Acum este 22 Iun 2026, 06:05

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Gheisa - goblen lucrat de Cristinica
MesajScris: 10 Oct 2009, 14:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 14:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Am inceput deja putintel modelul si in curand voi posta o imagine, dar as vrea sa va intreb ceva mai intai.
Imi spuneti si mie cum se insaileaza corect marginea? Nu am mai facut-o de mult si am uitat.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 17:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 16:35
Mesaje: 168
Nume forum:1
Hai ca m-ai topit cu Gheisa! am vazut-o lucrata si de Ella si este super.
De festonat, - eu zic sa-i pui scotch pe margine, de o parte si de alta a panzei.
Pupici mari si mici!

_________________
Venera - Prietene, iti multumesc ca existi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 20:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Cristinica, mult spor sa ai la noul model ca tare mai este frumos!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 21:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Venera, Mona multumesc frumos!

Mie tare mi-a mai placut cand am vazut-o lucrata. M-a influentat foarte mult.
Si am incercat o inseilare ceva, dar nu a iesit prea bine. Cu scotch mi-e putin frica, adica cum il scot cand termin? Daca il trag, nu incepe atunci mai rau sa se destrame?

Episodul 1.
Pentru Concurs.



Si o varianta mai de aproape a pasului.
Nu eram sigura care imagine sa o postez, asa ca le-am postat pe amandoua.


_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 21:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Stiu doar ca-mi place Gheisa si ca voi urmari cu interes serialul tau, care, l-ai inceput deja foarte frumos.
Iti doresc aripioare la ac in continuare si spor din plin.
Pupici.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 22:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Multumesc, Onuta.
Pe mine m-a atras la acest model si modul in care se contureaza gheisa, dar si panza.

Sa ai spor si tu, Onuta!

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 22:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Este o panza foarte frumoasa. Mult spor!

Ma intrebai pe undeva cum faci, cu ata, pasi sau inchizi capatul de fir cand trebuie sa treci pe spate. Sa stii ca depinde de situatie insa nu trebuie sa fie pasul prea mare si sa fie ata inca destul de lunga in ac ca sa merite pasul.

Cu privire la insailat iti arat aici o fotografie unde sper sa-ti aminteasca.



Iar daca ai o masina de cusut in casa este si mai simplu.


_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 22:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Foarte interesant goblenul ales de tine. Am incercat sa imi dau seama cum se lucreaza, daca este vreo diferenta fata de modul de lucru pe panza normala de goblen, si nu prea am reusit.
Imi poti explica putin, te rog?

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 10 Oct 2009, 23:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2005, 03:41
Mesaje: 188
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Nici eu nu-mi dau seama cum este panza.
Imi pare ca este un model deosebit. Abia astept sa vad un nou episod.
Spor la cusut!

_________________
Nimic nu este mai bun pentru a reusi decat rasul si dragostea prietenilor.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania