Acum este 25 Apr 2024, 20:52

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Noapte de iarna - cusut de Gargarita Lenesa
MesajScris: 04 Iun 2009, 09:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2006, 08:00
Mesaje: 183
Nume forum:1
1 . Noapte de iarna - cusut de Gargarita Lenesa, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 03-10-2008

Nu-i asa ca e frumos?! N-am mai avut rabdare pana dupa spalat si inramat.



Replica: Foarte frumos. by Stefanescu Elena (2515 mesaje), la 03-10-2008

Felicitari pentru goblen, dar numele ales sa sti ca nu ti se potriveste.


Replica: Oooo! Ba da!, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 03-10-2008

V-am mai spus ca l-am inceput acum 4 ani.


Replica: Cat este de frumos! by Frunza Nicoleta (3131 mesaje), la 03-10-2008

Nu ma asteptam sa iasa chiar asa frumos. Culorile sunt frumoase tare. Felicitari!

Asa cum am spus si in celalalt topic, nu sunt de acord cu numele de gargarita, trebuie sa cautam altul. Ai sa vezi ca faptul ca postezi pe forum iti va sufla si tie cu praf magic peste ac si va deveni mai rapid. La mine asa s-a intamplat.
Si inca o sugestie. Asa cum ai vazut in aceasta sectiune, fiecare si-a intitulat topicul Colectia mea, .... Ce model urmeaza? Nu te tenteaza ideea unui serial? Chiar daca nu cosi in fiecare zi, noi suntem foarte rabdatoare.


Replica: Superb! by Vasiliu Letitia (1426 mesaje), la 03-10-2008



Replica: Deja, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 03-10-2008

stiu ce urmeaza: "Colt luminos", l-am si comandat. Dar eu cos putin, am si familie, copil, servici. Cat as vrea sa am timp de cusut! Poate maine postez si "Maica Domnului cu prunc la piept", pe acela l-am inramat deja.


Replica: Gargaritelor, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 03-10-2008

imi sunteti tare dragi. Ma simt aici ca intr-o familie.

De Laura mai stie cineva ceva? Cat sta de obicei la clinica? Imi este foarte dor de ea. Eu m-am logat recent, dar va citesc de mai mult timp. Va pup.


Replica: Cui nu-i, by Floare de colt (144 mesaje), la 03-10-2008

este dor de Laura? Ea este pentru mine doctorul cu cuvinte.

Ioana, frumos fundal pentru asa o bijuterie.


Replica: Da, by Anca Lungoci (356 mesaje), la 05-10-2008


si mie mi-a placut fundalul ales pentru fotografiere, dar mai mult imi place iarna ta.
Sa nu te gandesti ca ar fi posibil sa iti atribuim un asa nume de gargarita, la ce frumusete ai lucrat tu. Si numai cine nu se pricepe, nu intelege cat de dificil este acest goblen pictat de tine.

Replica: Brrr! by Zoica Maniu (230 mesaje), la 05-10-2008

Mi s-a facut frig cand am vazut noaptea ta. Pare ca este o noapte senina de iarna, foarte geroasa. Am aceasta senzatie pentru ca afara ploua si s-a facut un friiig tare.
Ma incalzesc insa culorile superbe de la noapte, dar si floricelele acelea sclipicioase din spatele tabloului. Ce sunt?


Replica: Fundalul by Popescu Ioana (450 mesaje), la 05-10-2008

n-a fost ales cu buna stiinta, pur si simplu nu stiam unde sa sprijin goblenul si asa a ajuns pe vaza de pe masuta. Crengutele acelea simple din vaza le-am cules de pe camp si le-am uscat, iar creanga cu bobite este artificiala, am cumparat-o anume pentru acea vaza si am taiat-o in 3 crengute mai mici. In vaza am mai pus niste pietricele din sticla rosu-visiniu si niste scoici mici.


Replica: Sa stii, Ioana by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 05-10-2008


ca astazi nu aveam de gand sa stau prea mult la calculator, am intrat doar sa citesc ce s-a mai scris si voiam sa ies cand ti-am vazut tabloul. Nu pot sa nu te felicit, este superb. Cred ca va fi unul din goblenurile pe care le voi comanda. Imi place mult, mult.


Replica: Ioana, by Floare de colt (144 mesaje), la 05-10-2008


multumesc pentru raspuns si felicitari pentru aranjament.


Replica: Pe maine! by Popescu Ioana (450 mesaje), la 05-10-2008


Ma bucur ca place modelul acesta de goblen. Eu inca nu l-am vazut cusut la nimeni, dar mi-a placut mult fotografia de control atunci cand l-am ales. L-am abandonat vreo 3 ani, si anul asta dupa ce mi-am renovat apartamentul am vrut sa pun pe pereti doua tablouri adevarate, dar nu mi-au ajuns banii. Asa ca am zis, de ce sa nu pun doua goblenuri facute de mine decat cine stie ce cartoane pozate? Si de cate ori ma incearca gandul abandonarii, intru pe forum, va citesc si fac o infuzie de incredere proprie din postarile voastre. Sunteti deosebite toate.

Replica: Ioana, by Racovita Adriana (3851 mesaje), la 05-10-2008


m-ai uns la suflet cu goblenul tau! Imi plac peisajele, si iarna in special pentru culorile ei. Mi-am comandat si eu unul cu iarna, dar cine stie cand o sa-l mai cos?

Ai o minunatie de tablou!


Replica: Felicitari, Ioana! by Maria Nistor (4798 mesaje), la 05-10-2008

Este un model foarte frumos. Astept la colectie si Colt luminos! Sa ai spor din plin!


Replica: Ioana, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 10-10-2008

unde ai disparut?


Replica: Buna! by Popescu Ioana (450 mesaje), la 10-10-2008

Nu am disparut, am inceput "Colt luminos", dar nu prea am ce sa va arat. Tot incet lucru ca sa nu ma dezmint. Dar, fetelor, asa culori frumoase are ca stau mai mult si ma uit la ate, "oare cu care sa mai cos?!". As coase cu toate odata, nu stiu ce sa mai aleg.
Va pup pe toate, si sa nu ma puneti sa postez in reprize ca dati in damblale asteptand de la o postare la alta. Nu cos in fiecare zi, si cand cos, sotul, da marunt din buze si se aliniaza planetele.

Replica: Ioana, by Racovita Adriana (3851 mesaje), la 10-10-2008


sa stii ca te rugam frumos sa faci un serial. Nu conteaza ca o dam "in damblale"! Eu sunt cu doua incepute in serial si cine stie cand le voi termina. Asa ca poate te razgandesti.

Sa ai spor!


Replica: Fetelor, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 10-10-2008

eu nu pot sa-mi deschid un topic cu o colectie, n-am decat doua goblene cusute. Asa ca am facut pentru fiecare in parte cate un topic. Va suparati? Am mai postat unul cu "Maica Domnului cu prunc la piept". Sper sa va placa, este asa de delicat.


Replica: Da, Ioana, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 10-10-2008

ne suparam toate pentru asa regal! Iti dai seama ca ne face placere.
Spor la Colt luminos.

Replica: Deosebit! by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

Pupici celei ce l-a cusut!

_________________
Ioanap - Gargarita Quatro-Stagione
__________________________
Aici am gasit mereu prieteni.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania