Acum este 25 Apr 2024, 21:48

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 05 Oct 2009, 00:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2005, 03:41
Mesaje: 188
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Foarte dragut.
Lucrezi si fondul?
Spor la ac.

_________________
Nimic nu este mai bun pentru a reusi decat rasul si dragostea prietenilor.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 05 Oct 2009, 10:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Aah si cu andrelele, intr-adevar! Am lucrat si cu acelea, dar nimic prea complicat, doar un fular sau ceva de genu. O vedeam pe bunica cum lucra capetele de la sosete si tare complicat mai arata. Am avut noroc ca ele se ocupau cu astfel de lucru si aveau multe materiale si carti.

Dar sa stii ca eu faceam asta pe vremea cand eram la gradinita si pana in a IV-a. Ai mei nu ma prea lasau sa ies pe strazi, sa ma plimb pe nu stiu unde, cand noi aveam gradina mare. Asa ca imi cautam ocupatii in curte. Si fiindca invatam bine, aveam la scoala pauzele libere si fara stres, asa ca ma distram cu colegii. Sau cand mergeam la tenis, aveam si acolo cu cine ma distra.

Si Mirela, ma gandeam serios sa cumpar ata alba de la TTT si sa lucrez si fondul.
Voi ce parere aveti?

Fiindca sincera sa fiu, parca nu imi place cum raman celelalte puncte libere in jurul gargaritei.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 05 Oct 2009, 19:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Cristina, ce avatar frumos ti-au pus gargaritele de la TTT!
Felicitari!

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 05 Oct 2009, 20:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Multumesc Rodica! Intr-adevar, am si racheta, acum.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 05 Oct 2009, 20:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Noi 2006, 20:56
Mesaje: 78
Nume forum:1
Multe felicitari si din partea mea, Cristina.
Dragostea pentru goblenat ai impartasit-o alaturi de noi cu mare drag si pasiune asa ca mai este putin si o simtim din plin langa noi aceasta scumpa gargarita iubareata!
Pupici.

_________________
Rami - Gargarita-Cuibusor-de-Roze


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 06 Oct 2009, 19:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2005, 03:41
Mesaje: 188
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Ai lucrat foarte frumos. Eu as lucra si fondul. Nu-mi dau seama ce se va intampla cu liniile trasate. Se mai pot sterge? Am inteles ca exista o gumita speciala. Tu ce vei face?

_________________
Nimic nu este mai bun pentru a reusi decat rasul si dragostea prietenilor.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 07 Oct 2009, 19:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Cristinel, si eu as lucra fondul. Nu stiu cum se vor vedea liniile trasate acum, pe panza.
Sa stii ca eu nu as alege alb, ci un crem dulce foarte deschis ori poate un bej deschis.
Tu ce zici?

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 09 Oct 2009, 19:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Nicoleta, multumesc frumos.Tare bine ma simt aici la voi si este atat de relaxant! Nici ca m-as putea dezlipi de forum.
Mirela, intr-adevar gumita ar functiona si in caz ca nu desigur pot da cu putintica apa, dar eu ma gandesc acuma din punct de vedere al aspectului si consider ca ar fi mai frumos, mai uniform daca as adauga si un fundal?
Jeni, sa stii ca si eu ma gandeam mai de graba la un crem dulce sau un bej, asa cum zici tu. Eu de fapt zic alb, da niciodata nu il folosesc nici in desen! Este prea artificial cumva datorita faptului ca mediul inconjurator intotdeauna reflecta cat de cat unele tonuri si arar intalnim chiar toate culorile intr-un punct. Dar de acuma ma abat de la subiect si mai bine ma opresc.

Am vrut sa postez si sa va zic dragele mele ca mi-a sosit coletul miercuri si tare rapid a mai fost. Dar fiind in timpul saptamanii si aveam proiecte si teste la scoala, am preferat sa aman ridicarea lui ca sa nu ma apuc de goblenat in loc sa invat.

Si vreau sa va multumesc din tot sufletelul meu pentru sapcuta si pentru carnetelul cu file sclipitoare! A fost o surpriza tare placuta si tare neasteptata!!!
Va postez aici o poza pe care am facut-o cu sapca. Multumesc inca o data!

In legatura cu goblenul, mai am o floricica si incep sa caut variante de inramare. Sper sa postez maine, daca nu chiar in seara asta ultimul serial. Vorba vine, fiindca poate lucrez si fundalul..


_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 09 Oct 2009, 19:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Cristina, tare bine iti mai vine sepcuta. Sa o porti sanatoasa si sa-ti aduca....cat mai multe goblenuri!

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste Impartasita - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 09 Oct 2009, 19:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Cristina, multumesc frumos pentru vizita pe care mi-ai facut-o si aici si cu siguranta o s-o port!!
Eu nu prea port ochelari de soare si chiar am o colectie vasta de sepci. Unele fete prefer mai multe genti, mai multe perechi de pantofi sau cine stie ce alt ceva, dar eu prefer sepci si adidasi cati mai multi!

Deci este foarte pretioasa sapcuta asta pentru mine.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania