

Multa bafta la examen!


Replica: Este angelic. by Maria Nistor (4999 mesaje), la 30-08-2008


Felicitari pentru alegerea facuta! Este un model foarte frumos. O sa fie o placere sa urmaresc acest serial.


Replica: O sa le rezolv eu. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-08-2008


Nico, imi era dor de postarile tale si ale Bicai.
Nu prea am avut spor, spun asta pentru ca va vine sa credeti sau nu, intr-o singura zi am fost pana la Bucuresti si m-am si intors acasa si a doua zi nu am fost buna de nimic. O sa postez in fiecare zi in care am sa cos sa va arat.
Sa ai spor si tu, Nico la goblenat si astept sa vad cum merge Provocarea.


Replica: Ai avut spor, by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 31-08-2008


chiar daca tie nu ti se pare. Sa o tii tot asa! Esti o gargarita tare rapida, atat la cusut cat si la plimbari!
Pupici


Replica: Felicitari, Elena! by Raluca Popa (896 mesaje), la 31-08-2008


Ai lucrat o bucata buna deja si modelul este superb. Iti urez bafta la examen si sa ai acelasi elan la cusut ca si pana acum.


Replica: Si by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 31-08-2008


modelul lucrat de tine este maricel, are nuante frumoase.
Sa ai aripi la ac!


Replica: Adriana, Raluca, Ana Maria, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 01-09-2008


nu mi se pare ca am avut spor din cauza timpului, stresului cu examenul.
Astazi am invatat, dar diseara tot voi coase macar un pic.
Multumesc pntru urari si voua va doresc mult spor la goblenat.


Replica: Elena, by Popescu Crina (160 mesaje), la 01-09-2008


spor la cusut!


Replica: Examenele, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 01-09-2008


reprezinta intotdeauna un stres, dar noroc de goblen. Ne fuge mintea cu usurinta catre lucruri mai placute, imediat ce incepem sa pictam cu acul.


Replica: Ai by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 01-09-2008


noroc ca este un goblen unde sunt pete mari de culoare, Elena. Atata doar ca este un goblen foarte mare.

Spor la invatat si succes la examen! Ce sa-i faci?! Nu simti ca esti student daca nu ai o boaba pe toamna!


Replica: Bafta la examen, Elena! by Zircu Vali (193 mesaje), la 02-09-2008



Replica: Uff, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-09-2008

mi-e dor sa stau toata ziua sa goblenez.
Nu este examen la facultate, acolo le-am luat pe toate.
Va pup si va urez spor la goblenat.
Multumesc pentru urari.


Replica: Indiferent, by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 02-09-2008

ce fel de examen este, sa ai bafta!

Si eu as goblena toata ziua.


Replica: Ate. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-09-2008

Am facut fotografie si la ate, sa puteti vedea ce culori frumoase are.



Replica: Am lucrat, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-09-2008

ieri seara putin si in seara aceasta putin.



Si din nou, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-09-2008

fotografia de control in picioare.



Replica: Este un model frumos, by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 03-09-2008

iar culorile sunt pe masura. Stiu ca ne vei incanta ochii cu el asa ca astept cu nerabdare si urmatorul episod.


Replica: Elena, by Veronica Ene (179 mesaje), la 03-09-2008

ai niste culori minunate si, in ciuda stresului cu examenul, ai mai inaintat. Sa ai spor, mai ales ca iti mai vine o gargarita in ajutor. Felicitari pentru premiu.


Replica: Vazind premiul, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 03-09-2008

am mai prins putere si am cusut putin, nu foarte mult, dar atat cat sa ma linistesc un pic.
Multumesc frumos pentru premiu.



Replica: Si modelul tau este mare, Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 03-09-2008

dar sigur va fi o splendoare. Ai cusut ceva si iti doresc sa ai aripioare la ac si in continuare. Felicitari pentru premiu!


Replica: Multumesc, Nico. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 03-09-2008

Si tie, felicitari. Este un goblen frumos si mare. Incerc sa cos cate putin in fiecare zi pana scap de examen si dupa aceea poate o sa am mai mult spor. Pana atunci, mai fac pauze din invatat sa mai stau cu voi pe forum.
Spor la goblenat. Cum merge Provocarea?


Replica: Pai, by Veronica Ene (179 mesaje), la 03-09-2008

premiul nu ti l-am dat eu.
Lasa ca trece el, examenul!


Replica: Veronica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 04-09-2008

stiu ca nu mi-ai dat tu premiul, - eu am multumit pentru premiul primit si aici in sectiunea cu serialul meu si in celalalt topic.
Astazi am vazut o galerie de goblene a unei doamne in Constanta, modele foarte mari, unele mai mici, pe teme religioase, peisaje mai multe. Imi pare rau ca nu am avut aparatul de fotografiat. Poate maine mai trec pe acolo, dar cred ca nu le pot arata ca sunt de la alte firme. Poate sunt si de la Rogoblen, am spus ca sunt de la alte firme pentru ca am observat culorile si nu erau atat de vii ca acestea de la Rogoblen.


Replica: Poate by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 04-09-2008

sunt si de la Rogoblen. Merita sa iti arunci o privire.


Replica: Ramona, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 04-09-2008

astazi am fost si le-am admirat. Sigur mai trec si maine, - vreau sa ma duc maine prin mai multe locuri ca de sambata imi va fi dor de casa. Ma intorc la Bucuresti. Erau foarte multe modele expuse, unele chiar foarte mari, frumos lucrate.


Replica: Elena, by Laura Brasoveanu (919 mesaje), la 05-09-2008

multumesc pentru imbratisare ta, inedita. Ma intreb daca tanara aceea cu mainile intinse spre tot ce ii poate oferi lumea, nu esti chiar tu. Iti doresc ca la randul tau, sa fii imbratisata cu dragoste de o lume intreaga.
Angelica fecioara sa te ocroteasca si sa te ajute sa-ti impinesti visele.


Replica: Elena, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 06-09-2008

si eu am aceeasi curiozitate: tu esti in imaginea de la imbratisarea gratis?
Spor la goblenat frumusetea ta!


Replica: Da eu sunt, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 06-09-2008

eu sunt la plaja; in vacanta scurta care am avut-o am avut putin timp si de plaja. Sigur o sa am spor la frumusetea mea dupa examen. Va pup si spor la goblenat.


Replica: Sa-ti fie zborul frumos, by Laura Brasoveanu (919 mesaje), la 06-09-2008

Elena asa cum vrei tu: cu tanarul acela alaturi sau cu cel la care visezi. Niciodata nu m-am gandit sa zbor, asa cum faci tu in acea fotografie. Mi-ai dat o idee. Cred ca la urmatoarea ocazie o sa zbor alaturi de barbatii casei mele.

Am observat ca nu ai mai avut rabdare si ai inceput si de sus. Si mie mi se intampla la unele goblene.

Sa-ti fie examenul cu noroc, iar mana maiastra la lucru.


Replica: Multumesc by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 06-09-2008

pentru cuvintele tale. Astazi am ajuns la Bucuresti si nu am mai lucrat nimic la "frumoasa" de 2-3 zile si parca parca m-as apuca macar sa fac doua puncte, dar atata drum de condus, plus treburile de prin casa... Sper sa am mult spor dupa examen. Am cautat fotografia pentru tine ca imi esti draga si cuvintele tale, simt ca sunt spune din inima si pentru asta iti multumesc.


Replica: Elena, by Laura Brasoveanu (919 mesaje), la 06-09-2008

lasa sa-ti curga prioritatile dupa inima ta. Nu cred ca ti-a fost usor nici cu condusul, desi tin minte, ca la varsta ta, mi se parea floare la ureche, dar examenul este prioritar. Sa iti dea Domnul, zbor usor la el, tot asa cum zbori in fotografia aceea minunata.
Da, scriu special pentru tine. Si sa stii ca nu sunt singura. Acest forum are ceva special. Cele ce scriu aici, incearca sa descifreze omul careia i se adreseaza, spera sa aduca un mesaj care sa il bucure pe cel ce il primeste si de aceea si eu am ales sa ma reintorc aici ca la un jurnal deschis. Fiecare incercam sa lasam, la o anumita varsta, ceva in urma noastra. Eu am ales sa las un semn pe acest forum pentru fiecare Gargarita.

P.S. Gargaritele nu au varsta!


Replica: Laura, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 08-09-2008

da, acest forum are acel ceva ce te face sa te simti bine. Gargaritele nu au varsta si chiar daca ar avea aici suntem toate la fel, avem o pasiune comuna: "iubim frumosul" si acel frumos este goblenul. Dar prioritatea mea acum este examenul, insa dupa el, sigur o sa goblenez o zi intreaga, neincetat.


Replica: Sigur vei by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 08-09-2008

trece examenul cu brio, Elena. Si apoi te vei relaxa goblenand la Angelica ta. Cred ca abia astepti. Inca o data, bafta la examen!


Replica: Nicoleta, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 09-09-2008

sigur ma voi relaxa lucrand la Angelica. Sa fie bafta si sa il trec cu brio. Astept sa vad ce ai mai lucrat si tu la Printesa.


Replica: Iti by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 09-09-2008

tin pumnii, Elena. Cand este examenul?

Astazi a fost examenul by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 10-09-2008
Acum astept rezultatul. In seara asta, sigur voi goblena, sa ma linistesc. Multumesc pentru urari si imi cer scuze ca nu am multumit la timp, dar am mai repetat pentru examen.


Replica: Sa fie by Gina Necula (132 mesaje), la 10-09-2008

in ceas bun, examenul tau, Elena. Sigur, goblenatul te va linisti.
Pupici.


Replica: In asteptarea rezultatului, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 11-09-2008

la examen, m-am apucat de goblenat. Va doresc mult mult spor la goblenat si ace cu motorase cat mai puternice.


Replica: Elena, by Lucia Marina (220 mesaje), la 11-09-2008

si tu meriti aceleasi urari pentru ca ai nevoie, la asa model mare. Imi doresc sa ai rezultate bune la examen.


Replica: Multumesc, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 11-09-2008

pentru urari, Lucia. Tu ce lucrezi? Poate voi posta mai tarziu ce am lucrat, dar nu am aici camera de fotografiat, doar camera web de la laptop si acum seara nu cred ca se vede foarte bine, - daca nu, maine la prima ora, promit ca va arat cat am lucrat.


Replica: Elena, by Lucia Marina (220 mesaje), la 11-09-2008

momentan nu lucrez nimic. Profit cat pot sa mai prind ceva aer curat (fac curse de la un parc la altul impreuna cu prietenele), ca mai apoi vine frigul si stau precum huhurezii in casa. Sunt tot dependenta de net (ca si anul trecut) si toata ziua citesc si rasfoiesc netul. In aceasta perioada, imi pun la punct programul administrativ, cum zice Oana si ma pregatesc ca in curand incep serviciul.
Clementina a postat la inceput numai cu camera web si sa stii ca era inteligibil ce vedeam.
Spor in continuare la frumusetea ta de goblen.


Replica: Cum am promis, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

va arat ce am lucrat ieri. Imi cer scuze pentru imaginea nereusita, dar dupa cum am spus aici, nu am aparat foto si m-am chinuit cu camera web. Am fotografiat partea pe care am lucrat-o. O sa incerc sa fac fotografie la tot gobenul. Spor la goblenat, gargaritelor si o zi cat mai frumoasa va doresc.



Replica: Ce ai facut la examen Elena? by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 12-09-2008



Replica: Ana-Maria, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

astept rezultatul, dar cred ca abia luni il voi afla. Multumesc de intrebare.


Replica: Sa obtii rezultatul by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 12-09-2008

pe care il doresti Elena, asta iti doresc. Si intre timp spor la goblenat! Mai ai putin si incepe de se contureze modelul si devine mai palpitant.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

si eu sper sa fie rezultatul cel bun, iar dupa aceea urmeaza un alt capitol din viata mea. Voi avea din nou de invatat pentru un alt fel de examen. Aici, in Bucuresti am venit in ianuarie pentru a urma cursurile Scolii Superioare de Aviatie Civila si acum am foarte multe examene de dat. Spor la goblenat!


Replica: Elena, by Raluca Popa (896 mesaje), la 12-09-2008

ai toata aprecierea si respectul meu. Esti o persoana curajoasa, cu scopuri mari in viata. Iti doresc sa ai putere sa le implinesti pe toate, si mult timp liber, pentru goblenat.
Te pup


Replica: Multumesc, Raluca. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

Sper sa am cat mai mult timp si de goblenat. Oricum te asigur ca de el nu ma voi lasa, - m-a prins atat de tare incat nu voi renunta la el chiar daca voi lucra mai putin ca nu voi avea timp, dar nu-l las. Spor la goblenat si tie si un ac cu aripioare.
Pupici.


Replica: Un nou episod. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

Scuze de calitatea imaginii, dar dupa cum am zis ma chinui cu camera web.


Replica: Am uitat imaginea. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008




Replica: Elena, nici tu nu te incurci. by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 12-09-2008

Ai si tu motoras puternic la ac. Ai cusut in doua zile cat am cusut eu intr-o saptamana.

Intr-adevar, imaginea de ieri era mai reusita. Era facuta la lumina zilei?


Replica: Da, Nico, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-09-2008

prima fotografie am facut-o azi dimineata, inainte de a ma apuca de cusut. Dar nu am cusut asa mult ca am avut de rezolvat treburile de prin casa, cumparaturi. Sper sa mai cos acum pe seara. Astept sa vad cum s-a conturat si la tine Printesa.


Replica: Un nou episod. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-09-2008

Sper sa se vada un pic mai bine. Spor la goblenat, gargaritelor!



Replica: Sa ai spor by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 13-09-2008

si in continuare! Se vede bine ce ai cusut pana acum.

Si sa dea Domnul sa reusesti cu examenele! Esti o persoana curajoasa si tare "lipicioasa", daca pot spune asa. Iti doresc sa ai parte numai de reusite in viata.


Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-09-2008

sper sa fie bine cu examenele. Lipicioasa - imi doresc ca toti cei din jurul meu sa fie fericiti si as face orice sa uite de suparare.


Replica:Esti o fata de nota 10, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 13-09-2008


Sa dea Domnul sa ti se implineasca toate visele si sa fii fericita. Ma bucur ca te-am cunoscut prin intermediul acestui forum.

Sper sa ai timp in continuare si pentru goblen, asa cum iti doresti. Abia astept sa vad cum se contureaza.


Replica: Elena, by Laura Brasoveanu (919 mesaje), la 13-09-2008

iti caut postarile si te gasesc zburand cu gratie, din topic in topic, imprastiind o lumina fina de... fericire. Am observat ca incerci sa o intelegi pe cea care posteaza, ca ii acorzi atentia ta si ca nu uiti sa ii adagi ceva din inima, cu mierea cuvintelor tale. Asa cum spune Nico, este un privilegiu sa te cunosc. Iti doresc sa fii protejata, incat structura ta sa nu se schimbe niciodata.
Ai reusit sa ma uluiesti cu preocuparea ta profesionala. Asa ca nu iti mai port grija cand conduci Bucuresti-Constanta si retur.
Reusita in toate ca, la goblen m-ai convins. Ac fericit, in mainile tale!
Iti zambeste Laura.


Replica: Laura, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-09-2008

sa stii ca zambetul tau mi-a incalzit seara aceasta rece. O noaptea calduroasa fara vant!


Replica: Elena, by Rosculet Adnana (272 mesaje), la 14-09-2008

si la noi este friiig!
Ti-am admirat imbratisarea pentru Laura. Te imbratisez si eu cu drag si iti urez sa ramai la fel de puternica si hotarata in viata.
Un pupic cald pe obrazul tau.


Replica: Brrr! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 14-09-2008

Frig tare, mon cher.
Adnana, am primit pupicul tau si iti dau si eu, nu foarte cald, ca doar ce am venit de afara, dar oricum il vei simti pe obrazul tau. Maine de dimineata o sa ma apuc de goblenat. De acum, abia il astept.


Replica: Elena, by Rosculet Adnana (272 mesaje), la 14-09-2008

l-am simtit si sa stii ca era fierbinte. Te strang la piept cu dragoste de gargarita.


Replica: Si by Maria Zanfir (573 mesaje), la 15-09-2008

eu iti urez sa ai spor la Angelica. Este foarte frumoasa si usor de lucrat. Am lucrat-o si eu pentru sora mea. Doar ca este foarte mare si te cam incurci cu panza.


Replica: Un nou mic episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 15-09-2008




Replica: Sau by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 15-09-2008




Replica: Mic episodul, by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 15-09-2008

cum spui tu, dar completeaza imaginea finala.
Sa ai spor la goblenat, Elena!


Replica: O fi ea usoara, Maria, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 15-09-2008

dar la cat este de mare, un mic episod se pierde in... fotografie. Chiar nu este usor sa lucrezi un goblen mare, ca te cam chinui cu panza. Sa ai mereu spor, Elena!


Replica: Sunt fericita! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-09-2008

Am primit raspunsul mult asteptat! Am luat examenul cu 9,20 si acum cant, rad de fericire. Ma asteapta un alt hop, acela fiind un zbor. Angelica mea incet, incet va prinde contur, - acum voi lucra la ea noaptea sau dimineata cum voi avea timp, dar sigur nu o voi lasa din mana. Spor la goblenat, gargaritelor si va invit la un suc si o prajitura.



Replica: Si sucul, acum. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-09-2008




Replica: Am adus si eu tort, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008

ca sa sarbatorim asa victorie, Elena. Felicitari! Nu ai idee cat ma bucur pentru tine!



Replica: Bravo! by Enache Mihaela-Ema (351 mesaje), la 16-09-2008

Multe felicitari si sa ai intotdeauna forta de a invinge obstacolele vietii.


Replica: Multumesc, fetelor! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-09-2008

Va arat o fotografie cu mine in avion. Eram in Bruxelles-Belgia.




Replica: Wow, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 16-09-2008

felicitari pentru reusita ta! Dar asta nu inseamna ca nu te asteptam cu un nou episod la Angelica. Incantata de cunostinta.


Replica: Si un mic episod. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-09-2008

Astazi, nu prea am avut timp de goblenat. Am alergat cu platile la cablu, lumina si altele, am spalat ceva rufe si am facut si ceva de mancare. Sper ca in seara asta sa mai cos ceva.
Spor la goblenat, gargaritelor!


Replica: Upsss, am uitat fotografia! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-09-2008




Replica: Felicitari, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 16-09-2008

Ma bucur ca ai obtinut asa un rezultat bun. Sa ai aceeasi bafta si in continuare.

Iar Angelica vad ca se contureaza binisor. Sa ai aripioare la ac si timp de goblenat cat mai mult.


Replica: Elena, by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 16-09-2008

doar nu credeai ca o sa plec din gradina noastra pana ce nu iti aduc si eu un tort si felicitarile.

Ma bucur pentru tine. Vei fi insotitor de bord? Nu este usor! Cred ca ai nervi de otel!



Replica: Elena, by Laura Brasoveanu (919 mesaje), la 16-09-2008

am intarziat sa intru pe forum pentru ca am cautat un tort macar la fel de frumos ca cel al Andreei, pentru tine. Ma bucur pentru reusita ta si iti doresc sa ti se implineasca visele si... zborurile.
Iti zambesc cu caldura.



Replica: Un cadou, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 16-09-2008

pentru reusita ta, Elena.




Replica: Pentru o fata ca tine, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 17-09-2008

indragostita de lucrul de mana, un mod mai simbolic de a iti trimite urarile mele. Un cos cu flori pentru reusita ta si gardieni care sa-ti pazeasca visele.
Te felicit, Elena!



Replica: Nici nu stiu cui sa raspund prima oara. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-09-2008
Da, Ramona am facut scoala si ma pregatesc sa devin Flight Attendant (Insotitor de Bord). Va multumesc din suflet pentru torturile voastre, - sa stiti ca am gustat cate putin din fiecare, putin pentru ca nu cumva sa ma ingras si sa nu mai ma incapa costumasul.

Imi sunteti tare, tare dragi. Bica este superb cosuletul care mi l-ai trimis, Laura tortul tau este minunat, Ramona pana si Pitic cand l-a vazut a inceput sa se linga pe mustati, Nico iti multumesc pentru cuvintele tale.

Va multumesc din nou si va urez la toate spor la goblenat si sa stiti ca ma tin de promisiune voi lucra la "Fata mea" si noaptea, oricand voi avea putin timp liber. Voi lucra macar 3 puncte.

Deschid bratele largi si va imbratisez pe toate.


Replica: Eu am ramas by Raluca Popa (896 mesaje), la 17-09-2008

in urma cu vestile, insa niciodata nu este prea tarziu, nu? Te felicit si eu pentru reusita, Elena! Sper sa ai aceleasi rezultate la examenele ce vor veni. Si nu in ultimul rand, sa ai spor la "Fata ta".


Replica: Inainte de a pleca by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-09-2008

la aeroport, va arat ce am lucrat aseara.
Spor la goblenat, gargaritelor!



Replica: Felicitari! by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 17-09-2008

Pentru reusita la examen, pentru curajul tau si, nu in ultimul rand, pentru "fata ta" care "creste" cate un pic cu fiecare fotografie.
Sa ai reusite si succese toata viata si sa iti indeplinesti toate visele.
O imbratisare calda si un zambet.


Replica: Doamne, by Tender Rose (248 mesaje), la 17-09-2008

Elena, bine ca nu esti fata mea ca nu te-as lasa sa zbori decat virtual. Esti o minunata si transpare clar ca esti o fiinta deosebita. As vrea sa-ti scriu multe cuvinte frumoase, dar mi se impleticesc degetele in tastatura ca eu nu sunt ca Letitia sau Laura, ce au cuvintele frumoase in varful degetelor.
Spor la goblenat! Se cunoaste ca, zilnic, depui efort pentru a da viata Angelicai.


Replica: Tender Rose, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-09-2008

prima oara vroiam sa scriu "Trandafir frumos" - simt ca ti se potriveste: esti firava si tematoare. Pana sa vin la Bucuresti pentru aceasta scoala am facut o gramada de traznai. Cand eram mica m-am dus la karate; dupa, am avut o pasiune pentru skateboard; am avut si o perioada cand am desenat, chiar am si castigat un premiu pe liceu; am incercat putin si baschetul, pana m-am accidentat la genunchi (menisc spart); putin si din tenis de camp, dar cu timpul m-am cumintit. Este adevarat ca meseria ce o voi avea este un pic mai altfel fata de altele, dar la scoala am avut profesori extraordinari de pasionati de aceasta meserie, chiar au lucrat ca Flight Attendant, - ne-au spus si din experienta lor si am invatat sa fim cat mai calmi si sa avem si "capul pe umeri", sa nu ne pierdem la orice fleac. Am zburat pana acum de 4 ori ca insotior si mi-a placut foarte mult.


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 19-09-2008

felicitari pentru reusita la examen, si sa de-a Dumnezeu ca tot ce ti-ai propus sa ti se indeplineasca. Iti urez mult succes in activitate.


Replica: Episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-09-2008

Doua zile nu prea am avut timp de cusut, dar recuperez. Spor la goblenat, garagaritelor!



Replica: Ai by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-09-2008

inceput si in dreapta, jos, nu?
In avion o sa poti lucra goblen, oare?


Replica: Cristina, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-09-2008

sigur nu voi avea timp de cusut in avion, mai ales daca este un zbor, spre exemplu, la Bruxelles unde ai foarte multi parlamentari ca pasageri, dar voi lua o carte sa citesc pe drumul dintre casa si aeroport. Un pupic dulce si cald.


Replica: Tot by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-09-2008

este un castig, daca poti sa citesti, Elena.
Numai Bruxelles? Dar lumea intreaga?
Parlamentari? Doar cat sa ii cunosti, dar cred ca sunt niste persoane plictisitoare. Numai unii sunt simpatici.
Un pupic cald si de la mine, ca banuiesc ca si la tine este frig si ai nevoie de caldura.


Replica: Un pupic si de la mine Elena!, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 19-09-2008


Aripioare la ac si multa bafta in tot ceea ce ti-ai propus.


Replica: Felicitari Elena! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 20-09-2008


Se contureaza foarte frumos goblenul tau. Felicitari si pentru noua meserie, cred ca este destul de stresant si asa te mai delectezi cu goblenatul, nu-i asa?
Iti urez numai de bine si spor la goblenat.


Replica: Buna dimineata! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 20-09-2008


Am venit cu un episod nou, doar ca am facut doua fotografii, una sus si una jos. Sper ca weekend-ul urmator sa vina Pitic pe la mine si sa-mi aduca aparatul de fotografiat sa pot sa fac fotografii mai bine. Spor la goblenat si o sambata frumoasa.



Replica: Si a doua fotografie by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 20-09-2008




Replica: Foarte frumos, Elena! by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 20-09-2008

Ai lucrat la fond. Abia astept sa incepi la chipul Angelicai.

Felicitari si sa ai cat mai mult spor!


Replica: Sa ai spor by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 21-09-2008

cat mai mult!
Pitic ce mai face?


Replica: Elena, by Silvia Har (634 mesaje), la 21-09-2008

ce ai facut de ai lipsit de pe forum? Un zbor?


Replica: Pitic by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 21-09-2008

este la Constanta, acasa, sta cumintel ca a plouat foarte mult si lui nu-i place ploaia. A mai primit si putina bataita, ca nu prea asculta si nu prea stie de masini. Imi este foarte dor de el, de Tutu (un papagal Agapornish), de parinti, de prieteni, de toti. Dar mai trece din dor - sunteti aici pe forum cu mine si va multumesc pentru asta.
O seara placuta tuturor.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 21-09-2008

cred ca nu esti singura in situatia data cu Pitic. Nici catelul cumnatului meu nu stie de masini, - adica stie, dar doar de roata. Cu ea are treaba si nu conteaza daca masina este in miscare, asa ca o mai ia si el din cand in cand pe "blanita".
Pupici si o seara placuta si tie.


Replica: Daca-i, by Ileana Miroiu (813 mesaje), la 22-09-2008


bateti cum bat eu un caine drag mie, imi imaginez cat inteleg ei ca nu au voie langa masini.
Si, fiindca este luni, Elena iti urez o saptamana buna la goblenat, iar lui Pitic oase multe si proaspete.


Replica: Detaliu by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 22-09-2008

Sper ca la sfarsitul saptamanii sa fac o poza buna. Cred ca va veni Pitic la mine si imi va aduce camera foto.
Va pup
Spor la goblenat, gargaritelor.




Replica: Elena, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 22-09-2008

daca Pitic ajunge la tine cu aparatul de fotografiat, inseamna ca vom avea macar o fotografie cu el.
O seara buna.


Replica: Un nou mic pas. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 23-09-2008

Zilele acestea, cat am liber profit din plin si cos. Imi cer scuze pentru calitatea mai putin buna a fotografiilor. O zi frumoasa si mult spor la goblenat, gargarite dragi.



Replica: Felicitari, Elena! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 23-09-2008

De doua ori felicitari, pentru examen si pentru goblen. Nu am prea avut timp sa mai scriu pe forum in ultimele luni, dar am urmarit indeaproape ce s-a mai intamplat.
Angelica este un model drag mie si ma incanta sa-l vad cum se contureaza. Am simtit nevoia acum doua saptamani sa ma apuc sa cos o icoana, in speranta ca lucrurile rele se vor spala si pacea va ramane. Am avut doua modele la alegere: Angelica si Madona indurerata. L-am lasat pe sotul meu sa aleaga si s-a oprit asupra Madonei.
Iti urez sa ai spor in continuare si zbor lin.


Replica: Ioana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 23-09-2008

si Madona Indurerata este superba. Eu am cusut-o si tare draga imi este. Sa ai spor si ma bucur ca ai revenit pe forum.
Pupici dulci si o zi frumoasa.


Replica: Ai avut spor, Elena. by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 23-09-2008

Se contureaza foarte frumos Angelica ta. Sa ai motoras la ac si in continuare.

P.S. Si eu ma bucur ca ai revenit, Ioana.


Replica: Wow, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 24-09-2008


cum spune Minerva. Dar ce spor ai avut de la o zi la alta, Elena! Sa fie in fiecare zi la fel.

Ioana, si mie imi este draga Madona indurerata. Are un chip resemnat si impacat cu totul. Ma bucur ca te-ai reintors. Nu uita sa ne mai povestesti de Mihaita.


Replica: In fiecare dimineata, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 24-09-2008

vin cu cate un episod micut. Va doresc o zi frumoasa.
Pentru Raluca: La multi ani, Elizei!
Spor la goblenat pentru toate gargaritele!


Replica: Din ce in ce by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 24-09-2008
mai frumos se contureaza Angelica. Felicitari, Elena si sa ai spor!

Replica: Imi place by Raluca Popa (896 mesaje), la 24-09-2008

cum inaintezi, Elena. Esti perseverenta si iti doresc sa ramai asa. Iti multumesc din suflet pentru felicitari si te pup.
Sa ai spor in continuare!


Replica: Si pentru mine, by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 24-09-2008

Angelica este un goblen special, asa ca spor la goblenat, Elena. Sa-l termini cat mai repede!


Replica: Iti multumesc by Adriana Nicuta (4323 mesaje), la 25-09-2008

pentru fiecare `episod micut" cu care ma incanti!

Un pupic insotit de un zambet.


Replica: Frumos, by tanasa clementina (293 mesaje), la 25-09-2008

s-a conturat o parte din fond. Se vede, - caci lucrezi foarte frumos. Un model deosebit. Sa ai spor!


Replica: Esti by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

contra-cronometru, Elena sau asa este felul tau? Sa le faci pe toate repede, repede? Spor la speciala ta.


Replica: Contra cronometru by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-09-2008

Cam asa ceva, as vrea sa fac atat de multe, dar nu reusesc. Acum sunt prinsa cu goblenatul, ma gandesc doar ca vor veni niste zile mai agitate: facultatea, zborul si multe altele, dar o ata tot voi incerca sa cos.
O seara placuta!


Replica: Nu stiam ca esti, by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

in acelasi timp cu mine pe forum, Elena.
Stiu ca ti-ar placea sa lucrezi non-stop goblen acum, dar viata nu ne prea da variante, ci doar prioritati.
Cand vei fi cocor-in-zbor, nu uita sa faci si fotografii pe unde ajungi. Va fi foarte interesant de vazut lumea cu tine, Elena.

Multumesc pentru urare. Si tu sa ai o seara frumoasa.


Replica: Promit, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-09-2008

ca am sa fac fotografii. Si din avion sa vad arat si norii, insa cea mai arzatoare dorinta acum este sa zbor noaptea printre stele si sa ma gandesc ca as putea sa ating una. Aproape toata ziua este deschis forumul.
O imbratisare calda.


Replica: Forumul by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

este deschis toata ziua, dar viata mea este inchisa intr-un birou ce-mi mananca timpul. Esti o fericita ca vei putea vedea stele atat de aproape incat sa te confunzi cu una din ele. Iti urez sa iti inhami la caruta vietii tale, o stea.


Replica: O surpriza?! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 26-09-2008

Am mai lucrat putin, putin. Spor la goblenat, gargaritelor, motoras puternic sa aveti la ac si o zi frumoasa.



Replica: Ce by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 26-09-2008

frumos s-a conturat fondul! Abia astept sa ca vad cum se contureaza chipul.
Sa ai mult spor!


Replica: Care by Silvia Agache (137 mesaje), la 26-09-2008

putin, Elena? Este evident cat ai lucrat. Nu cumva ai patru maini? Succes si sa o tii tot asa.
Pupici.


Replica: Felicitari, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 26-09-2008

As vrea a lucrez si eu asa putin ca tine.


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 26-09-2008

cate putin, cate putin,- spun asa pentru ca este destul de maricel goblenul. Astazi nu prea am lucrat foarte mult. Sunt cam agitata si nu pot sa-mi dau seama de ce. Sunt in asteptarea mamei mele care vine la mine si asteptand-o pe ea mai stau pe forum.
O seara frumoasa.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4328 mesaje), la 27-09-2008

la cat este de mare "speciala" ta, sa stii ca ai avut spor.
Tine-o tot asa!
Salutari mamei tale si felicitari ca are o mandrete de fata!


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 27-09-2008

te asteptam cu un nou episod.
Sa ai mult spor!


Replica: Sa ai by tanasa clementina (293 mesaje), la 27-09-2008

spor pe mai departe. S-a conturat destul de bine.


Replica: Elena, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 28-09-2008

sunt cam agitata si nu pot sa-mi dau seama de ce. Sunt in asteptarea mamei mele care vine la mine
Mamica ta are un ochi critic si da note fiicei ei, cand vine in vizita?
Sau, pur si simplu este intalnirea? Vine si Pitic? Oricum ar fi, saluta-l din partea mea.
Spor la lucru si in saptamana ce vine.


Replica: Ochi critic? Mama? by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 28-09-2008

Cu ea am o relatie superba si nu este vorba de asta, doar gandul ca vine noaptea, ma ingrijora. Acum se intoarce inapoi la Constanta. Pitic nu a venit. Poate weekendul urmator.
Va pup si va doresc o seara placuta.


Replica: Va arat ce am lucrat vineri pana a venit mama by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 28-09-2008

Un pas micut.



Replica: Cred by Adriana Nicuta (4328 mesaje), la 28-09-2008

ca ti-am mai spus ca imi plac "pasii tai micuti".
Sa ai spor si saptamana aceasta!


Replica: Un nou episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 29-09-2008


Imi cer scuze pentru fotografia neclara. Este ora 17.40 si am facut fotografii cu camera web de la laptop.
Pupici dulci.
Spor la goblenat, gargaritelor!



Replica: Se contureaza foarte frumos. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 29-09-2008

Imi place, Elena ca ne arati goblenul cum se contureaza din aproape in aproape.
Spor la goblenat!


Replica: Vad ca ai spor, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 29-09-2008

Sa ai aripioare la ac si saptamana asta si sa ne incanti in fiecare zi cu seriale noi.


Replica: Ai avut by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 29-09-2008

spor, - sa nu fie de deochi, se contureaza foarte frumos.
Sa ai aripioare la ac.


Replica: Ma uimesti, by Roxana Deli (186 mesaje), la 29-09-2008

Elena, cat spor ai avut.
Pupici si de la mine si acelasi spor si maine.


Replica: Daca by Ileana Miroiu (813 mesaje), la 29-09-2008

nu as stii cat este de mare goblenul... dar, nu ma pot opri sa-si spun ca ma uluiesti cu viteza de lucru, Elena.
Se pare ca tu chiar ai niscai aripioare pe la ac!
Pupici si tie.


Replica: Gingase culorile, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 30-09-2008

ca si tine, Elena.
Sa fie cu spor si ziua de azi.

P.S. Imi pare rau ca nu a venit si Pitic la Bucuresti.


Replica: Astazi vin mai tarziu cu episodul. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 30-09-2008

Am fost pe la facultate sa ma inscriu in anul doi si am stat la cozi interminabile, dar ma voi apuca de acum sa mai lucrez ceva.
Va pup si spor la goblenat.



Replica: Ups! by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 30-09-2008

A aparut partea de spectacol, - auriul de la maneci.
Sa fie un an universitar cu examene trecute cu brio, iar la Angelica iti doresc acelasi spor.
Te imbratisez.


Replica: Bafta multa, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 30-09-2008

la facultate, Elena!

Urmaresc serialul tau in fiecare zi si vad ca de acum devine si mai palpitant. Sa ai aripioare la ac in continuare.


Replica: Felicitari Elena by tanasa clementina (293 mesaje), la 01-10-2008

pentru minunatia de goblen si bafta in noul an uneversitar.


Replica: Sa ai bafta by Adriana Nicuta (4331 mesaje), la 01-10-2008

in noul an si sa ac cu motoras!


Replica: Buna dimineata! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 01-10-2008

Spor la goblenat gargaritelor si o zi superba!



Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 01-10-2008

si tu sa ai mult spor la goblenat si o zi frumoasa!

Replica: Frumos se contureaza Angelica. by Calinescu Ramona Nicoleta (915 mesaje), la 01-10-2008

Felicitari, Elena si mult spor in continuare!


Replica: Observ, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 01-10-2008

ca nu te dezminti, Elena. Ai spor in fiecare zi.
O imbratisare cu drag de la mine.


Replica: Vin de dimineata cu un nou episod. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-10-2008

Spor la goblenat, gargaritelor.



Replica: Vad by Adriana Nicuta (4331 mesaje), la 02-10-2008

ca in fiecare zi cosi un pic! Ma bucur ca ne incanti zilnic. Sa ai motoras la ac!

Replica: A inceput sa prinda contur modelul. by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 02-10-2008

Zi de zi este tot mai frumos. Sa ai aripioare la ac si sa ne incanti in ficare zi cu un nou episod.


Replica: In seara aceasta by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 03-10-2008

sau maine dimineata va arat ce am lucrat. Ieri, nu am avut spor din cauza unor probleme emotionale, sa le spun. Dar astazi, ma redresez si ma apuc de treaba.
Spor la goblenat!
Asa se intampla cand pui la suflet toate lucrurile.


Replica: Te inteleg by Adriana Nicuta (4331 mesaje), la 03-10-2008

foarte bine, Elena. Si eu sunt la fel.
Sa iti revii repede-repede.
Pupici

Replica: Felicitari, Elena pentru premiul castigat! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 03-10-2008


Replica: Emotiile, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 04-10-2008

care ne coplesesc trebuie alungate repede, repede, Elena. Altfel ne afecteaza atat de mult incat ne strica ziua. Si este pacat pentru ca avem putine zile de stat pe acest pamant.


Replica: Un nou episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 04-10-2008

Imi cer scuze pentru intarziere, dar astazi am avut meseriasi. S-a pus parchet intr-o camera si va inchipuiti ce a fost.
O seara frumoasa.




Replica: Totusi vad, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 04-10-2008

ca ai avut timp si de goblen, Elena. Sa ai acelasi spor in continuare!
O seara buna si o duminica placuta iti doresc. Sa te odihnesti ca de luni sa ai mult spor la goblenat.


Replica: Elena, by Oana Stancu (356 mesaje), la 04-10-2008

nu mai fii suparata! Simt ca nu esti in apele tale. Hai, capul sus, Gargarita noastra zburatoare de elita. Toate vin si trec, iar printre altele si parchetul mai trebuie schimbat din cand.
Odihna placuta, maine.
O imbratisare calda de la mine.


Replica: Asa este, Oana. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 04-10-2008

Nu sunt in apele mele. De acum, doua zile m-au bulversat total niste probleme. Cand ai incredere in cineva si te tradeaza parca iti cade cerul in cap si dupa ce ca eram suparata, astazi dimineata a inceput sa ma doara maseaua (maseaua de minte), plus parchetul... sunt franta.


Replica: Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 04-10-2008

imi pare rau ca esti suparata. Dar vorba Oanei, capul sus si vei vedea ca toate problemele vor trece.
Iti trimit o imbratisare si un pupic pe obrajori ca sa-ti mai insenineze sufletul.


Replica: Nu-mi vorbi by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 04-10-2008

de tradatori, Elena! Lumea este plina de ei. Stiu ca te doare asta, mai mult decat maseaua, dar incearca sa elimini aceasta amaraciune din inima ta. Nu iti foloseste la nimic. Te incarca inutil si nu mai ai chef de viata. Tradatorii sa-i judece Domnul, ca eu in afara de scarba pentru acesti gandaci nenorociti ai societatii, nu am.
Pentru masea, daca nu ai o stomatologie la urgenta pe langa tine, ia un algocalmin fiola sau un alt analgezic (Fasconal - atentie! Nu mai mult de 6 tablete!). Durerile de masele se intensifica mai ales noaptea si nu o sa-ti fie usor.
Somn usor.


Replica: Sper ca ai trecut by Adriana Nicuta (4335 mesaje), la 05-10-2008

cu bine noaptea si ti-a trecut durerea de masea. Sa ai spor si la cusut saptamana viitoare!


Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 05-10-2008

am scapat de durere... Eu sunt "delicata-unicata" cum imi spune prietenul. Imi spune asa pentru ca il cert, dar tot dulce raman. Maseaua de minte acum ma va durea peste ceva timp, asa s-a intamplat si cu maseaua din dreapta. M-a chinuit doi ani de zile pana a iesit si tot nu a iesit toata.
Spor la goblenat si tie. O duminica frumoasa! La Bucuresti este urat si a plouat.


Replica: Ii by Anca Lungoci (376 mesaje), la 05-10-2008

doresc maselei tale stangi sa ia aminte si sa nu faca greseli precum cea dreapta.
O seara buna, Delicata-unicata.


Replica: Ai scapat ieftin, Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 05-10-2008

daca te-a chinuit numai doi ani. Eu nici nu le mai stiu numarul. Si una inca ma supara, periodic.
Ma bucur ca te simti mai bine. Sa ai o saptamana buna!


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 05-10-2008

ma bucur ca ti-a trecut durerea de maseluta, aceste dureri sunt groaznice. Iti urez sa ai cat mai mult spor.


Replica: Buna dimineata! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008

Am inceput sa-mi revin din pasa proasta care am avut-o. Sper ca mai tarziu sa fac o fotografie la micul meu pas care l-am facut la goblen. Nu am lucrat foarte mult, ieri nu am lucrat chiar deloc pentru ca am fost la o prietena care si-a serbat ziua de nastere. Sper ca de astazi inainte sa am spor si sa se mai umple panza.
O zi frumoasa, tuturor!


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4335 mesaje), la 07-10-2008

si pe mine m-au chinuit mult pana au iesit. Iar una am scos-o la vreo jumatate de an. Si se pare ca ii va urma si a doua...

Abia astept sa vad episodul nou!


Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008

am si eu o intrebare. Este vreo diferenta daca eu fac punctul de goblen indreptat spre dreapta? Am vazut cateva goblene si erau lucrate spre stanga. Am observat la goblen cand am avut de lucrat pe "fasii" de culoare pe spate se vede o dunga alba. Am sa pun si fotografii cum fac eu diagonala, iar dupa aceea spatele Angelicai. Tin sa mentionez ca nu am schimbat orientarea diagonalei. Sper sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc de acum.


Replica: Si fotografia by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008




Replica: Si acum spatele by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008




Replica: Uite, Elena ti-am atasat o explicatie realizata in Paint. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 07-10-2008

Eu asa lucrez. Poti sa incerci pe un colt de goblen sa vezi cum iese. Sau poti sa te folosesti si de punctele pe langa care trece diagonala.
Sper sa intelegi.




Replica: Elena, chiar nu am vazut, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 07-10-2008

punct de goblen inclinat spre stanga.

In ceea ce priveste dunga alba ce se vede pe spate la fasii, o poti remedia daca atunci cand ajungi la capatul randului, inainte sa te intorci pe noul rand treci acul pe sub ultimul punct lucrat cu nuanta de alaturi. Explicatia am gasit-o tot aici pe forum mai demult asa ca nu as putea sa-ti spun in ce topic. La tine, este bine ca fasia apare numai pe spate, dar cand ai fasii drepte, ai nesansa ca dunga sa se vada si pe fata.

Sper ca am fost explicita. Abia astept un nou episod sa vad cat a mai crescut si Angelica ta. Sa ai o saptamana cu spor si ma bucur ca ti-ai mai revenit. O imbratisare de la mine.


Replica: Delicata-unicata, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 07-10-2008

din ceea ce vad eu, eu cred ca lucrezi corect. Si tot asa iti doresc sa lucrezi. Sa ne tii si pe noi la curent cand vei zbura si pe ce rute. Poate ne intalnim in... zbor.


Replica: Va multumesc! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008

Am sa incerc, insa il astept pe Voios si ma gandesc la un nou mod de a lucra. Stefania, dupa ce voi termina toate demeresurile, zborul de control, brevet si interviu angajare voi zbura prin Europa. Compania la care doresc sa ma angajez este de aici din Bucuresti si are foarte multe curse in Europa. Va promit ca am sa va aduc macar cate o fotografie in dar de pe unde voi ajunge.


Replica: Esti by Stefania Crudu (183 mesaje), la 07-10-2008


o dulce, stii? Te pupic pe fiecare obrajor pentru asa o promisiune.


Replica: Stefania, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008

eu iti zambesc si ma bucur ca as putea face o bucurie cu fotografiile. Mi-am dorit mult sa vad tara, sa vad si alte tari si acum visul meu este aproape de linia finala.
O seara frumoasa!


Replica: Eu zic, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 07-10-2008

ca daca crezi intrun vis, intro zi se realizeaza. Asa iti si urez.
Si tie, o seara frumoasa.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 24 Sep 2009, 18:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori

Replica: Angelica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-10-2008

sper sa se vada cat de cat, fotografia.



Replica: Abia by Adriana Nicuta (4340 mesaje), la 08-10-2008

astept sa iti vad fotografiile din "plimbari"!

Sa ai spor la cusut!


Replica: Cu ce am invatat, by Ileana Miroiu (813 mesaje), la 08-10-2008

aseara de la Getuta (cu pdf), am aplicat azi la Angelica ta, ca sa vad cat ai avansat. Se cunoaste. Sa ai spor in continuare si o zi buna.



Replica: Am lipsit. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 09-10-2008

Imi era dor de voi. Sunt fericita! Am trecut cu brio peste un alt pas din demersul meu de a deveni "Insotitor de bord". Astazi am avut zborul de control. Ieri am recapitulat materia si azi dimineata, la opt jumatate, am decolat. Promit ca am sa va arat ce am mai lucrat ieri pana sa ma apuc de invatat.
O dupa amiaza placuta, gargaritelor!


Replica: Felicitari, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 09-10-2008

Reusita dupa reusita. Asa sa fie intotdeauna sa iti implinesti toate visele.


Replica: Uffff! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 09-10-2008

Asa sper sa fie si interviul ce il astept. Inca nu stiu cand va fi, dar cand voi face o pauza de goblenat o sa mai citesc cate putin, dupa care, fac pauza de invatat si goblenez.
O seara frumoasa.

Replica: Felicitari, Elena! by tanasa clementina (293 mesaje), la 09-10-2008

Sa ai spor si la goblenat si reusita la examene!


Replica: Uraaa! by Malinescu Anda (68 mesaje), la 09-10-2008

Pupici pentru reusita! Ma bucur, ma bucur! Te apropii de visul tau!
Ma bucur!


Replica: Ufff, gargaritelor! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 10-10-2008


De astazi, in zece zile voi fi "insotitor de bord cu acte in regula". Am alergat toata ziulica. Imi pregatesc ceva de ale gurii dupa care voi trece pe la fiecare in parte sa vad ce a mai lucrat.
Va pup si va doresc o seara frumoasa.


Replica: Cand va afla Laura, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 10-10-2008

cat se va bucura, Elena
Ma bucur atat de mult pentru tine ca ti s-a implinit un vis asa de frumos. Nu serbezi?
Eu te sarbatoresc!


Replica: Nici eu, by Raluca Popa (896 mesaje), la 10-10-2008

nu inteleg "uff"-ul tau, Elena. Ti s-a implinit visul, nu? Si eu ma bucur pentru tine si te felicit din tot sufletul.

Replica: Doruletz sa sti ca azi m-am gandit la Laura. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 10-10-2008
Imi este dor de ea. Maine, plec acasa pentru cateva zile. Promit ca atunci cand voi avea brevetul in mana am sa va invit la un tortulet cu piscoturi de sampanie. Pana atunci va servesc cu o prajiturica, promit ca nu va ingrasati.


Replica: Elena, insotitoare de bord cu acte in regula, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 10-10-2008
gust cu placere.
Drum bun si nu uita sa ne aduci fotografii cu Pitic!

P.S. Eu am gustat putin din ecler.


Replica: Felicitari! by Adriana Nicuta (4340 mesaje), la 10-10-2008

Sa ai parte numai de reusite!
Cand iti doresti ceva foarte mult, sigur primesti!

Eclerul este delicios...


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 11-10-2008

eu iti doresc mult noroc ca stii cum se spune: bafta au avut si cei dupa Titanic, dar n-au avut noroc.

Felicitari, imi place cum lucrezi! Abia astept tortul...


Replica: Felicitari, by Ionita Victorita (670 mesaje), la 11-10-2008

Elena. Ti-ai implinit un vis sa fii mereu "aproape de cer". Iti doresc zboruri line si motoras la ac.


Replica: Te felicit by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-10-2008

si iti urez sa ai cat mai multe impliniri!
Sper sa te simti cat mai aproape de cer.



Replica: Elena, by tanasa clementina (293 mesaje), la 11-10-2008

felicitari pentru reusita. Sa ai zboruri cat mai multe si frumoase si sa ne povestesti si noua din calatorile tale.
Motoras la ac pentru Angelica.


Replica: Da, by Popescu Crina (160 mesaje), la 11-10-2008

iese super Angelica.
Sa ai spor la cusut. Abia astept finalul.



Replica: Inca o data felicitari, Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 11-10-2008

Am gustat si eu din ecler. Este delicios!

Sa ne aduci multe fotografii din locurile prin care vei cutreiera. Asa voi merge si eu, macar virtual, prin multe locuri frumoase.
Un week-end placut!
Te imbratisez cu drag, Nico


Replica: Draga, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

de Angelica! Am si uitat de ea cand am vazut minune de veste. Ma bucur mult pentru tine. Iti doresc sa te refaci dupa toate emotiile. Pupici multi. Pupici si lui Pitic.


Replica: Ce bine este acasa!, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-10-2008

Astazi, Pitic m-a alergat prin parc. Angelica mea este acasa, nu am putut sa o iau la Constanta pentru ca imi era foarte greu la transport. Fiind foarte mare nu am avut in ce sa o pun si nu as fi vrut sa intind panza. Astept Voiosul, insa.
O duminica frumoasa, tuturor.


Replica: Elena esti o fericita. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 12-10-2008

Prin cuvintele tale se vede ca "respiri" fericire alaturi de Pitic.
Si eu il astept pe Voios.
Pupici dulci.


Replica: Se pare by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 12-10-2008

ca Pitic a vrut sa recupereze din timpul in care este departe de tine.
Pupici

Replica: Ce bucurie sa fii acasa alaturi de cei dragi! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 12-10-2008
Sa il pupi pe Pitic din partea mea.

Replica: Elena ne mai arati si noua ce ai lucrat? by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 13-10-2008
Pupici

Replica: Roxana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-10-2008
imi pare rau ca dezamagesc, dar nu am avut cum sa iau goblenul cu mine acasa, a ramas la Bucuresti pentru ca am plecat spre Constanta cu un microbuz ce fac transport Constanta-Bucuresti. El fiind foarte mare nu am avut cum sa-l transport. Imi este dor de el, dar am avut si ceva bagaj si iti inchipui cum aratam cu geanta cu laptopul atarnata de gat, alta mare cat mine, pe care o trageam dupa mine si plus un hanorac care il luasem sa nu imi fie frig. "O mana de om" cu o geanta mare cat el... eu eram. Astept sa gasesc rama pentru Voios. Si cred ca voi lucra Voiosul. Iar cand voi ajunge la Bucuresti, o sa ma reintorc la Angelica mea.

Replica: Felicitari by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 15-10-2008
din toata inima, Elena pentru reusita ta. Ma bucur de parca ar fi pentru mine.
Ce mai face Angelica ta?

Replica: Cornelia, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-10-2008
Angelica mea este la Bucuresti. Sa stii ca imi este dor de ea. Imi propusesem pana la sfarsitul lunii sa ajung la jumatate, dar am o mica vacanta. Dupa, nu stiu cand voi mai ajunge pe acasa.


Replica: Elena, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008

lasa ca o sa ai timp sa lucrezi cu spor la Voiosul.
Pupici

P.S. Nu ne trimiti si noua niste fotografii cu marea?


Replica: O sa va arat. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-10-2008

Astept weekend-ul sa ies cu familia la plimbare si cu Pitic si sa va arat niste fotografii frumoase. Pana acum nu m-am plimbat pe la mare pentru ca nu prea am avut timp; am fost prin Constanta, zilnic, cu mama, bunica si cu sora pe la cumparaturi. Promit ca va arat.
Pupici.
Ce face micuta?


Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 16-10-2008

bucura-te in voie de clipele acestea langa cei dragi si Pitic, acasa. Nu se stie cand se vor mai repeta.
Te imbratisez si eu cu mare drag.


Replica: Bica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-10-2008

ce dor imi era de tine! De la mare iti trimit o imbratisare.


Replica: Elena, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-10-2008

dupa cum spunea si Bica iti doresc ca sa traiesti cu maxima intensitate clipele petrecute alaturi de Pitic fiindca anii trec repede.

Sara este bine sanatoasa, o fotografie mai recenta cu ea gasesti in topicul Aproape de cer. Este copil si normal ca face numai prostii. Este foarte mofturoasa la mancare, foarte rasfatata, adica lucruri din acestea normale.
Pupici


Replica: Petrecere by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 17-10-2008

frumoasa alaturi de cei dragi tie, si de Pitic!
Pupici calzi pentru tine, Elena.


Replica: Pentru tine, Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 17-10-2008

am adus, nu o floare, ci:


Replica: Am sa te insotesc by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 18-10-2008

cu gandul: Paradis for Elena (http://www.mediafire.com/download.php?by0oblb3m0x)



Replica: Pupici, by Alice Popa (242 mesaje), la 18-10-2008

cocor frumos!
S-ar putea sa ne intalnim intr-o zi. Eu fac, macar o data pe luna un drum la Viena.
Cu bucuria de a te cunoaste,
Alice


Replica: Ohhh, Doamne! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 18-10-2008

Nici nu stiu cui sa raspund prima oara.
Minerva, multumesc din suflet pentru pps si poza.
Bica campul cu lalele este "demential": mov, rosu, ooooo splendoare.
Alice, cu mare drag sper sa ne intalnim.
Adela, multumesc frumos pentru urare, - nicaieri nu este mai bine ca acasa.
Multumesc din nou, tuturor.
Roxana, sa stii ca eu si acum mai fac moftutri la mancare. Pentru Sara cel mai dulce pupic si sa creasca mare si frumoasa, sa-ti umple sufletul de bucurii.

Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 18-10-2008
in campul acela de lalele, una dintre flori esti sigur tu. Esti o tanara deschisa cu multa iubire pentru oricine si orice. Este rar si de aceea te pretuiesc.


Replica: Elena, by tanasa clementina (293 mesaje), la 18-10-2008

sa ai o vacanta frumoasa alaturi de cei dragi. Te asteptam cu noi serale la Angelica.


Replica: La multi ani, by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 18-10-2008

pentru surioara ta, Elena!




Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 19-10-2008

aceasta mini-vacanta este bine meritata.
Un pupic pentru Gargarita noastra din Nori!


Replica: Bica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-10-2008
fac o plecaciune in fata ta si iti zambesc.
Anisoara, multumesc de urare.
Clementina, sigur ca am o vacanta minunata alaturi de cei dragi. Pitic ma exploateaza la maxim.
Adriana, si tie iti trimit un pupic de la mare. Astazi vroiam sa fac o plimbare pe faleza din Eforie Sud, de aici de la mine, dar nu m-am simtit foarte foarte bine. Poate maine.
Duminica frumoasa, tuturor!
Cu drag va zambeste,
Gargarita din Nori.


Replica: Elena, by Raluca Popa (896 mesaje), la 21-10-2008

ai mai lucrat la Angelica? Sau poate te bucuri inca de vacanta... Abia astept un nou episod.


Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 21-10-2008

inca ma bucur de vacanta, sper sa imi fac timp si pentru rama aceea de care vorbeam care sa ma ajute sa sprijin Angelica. Deocamdata Voiosul se lasa asteptat. Imi este tare dor de Angelica.

Replica: Elena, by olteanu rodica (908 mesaje), la 21-10-2008
tu bucura-te de vacanta! Angelica mai poate astepta si ca sa nu-i duci dorul. Priveste!


Replica: Elena, cand am vazut fotografia, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 21-10-2008
am crezut ca l-ai si terminat, - eu te stiam in vacanta. Si apoi cand am citit mi-am dat seama ca nu este al tau. Este intr-adevar foarte frumoasa Angelica ta.
Pupici si spor la goblenat.


Replica: Elena, by tanasa clementina (293 mesaje), la 22-10-2008

tot la mare? Te asteptam cu Angelica si cu Voiosul. Sau sunt in vacanta cu tine?
Pupici.


Replica: Clementina, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 22-10-2008

Voiosul este cu mine la mare, Angelica ma asteapta cuminte la Bucuresti.
Pupici si o seara frumoasa.
Spor la goblenat!
Rodica, frumoasa Angelica. Multumesc frumos. Cum o voi termina o voi posta langa a ta.

Replica: Si by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 22-10-2008
tie o seara frumoasa, Elena. Spor la Voios si pupici lui Pitic. Pe urechiuse, bineinteles!

Replica: Elena, by Patruleasa Jeni (185 mesaje), la 04-01-2009
am citit in celalalt topic (cel cu baita) ca ti-ai propus sa te intorci la Angelica. Iti urez mii de aripioare la ac.
Pupici.

P.S. Bafta la examene si salutari lui Pitic.

Replica: Jeni, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 04-01-2009
sa am bafta! Multumesc de urari. Pitic te saluta si el, a venit cu mine si cu parintii la Bucuresti, dar maine pleaca.

Replica: Deci, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 05-01-2009
ai ajutor la curatenie!! Va sustine cu un cantec! Asteptam o fotografie noua.
Pupici.

Replica: Elena, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 05-01-2009
gata curatenia? Pitic este multumit?
Bafta la examene si sa le termini pe toate cu bine ca sa te poti intoarce repede la Angelica ta.

Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 05-01-2009
Pitic, astazi a plecat inapoi la Constanta. Este multumit, i-a certat pe cei doi: varul si amicul lui. Vroiam sa cos acum pe seara, dar tinand cont ca maine este o sarbatoare mare, am amanat. Pupici si o seara buna.
Sa am bafta!

Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 13-01-2009
te asteptam cu noutati. Stii la ce ma refer!
Pupici.

Replica: Elena, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009
asa cum am spus si la Baita, imi este dor de tine si de Pitic. Angelica ce face? Mai striga din dulap?
Bafta de timp, Elena!

Replica: Amalia, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-01-2009
Angelica sta in dulap. Am trecut printr-o perioada foarte foarte grea si nu prea am avut chef de nimic. Sper sa termin culoarea alb de la Baita si dupa, sa lucrez la ea.
Pupici.

Replica: Abia astept revenirea Angelicai! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 20-01-2009

Replica: Elena, by Macovei Natalia (116 mesaje), la 22-01-2009
am o banuiala: saptamana viitoare ai intalnire cu Angelica!

Replica: Natalia, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 24-01-2009
chiar mai devreme. Astazi, nu ma las si cos macar un fir dupa care, la invatat!
Pupici si weekend placut.



Replica: Elena, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 24-01-2009

nu te lasa si nu te lasa! Spor la invatat si la goblenat! Imbina utilul cu placutul!


Replica: Elena, by Calinescu Ramona Nicoleta (915 mesaje), la 24-01-2009

eu iti doresc spor la goblenat, dar si al invatat! O duminica placuta!


Replica: La by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-01-2009

Angelicuta am lucrat exact un fir, eram stresata ca nu am invatat de ajuns pentru examen, dar l-am luat, plus inca doua examene pe care le-am facut tot eu. Este bine sa ajuti ca Doamne-Doamne vede si iti da inapoi. Pupici.
Daca nu era duminica cred ca lucram 5-6-7-8-11 fire.
Pupici.


Replica: Elena, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 25-01-2009

spor la cat mai multe fire la Angelica si bafta la examene.
Pupici.


Replica: Sa ai mult spor la Angelica! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 25-01-2009

Astept sa vad cum se contureaza chipul. Bafta la examene!
Pupici


Replica: Nico, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-01-2009

pana la chip mai am destul, dar usor, usor voi ajunge.
Pupici si o seara frumoasa.


Replica: Elena, by Ileana Miroiu (813 mesaje), la 26-01-2009

bafta la examene si spor la Angelica!

Replica: Bafta in sesiune, Elena! by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 26-01-2009
Si la goblen, bineinteles. Este tare frumos modelul ales de tine.

Replica: Felicitari! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 27-01-2009
Pentru examene, dar si pentru Angelica, caci ne vei incanta iar cu episoadele noi.
Bafta si in continuare la examene. Cineva, acolo Sus te iubeste, asa ca daruieste-i un zambet mare. Sper ca zambesti!

Replica: Ce faci, by Zircu Vali (193 mesaje), la 28-01-2009
Elena? Daca inveti, spor la invatat, dar daca lucrezi la Angelica, nu uita sa ne postezi si noua.
Pupici

Replica: Un episod micut, micut. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 29-01-2009
Mi s-a stricat camera web si nu prea se mai vede bine, dar ma iertati pentru fotografia nereusita.
O zi buna!


Replica: Se vede by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 29-01-2009
bine imaginea, stai linistita. Si se vede si ce ai cusut. Mult spor in continuare ca sa ne incanti cu mai multe episoade!
Pupici.


Replica: A inceput by tanasa clementina (1262 mesaje), la 01-02-2009

sa se contureze bine, Elena. Bafta in toate si spor la goblenat! Pupici.

Replica: Elena, by olteanu rodica (908 mesaje), la 02-02-2009
tu invata si Angelica te va ajuta.
Pupici pentru tine si Pitic.

Replica: Elena, by Oana Stancu (356 mesaje), la 04-02-2009
ce faci? Ce mai face Angelicata? Imi este dor de tine.

Replica: Elena by Lacramioara Popescu (284 mesaje), la 05-02-2009
si mie imi este dor. Ce face Piti?


Replica: Tot, by Lacramioara Popescu (284 mesaje), la 05-02-2009

cu invatatul, Elena?
Pupici de la mine pentru tine si Piticut.


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 05-02-2009

am trecut si eu pe-aici sa-ti aduc un gand bun si-o strangere de mana.
Te astept cu drag.
Multi pupici


Replica: Elena, by Popescu Ioana (474 mesaje), la 06-02-2009

gata examenele? Te asteptam cu drag.


Replica: Elena, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 06-02-2009

in fiecare seara citeam ce scriai tu, dar niciodata nu mi-am facut timp sa iti scriu si eu. Si, uite acum cand vreau sa-ti scriu, tu nu mai intri pe forum.
Sa stii ca imi este dor si de tine si de Piticut.


Replica: In primul rand, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-02-2009

seara buna, dragelor!
Imi cer scuze de absentarea dupa forum, dar din nou, anul cel nou ne-a adus mie si familiei un nor negru si urat. Pe data de 26 Ianuarie, seara, bunica mea se ducea la cineva si un "om" cu un scuter-motor a dat peste ea. Multumesc lui Dumnezeu ca a fost cu un pas inaintea lui si s-a sprijinit de masina unui vecin; a ramas cu fractura la piciorul drept si un cucui mare mare la cap si nu a cazut cu capul de bordura.
Acum cred ca v-ati dat seama de ce am lipsit dupa forum: am fost acasa.
Bunica a inceput sa se simta mai bine si speram ca luni sa ii bage piciorul in ghips si sa vina acasa.
Din nou, mii de scuze si va multumesc pentru cuvintele voastre.

Replica: Pititc, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-02-2009
sa stiti ca este tot asa de nazdravan, chiar a fost si la buni la spital si i-a cantat de dor.
Clementina, Rodi, Oana, Lacramioara, Nico, Minerva, Ioana, Alexandra va multumesc din suflet pentru ca v-ati gandit la mine si mi-ati lasat cate un mesaj.
Alexandra, acum vazand de ce am lipsit dupa forum, sa stii ca te astept ori de cate ori ai timp liber sa treci pe la topicul fiecarei gargarite cum am vazut ca ai facut mai devreme.
Acum trebuie sa-i multumesc Adrianei pentru ca a fost langa mine si m-a sunat, si-a facut griji.
Multumesc!
(Adminica sa nu ma certi ca asa scris asa, dar altfel nici nu stiu cum as putea sa multumesc.)
O seara buna, tuturor!


Replica: Elena, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 08-02-2009

imi placi ca fire. Esti o vesela ca si mine si m-am bucurat sa citesc despre tine si Pitic ce imi este si el foarte drag. La el, mi se trage de la fotografiia aceea cu floarea langa el. L-am vazut si vorbind cu bunica si cu tine, cred.
Pupici.


Replica: Alexandra, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 08-02-2009

Am pus filmuletul cu el la sectiunea Divertisment. Acolo il poti vedea.
Seara frumoasa!


Replica: Elena, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 08-02-2009

nu stiam ca esti in acelasi timp cu mine pe forum.
Pai, acolo l-am vazut! M-a amuzat Piti, mult. Am chemat toata familia sa-l vada pe haios!
Pupici din nou.


Replica: Elena, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 08-02-2009

felicitari pentru Angelica si pentru rama facuta de tatal tau. Spor la goblenat!
Sa ne spui cat este de comoda.


Replica: Alexandra, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 08-02-2009

eu sunt zilnic pe forum, doar saptamana aceasta am lipsit din cauza problemelor care au fost cu bunica mea.
Maria, astazi am asamblat-o si maine fii sigura ca o probez.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 09-02-2009

sunt foarte curioasa...


Replica: Am facut proba by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 09-02-2009

la suport si merge bine bine. Maine, voi incerca sa scot panza dupa rama, sa o pun direct pe suport. Cred ca asa voi avea spor si mai mult.


Replica: Elena, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 10-02-2009

o sa mergi turbo de acum inainte cu asa o rama. Spor din plin si bafta la examen!


Replica: Elena, by tanasa clementina (1262 mesaje), la 10-02-2009

sunt sigura ca vei avea spor cu noul gherghef.
Spor la goblenat si bafta la examene!


Replica: Elena, by Flori M (328 mesaje), la 10-02-2009

si eu sunt interesata de felul cum decurge lucrul pe noul gherghef.
Iti urez la examen, dar si la lucru.


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 10-02-2009

iti urez si eu multa bafta la examen.


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 11-02-2009

bafta si din partea mea!
Am studiat-o pe Angelica ta, avand in vedere ca ma preocupa o icoana. Te-ai gandit sa folosesti si ata metalizata la ea?


Replica: Elena, by tanasa clementina (1262 mesaje), la 11-02-2009

sa stii ca si eu am folosit ata metalizata la Maica Domnului cu pruncul si la Madona din argint, - le am postate la colectia mea. Imaginile nu sunt asa clare pentru a se putea observa bine.


Replica: Multumesc, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 11-02-2009

Clementina, pentru informatie. Persoana interesata, eu eram. Am sa merg la colectia ta.


Replica: Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 05-02-2009

am trecut sa te imbratisez si sa iti zambesc.
Astept vesti de la tine.
Pupici si pentru Pitic.


Replica: Fetelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 11-02-2009

nu am avut net pana acum. Aseara, am lucrat un pic la Angelicuta. Promit, mai tarziu sa vin cu fotografia. Sa stiti ca am scos goblenul dupa rama initiala si am pus-o direct pe suport.
Ai, ai, ai, ce merge!
Mai trebuie sa-mi intru in mana si cu mana stanga cu care nu prea pot sa fac nimic (este cam lenesa).
Astazi, repetand pentru examen am lucrat doua felicitari.
Dimineata, am ridicat coletul si le-am si dat gata. Le voi posta la colectie, sper sa nu intre mama pe forum ca s-a dus surpriza!
Pupici.


Replica: Minerva, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 11-02-2009

uite, sa stii ca nu m-am gandit la ata metalizata, dar pentru urmatorul goblen, voi tine cont. Felicitarile ce le-am lucrat sunt imprimate si parca m-as incumeta sa lucrez si un goblenut imprimat acum, cine stie?
O seara frumoasa.


Replica: Abia astept by Flori M (328 mesaje), la 11-02-2009

sa le vad expuse, Elena. Ii urez si mainii tale stangi acelasi spor la ca dreapta.


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-02-2009

vad ca esti tare harnicuta; mult spor mainii stangi!


Replica: Neata. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-02-2009

Am ramas datoare cu niste fotografii nu? Aseara, cand imi era lumea mai draga a picat netu`. Acum vin repede repejor cu fotografiile.
Pupici si o zi frumoasa.



Replica: Elena, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 12-02-2009

vad ca si la tine ziua tine mai mult. Mult spor in continuare!


Replica: Ai cusut by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 12-02-2009

si la Angelica, ai cusut si martisoare... Ai avut un spor! Sa o tii tot asa!


Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 14-02-2009

usor, usor a inceput sa ma asculte si mana mea stanga. Diseara promit ca vin cu un nou episod.
Pupici.


Replica: Bravo ,Elena. by olteanu rodica (908 mesaje), la 14-02-2009

Ne intalnim diseara sa vedem continuarea. Pana atunci iti doresc mult spor la lucru.


Replica: Ufff! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 14-02-2009

Ma chinui cu camera web sa fac fotografii. Sper sa se inteleaga ceva. Am reusit sa cos vreo trei ore.
O seara frumoasa tuturor.



Replica: Wow, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 14-02-2009

se cunoaste Elena, fiecare punct se cunoaste. De ce nu incerci sa pui fix inainte la Webcam, suportul si camera pentru ca daca tii in mana una din doua, nu ies clare. Este o idee.


Replica: Elena, by Oana Stancu (356 mesaje), la 14-02-2009

bineinteles ca se cunoaste unde a mai crescut goblenul tau.
Ideea Mariei cred ca este buna.
O seara buna si salutari Angelicai si lui Pitic.


Replica: Fetelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 15-02-2009

asa mi-as dori si eu sa stea webul fix, dar vedeti voi, am un botic care s-a enervat ca il filmez si a dat cu nasucul pana a rupt un piciorus de la camera. Acum sta intr-o parte ca dehh, Pitic al meu are personalitate. O sa incerc pe viitor sa fac fotografii mai bune.


Replica: Ai by olteanu rodica (908 mesaje), la 15-02-2009

avansat destul de mult, Elena. Stai linistita ca se vede bine ce ai lucrat. Tu macar ai reusit sa faci fotografiicu camera, dar eu am asteptat aproape un an sa-mi cumpar aparat si sa intru pe forum. Nu reuseam cu nici un chip sa fac poze.
O duminica frumoasa si odihna placuta.


Replica: Rodi, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 15-02-2009

suntem amandoua pe forum, ce ma bucur!
Duminica placuta.


Replica: Aripioare la ac! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 16-02-2009

Elena, fiecare punct face mult.


Replica: Am reusit by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 16-02-2009

sa cos in seara asta aproximativ doua ore. Maine, vin cu o fotografie noua. Am asa un spor cu suportul, doar ca sunt tare obosita, nu ma pot odihni de ceva zile, fac "nopti albe".
O seara placuta, tuturor!


Replica: Un mic episod by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-02-2009




Replica: Aripioare la ac! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 17-02-2009

Cred ca o sa te astept cu un episod zilnic. Sau macar zilnic. Ce zici? Pupici.


Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-02-2009

incerc sa cos macar o ata zilnic, dar acum mai am cateva examene la facultate, caut si casa cu chirie si uite cum mi se umple ziua. Si curatenie si ceva de mancarica, - si se duce ziua.
Pupici


Replica: Bafta la examene! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 17-02-2009

Te inteleg, Elena. Daca am avea mai multe maini...
Pupici


Replica: Elena, by Cozea Rodica-Maria (673 mesaje), la 17-02-2009

bafta la examene! Cand ai timp sa ne spui cum lucrezi pe rama facuta de priceputul tau tata.
Multi pupici.


Replica: Elena, by Popescu Ioana (474 mesaje), la 17-02-2009

succes la examene. M-as bucura foarte mult sa stiu ca ti-ai gasit chirie, sa ai locsorul tau. Numai bine!


Replica: Sa am bafta! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-02-2009

Pai, Ioana, acum stau intr-un apartmanent, dar vreau sa ma mut pentru ca aici am prea multe dureri de cap... (poveste lunga).
Pupici.


Replica: Stiu, by Popescu Ioana (474 mesaje), la 17-02-2009

despre poveste, Elena. Tocmai de-aceea m-as bucura pentru tine sa-ti gasesti in alta parte. Asa-i ca ai uitat ca am stat de vorba, odata? Te pup si eu si ma gandesc intotdeauna cu drag la tine.


Replica: Aaaa, nu! by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 17-02-2009


Ioana, draga mea cum sa uit? Erai la munca si eu ti-am furat din timp.
Te pupic dulce.


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-02-2009

bafta si noroc! Stii tu cum este cu bafta... ca ti-am mai spus candva.
Eu iti tin pumnii si de aceasta data si nu uita, Angelica este cu tine!
Pupici


Replica: Bafta! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 17-02-2009

Si sa reusesti in tot ceea ce iti propui.
Mult spor la Angelica, se contureaza foarte frumos.


Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 18-02-2009

multumesc. Eu va doresc multa sanatate si putere sa treceti peste absolut orice. Astazi am facut iar o cadere de calciu. Am avut o zi tare agitata, m-am trezit eu bine dispusa, dar parca era soarele dinaintea furtunii. Am aspirat toata casa, sters praf, spalat pe jos, ma invarteam ca un titirez si cand am zis ca am terminat am vazut stelute pe pereti, urechile au inceput sa cante si mainile nu ma mai ascultau. Am cautat toata ziua chirii in Bucurestiul acesta imens, am dat telefoane zici ca eram centralista (nu degeaba am facut Liceul de Telecomunicatii); acum am facut o supica de pui si sper sa am timp sa mai goblenez un pic, de grile nici nu mai zic, - zac aruncate pe pat si trec pe langa ele (incerc sa nu le vad).


Replica: Elena, by Tender Rose (248 mesaje), la 18-02-2009

am vazut la gurile de metro ca se vinde un ziar cu anunturi imobiliare. Poate gasesti ceva acolo referitor la o locuinta cu chirie.
Caderile frecvente de calciu se trateaza cu... medicul. La varsta ta nu mi se pare normal.
Te imbratisez cu drag si iti urez sa nu ti se mai intample asa ceva.
Pup si pe Pitic.


Replica: Uitati cum arata by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 18-02-2009

Angelica mea dupa o ora si 10 minute de cusut.
Noapte buna.



Replica: Sa stii ca se vede, Elena. by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 19-02-2009

Mult spor in continuarea, bafta in tot ceea ce ti-ai propus.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 19-02-2009

sunt de acord cu Tender Rose. Cred ca este bine sa te duci la medic.
Sa ai spor si de acum inainte la Angelica.


Replica: Acelasi by tanasa clementina (1262 mesaje), la 19-02-2009

lucru iti spun si eu: doctorul este remediu la caderile de calciu asa frecvente. Iti urez sanatate si ac cu aripioare la Angelica.


Replica: Ieri, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 20-02-2009

am reusit sa mai impung doua ore. Am lucrat si, zic eu, ca se vede, - suportul ma ajuta enorm de mult. Mana stanga mai baga in alte gauri, dar usor, usor fac treaba cu ea.



Replica: Elena, by VEVERITA ALEXANDRA (209 mesaje), la 20-02-2009

bravo pentru ce ai mai cusut. Si eu, tot ca tine, - mai fur o ora-doua de la invatat si mai cos putin si, chiar ma mai relaxez.
Mult spor sa ai in toate!
Te pup.



Replica: Aripioare la ac! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 20-02-2009

Cu ajutorul suportului ai sa o termini mai repede, spun eu. Timp sa fie pentru goblenat. Din pacate, niciodata nu va fi atata timp cat dorim noi ca sa lucram tot ce dorim.
Pupici.


Replica: Frumos, Elena. by olteanu rodica (908 mesaje), la 20-02-2009

Mult spor in continuare. Sanatate si pupici.


Replica: Astazi, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 20-02-2009

n-am goblenat nici un pic. Dar maine ma trezesc de dimineata si va astept cu o cana de lapte cu cacao si cu goblenul in mana.


Replica: Sa ai spor, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 21-02-2009

astazi la Angelica!
Pupici.

Replica: Inca doua ore. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 21-02-2009

Sper, de luni sa am mai mult timp de goblenat.
O seara placuta.



Replica: Aripioare, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 21-02-2009

la ac si cat mai mult timp pentru ceea ce ne face placere!
O seara buna si tie si un somn linistit!


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 23-02-2009

te asteptam cu un nou episod din Angelica. Sunt foarte curioasa sa vad cum i se contureaza chipul.
Sa ai spor si o saptamana minunata!


Replica: La multi ani, Elena! by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 23-02-2009

Sa fii iubita mereu!



Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 23-02-2009

pentru ca eu te aseman cu o crenguta de flori de cires, alaturi imaginii mele si un plin de drag La multi ani! pentru tine.


Replica: Elena, by Ileana Miroiu (813 mesaje), la 23-02-2009

iti cant multi ani traiasca si iti trimit un buchet cu trandafiri de ziua ta.
Pupici.



Replica: Elena, by Patruleasa Jeni (185 mesaje), la 23-02-2009

sunt galbena de gelozie ca mananci tortul fata mine! Glumeam! Vroiam sa iti motivez trandafirul galben pe care ti l-am adus.
La multi, multi ani!



Replica: La multi ani by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 23-02-2009


si multa sanatate, Elena.


Replica: La by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 23-02-2009

multi ani, Elena! Sa ai parte de note mari la grile si de spor la Angelica!



Replica: Elena, by Lacramioara Popescu (284 mesaje), la 23-02-2009

te imbratisez si iti urez La multi ani! si sa ti se implineasca dorintele.



Replica: La multi ani! by Camelia Jura (193 mesaje), la 23-02-2009

Succese la examene, sanatate si salutari lui Pitic!
Te pup, Elena.



Replica: Elena, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 23-02-2009

Multi si fericiti ani!



Replica: La multi ani Elena! by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 23-02-2009

Sa fii fericita si iubita, iar toate visele tale sa devina realitate.



Replica: Scumpele mele, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 23-02-2009

m-ati facut sa plang, va multumesc pentru urari. Ziua mea este exact peste o luna, dar ma bucur ca voi va ganditi la mine si eu va urez tot binele din lume, sanatate multa, multa si bucurii cat mai multe.
Va iubesc!


Replica: Si by Doi na (589 mesaje), la 24-02-2009

eu care eram distrusa ca am uitat!
Oricum urarile nu sunt niciodata de prisos, Elena.
Sa fii sanatoasa, sa ai bafta la grile si turboac la Angelica.


Replica: Sunt by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 24-02-2009

bucuroasa ca de acum am primit urari si vorbe frumoase.
Va multumesc.
Acum am venit cu inca o fotografie de la Angelica. Doar o ora si putin, am lucrat.



Replica: Detaliu by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 24-02-2009




Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 24-02-2009

vin si eu cu urari de sanatate si La multi ani! Chiar daca sunt mai devreme!
Motoras la ac ca sa termini Angelica pana la ziua ta.
Pupici


Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 24-02-2009

Doruletz a inceput!* Chiar ca a zapacit-o Naluca. Dar pe mine ce m-a zapacit oare?
Oricum, o urare este oricand binevenita.
Spor in toate!

* aceasta era scuza preferata a elevilor mei cand faceau o prostioara.


Replica: Inca un pic by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-02-2009

O ora si 45 de minute.



Replica: Esti perseverenta! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 25-02-2009

Asta face mult.
Pupici


Replica: Elena, by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 25-02-2009

imi place ca nu te dai batuta de la principiul un firicel pe zi, desi la tine este cu mult mai mult. Spor in continuare!

P.S. Bica, recunosc! Si chiar daca am gresit sunt convinsa ca Elena s-a bucurat de eroarea mea.
Am dreptate, Elena?


Replica: Doruletz, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-02-2009

fii sigura ca m-am bucurat, chiar au aparut cateva lacrimi de fericire.
Multumesc!


Replica: Ma by Doruletz Mic (1024 mesaje), la 25-02-2009

bucur ca sunt iertata. Sa ai succes la grile si spor la ac.


Replica: Un episod micut micut by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-02-2009

O ora jumatate.
O noapte linistita sa aveti.



Replica: Inca nu dormi?! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 25-02-2009

Te tii de firul zilnic, sau ora zilnica de goblenat? Sa ai o noapte linistita si tu, si un somn odihnitor.
Pupici


Replica: Ehehe, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-02-2009

incerc sa ma tin de ora de cusut, as vrea eu sa goblenez mai mult, dar sunt culorile destul de inchise si ma cam chinui.
Pupici


Replica: Stiu cum este, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 25-02-2009

doar ca la mine, problema este cu culorile deschise.
Te pup si eu si fugi la somn!


Replica: Si tu by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 25-02-2009

ai grija cu ochii, nu te obosi prea tare, ai timp sa cosi.
Noapte buna.


Replica: Cred ca eu am fugit by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 26-02-2009

prima la somn. Te pup.
Si, o zi buna!


Replica: Elena, by tanasa clementina (1262 mesaje), la 26-02-2009

ai inaintat destul de bine si cu firul zilnic. Ai grija de ochisori, in special seara, - ti-o spun din proprie experienta. Iti urez mult timp pentru goblenat si bafta in toate.

Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 01-03-2009
a venit primavara. Si are semne bune!
Pupici



Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 01-03-2009

sa Dea Doamne-Doamne ca primavara asta sa aduca vesti bune.
Multumesc.


Replica: Elena, by Petroi Ana-Maria (1254 mesaje), la 02-03-2009

sa ai parte de o primavara plina de bucurii!



Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 04-03-2009

iar examene? Sa fie cu bafta!


Replica: Elena, by olteanu rodica (908 mesaje), la 05-03-2009

mult succes. Ma gandeam eu ca inveti, nu te-am mai vazut pe forum.
Pupici.


Replica: Elena, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 07-03-2009

astazi goblenezi ceva?
Sa ai pofta la mucenici!


Replica: Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 07-03-2009

imi este dor de tine. Bafta, daca mai ai examene si spor la goblenat. Pupici.


Replica: Gargaritelor, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 07-03-2009

si mie imi este dor de voi; ieri am terminat treaba cu mutatul si toate ce erau. Azi noapte am ajuns acasa la Eforie. La Bucuresti mai dureaza doua saptamani pana voi avea net, dar acum sunt alaturi de voi. La Angelica am cusut putin joi seara, nu am avut cand sa cos cu mutarea aceasta.
Va pup dulce pe toate si va doresc un 8 Martie, super.


Replica: Elena, by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 07-03-2009

ma bucur ca, in fine ai rezolvat problema apartamentului. Si, ma mai bucur ca esti acasa cu cei dragi tie.
Pupici pentru 8 martie. Pupa si toate fetele din casa ta, din partea mea.
Nu il uita pe Pitic.


Replica: Elena, by Adelina Felicia Agachi (85 mesaje), la 09-03-2009

pe Angelica ai lasat-o la Bucuresti sa iti pazeasca noul apartament?


Replica: Ramona, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 10-03-2009

atat eu cat si celelalte trei fete din casa te pupam; Pitic este un alintat si nu prea are chef de pupaturi.
Adelina, pe Angelica am lasat-o la Bucuresti pentru ca acum este pe suportul facut de tata si imi era greu sa-l duc acasa.


Replica: Elena, by Ionita Victorita (670 mesaje), la 12-03-2009

te rog frumos trimite-mi si mie schema gherghefului pe care lucrezi tu stand in pat, pe mail.
Multumesc.


Replica: Victorita, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 12-03-2009

am luat adresa ta de mail, astept un raspuns.
Pupici multi.


Replica: Nu iti by Malin Antonia (78 mesaje), la 12-03-2009

este dor de Angelica?


Replica: Antonia, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-03-2009

imi este tare dor de Angelica; acum vacanta mea s-a prelungit pana termin injectiile. Dar ajung eu la Bucuresti si o zi intreaga o sa goblenez fara pauza.


Replica: Elena, by Mocanu Didina (154 mesaje), la 27-03-2009

Angelica cred ca plange, la Bucuresti.


Replica: Didina, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 27-03-2009

imi este dor de ea, dar acum si Aripile imi surad tare, tare mult.


Replica: De abia by Mona J (676 mesaje), la 28-03-2009

astept sa vad un nou episod la Angelica. Imi place tare mult. Incerc sa-mi fac curaj sa mi-o comand si eu, dar este atat de mare si am emotii ca nu o sa reusesc sa o termin. Mi se pare cea mai frumoasa dintre icoane. Sa ai spor sa o termini cat mai repede iti doresc.


Replica: Imi by FLOREA CAMELIA (85 mesaje), la 28-03-2009

place tare mult Angelica si va multumesc ca m-ati primit printre voi.
M-ati facut fericita.


Replica: Angelica, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 19-05-2009

Imi era tare tare dor de ea. Voua?


Replica: Dar, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 19-05-2009

ce dor, Elena!


Replica: Elena, by Mona J (676 mesaje), la 20-05-2009

chiar imi era dor. Cred ca daca ar fi sa am de ales un singur goblen dintre toate cred ca Angelica ar fi, - imi place cel mai mult. Asa ca astept urmatoarele episoade cu nerabdare.


Replica: Elena, by FLOREA CAMELIA (85 mesaje), la 20-05-2009

eu iti spun de astazi La multi ani! si sa-ti dea Dumnezeu tot ce iti doresti.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 21-05-2009

La multi ani!

Replica: La multi ani, Elena! by tanasa clementina (1262 mesaje), la 21-05-2009

Mii de imbratisari si pupici.



Replica: Elena, by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 21-05-2009

La multi ani!



Replica: Un episod minuscul. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 13-06-2009


Mi-e tare dor sa goblenez, asa cum goblenam inainte, ore in sir!


Replica: Elena, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 14-06-2009

va veni si acest moment. Acum, important este sa-ti vezi si obiectivul cu show-ul de la TV bifat. Asa ca eu iti urez bafta la show, acum.


Replica: Adela, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 14-06-2009

esti o scumpa. Multumesc!

Replica: Elena, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 14-06-2009
cu gandul si cu sufletul langa tine, te strang in brate si iti doresc doar succes.

Replica: Un firicel, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 24-06-2009
ce face cat 10 fire. Mi-e dor sa goblenez; maine poate apuc sa fac 10 puncte. Asa arata goblenul de cateva zile.



Replica: Elena, by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 25-06-2009

iti doresc cat mai mult spor la acele 10 puncte propuse.
Pupici


Replica: Elena, by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 25-06-2009

mult spor la cele 10 puncte pe care ti le-ai propus. Cred ca abia astepti sa mai pictrezi cu acul frumusete de icoana.
Pupici


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 25-06-2009

sper sa reusesti cele 10 puncte propuse si chiar mai mult.


Replica: Dupa , by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 27-06-2009

cum am zis la cafenea, aseara am lucrat cam 30-40 de minute si mi-am dat drumul la mana. Se vede unde am lucrat? Am lucrat la aura si intr-o alta parte.


Replica: Se by Maria Nistor (4999 mesaje), la 27-06-2009
vede, cum sa nu, orice punct conteaza. Spor din plin!

Replica: Elena, by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 27-06-2009
iti doresc cat mai mult timp liber sa ai si aripioare la ac.

Replica: Inca un episod mic,by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 27-06-2009
Astazi am dedicat cateva ore bune goblenatului.



Replica: Se by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 27-06-2009

vede cand lucrezi 30 - 40 min, si cand lucrezi cateva ore.
Aripioare duble la ac iti doresc!


Replica: Aripioare la ac, Elena! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 28-06-2009



Replica: Orice pas, by Mona J (676 mesaje), la 28-06-2009


cat de mic, conteaza mai ales la un un goblen asa de mare.
Iti tin pumnii pentru emisiune.


Replica: Elena, by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 28-06-2009

ma bucur ca ai mai adaugat putin la Angelica ta. Spor si pe mai departe!


Replica: De la ora 16 lucrez. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 01-07-2009

Angelica mea incepe sa prinda viata. Imi iau revansa pentru timpul cat a stat singurica si nu m-am atins de ea.


Replica: Se vede, by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 01-07-2009
ca acum esti mai libera; ne rasfeti cu episoade mai des.
Aripioare la ac si spor in continuare!
Pupici.

Replica: Pana plec, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 02-07-2009
am zis sa mai recuperez putin la Angelica. Uitati cum arata.



Replica: Ma bucur, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 03-07-2009

ca ai revenit la Angelica ta. Aripioare fermecate la ac!


Replica: Elena, se vede by Frunza Nicoleta (3258 mesaje), la 03-07-2009

ce dor ti-a fost de Angelica dupa sporul pe care il ai. Aripioare la ac!


Replica: Elena, by Bica Nistor (1375 mesaje), la 03-07-2009

pare o decompensare, lucrul tau la Angelica. A fost multa tensiune si concentrare si banuiesc ca fiecare fibra din corpul tau isi cere, acum, dreptul la relaxare. Ac magic la Angelica ta!


Replica: Angelica by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 20-08-2009

Trei zile am lucrat, cate 5-6 ore si ia uitati ce a iesit.



Replica: Elena, by Dosinescu Cristina (117 mesaje), la 20-08-2009

este o incantare ceea ce vad. Cred ca orele au trecut pe nesimtite, doar efectul este vizibil. Incantator!


Replica: Elena, by Olariu Ioana (1198 mesaje), la 20-08-2009

dar ce supriza! Angelica ta a crescut chiar mult.
Este o incantare ceea ce vad. Cred ca orele au trecut pe nesimtite, doar efectul este vizibil.
Pupici.


Replica: Angelica, by Maria Nistor (4999 mesaje), la 20-08-2009

este tot mai frumoasa. Vad ca ai avut si spor, astept de acum sa apara chipul.
Spor din plin!


Replica: Elena, by tanasa clementina (1262 mesaje), la 21-08-2009

adevarata surpriza. Acusica este gata. Mult spor si un pupic.


Replica: Ce sa zic, Elena? by olteanu rodica (908 mesaje), la 21-08-2009

Imi place ca iti faci timp si pentru goblen. La Angelica nu mai ai mult, asa ca te astept cu noi frumuseti.
Te pupa Rodi buni.


Replica: Chiar, by Popescu Alexandra (374 mesaje), la 21-08-2009

ca este vizibil. Cred ca iti era un dor de ea! Vezi tu, a meritat asteptarea. Noi, cumintele, aici asteptam un nou episod.
Pupici dulci, dulci.


Replica: Va multumesc. by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 21-08-2009

Angelica m-a asteptat de fiecare data cuminte asa cum asteptati si voi un nou episod. Acum, timpul este cam putin, dar nu voi renunta deloc la goblenat.


Replica: Asa este, Elena. by Condrasov Gabriela (283 mesaje), la 22-08-2009

Te-a asteptat cumintica, chiar daca abia asteapta sa poti sa ii dai putina atentie. Si noi te-am asteptat cu sufletul la gura. Abia asteptam sa te vedem din nou pe forum si cu Angelica si fara ea, numai sa iti simtim prezenta.
Ma bucur nespus ca iti este bine.
Va pupic, pe tine, pe Pitic si pe Angelica!


Replica: Invatand la moneda si politici monetare, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 22-08-2009

mai bag cate o ata, doua.



Replica: Elena, by Mona J (676 mesaje), la 22-08-2009

ma bucur sa te regasesc pe forum. Cat despre Angelica ce sa zic, stii ca imi place extrem de mult. Te pup si te asteptam cu noutati.


Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 24-08-2009

ma bucur ca ai revenit la marea ta dragoste. Mult spor si mult succes in ceea ce faci! O sa ai mult, ai sa vezi.
Te-am pupat.


Replica: Doamne, by Malin Antonia (78 mesaje), la 24-08-2009

Elena! Ti-ai luat-o pe Angelica si in somn cu tine? Am citit cat timp ai petrecut cusand si mi se pare ca ai avut spor, nu gluma! Iti doresc sa nu te paraseasca sporul.


Replica: Bravoo, by Ionita Victorita (670 mesaje), la 24-08-2009

si felicitari. Esti cea mai tare.
Pupici multi, multi, multi.


Replica: Dupa by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 28-08-2009

cum mi-am propus ieri, astazi am goblenat putin (aproximativ o ora).
Seara linistita, tuturor.




Replica: Mama mia, Elena! by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 28-08-2009

Lucrezi pe un supersonic?


Replica: Anisoara, by Stefanescu Elena (2672 mesaje), la 28-08-2009

secretul este suportul de goblen; lucrez cu doua maini, iar in timp ce lucrez mai repet si intrebarile pentru facultate.


Replica: Elena, by tanasa clementina (1262 mesaje), la 28-08-2009

ai spor si la lucru, dar si la invatat. Se pare ca intradevar ghergheful tau este miraculos.


Replica: Wow! by Adriana Nicuta (4342 mesaje), la 28-08-2009

Ai prins viteza, nu gluma! Doar iti plac avioanele. Mult spor (trebuie sa incerc neaparat si eu suportul).

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 28 Sep 2009, 09:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
Replica: Am lucrat un fir. by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 05-09-2009

Ce ma bucur ca astazi am putut goblena, desi as fi vrut sa lucrez mai mult nu pot din cauza examenului de maine.
Pupici tuturor.



Replica: Elena, by olteanu rodica (1133 mesaje) , la 05-09-2009

ai tinut secret ca ai postat Angelica. Cum reusesti tu sa le faci pe toate! Facultate, serviciu, dar nici goblenul nu sta.
Multa bafta, maine si spor la lucru cand ai timp.

Replica: Elenuta, by Popescu Alexandra (493 mesaje) , la 05-09-2009

incet incet, acusi este gata Angelica ta.
Pupici si multa bafta.


Replica: Elena, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje) , la 06-09-2009

orice impunsatura conteaza. Pe nesimtite, Angelica va fi gata. Eu, una abia astept sa-i apara chipul.


Replica: Elena, by Silvia Har (692 mesaje) , la 06-09-2009

astazi esti in vizita la Pitic?
Pentru Angelica, ac sprinten, in continuare.


Replica: Silvia, by Stefanescu Elena (2775 mesaje) , la 06-09-2009


scumpa mea, nu am ajuns acasa nici wekendul acesta. Mi-e dor de casa, de Pit, de Tut si de toti prietenii.
O duminica frumoasa!


Replica: Si tie, by Silvia Har (692 mesaje) , la 06-09-2009

o duminica frumoasa, Elena. Salutari lui Pitic!


Replica: Elena, by tanasa clementina (1370 mesaje) , la 06-09-2009


imbini intr-un mod placut serviciul, facultatea, dar si goblanatul. Esti o harnicuta!
Mult spor in toate!


Replica: Un firicel la Angelica by Stefanescu Elena (2775 mesaje) , la 19-09-2009

Dupa ce am scos masina de spalat din priza si am intins rufele, am strans si aspiratorul am lucrat un fir micut la Angelica. As mai vrea sa mai lucrez, dar ma doare ingrozitor capul. Acum merg sa fac o baie dupa care ma intind, maine am zi grea. Pasagerii zborului catre Tel Aviv sunt evrei ce se poarta ca niste copii de doi ani. Trebuie sa fiu odihnita si in acelasi timp si relaxata.
O seara buna!



Replica: Zbor lin by tanasa clementina (1370 mesaje) , la 20-09-2009

catre Tel Aviv si revedere frumoasa cu Rodica.


Replica: Elena, by olteanu rodica (1133 mesaje) , la 21-09-2009

bine ai revenit! Stiu ca te-ai si intors la ora asta.
Odihna placuta si zboruri multe si linistite iti doresc.


Replica: Deja by Adriana Nicuta (4558 mesaje), la 21-09-2009

te-ai intors! Odihna placuta si spor si la Angelica.


Replica: Va pup, gargaritelor. by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 21-09-2009

Da, m-am intors azi dimineata la 04:35; astazi trebuia sa plec la Heraclion, dar am liber. Trebuie sa avem cateva ore libere intre curse si eu nu le aveam si asa ca astazi am liber, dar maine plec la Amsterdam. Va pup si va doresc o zi frumoasa.


Replica: Elena, by Onuta O (1329 mesaje), la 23-09-2009

esti de admirat; atat de aglomerata si ai timp si pentru goblen. Felicitari!
P.S. Iti sta foarte bine in uniforma, ba chiar te prinde bine, albastrul.
Pupici.


Replica: Un episod by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 25-09-2009

Am mai lucrat o ata.
O seara frumoasa, tuturor.




Replica: Elena, by Maria Nistor (5037 mesaje) , la 25-09-2009


ai lucrat o ata care face diferenta. Mult, mult spor!


Replica: Ultimul episod, in seara aceasta. by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 25-09-2009

Desi am asa un spor, nu mai pot goblena ca ma simt obosita. Sper maine sa goblenez toata ziua.
Noapte buna!



Replica: Cam atat am mai lucrat. by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 26-09-2009

Acum las goblenul la odihnit pana cand voi mai avea liber. Usor, usor prinde viata.
Seara frumoasa, tuturor.



Replica: Angelica by tanasa clementina (1370 mesaje) , la 27-09-2009


a prins deja contur. Elena, esti demna de admirat pentru tot ceea ce faci.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 01 Oct 2009, 07:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Replica: Elena, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 28-09-2009

mult spor sa ai.
Din pacate, nu am putut vorbi caci nu am fost acasa si nici nu am luat telefonul cu mine. Cand ai un pic de timp suna-ma, tin telefonul dupa mine.
Pupici.


Replica: Astazi, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 30-09-2009

de la ora 16 am goblenat cateva ore.



Replica: Elena, by olteanu rodica (1155 mesaje), la 30-09-2009
mai ai timp si de goblen? Te felicit pentru cata ambitie ai.
Pupicei de la buni si bunelul.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 01 Oct 2009, 14:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Cate un firicel, atat cat sa se cunoasca si acusica este gata pentru colectie.
Pupici

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 02 Oct 2009, 21:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
Va place cum arata? Mie una imi place enorm de mult. Seara frumoasa.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Ultima oara modificat de Stefanescu Elena pe 02 Oct 2009, 21:09, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 02 Oct 2009, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Elena, Angelica ta se contureaza foarte frumos. Abia astept sa-l lucrez si eu caci il am in Ladita de zestre.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 03 Oct 2009, 06:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Elena, iata ca un firicel, doua, trei, face mult.
Iti doresc firicele cat mai multe si aripioare la ac.
Pupici.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 03 Oct 2009, 07:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Elena poate ai sa ne arati si o imagine cu goblenul intreg.
Mult spor!

Ps: Am iesit bine!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Angelica - goblen lucrat de Elena
MesajScris: 03 Oct 2009, 18:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
O poza a goblenului intreg. Astazi cateva ate, dar atat pe ziua de azi trebuie sa ma pregatesc pentru cursa de maine.
P.s. Multumesc frumos pentru pozica de la avatar.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania