Acum este 17 Mai 2024, 12:45

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Lacul lebedelor - goblen lucrat de Adriana
MesajScris: 01 Iul 2009, 13:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Lacul lebedelor - goblen in lucru de Adriana by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 12-08-2008

Am inceput si alt model (era inceput el mai demult). Este cel la care lucrez cand vin la Nico.

Prezentare



Replica: Episodul 1 by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 12-08-2008



Replica: Ce culoare frumoasa by Bica Nistor (1218 mesaje), la 12-08-2008

este albastrul acela, Adriana. Concluzionand, vom avea mai multe seriale de la tine, la fel ca la Nico. Succes!

Replica: Bravo by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 12-08-2008

tie ca ai curajul sa incepi mai multe modele odata. Eu nu pot sa fac asa. Daca ma apuc de un model il duc pana la capat. S-ar putea ca pe cel inceput anterior sa nu il mai termin.
Va felicit pe toate care puteti sa faceti acest lucru.
Sa ai mult spor!

Replica: Ana-Maria, by Manaila Carmen (105 mesaje), la 12-08-2008

nu cunosti totul. Este posibil (nu spun cine!) sa fie si mai mult de cinci goblene odata. De cand cu rama lui nea Costica (apropos - acum este mai groasa si mai ingusta), nu mai este o problema ca nu ai gherghef pe care sa pui un goblen.
Succes la lebedele tale, Adriana!

Replica: Asa e, Carmen. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

Si eu am mai multe incepute si au inceput sa ma streseze. As vrea sa le termin, dar nu stiu cand.

Replica: Felicitari, Adriana! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 12-08-2008

Este un model care imi place foarte mult.
Iti urez sa ai spor si timp!

Replica: Si eu by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 12-08-2008

abia astept sa se mai contureze. Este un model tare frumos si combinatia de culori este interesanta. Asa poate sta si Adriana mai mult pe la mine.

Replica: Cum, este cineva care are in lucru by Vasiliu Letitia (1453 mesaje), la 12-08-2008

doar un goblen?

Replica: Mi-a placut de tine, Letitia! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-08-2008

Chiar asa, mai este cineva care are inceput doar un singur goblen?!

Multumesc de incurajari! Si acusi mai urmeaza unul, doar sa termin Dragoste.

Replica: As vrea eu by Silvia Har (613 mesaje), la 13-08-2008

sa am numai un goblen inceput...

Replica: Nu by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 13-08-2008

se pune problema de rama, mie imi face tatal meu toate ramele, problema este ca daca incep un model, parca nu ma simt bine daca nu il vad terminat, nu stiu ceva ma retine. Nu zic ca am incercat, dar a foarte greu sa temin, unul chiar i l-am dat mamei mele sa il termine.

Replica: Felicitari, Adriana, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 13-08-2008

pentru alegerea modelului. Voi fetelor vreti cu orice pret sa ma scoateti din minti. Daca as mai avea si rabdarea necesara ca sa stau sa cos ar fi foarte bine. Dar ma multumesc si cu atat, sa urmaresc cu mare drag cum se contureaza din mainile voastre aceste modele atat de gingase.
Pupici si sa ai spor in toate!

Replica: Adriana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 14-08-2008

acest model l-am vazut terminat la cineva. Este criminal de frumos! Culorile sunt minunate. In viitorul apropiat va fi si optiunea mea. Sa ai spor si ac cu motor!

Replica: De cand cu serialele by Camelia Jura (190 mesaje), la 14-08-2008

voastre, eu nu mai am liniste. Cand le vad lucrate, imi iau mintile. Nu-ti vine sa crezi ca sunt atat de frumoase. Sa ai spor si la acesta, Adriana.

Ana-Maria esti o fericita cu asa parinti: tata cu ramele, mama cu terminatul goblenului...
Sa iti traiasca!

Replica: Ce culoare siderala by Stefania Crudu (171 mesaje), la 16-08-2008

are cerul...
Sa ai spor si la acesta, Adriana.

Replica: Un by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 17-08-2008

goblen de o delicatete aparte, dar si un impact vizual deosebit. Adriana, spor la el, vacanta placuta si pregatiri in tihna pentru ziua cea mare care se apropie.

Imagine atasata:

Replica: Lacul Lebedelor, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 17-08-2008

un goblen spectaculos cu o paleta de culori foarte frumoase.
Iti doresc sa ai spor si sa ne mai arati cat ai mai lucrat.

Este frumos sa te intalnesti cu alte gargarite, sa lucrati... Vreau si eu!

Replica: Mai by Doruletz Mic (995 mesaje), la 17-08-2008

sunt doar cateva zile si vei intra si tu in posesia nu a unui goblen, ci a doua goblene si vei avea un serial adevarat. Pana atunci te vei familiariza cu toate gargaritele de pe acest forum.

Replica: Multumesc de incurajari! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 17-08-2008

Maine este prima zi din concediul mult asteptat! Iar goblenul este fruntas in activitatile planificate in concediu.

Replica: Sa by CONDRUT VALENTINA ROBERTINA (156 mesaje), la 20-08-2008

te bucuri de concediu si sa ai spor la goblenat!

Replica: Ups? by Gina Necula (132 mesaje), la 25-08-2008

A secat lacul lebedelor, Adriana?
Pupici

Replica: A cam secat... by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 25-08-2008

Sper ca nu pentru mult timp. Revin si la el, acusica!

Replica: Adriana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 26-08-2008

sa nu spui ca l-ai terminat si pe acesta!

Replica: Am by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-08-2008

si eu modelul acesta, insa nu stiu cand ii va veni randul. Imi place foarte mult. Succes!

Replica: Te astept by Silvia Har (613 mesaje), la 27-08-2008


pe lacul lebedelor cu vesti noi.

Replica: Am trecut by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 27-08-2008

si pe-aici! Nimic!

Adriana, luni incepem? Sau vrei mai devreme? Eu am terminat Strada.

Replica: Minerva, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 29-08-2008

am vazut ca esti tare nerabdatoare. Luni vom incepe Ingerul si sa avem cat mai mult spor!

Replica: Adriana, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 02-09-2008

antenele mele de gargarita imi spun ca esti un om altruist, bun si iubitor de tot ce este fiinta, din nastere. Iubesti animalele (am vazut pasiunea ta cu care ne postezi imagini cu ele) cu aceeasi intensitate cu care iubesti oamenii. Esti un om minunat si iti doresc sa fii cea mai frumoasa mireasa a anului, in aceasta toamna, iar pe drumul tau sa intalnesti doar iubire.
Lacul lebedelor este o alegorie plina de iubire. Iti copii aici rezumatul, imbold de a o lucra si cu mai multa dragoste.

Undeva, intr-o lume de basm, printesa Odette culege flori pe-o pajiste. Rothbart, geniul rau, o zareste si o transforma in lebada.
La petrecerea de majorat a printului Siegfried, Regina il anunta ca a sosit vremea insuratorii, dar acesta este hotarat sa se casatoreasca numai din dragoste. Dupa plecarea oaspetilor, Siegfried admira visator un stol de lebede la marginea lacului si, intr-un imbold inexplicabil, alearga dupa ele.
In miez de noapte, lebedele isi recapata infatisarea umana si danseaza. Fermecat de frumusetea Odettei, care se afla printre ele, Siegfried se indragosteste imediat si, promitandu-i credinta, o invita a doua zi la castel pentru a o prezenta drept logodnica. Juramantul sau curat le-ar put
ea salva pe toate celelalte lebede. In urma sa, Rothbart ranjeste sfidator...
Cu gandul la printesa-lebada, Siegfried aproape nici nu baga in seama fetele ce ii sunt prezentate la curte si care vin din toate colturile lumii si nu se poate hotari pe care sa o aleaga. In sala navaleste o tanara care seamana leit cu Odette, dar este imbracata in negru, ca si cel care o insoteste. Dupa un pas de deux plin de pasiune, Siegfried o prezinta pe Odile drept aleasa sa. In departare se zareste umbra disperata a Odettei. Rothbart isi arunca deghizarea si iese cu fiica sa, Odile, jubiland ca l-a facut pe Siegfried sa-si calce juramantul.
Fetele-lebede au revenit la marginea lacului, unde Odette isi plange soarta. Siegfried incearca sa le explice ca a fost inselat, dar in zadar. Doar Odette nu-i intoarce spatele si, in ciuda furtunii declansate de Rothbart, ramane langa el. In lupta inegala dintre cei doi, Siegfried este aproape invins, dar dragostea Odettei biruie asupra Raului, iar Rothbart este inghitit de flacarile iadului.
Vraja s-a risipit, lebedele si-au reluat chipul omenesc, iar soarele incununeaza iubirea celor doi.


Replica: Laura, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 03-09-2008

iti multumesc din suflet si cu lacrimi in ochi caci nu pot abtine. Iti mai spun ca eu cred in miracole.

Replica: Ce by Veronica Ene (179 mesaje), la 03-09-2008


alegorie minunata cosi tu, Adriana. M-a emotionat si pe mine descrierea Laurei, asa cum te vede ea.
Si eu iti doresc sa ai parte de iubire.

Replica: Pe cand un nou episod? by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 05-09-2008


Replica: Nu stiu, Ana. by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 05-09-2008

Chiar nu stiu. Am cusut un picut la el, dar nu mare lucru. Si tinand cont ca mai am doua incepute... Mai are de asteptat un picut mai mult.

Replica: Nici macar trei puncte, Adriana? by Anca Lungoci (360 mesaje), la 06-09-2008


Replica: Ieri seara, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-09-2008

am fost in vizita la Nico. Si ea si Oana goblenau cu spor asa ca m-am pus si eu la treaba. Uitandu-ma acum la imaginea postata acum o luna vad ca se poate observa cat am mai cusut. Din pacate nu am facut o fotografie, dar maine seara, cand iar sunt in vizita, fac o fotografie sa va arat.

Replica: Asteptam by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 10-09-2008

fotografia.
Sa ai motoras la ac!

Replica: Ana-Maria, by Gina Necula (132 mesaje), la 10-09-2008

cine este Oana?

Replica: Oana by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 10-09-2008

este o prietena de-a Adrianei si de-a Nicoletei.


Replica: Am inteles, by Gina Necula (132 mesaje), la 10-09-2008

Ana-Maria. Si pe ea nu ati convertit-o la forum?
Pupici din partea mea

Replica: Oana, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-09-2008

este prietena la care ne-am petrecut vacanta goblenistica. Din pacate inca nu are internet, dar citeste pe forum de fiecare data cand vine la mine. Daca azi isi aduce goblenele terminate am sa le fotografiez ca sa vedeti ce a cusut si ea.

Replica: Abia astept, Nico! by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 11-09-2008

Observ ca sunteti un grup marisor ce v-ati strans si in jurul forumului. Placut mai trebuie sa fie!


Replica: Inca un episod by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 11-09-2008

cusut in doua "vizete", printre o cafea, un ceai si bineinteles si o tigarusa.

Imagine atasata:

Replica: Este din ce in ce mai frumos! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 11-09-2008

Acusica apar si lebedele. Sa ai aripioare la ac! Si sa ma vizitezi cat mai des ca sa-l temini repede.

Replica: E super! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 11-09-2008

Dar ai renuntat la Provocare? Sa ai spor din plin!

Replica: Nu am renuntat by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 11-09-2008

nici la Provocare. Acasa lucrez la Ingerica, dar inaintez mai greu.

Oricum va trebui sa mai astepte o saptamana in stadiul in care este acum, caci voi fi plecata in delegatie, saptamana viitoare.

Replica: Tigarusa, by Malinescu Anda (68 mesaje), la 11-09-2008

mananca sporul. Mami a mea fumeaza si nu prea are spor... Dar tie iti urez sa ai foarte mult spor. Imi plac lebedele. Stii ce cersatoare sunt? Cand am fost in Germania, am mers cu prietenii nostri in parc si am vrut sa hranesc si eu lebedele. A venit toata familia: tata (cel mai agresiv si de el mi-a fost chiar frica), mama (cam agitata) si puiutii ce aveau inca puf mult pe ei desi li se vedeau si penele. Dupa ce i-am hranit, tatal a venit si m-a apucat de buzunarul de unde a vazut ca am scos mancarea, iar mama statea numai in picioarele mele de nu puteam sa mai ajung la alee.

Replica: Culorile sunt by Raluca Popa (840 mesaje), la 12-09-2008

absolut superbe. Va iesi o minunatie de tablou.
Haioasa intamplarea ta, Anda!

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 12-09-2008

acum am vazut ca ai mai lucrat. Sa ai spor, sa aveti spor voi toate care va strangeti la cafeluta, ceai si tigarusa. Ac cu motoras puternic.

Replica: Este by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 12-09-2008

un model care-mi place tare mult, il am si eu. Nu stiu cand ii va veni randul.

Replica: Si mie mi-a plcut by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 12-09-2008

foarte mult, Adriana. Drept pentru care, in scurt timp, o sa fie in lada mea de zestre caci l-am comandat.

Adriana, ce face ingerica ta? Ai postat ceva si eu nu gasesc sau ai renuntzat?

Replica: Adriana, by Lucia Marina (212 mesaje), la 14-09-2008

suspans cu stele pana la... lebede?

Replica: Ti-am admirat cerul, by Rosculet Adnana (232 mesaje), la 14-09-2008

Adriana.

Replica: Printre cafeluta, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 15-09-2008

si tigarusa, apare si cerul Adrianei!
Frumos. Sa ai spor!

Replica: In curand by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 15-09-2008

isi vor face aparitia frumoasele lebede.

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 22-09-2008


atata timp cat ai ramas alaturi de prietenul tau, tin sa cred ca este un motiv care nu tine de voi si sper din suflet sa nu fie nimic grav. Cand o sa vrei si o sa ai dispozitia justa o sa ne dai tu motivul, bineinteles daca o sa simti nevoia.
Importanta este dragostea voastra si nu altceva.
Se vede ca nu era gata lada de zestre... - asta este pentru a face haz de necaz.


Replica: Maria, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 25-09-2008

m-ai facut sa rad chiar daca aveam ochii plini de lacrimi. Un multumesc din suflet.

Un pupic insotit de un zambet.

Replica: Asteptam by tanasa clementina (293 mesaje), la 25-09-2008

sa apara lebada.

Replica: Sau by Silvia Har (613 mesaje), la 25-09-2008


sa se umple lada cu zestre?

Replica: As by Floare de colt (144 mesaje), la 25-09-2008

vrea sa iti scriu ceva frumos, dar nu sunt doctor de suflete precum Laura.
Si eu am amanat o nunta. Iar, mai apoi, Domnul a anulat o viata. Si nimic nu este mai dureros decat sa iti aduci aminte cum ar fi putut fi...
Iti doresc sa ti se umple lada cu zestre.

Replica: Floare de colt, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 27-09-2008

m-ai lasat fara cuvinte, dar iti daruiesc un pupic si o imbratisare calda. Si multumesc mult.

Replica: Adriana, by Floare de colt (144 mesaje), la 28-09-2008

chiar nu ai pentru ce sa imi multumesti. Dar eu iti multumesc pentru imbratisare si sarut.

Citat:
Vraja s-a risipit, lebedele si-au reluat chipul omenesc, iar soarele incununeaza iubirea celor doi.

Si timp, ca intro zi, sa termini si Lacul lebedelor.

Replica: Sper by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 01-10-2008


ca ziua aceea sa vina cat mai repede, chiar daca eu bat pasul pe loc.
Pupici

Replica: Adriana, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

si daca vine frigul si ingheata lacul? Ce te faci? Nu mai pui trei puncte?
Iti urez succes sa pui cat mai multe.
Pupici!

Replica: Silvia, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 12-10-2008

cam trei puncte am pus in vizitele pe la Nico (care s-au cam rarit, dar sa nu se supere pe mine!).
Saptamana aceasta am sa va arat ce am mai cusut la el.

Replica: Frumos. by Iordanoiu Elena Daniela (165 mesaje), la 12-10-2008

Felicitari pentru acest goblen si abia astept sa il vad terminat.

Cineva zicea ca tata face rama, iar mama il termina. La mine este altfel: tata este cu felicitatul, iar mama cu inramatul.

Sa ai spor in continuare.

Replica: Daniela, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-10-2008

Ana-Maria este norocoasa cu "tata face rama, mama il termina". Dar si tu esti la fel de norocoasa!

Replica: Da, intradevar, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 14-10-2008

eu sunt norocoasa. Acum, cu rama lui nea Costica l-am scutit pe tata, ramane numai mama, cu terminatul.
Lebedele tale ce mai fac?

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 16-10-2008

la Lacul lebedelor nu s-a conturat nimic in plus?

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 08-11-2008


de ce nu-l gasesc pe Ingerica al tau? Stiu ca ai cusut la el si vroiam sa vad cum ai inaintat, dar nu-ti gasesc topicul. Mai am doar cinci minute de stat pe calculator, apoi intra "tata lui", adica fiu-meu.
Te pup

Replica: Ioana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 08-11-2008

Ingerul Adrianei este impreuna cu cel al Minervei. Este la Spiritualitate: Model iulie - Ingerul primaverii.

Replica: Multumesc, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 09-11-2008

Maria, intotdeauna sari in ajutor. Te pup.

Replica: Ioana, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 12-11-2008

am postat la Ingerica o imagine noua.

Am uitat, din pacate, sa va arat si lebedele. Am inaintat si aici un picut. Va arat diseara, cat de mult.

Replica: Si un pic la lebede..., by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 03-12-2008



Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 03-12-2008

ai avut ceva spor cand ai lucrat cu Nico. Pupici.

Replica: Au mai aparut by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 03-12-2008

cateva puncticele. Sa ai cat mai mult spor!
Pupici

Replica: Frumos se contureaza, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-12-2008

idila celor doua lebede. Sa ai aripioare la ac, Adriana ca sa ne incanti cu noi episoade. Culorile sunt foarte frumoase si se imbina minunat.

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 15-12-2008

nu a inghetat lacul? Pe unde esti, nu m-ai dai nici un semnal goblenist?

Replica: Repede, by Camelia Jura (190 mesaje), la 16-12-2008

Adriana, sa nu inghete lebedele.

Replica: Gargaritelor, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 17-12-2008


nici anul acesta nu il termin (l-am inceput in mai 2007). Din pacate nu am mai avut timp nici macar de ata zilnica. Ingerica este in acelasi stadiu ca la ultima imagine. Abia astept sa am si eu mai mult timp pentru mine si pentru ce imi este mie drag.

Va sarut si va imbratisez pe toate si pe toti.

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 17-12-2008


usor, usor il vei termina. Iti doresc ca 2009 sa fie un an bun, linistit si cu mult spor si timp pentru goblenat.

Replica: Multumesc Elena! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 22-12-2008

Si la tine sa fie la fel! Cu multe, multe goblenuri!
Pupici


Replica: Adriana, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 22-12-2008

sigur ca in 2009 cu mult spor si aripioare la ac vei termina Lacul. Iti doresc Sarbatori Fericite si numai bucurii in noul An!

Replica: Adriana, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 23-12-2008

daca ai avut grija de lebedele sa nu le lasi afara sa le prinda gerul, este foarte bine. In rest, asa cum zice si Ramona, le va veni si lor randul.

Replica: Fetelor, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 24-12-2008

am avut mare grija de lebede si in anul ce urmeaza sper sa vi le pot arata in toata splendoarea.

Replica: Adriana, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 04-01-2009

ma bucur ca nu ai lasat lebedele sa inghete si iti urez ca in acest an sa ai mii de aripioare la ac.
Pupici.

Replica: Jeni, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 04-01-2009


multumesc si dea Domnul sa am atatea aripioare... poate termin si eu lebadutele! Pupici!

Replica: Lebadutele, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 04-01-2009

ingerica, - ai cu ce sa te delectezi! Mult spor in 2009, Adriana!

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 04-01-2009

mi-e cam dor de tine. Cum ti-a fost de sarbatori?

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 04-01-2009

mult mult spor sa ai in noul an. Abia astept sa vad inramate lebedele tale.

Replica: Sa fie asa, Elena! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 05-01-2009

Si mie imi e dor de "bagat o ata" la ele.

Ioana, am avut niste sarbatori foarte "linistite". Le-am petrecut in famile (am facut vizite maraton la bunica si parintii mei si la bunicul si parintii prietenului)! Deci tot plimbareata am fost. Ca de obicei!

Pupici

Replica: Adriana, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 05-01-2009

daca nu te plimbi acum, cand o sa o faci? Cand vei avea copiii printre picioare? Bravo tie! Eu nu prea m-am gandit la acest aspect si uite, ca acum nu prea mai putem sa ne miscam deloc ca avem... nepotica.
La tine si la Nico (apropos, ea ce face?), inramarea este un spectacol, asa ca te astept cu el, cat mai repede la gata.
Motoras la ac!

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-01-2009


ce fac lebedele tale? Ingerul? Tare secretoasa te-ai facut! Nu ne prezinti nici un episod?

Replica: Maria, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-01-2009

nu sunt secretoasa. Am cusut la amandoua, dar le-am uitat la bunica, duminica. Si acum nici nu am ce coase si nici fotografii nu le-am facut ca sa va arat.

Promit ca postez imagini imediat ce mi le aduce tata.

Replica: Va arat lebadutele! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 15-01-2009

Taticul meu a fost dragut si s-a dus la tara sa mi le aduca. La cat l-am cicalit...

Nu am cusut foarte mult, dar eu sunt mandra ca am mai inaintat un pic si la ele.



Replica: Ce frumos iese, Adriana! by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 15-01-2009

Incepe sa se vada conturul balerinei. Abia astept urmatoarele episoade.
Te pup

Replica: Este by Maria Nistor (4918 mesaje), la 15-01-2009

super acest model. Sa ai spor din plin!


Replica: Adriana, ce spor ai avut! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 15-01-2009

S-a conturat chiar bine. Cred ca in curand va fi la colectie (sigur inaintea ingerasului dupa cum observ). Combinatia de culori e superba. Astept sa se mai contureze lebedele. Aripioare la ac!

Replica: Multumesc fetelor! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 16-01-2009

Nico, cred ca ai dreptate! Nu ma pot "dezlipi" de lebede acum. Il voi lua in delegatie ca sa mai cos seara in camera de hotel. Sper sa am spor si sa am ce sa va arat dupa o saptamana.

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 16-01-2009

am trecut putin si ieri pe-aici si n-am avut timp sa scriu defel. Ma simteam parca vinovata. Atatea modele in lucru si eu n-am intrat sa scriu doua vorbe. Frumoase lebedele tale, si cred ca-s si fericite ca pleaca in delegatie.
Te pup.

Replica: Multumesc, Ioana. by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 16-01-2009

Ele sunt mai fericite ca mine...

Replica: Deosebit de by Bica Nistor (1218 mesaje), la 16-01-2009

elegant si prin nuantele folosite si prin tema. Spor mult sau multe delegatii! Dupa cum vrei tu. Numai sa il termini!
Ursuletul nu te ajuta?

Replica: Adriana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-01-2009

sa stii ca si eu am trecut, dar n-am apucat sa scriu; din cauza zapezii, avem o conexiune la net tare greoaie.
Frumos si te admir ca poti lucra la doua goblenuri, ambele cu un grad de dificultate sporit.
Mult spor si... ceva sus cum spune Ioana.

Replica: Adriana, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009

am observat ca nu-ti plac delegatiile. Si eu, aveam o viata infernala cand mergeam in delegatii (in Romania am avut un job care ma solicita mult). Vreau sa-ti spun ca azi, duc dorul acelor timpuri. Dar nu am stiut sa le pretuiesc. Tu, macar ai parte de un goblen!
Bafta de timp, Adriana.

Replica: Multumesc fetelor! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-01-2009

Minerva, momentan cos doar la Lebede. Ingerica nu a mai crescut de la ultima poza postata.
In schimb Lebedele s-au mai conturat. Bune si delegatiile astea la ceva!
V-am pupat

P.S. Cum ajung acasa, va arat.

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 21-01-2009

abia astept sa vad imagini.
Pupici

Replica: Adriana, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

ai plecat in delegatie de nu ai reusit sa postezi?

Replica: Natalia by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 23-01-2009

sunt inca in delegatie, abia maine ma intorc acasa, asa ca duminica va postez ce am mai cusut. In primele zile ale saptamanii am avut ceva spor.

Replica: Adriana, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 23-01-2009

abia astept!

Replica: Esti aici! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 23-01-2009


Ma bucur cand stiu ca mai este cineva pe forum in acelasi timp cu mine.

Sa ai o zi buna! Pupici!

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 23-01-2009

tot in delegatie? Daca tot esti pe forum in acelasi timp cu mine, sa-ti spun ce am patit ieri. Cand vreau sa mai citesc topicurile vechi ale unei gargarite, postate cu mult inainte de venirea mea pe forum, intru la "cauta" si dau numele gargaritei cu cautare dupa nume utilizator. Am reusit de fiecare data, dar cand dau numele tau, nu apare nimic. Sa nu crezi ca vreau sa fac sapaturi, doar ca am asa o afinitate mai mare pentru tine si am vrut sa vad ce ai mai scris si la inceputuri. Si nu reusesc daca dau cautare dupa numele utilizatorului. Merge cu orice nume de gargarita, doar cu al tau nu merge. Ce-o fi?
Te pup!

Replica: Ai dreptate Ioana. by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 23-01-2009

Nu merge. Am incercat si acum si mai demult si.. .nimic. Cine stie?

Si eu te pup si abia astept sa ajung acasa.

Replica: Adriana si Ioana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 23-01-2009

dati la cautare: Adriana Racovita si poate asa va afiseaza. La mine le afiseaza in amandoua modurile, adica si Racovita Adriana, doar ca imi da topicuri pe teme diferite in functie de cum scriu numele.

Replica: Ioana, by Doi na (553 mesaje), la 23-01-2009

da numai dupa Racovita.

Replica: Doi na, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 23-01-2009

estye super ideea ta, multumesc pentru informatie. O sa profit si eu de ea.

Replica: Doina, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 23-01-2009

multumesc frumos. Aoleu, ce-am gasit acolo, cred ca am ce citi o luna intreaga! Impresionant.

Maria, eu ma refeream la cautarea dupa nume utilizator. Cu cautare in topice am gasit si eu, dar acolo sunt rezultate putine. Multumesc oricum, acum merge cu metoda Doinei.

Va pup si va urez noapte buna.

Replica: Foarte frumos by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 25-01-2009

ai mers cu conturul Adriana. Imi place mult acest model, are culorile mele preferate, roz, lila. Mult spor in continuare iti doresc!
O duminica frumoasa!

Replica: Adriana, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-01-2009

ce fac lebadutele tale? Abia astept sa le vad.

Replica: Lebadutele by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 27-01-2009

mele s-au mai conturat putin. Mai am destul de cusut la ele, dar sunt mandra de cat am cusut pana acum.



Replica: Dar by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 27-01-2009

ai avut spor in delegatie!
Pupici.

Replica: Am avut, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 27-01-2009

spor ca nu a fost nimeni langa mine sa imi spuna ca este tarziu si trebuie sa dorm sau sa sting lumina. Am profitat de ocazie.
Pupici

Replica: Eeee, asa da! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 27-01-2009

Pacat ca vii in delegatie si pleci imediat, ca faceam o sezatoare de numa-numa.


Replica: Ai inaintat ceva la lebede. by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-01-2009

Inca cateva zile asa si le termini.
Pupici

Replica: Chiar ti-a mers bine! by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 28-01-2009

Frumos ai lucrat si multisor. Felicitari pentru rapiditate.



Replica: Multumesc frumos! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 28-01-2009

Si eu sper sa le termin repede ca le am si de foarte, foarte mult timp incepute.

Elena, poate in viitor facem o sezatoare. Si poate vii si tu pe la Bacau.

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 28-01-2009

cum imi pot lua vacanta, vin cu cel mai mare drag. Ooooo, ce mi-ar placea o sezatoare!

Replica: Atunci asa ramane! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 28-01-2009

Te astept la mine cu prima ocazie pe care o ai pentru vacanta.

Deja imi inchipui ce sezatoare super o sa facem.

Replica: Ce frumos by Raluca Popa (840 mesaje), la 28-01-2009

se contureaza, Adriana! Primul instinct a fost sa-ti urez cat mai multe delegatii, dar ma abtin. Spun doar sa ai spor, in continuare, ca nu mai este mult.
Pupici.

Replica: Cata gingasie! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 28-01-2009

Raluca si eu am avut aceeasi pornire, dar stiu cat de mult ii plac Adrianei, asa ca ma abtin.

Ai avut un spor fantastic, Adriana. Aripioare la ac sa vedem cat mai repede lebedele in toata splendoarea lor.
Pupici

Replica: Eu by Zircu Vali (182 mesaje), la 29-01-2009

sunt mai egoista, Adriana. Delegatii, cu cat mai mult spor ca sa vedem lebedele gata.
Sunt o frumusete prin culoare si prin desen.
Sa-ti treaca raceala si gatul repede.

Replica: Vali by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 29-01-2009

sunt pe "drumul cel bun" cu raceala mea. Gatul este un picut mai vatamat caci nu m-am lasta de tutun. Cat despre delegatii, dupa pararea mea, singurul lucru bun este ca pot sa goblenez in voie seara si noaptea, in rest...
Dar am facut o intelegere cu mama: sa goblenez cat ma uit si la televizor. Iar miercurea, joia si vinerea am program prelungit la cusut caci urmaresc un serial care se termina la miezul noptii. Si uite asa "impusc doi iepuri odata"!

Sa aveti o zi buna!

Replica: Si eu vreau delegatii. by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 29-01-2009

Asa ne mai vedem, dar stiu cat de obositor este.
Pupici si astept sa vad lebaducile.

Replica: Adriana, by tanasa clementina (1029 mesaje), la 01-02-2009

mai sunt multi care impusca doi iepuri deodata. Cam asemeni tie, procedez si eu seara, cu toate ca de multe ori am spus ca nu mai lucrez seara. Ac cu aripioare iti doresc.

Replica: A aparut si by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 01-02-2009

balerina pe scena lebedelor!



Replica: Adriana, by Doruletz Mic (995 mesaje), la 01-02-2009

lebedele tale au un farmec care imi atinge inima. Sunt minunat de... gingase.

Replica: Adriana, este minunat by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 04-02-2009

goblenul tau. Abia astept sa-l vad "pe viu". Si ai fost foarte harnicuta. Sa ai acelasi spor in continuare.

Replica: Mirific, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 04-02-2009

spune sufletul meu, privind acest goblen, Adriana. Parca a strans in el toata gingasiea universului.

Replica: Gargaritelor by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 04-02-2009


si mie imi este foarte drag. Mi-a placut de la inceput modelul, altfel nu il lucram, dar mi-a devenit mai drag cu fiecare impunsatura. Are ceva aparte...

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 06-02-2009

mai pui de-o delegatie si le termini.

Replica: Am observat by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 06-02-2009

ca toate ati avut spor. Adriana se contureaza foarte frumos lededele tale, nu ma asteptam sa se vada asa de bine.
Iti urez sa ai spor.
Pupici

Replica: Si eu te pup! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 06-02-2009

Frumoase lebede mai am! Balerina de-as fi eu...


Replica: Adriana, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 06-02-2009

daca ai stii cat de mult ma incanta lebedele tale cand le vad lucrate. Sunt super! Speedy Gonzales sa fie numele acului tau!

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 07-02-2009

mult mult spor la lebadute.
Pupici.

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 16-02-2009


tu nu ne mai arati nimic?
Pupici.

Replica: Elena, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 16-02-2009

nu am cusut prea mult, dar o sa va arat diseara in ce stadiu sunt cu lebedele.

Replica: O lebada este gata! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 17-02-2009


As vrea sa il termin saptamana aceasta, dar nu promit.



Replica: Spor by tanasa clementina (1029 mesaje), la 17-02-2009

iti urez si sa il vedem la sfasit de saptamana la colectie.
Felicitari!

Replica: Tu te cam tii de sotii! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 17-02-2009

Dupa cum vad eu, imi spui ca ai cusut putin si acus, acus este gata. Mai, Adriana, mai!
Ai avut spor, nu gluma!
Pupici

Replica: Adriana, by Cozea Rodica-Maria (600 mesaje), la 17-02-2009

cred ca este o incantare sa lucrezi acest model. Culorile imi plac foarte mult. Abia astept sa-l vad terminat. Sa ai aripioare la ac.

Replica: Adriana, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 17-02-2009


imi plac asa de mult mainile balerinei, parca din ele vine toata gratia tabloului. Acum, fiecare cu ce-l doare: am facut "brandu`" cam mare in ultimul timp si mi-e o ciuda...

Replica: Adriana, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-02-2009

daca te ambitionezi un pic, l-ai terminat!

Replica: Adriana, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 17-02-2009


m-ai lasat muta de uimire si admiratie. Este un vis si este atata gratie in acest model. Aripioare la ac sa il termini cat mai repede. Si tare curioasa sunt ce vei incepe.

Replica: Cred by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 18-02-2009

ca reusesc sa il termin vineri. Am cusut si aseara si daca o mai cos tot atat in seara aceasta si maine seara, vineri il pot posta la colectie.

Nico, voi reveni la Ingerica cu cusutul. Saracul de cand sta cuminte in punguta.

Ioana si eu sunt in aceasi situatie
Citat:
cu brandu`!
Si azi dimineata mai ca m-a apucat plansul in fata oglinzii. Parca dimineata le vad pe toate mai bine...si doar ce nu e bine...

Replica: Adriana, by Tender Rose (248 mesaje), la 18-02-2009

sunt o binecuvantare pentru mine, culorile si tema goblenului tau.

Replica: Adriana, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 20-02-2009

il astept la colectie in seara asta sau lasi pe dimineata?

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 20-02-2009

azi ai lipsit. Ce este cu tine? Astept sa vad lebedele.

Replica: Sunt prezenta acum, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-02-2009

doar ca la mine nu a mers forumul de dimineata. Ieri am avut ceva de rezolvat si nu am avut timp sa intru prea mult pe forum. Mai lasa-mi vreo doua ore si dupa aceea iti arat Lebedele. Mai am putin, putin la ele, dar acum sunt in curatenie.

Replica: Nici by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 21-02-2009

acum nu merge foarte bine.
Pupici, Adriana

Replica: Si mult asteptatele Lebede by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-02-2009



Replica: Va multumesc by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-02-2009

pentru incurajari. Fara sustinerea voastra nu cred ca le terminam. Mai asteptau vreun an, poate. Mi-ati dat aripioare la ac si am incercat sa nu va dezamagesc si sa le termin.
Multumesc, gargarite dragi!

Replica: Foarte by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 21-02-2009

frumoase, Adriana. Mult spor in continuare.

Replica: Super! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 21-02-2009

Vin si eu pe lac. Foarte, foarte frumoase. Felicitar!
Si acum Ingerica? Sau faci pauza?

Replica: Elena, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-02-2009

revin la Ingerica. Imi este dor de el si, sper as il termin repede. Am un chef de goblenat!! Daca mi-ar ajunge si timpul...
Te-am pupat si ai grija de tine.

Replica: Adriana, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 21-02-2009

felicitari pentru aceasta minunatie de goblen. Abia asteptam sa-l termini, sa vad rezultatul si, iata! Uimitor! Atat de mult imi plac aceste culori de roz si lila!

Replica: Felicitari, Adriana! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 21-02-2009

Zbor sa-l vad si la colectie!

Replica: Adriana , by Ionita Victorita (533 mesaje), la 01-03-2009

eu iti trimit "primavarele" sa iti spuna ca mereu vei fi tanara, iubitoare si rabdatoare cu cei din jur.
Pupici si soare in suflet sa ai mereu.



Replica: Victorita, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 01-03-2009

multumesc din suflet.

Replica: Am si eu un martisor by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 02-03-2009

pentru tine.
Sa ai o primavara frumoasa!


Replica: Bubule, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 03-03-2009

multumesc frumos.
Pupici.

Replica: Ditzule, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 18-04-2009

iti doresc din suflet Paste fericit!, iar Lumina cea Sfanta sa vegheze asupra ta si asupra celor dragi tie, sa-ti aduca multa sanatate, intelegere, iubire si mult noroc.

Replica: Elena, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 22-04-2009

esti o dulce si te imbratisez cat pot eu de tare.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania