Acum este 16 Apr 2024, 08:01

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cala si trandafiri - goblen lucrat de Tereza
MesajScris: 17 Iun 2009, 13:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200
Cala si trandafiri, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-01-2009

Am renuntat la croseta, asa cum imi propusesem, impinsa de curiozitatea noii rame. Asa ca am pus o panza mica pe rama si am inceput sa cos, sa testez rama. Are 3 gauri pe piciorul vertical ca sa o pot muta, in functie de inaltimea care imi trebuie. Am incercat si la masa si in pat. Lucrez foarte bine pe ea, insa am o singura problema: diagrama. Eram obisnuita sa o tin in fata mea pe masa, lucru care acum nu mai este posibil. Am facut niste modificari, dar tot nu sunt multumita. Sunt nevoita sa-i mai dau sotului de lucru, sa-mi faca o masa pe colt, in forma de L, din OSB. In felul acesta pot sta cu rama pe o parte si cu diagrama pe cealalta, sa o pot urmari mai usor .Apoi va trebui sa-mi faca alte 2 bare rotunde mai mici (si unele mai mari, in functie de latimea modelului). Acum dimensiunea ramei este de 24 x 50 cm.

Concluzia: o rama utila.



Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 26-01-2009

Lasa ca ai un sot tare priceput si de dragul tau sigur iti face toate ce ai tu nevoie. Numai sa mearga repede goblenul. Spor din plin. Pe acesta in cate zile il termini? 4-5?
La sporul tau, nu ma mira.


Replica: Un pas inainte, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-01-2009


o culoare terminata.




Replica: Dar by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 26-01-2009


rrei sa-l termini repede!
Pupici.


Replica: Aaa, by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 26-01-2009

aaa, aaa, - pai, nu azi dimineata ai pus panza pe gherghef, Tereza? Ma super-uluiesti!


Replica: Tereza, by Sorescu Minerva (2085 mesaje), la 27-01-2009

ma uluiesti cu sporul tau!
Sa stii ca urmaresc cu interes evolutia gherghefului; ma intereseaza si poate am sa fiu potential client.


Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 27-01-2009


ai la fel de mult spor ca si pana acum!


Replica: Vin by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-01-2009

cu un nou episod, desi azi nu am avut prea mult timp sa lucrez.



Replica: Tereza, by Maria Nistor (4867 mesaje), la 28-01-2009

multumesc pentru informatiile pretioase in privinta ramei.

Felicitari pentru noul model in lucru, daca nu ma grabesc cu comentariu, risc sa-l gasesc la colectie.


Replica: Tereza, by tanasa clementina (1003 mesaje), la 28-01-2009

ma uimesti ca de fiecare data.
Pupici.


Replica: Tereza, by Ionita Victorita (513 mesaje), la 28-01-2009

te rooooog imprumuta-mi un ac de la tine ca lucreaza mai cu spor decat ale mele.


Replica: Aoleuuu! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 28-01-2009

Cand ai avut timp sa cosi atat de mult?! Felicitari! Se observa bine sporul pe care il ai intr-o zi.


Replica: Tereza, by Cozea Rodica-Maria (592 mesaje), la 28-01-2009


esti fantastica! Nu mai am cuvinte sa spun nimic despre viteza ta de lucru. Sa ai spor in continuare.


Replica: Ma distreaza, Tereza, by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 28-01-2009


cum spui ca nu ai avut spor. Eu nici cand am spor nu cos asa mult.

Modelul este fantastic de frumos, astept sa vad cum se aseaza pe panza. Mult spor in continuare si pupici.


Replica: Ieri by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 30-01-2009

nu mi-a mers netul si am lucrat mai mult, adica atat:



Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 30-01-2009

m-ai lasat cu gura cascata. L-ai inceput acum patru zile si poti spune ca este gata deja! Felicitari! Esti fenomenala!

Iti mai spun ca si goblenul este superb?! Sugur stii asta, dar merita pentru ca este foarte frumos!


Replica: Cum Tereza? by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 30-01-2009

Intr-adevar, asa da gargarita harnica, numai in 4 zile l-ai definitivat? Bravo si toata admiratia din partea mea! Spor in continuare la goblenat!


Replica: Tereza, tu mai dormi? by Frunza Nicoleta (3192 mesaje), la 31-01-2009

Cu toate ca stiu ca ai un spor de invidiat, nu ma asteptam sa il termini asa repede ca este destul de marisor. Felicitari!


Replica: Nicoleta, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 31-01-2009

incerc sa si dorm. De la un timp insa am insomnii; asta se poate datora anesteziei generale din martie, anul trecut, cand m-am operat. Sunt zile cand ma asez la masa si lucrez si uit sa ma ridic; si sunt zile cand abia fac cateva puncte. Mai intai de toate trebuie sa ai o dispozitie anume pentru ceea ce faci.


Replica: Tereza, by Silvia Har (607 mesaje), la 03-02-2009

nu as vrea sa fiu in locul tau daca spui ca ai insomnii. Eu am trecut prin asa ceva si este cumplit.
Iti doresc sa iti revii curand.
Te felicit pentru viteza-luminii cu care ai lucrat si buchetul acesta floral care este extraordinar de frumos. Are niste culori deosebite.
Fondul, pe cand?

_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania