Acum este 19 Apr 2024, 02:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Danae - goblen lucrat de Tereza
MesajScris: 18 Iun 2009, 10:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200
Danae - goblen lucrat de Tereza, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 06-09-2008

Bineinteles ca nu pot sta locului. Nu prea stiu eu ce este aia odihna. Asa ca am pus alta panza pe rama si i-am dat bataie. Scuze pentru imaginea intunecata.



Replica: Atele by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 06-09-2008



Replica: Si by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 06-09-2008

evident, primele puncte.




Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 06-09-2008


sa ai mult spor si acul cu acelasi motoras cu care ai lucrat si la celelalte bijuterii. Spor la goblenat si sunt nerabdatoare sa vad cum se contureaza.


Replica: Un model inedit by Maria Nistor (4855 mesaje), la 06-09-2008

Sunt si eu curioasa sa vad cum se contureaza.


Replica: Ma gandeam,by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 06-09-2008

eu ca nu vei avea liniste. Asa cum spune Maria, este un model inedit si astept cu nerabdare sa vad cum se contureaza. Vad ca ai inceput sa lucrezi modele mai mari. Sa ai motoras la ac in continuare.


Replica: Tereza by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 06-09-2008


nu va putea sa ia o pauza de la goblen in urmatorii ani. Nu ati observat ca la ea este vorba de microb deosebit de virulent?
Tereza, sotul tau a vazut ce incepi sa lucrezi?


Replica: Pai cred ca este cadou pentru el. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 06-09-2008

Nu-i asa Tereza?


Replica: Asa-i, Tereza? by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 06-09-2008



Replica: Dragelor, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 07-09-2008

noi am trecut de perioadele astea. Imi place modelul pur si simplu. De fapt, modelul asta l-am vazut la matusa mea, intr-o revista nemteasca, acum mai bine de 25 de ani. Si mi-a placut. Mi-a ramas intiparit in minte, ca de altfel multe alte modele pe care acum le-am regasit la TTT.

Virusul goblenului nu-mi mai da pace, este deja o obsesie.

Sotul meu nu comenteaza ce lucrez, spune doar daca ii place. Nu comenteaza nici cand ma apuca febra de cumparat modele. Uneori chiar il chem si ma sfatuiesc cu el. Ceea ce este frumos si lui Dumnezeu ii place.


Replica: Hai, by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 07-09-2008


Tereza, ca glumeau fetele! Din astfel de glume se naste buna-dispozitia si dispozitia pentru goblen. Esti o femeie iubita pentru ca numai un om care te iubeste se comporta precum sotul tau. Sa iti traiasca si sa fiti fericiti, iar tu sa lucrezi cat mai multe goblenuri care sa ii faca placere.


Replica: Tereza, by Sorescu Minerva (2085 mesaje), la 07-09-2008

de unde-ai scos acest model de goblen caci eu nu l-am mai vazut? Si eu care credeam ca le shtiu pe toate. Mult spor. Abia astept sa-l vad cum arata, - in imagine nu se vede prea bine.


Replica: Este by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 07-09-2008

un model marisor si are culori placute si dupa cum au spus si fetele este inedit.
Sa ai spor, Tereza!


Replica: Interesant modelul ales! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 08-09-2008

Nu stiam ca il ai in lada de zestre. Puteam sa jur ca incepi Colt de salon! M-am inselat si mi-ai facut o surpriza placuta! Abia astept sa iti urmaresc episoadele!

Motoras la ac!


Replica: Un model by tanasa clementina (293 mesaje), la 08-09-2008


frumos. Imi place in mod deosebit. Astept sa ne prezinti episoadele.


Replica: Tereza by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 08-09-2008


nu ai mai lucrat la Danae nici un punct macar? Spor la goblenat si aripioare la ac.


Replica: Astazi, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 08-09-2008

a fost sarbatoare.


Replica: Stiu, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 08-09-2008


astazi am vrut sa lucrez si eu un pic, dar m-a atentionat mama. Sunt un pic derutata cu zilele mi-am dat seama acum ca nu aveam cum sa mai cosi pentru ca a fost si duminica si astazi sarbatoare, - imi cer scuze, dar m-am ametit cu invatatul. Din nou scuze si spor la goblenat pentru zilele ce vor urma.


Replica: Multumesc, Elena. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

Stai linistita, nu este nici o problema. Tuturor ni se intampla.


Replica: Cateva by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

puncte in plus.


Replica: Tereza, by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 09-09-2008

vad ca nu ai stat deloc de dimineata. Sa ai aripioare la ac in continuare. In ritmul asta cred ca avem si un episod de seara.


Replica: Voi by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

incerca, Nico, dar nu stiu, caci, asa cum v-am spus, a venit fata si ma pune mereu sa-i fac mancare; nu prea am timp mult sa goblenez ca inainte.


Replica: Uite, Nico by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

inca un episod. Cel de seara.



Replica: Se contureaza by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 09-09-2008

foarte frumos. Sa ai mult spor.


Replica: Sa ai mult spo, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 09-09-2008

si un ac cu mii de aripioare.


Replica: Tereza, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 09-09-2008

ceea ce ai lucrat cu bej, ce reprezinta pentru ca nu ma pot descurca inca.
Oricum, abia astept sa o vedem pe tanara ta, in toata splendoarea ei.

Ma intreb, oare de ce suntem noi sclavele aragazului? Dar pentru copii, ce nu faci!
Sa iti traiasca fetele, Tereza.


Replica: Nu este by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

bej, este o nuanta de galben. Mai intai am inceput cu maron fondul, dar m-am razgandit si m-am hotarat sa o iau cu parul. Acesta este parul, Cornelia. Am terminat prima nuanta. Multumesc, asemenea, de urare.



Replica: Si by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-09-2008

pentru ca mai aveam destul timp pana la ora 12, am continuat cu a doua nuanta. Dar o voi termina maine, caci mi-este somn deja.



Replica: Ai inaintat by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 10-09-2008

bine de tot! Mie mi se pare ca ai acelasi spor ca si pana acum.
Sa ai motoras la ac si de acum incolo!


Replica: Ce-as vrea sa am parul by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 10-09-2008

Danaei! Si sa mi-l faci tu, Tereza care esti atat de meticuloasa. Mie imi place cand ma piapatana cineva sau imi umbla prin par.
Sa ai spor in continuare!


Replica: Tereza, by Sorescu Minerva (2085 mesaje), la 10-09-2008

ai devenit experta la par! Ai avut dreptate cu parul ingerasului, - este diabolic de laborios! Spor la lucru, - vad ca vrei sa termini lada!


Replica: Este super! by Maria Nistor (4855 mesaje), la 10-09-2008

Parul s-a conturat foarte frumos. Este un goblen surpriza pentru ca fotografia de control nu-l avantajeaza deloc. Lucrat de tine o sa-l admiram in toata splendoarea sa, cat de curand.
Spor din plin!


Replica: Frumoase plete by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 10-09-2008


mai are Danae. Astept sa vad urmatorul episod. Sa ai aripioare la ac.


Replica: Inca by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 10-09-2008


o data, fotografia de control.



Replica: Te pricepi, by Gina Necula (132 mesaje), la 10-09-2008

si la par de Danae, Tereza!
Spor si pupici!


Replica: Tereza, by Maria Nistor (4855 mesaje), la 10-09-2008


nici un nou episod? Tot la par lucrezi?


Replica: Tereza, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 11-09-2008

nu-ti ies la socoteala firele de par? Spor sa le gasesti pe toate!


Replica: Ba, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-09-2008

gasesc firele de par, nu m-am incurcat. Numai ca nu prea mai am loc la calculator.




Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 11-09-2008


vad si un pic de fond. Mama mia! E cam marisor! Sa ai spor!


Replica: Chiar ca e marisor. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 11-09-2008


Dar deja a inceput sa prinda forma. Sa ai motoras la ac si sa ne incanti cu noi episoade.

Replica: Un by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-09-2008

nou episod. Mai am o nuanta si este gata parul.

Va iesi, cu siguranta, by Raluca Popa (836 mesaje), la 11-09-2008

o frumusete de tablou, Tereza! Abia astept un nou episod.


Replica: Un by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-09-2008

nou episod. Mai am o nuanta si este gata parul.




Replica: Ce par bogat are! by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 11-09-2008


Usor, usor incepe sa prinda contur Danae. Mult spor, Tereza sa ai si mult timp, timp care mie mi-a cam lipsit.


Replica: Am by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-09-2008

terminat parul.



Replica: Danae, by Maria Nistor (4855 mesaje), la 11-09-2008

are un par foarte frumos. Sa ai acelasi spor si in continuare!


Replica: Esti o by Lucia Marina (212 mesaje), la 11-09-2008

coafeza innascuta, Tereza. Un par uscat, subtire si rar ca al meu, al putea sa-l aranjezi la fel? Glumeam! Spor mult.


Replica: Frumoase plete, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 11-09-2008


mai are Danae! Si ce repede i-au "crescut"!


Replica: Chiar ai avut spor! by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 11-09-2008


Asa cum spune Lucia, esti o coafeza desavarsita.


Replica: Ce trendy by Malinescu Anda (68 mesaje), la 11-09-2008

este vopsita Danae! Exact cum se poarta acum! Tereza, iti urez si la machiat pe Danae.


Replica: Seamana cu o peruca, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 11-09-2008

Tereza, succes la goblenat. Iese o frumusete.


Replica: Cu locul by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 11-09-2008

la calculator - am si eu aceeasi problema de cand am baiatul in vacanta. Ti-a iesit o splendoare de par, din ac.


Replica: Are culori by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 12-09-2008

frumoase la par!



Replica: Alt, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 12-09-2008


episod.



Replica: Ce frumos se contureaza, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 12-09-2008

- prinde din ce in ce mai mult contur. Sa ai mult spor la goblenat, Tereza.


Replica: Ce par bogat are! by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 12-09-2008

Se contureaza foarte frumos! Sa ai mult spor!


Replica: Mult spor, Tereza! by Sorescu Minerva (2085 mesaje), la 12-09-2008

In imaginea de control, par mai vii culorile! Este eroare sau asa sunt? Oricum, este tare frumos si-ai lucrat o gramada.


Replica: Inca by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 12-09-2008


un pic din fond.




Replica: Da ce spor ai avut! by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 12-09-2008


Sa ai spor in continuare si un ac cu motoras puternic.


Replica: Ai avut spor ca de obicei. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 12-09-2008

Este destul de mult fond, dar sigur va iesi o frumusete. Sa functioneze motorasul tot asa.


Replica: Sa ai spor! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 13-09-2008


Se contureaza foarte frumos!


Replica: Azi by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 13-09-2008

nu am lucrat, caci am fost la cules de porumb, la Lidia. Va arat insa unde am ramas aseara.



Replica: Cate lucruri by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 13-09-2008

faci tu intr-o zi! Sunteti harnicute amandoua.
Acusi admiram chipul.


Replica: Cu toate lucrurile by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 13-09-2008

pe care le ai de facut pe langa casa mai ales in perioada asta a anului vad ca reusesti sa iti faci timp si pentru goblenat. Sa o tii tot asa! Nu mai avem mult si vedem si chipul frumoasei Danae.


Replica: Tereza, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 14-09-2008

saptamana viitoare merg si eu la un cules de porumb. Sper sa nu fie lucrari multe la servici ca sa ma pot tine de cuvant.
Observ ca aceasta mana de ajutor nu prea ti-a taiat din elanul tau la goblen. Putere, sa o tii tot asa!


Replica: Esti fantastica, by Lucia Marina (212 mesaje), la 14-09-2008

Tereza! Te vaieti de lipsa de timp, dar goblenul merge cu viteza-luminii! Bravo, tie!


Replica: Tereza, by 0lteanu Emilia (585 mesaje), la 14-09-2008

tu lucrezi si cand dormi, ca altfel nu-mi explic, la cata treaba ai, cand mai goblenezi. Felicitari si spor la treaba.


Replica: Tereza, by Rosculet Adnana (228 mesaje), la 14-09-2008

semeni cu bunica mea. Eu stiu ca plecam la scoala si cand ma intorceam, rufele erau la uscat pe culme, mancarea proaspata astepta sa fie pusa in farfurii, in curte, curatenie luna, animalele hranite si ea cu caierul cu lana la sold, torcea si ne zambea tot timpul, cald.
Iti urez sa ramaii aceeasi Leoaica puternica si cu acelasi spor la lucru.


Replica: Am by Maria Zanfir (530 mesaje), la 15-09-2008


si uitat de cand n-am mai fost la cules porumb. Ai grija, Laura sa-ti iei pulovar cu maneca lunga ca te taie foaia de porumb la maini.


Replica: Tie by Zircu Vali (182 mesaje), la 15-09-2008

Tereza, nu ti-au atacat frunzele de porumb mainile, nu-i asa? Pentru ca Danae te asteapta.


Replica: Tereza, by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 15-09-2008


Danae este un model usor? Cum ti se pare?


Replica: Sa by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 15-09-2008


va spun cum a fost. Evident, m-am imbracat cu o bluza cu maneca lunga si cu o bluza de trening. Stiam ca pamantul este uscat si crapat, nu a plouat de mult timp. Asa ca mi-am zis sa imi iau in picioare papucii de curte. Am ajuns la locul cu porumb si ne-am pus pe treaba. Eu am mai fost la cules, stiam ce inseamna (traind la Bucuresti, a trebuit sa ma obisnuiesc cu multe la tara). Nu dupa mult timp a inceput sa ploua. Am zis ca este ceva trecator. Am continuat sa culegem, desi ploaia incepuse sa ne cam ude spinarile. O ploaie marunta si rece, apoi un vant rece. S-a oprit in cele din urma, dar deja incepusem sa tremur. Pamantul s-a udat si am luat pe papuci noroi. Dupa un timp, cand credeam ca am scapat de ploaie, incepe iar. Mai tare si mai mult. Eram deja uda pana la piele, iar papucii inotau in noroi. Caruta care trebuia sa ne ia cu tot cu porumb, nu mai venea. Asa ca sotul Lidiei s-a dus dupa el, altfel asteptam mult si bine, caci omul s-a gandit ca pe o asemenea vreme nu culegem (nu suntem nebuni). In timp ce a plecat cu prima caruta sa o descarce acasa, am ramas pe camp, asteptand sa se intoarca si sa incarcam si a doua caruta. Numai ca frigul incepuse sa ne cuprinda tot mai tare. Am facut un foc in camp (va dati seama ca toate erau ude si nu ardeau), ne-am afumat mai mult decat sa ne uscam. In cele din urma a venit caruta si am incarcat restul de porumb si am plecat spre casa. M-am dus imediat si m-am schimbat, apoi m-am intors pentru ca trebuia urcat porumbul in pod. Am avut noroc ca nu am racit, eu sunt mai sensibila la frig. Nu am avut probleme cu frunzele de porumb de data aceasta.

Danae nu este un model greu. Parul este mai complicat, de aceea l-am facut primul. Dar greu nu este.


Replica: Tereza, by tanasa clementina (293 mesaje), la 15-09-2008

mi-ai amintit ca pe timpul vechiului regim eram dusi de la munca pentru recoltarea porumbului, toamna tarziu chiar si in luna noiembrie. Ne-a prins o lapovita si o ninsoare de eram cu toti niste sloiuri de ghiata si nu stiam pe unde sa ne adapostim pana la venirea autobuzelor. Era o perioada, pot spune, destul de nepotrivita pentru cei care nu cunosteau munca campului.


Replica: Si, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 15-09-2008

inca cateva puncte in plus. Mai aveti de asteptat pana sa vedeti fata Danaei.




Replica: Inca putin by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 15-09-2008

si apare corpul. Spor la goblenat, Tereza.


Replica: Este by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 15-09-2008

frumos bustul Danaei, Tereza.
Nu as vrea sa fi fost in locul tau, Tereza. Eu sufar cand este frig si nu scap usor. Cel mai ades fac o cistita de toata frumusetea de trebuie sa ajung la medic si la medicamente.
Grea mai este viata la tara si greu se mai fac toate.
Clementina, cum sa nu ne amintim cum eram carati ca niste magari la munca la camp? Am mers si la cules struguri. Tin minte ca era atat de frig, exact asa cum descrii tu si faceau baietii focuri, la marginea viilor, - ca intre doua galeti cu struguri, carate de la 1/2 de kilometru departare, sa ne mai incalzim macar mainile ca ne inghetau pe struguri. Si daca te imbolnaveai si veneai cu certificat medical se uitau colegii urat la tine si te cantau in vestitele sedinte de partid, iar sefii te taiau de la prima. Nu indeplineam sarcina de partid!


Replica: Inca by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 15-09-2008

putin.



Replica: Ai avut un pic de activiate, Tereza! by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 15-09-2008

Eu nu prea stiu cum este cu muncile pe la camp toamna, pentru ca incepea scoala si parintii se duceau sa ii ajute pe bunici la stransul porumbului, la cules strugurii etc si noi ramaneam acasa. Acum ca nu am timp din cauza serviciului, dar pentru ca imi placea mirosul de struguri cand se culeg din vie, imi iau cate o zi libera si ma duc cu ai mei sa ma relaxez acolo.
Felicitari pentru acest model!


Replica: Ai cusut ceva Tereza! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 16-09-2008


Cat desprea activitatea la camp stiu foarte bine cum este. La bunici am facut de toate: sapat, prasit, cosit, cules...

Sa ai spor si de acum!


Replica: Si eu am ajutat bunicii, by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008


dar recunosc ca nu mi-a placut. Eram continuu admonestata ca nu stiu sa fac nimic bine, asa ca atunci cand nu s-a mai pus problema sa dau o mana de ajutor am fost tare fericita.
Astazi, as vrea sa mai am unde sa ma duc sa dau o mana de ajutor... dar totul s-a destramat.


Replica: Din pacate, by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 16-09-2008

nu am bunici la tara si, desi imi pare bine ca am scapat de muncile campului, stiu ca am pierdut multe alte bucurii ale vietii la tara.

Tereza, vad ca Danae ni se dezvaluie din ce in ce mai mult. Aripioare la ac si in continuare.

Replica: Felicitari Tereza by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 17-09-2008

si sa ai mult spor la goblenat!

Mi-a placut povestioara ta la cules porumbul; si eu am crescut la tara si de multe ori ne prindea ploaia, ori cand ne duceam seara dupa vacute, ori cand ne lua bunica cu ea la prasit. Dar acum ne amintim cu placere si cu zambetul pe buze de acele momente.


Replica: Prima by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 17-09-2008

culoare a corpului este gata.



Replica: Abia asteptam, by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 17-09-2008

Tereza sa ne mai arati cate ceva din frumoasa Danae.
Sa ai mult spor!


Replica: Au by Maria Nistor (4855 mesaje), la 17-09-2008


inceput sa se vada formele frumoasei Danae. Spor din plin in continuare!


Replica: Super! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 17-09-2008

Sa ai spor in continuare! Frumos corp mai are...


Replica: Frumos se mai contureaza Danae. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 17-09-2008

Si vad ca ti-ai modificat putin stilul de lucru, acum lucrezi pe culori. Mult spor in continuare.


Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 17-09-2008

am schimbat stilul de lucru. A doua nuanta este gata.



Replica: Chipul i s-a conturat chiar bine. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 17-09-2008

Acum se vad si ochii si gura. Mult spor sa o vedem repede in intregime.


Replica: Tereza, by Tender Rose (248 mesaje), la 17-09-2008


oare Gargareii unde or fi? Or fi stand cuminti in asteptarea altor detalii la nudul tau?
Este neasteptata de frumoasa si, ca de obicei, ma zapacesti cu viteza ta. Spor la goblenat in continuare.


Replica: Tereza, by Maria Nistor (4855 mesaje), la 18-09-2008


astazi, nici un episod?


Replica: Frumos nudul tau by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 18-09-2008

si la spor nu te dezminti, Tereza. Nu a revendicat-o niciuna din fetele tale pe Danae?


Replica: Nu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008

am terminat a treia culoare si nu am postat nimic. Azi am spalat. Voi lucra ceva mai tarziu. Fata mea s-a lasat cu pretentii: vrea mamaliga, peste...


Replica: Si eu by Raluca Popa (836 mesaje), la 19-09-2008

ii cer mamei mele mamaliga cu peste si muult usturoi, cand merg in tara. Sunt sigura ca Danae te va intelege si va astepta calma pana revii asupra ei.
Pofta buna!


Replica: A by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008

treia nuanta am terminat-o.



Replica: Si au aparut si ochii by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 19-09-2008


Danaei! Ai avut spor chiar daca ai si bucatarit. Asa sa ai in continuare. Un pupic dulce si cald si mult mult spor in continuare.


Replica: Tereza, by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-09-2008


se alinta si fata ta. Daca nu o alinta mama si nu-i face toate poftele, cine-i sa-i faca?
Important este ca ai reusit sa faci si una si alta, iar Danae creste sub ochii nostri.


Replica: Unde este mai by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 19-09-2008

bine decat langa mama? Mi se pare normal sa se alinte fata ta si sunt sigura ca iti face placere sa o rasfeti.

Oricum vad ca nu o neglijezi nici pe Danae care isi dezvaluie incet misterul. Pe zi ce trece, este mai frumoasa.


Replica: Cum by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-09-2008

vi se pare fata?



Replica: In by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-09-2008


fotografia de control i se vede nasul frumos, iar lucrat nu este la fel. Voua nu vi se pare?




Replica: Tereza, by Maria Nistor (4855 mesaje), la 20-09-2008


cand o sa faci si fondul de altfel inchis la culoare cred ca o sa-si schimbe expresia fetei. Am invatat ca la TTT si ultimul punct pana nu este lucrat, poate aduce surprize.
Mie imi place mult cum iese. Fata este chiar placuta.

Replica: Are un chip by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 20-09-2008

frumos Danae. Sa ai mult spor, Tereza.


Replica: Tereza, by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 20-09-2008

o parere buna vei avea la final. Abia atunci, daca vei dori, vei putea face modificari. Am vazut la o colega ce lucreaza un goblen frantuzesc. Ea combina un fir mai deschis cu unul mai inchis - asa este trecut la instructiuni. Si tu ai putea lucra cu un fir, la sfarsit numai punctele de la nas cu un singur fir, mai inchis.


Replica: Mie imi place asa cum este. by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 20-09-2008


Este chiar mai frumoasa decat ma asteptam.


Replica: Tereza, by Bica Nistor (1199 mesaje), la 21-09-2008

tu folosesti telefonul la fotografiat, nu? Banuiesc ca ai si o lumina mai slaba in casa sau faci fotografii la goblen seara. Am observat ca unele din fotografiile tale sunt mai clare si mai luminoase, in timp ce altele sunt mai intunecate.
Asa cum ai fotografiat-o pe Danae, acum pare fara contrast, asa ca nu pot sa spun multe. Am rugat pe ginerele meu sa imi aranjeze monitorul si eu acum pot sa zic ca este bine Danae.
Sa ai spor in continuare.


Replica: Am by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 21-09-2008


observat ca depinde mult si lumina in care vezi tabloul. M-am uitat la lumina becului normal si atunci s-a vazut foarte bine. Cred ca nici telefonul meu nu mai este foarte bun.


Replica: Mie imi by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 21-09-2008

place ce vad!
Sa ai spor, Tereza!


Replica: Ai reticente, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 22-09-2008


degeaba, Tereza. Lasa sa asezi si ultimul punct la Danae a ta si apoi ai sa vezi. Si, fiindca este luni, iti urez o saptamana buna la goblenat.


Replica: Tereza, by tanasa clementina (293 mesaje), la 22-09-2008


sa ai mult spor si in aceasta saptamana, astept cu nerabdare sa o vad pe Danae terminata.


Replica: Baieti! by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 22-09-2008




Replica: Wowwwwww, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 22-09-2008

Tereza am ramas cu gura cascata. Felicitari si ai tot respectul meu. Ai avut un spor fantastic, asa sa ai in continuare.
O zi buna!


Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 22-09-2008

sunt in aceeasi situatia ca Elena: cu gura cascata! Bravo, caci ai o viteza la cusut...
Este superba, Danae! Sigur, baietilor o sa le placa.
Felicitari inca o data, caci meriti o gramada!


Replica: Am uitat by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 22-09-2008


sa iti multumesc pentru poza. Este mai mare si se vede superb.


Replica: Valabila! by Puiu Mic (197 mesaje), la 22-09-2008


Doar atat ma interesa. O trece nevasta-mea la lada cu zestre, daca i-o fac cadou. Am motive sa nu i-o fac?


Replica: Eu ma gandeam by Vasiliu Letitia (1428 mesaje), la 22-09-2008

ca te apuci de cusut goblen si-i faci concurenta nevestei tale.


Replica: Wow! by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 22-09-2008

Si eu am ramas ca la dentist. Nu ma asteptam sa fie asa de frumoasa. Si fotografia este mult mai reusita. Sa ai motoras la ac in continuare!

Puiu, cred ca poti sa o faci cadou linistit nevestei tale, dar vorba Letitiei, de ce nu te apuci tu sa o cosi?


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4855 mesaje), la 22-09-2008

Viteza-Lumini asa spor sa ai si in continuare!
Este foarte frumos. Astept sa-l vad cu fond cu tot.


Replica: Bravo, Tereza! by Bica Nistor (1199 mesaje), la 22-09-2008

Acum, te recunosc! Felicitari! Si imaginea este atat de reusita. Ma bucur pentru tine.
Puiu, tu ce zici de apropourile fetelor?


Replica: Si cine by Puiu Mic (197 mesaje), la 22-09-2008


mai scrie aici, daca si eu as coase goblen?


Replica: Tereza, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 22-09-2008

la trei barbati, cu motanul patru, cat am eu in casa, Danae este perfect!
Imi place cum ai desenat-o. Are forme usor voluptoase, asa ca nu ma mai simt complexata.
Ma bucur ca ai reusit si o imagine atat de buna.
Esti plina de surprize. Asa sa ramai!
Iti zambesc!


Replica: Cat by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 24-09-2008

m-a amuzat remarca ta, Laura.
Tereza, gata? Ai luat o pauza pentru conservele de toamna? Sau vrei sa ne faci o surpriza?

Replica: Felicitari, Tereza, by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 24-09-2008

pentru modelul tau, este deosebit, este foarte frumos!
Sa ai mult spor!


Replica: Conservele by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-09-2008

de toamna le iau de la magazin, Cornelia. Asta este, - se mai intampla sa avem si surprize de genul asta.
Am mai lucrat, dar am de rezolvat cu niste acte si ma tot plimb pe drumuri.



Replica: Ah, by Silvia Har (607 mesaje), la 24-09-2008

daca este vorba de acte, atunci este mai rau decat atunci cand pui conservele.
Danae a ta este deja incantata de asternutul matasos de sub ea. Spor in continuare, Tereza.


Replica: Este frumoasa, by Georgeta Petrea-Manta (141 mesaje), la 25-09-2008




Replica: Motoras la ac! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 25-09-2008


Este frumoasa foc, Danae!


Replica: La ce by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

o fi visand Danae, Tereza?


Replica: Se by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 25-09-2008


soreste pe plaja, Tereza?


Replica: Ma, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-09-2008

am doar 3 culori si il termin.



Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 26-09-2008


de-as avea si eu asa spor ca tine as termina mult mai repede. Sa ai spor in continuare si o zi frumoasa iti urez.


Replica: Inca putin by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 26-09-2008


si nudul este gata. Ai lucrat foarte repede, cu alte cuvinte ai avut spor.


Replica: Numai trei culori? by Silvia Agache (137 mesaje), la 26-09-2008

Pare mult mai complexa. Oricum iti urez spor mult. Stiu ca nu este nevoie sa plusez ca tu oricum ai spor.
Mi-a fosr dor de tine cat ai lipsit.
Pupici.


Replica: Este by Maria Nistor (4855 mesaje), la 26-09-2008

mai frumos cu aceasta nuanta inchisa. Sa ai spor din plin!


Replica: Gargarita by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 26-09-2008


Viteza-Luminii m-ai dat gata. Sa ai acelasi spor in continuare. Este o frumusete Danae a ta.


Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 27-09-2008

multe felicitari! Esti "vitezomana" noastra la goblenat!


Replica: Vitezomana, by tanasa clementina (293 mesaje), la 27-09-2008

ca de obicei, ne uimesti cat de repede lucrezi. Mai ai timp de dormit?


Replica: Inca putin si este gata! by Raluca Popa (836 mesaje), la 27-09-2008


Tu nu te dezminti, Tereza, iti meriti numele de Gargarita pe deplin. Abia astept sa vad un nou episod.


Replica: Pentru by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

ca nu gasesc topicul potrivit, le postez aici. Sper sa va placa.



Replica: Magnetul meu, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

tocmai a sosit.


Replica: O. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

fata de masa


Replica: Cuvertura by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

de pat



Replica: O by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

rochita superba.



Replica: Un serafim by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008



Replica: Fluturas by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008



Replica: Un by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

set de ceai.



Replica: O by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

rochita de papusa.




Replica: Mileuri by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008




Replica: Patura by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008



Replica: Alta by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

patura (aceasta este pentru noi).


Replica: O rama by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008


Replica: Inca un pic by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008



Replica: Vrei by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 27-09-2008

sa spui un pic mai mult, Tereza. Nu mai este mult si o adaugi si pe Danae la colectie. Este deosebita.


Replica: Doamne, cat ai putut sa cosi! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 27-09-2008


Si tu spui ca doar un pic! Acusica este gata!
Apropo ce urmeaza in lada de zestre?

Mi-a placut mult patura cu trandafirasi, dar si cea cu gargarite.


Replica: Tereza, by Maria Nistor (4855 mesaje), la 27-09-2008

imi place mult cu contrastul fondului. Este mai frumoasa. Sa ai spor din plin!


Replica: Imi place by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 27-09-2008

foarte tare mileuasul cu flori rosii, este superb.
Sa ai spor le goblenat.


Replica: Am by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-09-2008

ajuns si la ultima culoare a fondului.



Replica: Saptamana viitoare, by Raluca Popa (836 mesaje), la 28-09-2008

o vedem pe Danae la Colectie, cu siguranta! Felicitari, Tereza, esti fantastica!


Replica: Tereza, by 0lteanu Emilia (585 mesaje), la 28-09-2008


rochita fetitei ma face sa-mi doresc si o nepotica, - chiar mi-ar place sa lucrez asa o rochita. Fetelor mele le tricotam tot felul de bluzite si rochite.


Replica: Luni by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 28-09-2008

seara, sigur e la colectie.
Felicitari!


Replica: Tereza, by Bica Nistor (1199 mesaje), la 28-09-2008

fluturasul este preferatul meu, iar Danae la inima mea. Nu ma indoiesc ca Nico are dreptate: luni seara o vedem la colectie.

Emilia, daca ai o pretentioasa de fata ca a mea, nu stiu cate rochite ai putea sa ii crosetezi nepoatei tale. Eu am incercat sa reinvii aceasta nostalgie a mea, dar m-am izbit de refuzul categoric al fiicei mele ce mi-a aratat cat de frumoase sunt toate chinezismele ce tin la doua spalaturi. Poate tu o sa ai mai mult succes.


Replica: Poate by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 28-09-2008

miercuri este gata.

Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2548 mesaje), la 28-09-2008

si ce alta minunatie vei incepe? Sa ai acelasi elan in continuare. O seara frumoasa.


Replica: As by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-09-2008


vrea sa fac un model de la alta firma. Din curiozitate, caci am cumparat cateva si mi se par cam dubioase. Vreau sa fac macar unul, ca sa stiu pe ce am dat banii; a fost cu folos sau i-am aruncat? Cred ca ma intelegeti.


Replica: Te inteleg, Tereza, by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 29-09-2008

dar sper ca vei fi in continuare cu noi pe forum chiar daca fara serial deocamdata.


Replica: Nico, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-09-2008

voi sunteti puterea mea. Cum as putea sa stau fara voi? Voi fi aici zilnic.


Replica: Te inteleg, by Roxana Deli (172 mesaje), la 29-09-2008

Tereza, desi imi vor lipsi episoadele tale, zilnice.


Replica: Tereza, by Doruletz Mic (989 mesaje), la 29-09-2008

iti doresc sa nu ai nesansa unui goblen dubios pentru ca este pacat de munca si timpul tau. Succes in ceea ce vrei sa faci, iar sotului tau succes la rame.


Replica: Ma bucura by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 29-09-2008

faptul ca nu ne vei parasi cat vei lucra celalalt goblen. Ti-as fi simtit lipsa ca atunci cand nu ai avut internet aproape o luna.


Replica: Sunt tare by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 30-09-2008

frumoase milieurile, dar cea ma frumoasa dintre toate este Danae. Ieri nu ai lucrat?
Spor si astazi.


Replica: Lucrez by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 30-09-2008

zilnic, chiar daca nu postez. Pentru linistea voastra, va mai arat inca o data.



Replica: Bonjour by Condrasov Gabriela (202 mesaje), la 30-09-2008

Ce mai faceti, dragele mele? Nici nu stiti ce dor mi-a fost de voi. Nu am putut lua legatura, nu am avut internet de cand m-am mutat in Constanta si mi-a fost greu sa iau legatura cu voi. Acum sunt la serviciu si am un moment de respiro.
Nemaipomenit modelul, Tereza. Nu am crezut ca o sa se contureze atat de frumos. Felicitari si cred ca de maine o sa avem un nou model in lucru, nu? Sau de poimaine?

Va pup pe toate si spor la goblenat.


Replica: Reusesti de fiecare data by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 30-09-2008

sa surprinzi, Tereza. Iar ai lucrat mult. Te felicit si iti urez sa o tii tot asa.

Gabriela, chiar imi era dor de tine. Te-am cautat la Provocare fiindca ai spus ca o sa lucrezi si tu Printesa. Ma bucur mult ca acum vom avea intalniri mai dese cu tine.

Replica: Mai am by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 30-09-2008

de lucrat 6 randuri pe o distanta de 35 cm. Maine este la colectie.


Replica: Spor by Doruletz Mic (989 mesaje), la 30-09-2008

sa le termini in noaptea aceasta.


Replica: Abia astept by Frunza Nicoleta (3189 mesaje), la 30-09-2008


sa o vad la colectie. Este mult mai frumoasa decat ma asteptam. Felicitari!

P.S. Gabriela ma bucur ca ai revenit si astept sa ne povestesti mai multe. Ce ai mai cusut de cand nu ai mai fost pe forum? Spuneai ca te prinzi si tu in provocare, ai inceput Printesa?


Replica: Cred ca o sa fiu prezenta by Condrasov Gabriela (202 mesaje), la 01-10-2008

mai des, cu toate ca de cand sunt in Constanta, m-am cam "puturosit" si nu am cusut goblen zilnic.
O sa incerc sa postez macar o data pe saptamana ce am cusut.
Nu mai am parte de programul lejer de dinainte.

Va pup pe toate.


Replica: Pur si simplu, by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 01-10-2008


am ramas fara cuvinte. Sa ai la fel de mult spor in continuare pentru ca mai ai inca putin.
Ce urmeaza dupa Danae?


Replica: Danae a iesit superb. by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 01-10-2008

Felicitari pentru goblen, dar si pentru timpul record in care l-ai realizat. Este o frumusete!


Replica: Rapida, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 01-10-2008

ca de obicei. In 24 de zile (de aici trebuie scazute duminicile si celelalte sarbatori) ai terminat un goblen mare (pentru mine e mare)!

Felicitari!


Replica: Va spuneam by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-10-2008

ca voi face un model de la o firma X. Ei bine, iata primele impresii: jalnic. Mai mult nu pot sa spun. Pentru voi este o veste buna. In cazul in care renunt la acest model, voi reveni, bineinteles, cu un nou serial. Rogoblen este pe placul meu, m-am obisnuit atat cu panza, cat si cu diagrama si atele. Voi incerca totusi sa mai lucrez; nu stiu insa cat.

Noua rama este super. Mi se pare totusi mare si grea; norocul meu ca eu o sprijin pe masa. Intr-adevar, un suport ar fi ideal.


Replica: Tereza, by Doruletz Mic (989 mesaje), la 01-10-2008

nu este facuta din lemn de brad?

_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania