Acum este 18 Mai 2024, 05:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Natura moarta cu cirese - goblen lucrat de Cosmina
MesajScris: 08 Iun 2009, 20:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1918
Nume forum:1
Replica: Acum by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 20-02-2008

cos la un model mic.



Replica: Si by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 20-02-2008



Replica: Modelul by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 20-02-2008

se contureaza incet-incet.


Replica: Cosmina, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 20-02-2008

ce mult ai lucrat! Arata foarte, foarte bine!.

Am doua intrebari privind pozele.

1. Ce e stecu alb pe marginea fotografiilor, este panza sau ce este? Ma intereseaza si pe mine procedeul de prindere, este o solutie pe care o caut de mult.

2. Cum ai reusit sa faci fotografii asa faine? Sunt fara blitz? Ale mele ies "in ape" si nu-mi place.

Spor la lucru in continuare. Si eu voi lucra doua modele mici dupa ce termin Primavara.

Cu drag,
Oana H.


Replica: Cosmina by stoicescu steluta (230 mesaje), la 20-02-2008

si eu sunt curioasa sa stiu cu ce faci pozele de ies asa bine. Eu am facut cu telefonul si ies urite si neclare. Am postat un model facut cu telefonul, dar nu-mi place cum a iesit.

Replica: Fetelor, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 21-02-2008

eu lipesc pe marginile goblenului leucoplast, apoi il prind de rama cu pioneze. La modelul pe care il fac acum, am atasat prin coasere la masina o bucata de pinza, ca sa-l aduc la marimea ramei.

Cit priveste fotografiilor, primele le-am facut cu camera de la calculator, ultimele cu telefonul, apoi le-am micsorat cu Picasa. Nu sint inca experta, dar au iesit destul de bine (nu la fel de bune ca ale Laurei).



Replica: M-ai facut sa zambesc, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 21-02-2008


Cosmina. Experta de mine este de fapt, expertul de aparat. Un digital care isi merita fiecare banut.
M-ati uluit, tu si Bica! Aveti o viteza! Aveam o impresie mai buna referitoare la viteza mea de lucru la goblen, dar voi spulberati toate reperele mele. Felicitari!
In timp ce micsoram imaginea de mai jos m-am vazut, alaturi de voi, cusand langa masa aceea mica de langa scari...



Replica: Cosmina, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 25-02-2008

cat ai mai lucrat la Natura moarta cu cireste?


Replica: Cornelia, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 26-02-2008

nu am mai cusut cine stie ce in ultimele zile, doar putin in dreapta-sus. M-am ocupat mai mult de problemele casnice, dar am intrat zilnic pe forum sa vad ce s-a mai scris.

Am mai pierdut vremea (dar, zic eu, cu folos) pe net. Zilele trecute, venind de la serviciu, am auzit razbatind dintr-o masina o muzica super, care m-a rascolit si mi-a trezit amintiri, deoarece nu-mi era necunoscuta. Asa ca, ajunsa acasa, am cautat pe net si am gasit, si de atunci tot ascult melodiile formatiei BZN (in special Blue Eyes, Blue Eyes). Superbe.


Replica: Ei, Cosmina, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 26-02-2008

mi-ai desteptat niste amintiri - cred ca o sa caut si eu CD-ul cu BZN in arhiva mea.

Replica: Bravo! by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 27-02-2008

Daca as coase si eu asa de repede ce bine ar fi. Felicitari! Sunt superbe.

Replica: Cornelia, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 02-03-2008

stai linistita, - nu este nici o problema. Doar ca, in afara de cabana din peisaj, mai aveam unul cu un peisaj de munte unde era o cabana si de acolo a plecat una din replicile mele. La noi este o vorba: "atita bai sa fie" (bai=rau).


Replica: Mai by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 04-03-2008

am putin si... gata.



Replica: Sa ai spor tot asha! by cucos catalina (1605 mesaje), la 04-03-2008

Eshti harnicutza ca o albinutza!

Replica: Cosmina, by Doruletz Mic (987 mesaje), la 04-03-2008

cred ca trebuie sa te ridicam la rang de Gargarita cu G! Felicitari pentru viteza cu care lucrezi!

Replica: Ai folosit by Lucia Marina (212 mesaje), la 04-03-2008

blitz, la fotografiere, Cosmina, nu? Acesta este motivul pentru care albastrul de la carafa pare foarte viu, in ultima ta imagine. Am privit primele fotografii postate de tine si nuanta este diferita.
Am observat ca ai avut un spor nebun, desi tu ai si o Gargarita mica si treburile casei si probabil servici. Eu am doar doi cani pe care trebuie sa ii hranesc si sa am grija de mine. Este o mare diferenta intre noi si tocmai, de aceea meriti felicitari pentru viteza cu care ai lucrat.

Replica: Incerc by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 04-03-2008

o noua fotografie. Sper, mai reusita.



Replica: Lucia, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 04-03-2008

la prima fotografie, postata dimineata, am avut lumina naturala si poza am facut-o cu camera web, dar goblenul nu era terminat inca, mai aveam putin cu albastru, putin cu verde, cu 2 nuante de galben si cu alb.

A doua fotografie am facut-o cu telefonul, la lumina de neon, dar nu a iesit bine (goblenul era deja gata), asa ca am incercat inca una cu camera web, la lumina de bec; se vede mai bine decit cea cu telefonul, dar, din pacate, se vede diferenta de lumina.

Multumesc pentru aprecieri.


Replica: Super, Cosmina! by Frunza Nicoleta (3171 mesaje), la 04-03-2008


Este tare dragalas, imi place la nebunie.


Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 05-03-2008

A iesit asa de frumos. Sa ai un spor la cusut!
Bravo!

_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania