Acum este 24 Iun 2026, 23:52

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 08 Noi 2016, 21:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Sep 2016, 19:14
Mesaje: 266
Nume forum:1
Acum ca sunt si eu gargarita incepatoare, ma grabesc sa va arat ce lucrez acum.

Moise este unul din cele doua modele pe care le am in lucru momentan si vi-l prezint in stadiul in care este acum. L-am inceput de ceva timp, am trecut de jumatatea modelului. Imi pare rau ca nu am fotografii cu evolutia lui, cand l-am inceput, nu m-am gandit ca o sa ma inscriu aici. Va rog sa ma iertati si sper sa va placa.

Fotografia de control:



Stadiul actual si cartelele cu ate:



Un prim plan cu chipul protagonistului:



O seara buna tuturor!

_________________
Prietenii adevăraţi nu renunţă unul la celalalt. Aşteaptă-i să vină cu tine.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 09 Noi 2016, 10:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mar 2016, 21:10
Mesaje: 1152
Locatie: Germania
Nume forum:1
Mult spor iti urez si bun venit.

_________________
Ancuta - Gargarita-de-Safir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 09 Noi 2016, 11:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1623
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Foarte frumos. Pana acum nu l-am vazut lucrat. Iti doresc sa ai mult spor in continuare.
Pupici.

_________________
Mariana - Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 09 Noi 2016, 13:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 15:46
Mesaje: 8865
Locatie: Cluj-Napoca
Nume forum:1
Felicitari draga Micia pentru cat ai cusut.
Este un model de dimensiune mare si tu il cosi foarte frumos.
Te imbratisez cu drag si iti doresc spor din plin in continuare.

_________________
Irela - Gargarita-Fulg-de-Floare-Mov
Gargarita anului 2014
Gargarita anului 2015
Gargarita anului 2016
Gargarita anului 2017
Gargarita anului 2018
Gargarita anului 2020


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 21 Noi 2016, 15:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Sep 2016, 19:14
Mesaje: 266
Nume forum:1
multumesc tuturor pentru incurajari, ma bucur ca va place.

vin cu un nou episod, as fi vrut sa va arat partea de jos terminata, dar nu stiu de ce, mi se pare ca nu am spor si ca nu merg atat de repede cum mi-as dori.



o zi buna tuturor.

micia

_________________
Prietenii adevăraţi nu renunţă unul la celalalt. Aşteaptă-i să vină cu tine.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 21 Noi 2016, 15:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Spor la lucru, draga Micia!

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 21 Noi 2016, 16:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Micia, ai lucrat destul de mult. Cred ca doar ti se pare ție ca nu ai spor din cauza ca goblenul are dimensiunile mai mari.
Mult spor la acușor îți doresc.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 24 Noi 2016, 10:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1623
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Mult spor in continuare draga Micia!
Pupici.

_________________
Mariana - Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 27 Noi 2016, 14:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Micia cosi un model foarte mare si este ceva firesc sa nu se vada foarte mare evolutia ta dar este foarte mult cusut.
Aripioare la ac in continuare.
Cu drag,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Moise - goblen lucrat de Micia
MesajScris: 30 Noi 2016, 15:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Sep 2016, 19:14
Mesaje: 266
Nume forum:1
Am inaintat un pic la Moise al meu si vin cu doua noi episoade:





O zi buna tuturor.

Micia


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 36 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania