Acum este 15 Mai 2024, 22:12

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Origini si Rugaciune - lucrate de Raluca
MesajScris: 01 Iul 2009, 15:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Origini si Rugaciune - lucrate de Raluca by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008

Prezentare generala



Replica: Origin, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008

Inceputul



Replica: Origini by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008
Detaliu



Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-09-2008

Este un model foarte placut. Inceputul promite bine. Spor din plin!

Replica: Sa ai aripioare la ac, Crina! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008

Este un model foarte frumos.

Replica: Va multumesc, by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-09-2008


dragelor. Nu stiu cat timp o sa am sa cos, chiar acum astept sa ajunga sora mea si cumnatul la mine, iar peste vreo doua saptamani ma viziteaza soacra (pe termen nelimitat!)

P.S. Nicoleta, trebuie sa-mi dai un miel!

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 01-09-2008

mult spor iti doresc tinand cont ca lucrezi si la Printesa (sper ca nu am gresit!).
Ai ales un model frumos la care si eu visez, sper sa il cumpar si eu.
Ac cu motoras si aripioare sa ai si mult mult spor la goblenat.

Replica: Raluca, by Popescu Crina (160 mesaje), la 01-09-2008

este super goblenul. Sunt sigura ca o a iesa o splendoare de goblen. Si culorile sunt foarte frumoase.

Sa ai spor la cusut.

Replica: Scuze, Raluca! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 01-09-2008

Am inceput sa incurc borcanele. Promit sa fiu mai atenta.

Replica: Si by Bica Nistor (1218 mesaje), la 01-09-2008

mie mi se intampla, Nico. Acum imi este mai usor sa nu gresesc de cand le-am vazut pe unele din gargarite in fotografii.
Raluca, ai sa cam treci prin furcile caudine. Nu se anunta un goblen usor, asa ca iti urez rabdare, timp si spor.

Replica: La by Lamaita Ghilaciu (136 mesaje), la 01-09-2008

43 de culori... ai nevoie de ceva rabdare, dar cand iti place ceva, intotdeauna reusesti. Culorile sunt minunate, iar tema m-a incantat de cand am vazut-o. Numai ca eu nu am avut curajul tau. Stau in expectativa si o sa-mi formez o parere pe masura ce il vei lucra tu.
Raluca, spor si aici si la provocare.

Replica: Este un by Zircu Vali (182 mesaje), la 02-09-2008

goblen deosebit de frumos. Culorile sunt o nebunie. Iti urez spor si aici si la provocare, Raluca.


Replica: Superb goblen ti-ai ales! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 02-09-2008

Culori frumoase, tema la fel... Sa ai spor la cusut!


Replica: Intersant by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 02-09-2008

model ti-ai ales, are niste culori deosedite.
Sa ai mult spor!


Replica: Prea mult by Raluca Popa (840 mesaje), la 02-09-2008

nu am apucat sa lucrez, insa va arat micul pas.



Replica: Foarte frumos goblenul, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 02-09-2008

are culori foarte frumoase, movul de la curcubeu m-a lasat cu gura deschisa.
Astept si alte episoade. Spor la goblenat, aripi multe la ac.

Replica: Sa ai motoras la ac, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 03-09-2008

ca sa vedem curcubeul repede.

Replica: Eu by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 03-09-2008

sunt foarte curioasa cum o sa arate lucrate penele din parul personajelor. Abia astept sa ajungi acolo
Sa ai mult spor!

Replica: Niciodata, by Veronica Ene (179 mesaje), la 03-09-2008

ori de cate ori am privit imaginea de la Origini, nu mi-am dat seama ca jos este un peisaj. Culorile sunt deosebit de calde. Echilibreaza cumva cantitatea mare de culoare rece, folosita mai sus. Felicitari pentru premiu, Raluca.

Replica: Astazi am apucat by Raluca Popa (840 mesaje), la 03-09-2008

sa lucrez ceva mai mult decat ieri. Ana-Maria, pana la pene mai este mult, sper ca saptamana asta sa ajunga Printesa la mine, sa incep si eu provocarea. Oricum este o placere sa lucrez acest model, culorile sunt o nebunie!

Replica: Am uitat by Raluca Popa (840 mesaje), la 03-09-2008


sa postez imaginea.



Replica: Se pare ca nu am asteptat degeaba, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 03-09-2008


chiar vroiam sa spun ca astept imaginea, dar am asteptat si asteptarea mi-a fost rasplatita.
Absolut superb, prinde contur. Sa ai spor la goblenat si un ac cu multe motorase.

Replica: Incepe sa se contureze. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-09-2008

Sa ai aripioare la ac, Raluca sa ii vedem cat mai repede pe cei doi indragostiti si mai ales curcubeul acele superb.

Replica: Curcubeul by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 04-09-2008

este minunat! Culorile sunt ...de curcubeu! Motoras la ac!

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-09-2008

este din ce in ce m-ai frumos. O sa fie o splendoare de goblen.

Replica: Este un model foarte frumos, by Oana Sandulesei (251 mesaje), la 04-09-2008

m-ai dat gata cu bradutul cel mic de jos.

Replica: Inceput by tanasa clementina (293 mesaje), la 04-09-2008

destul de placut. Sa ai spor. Va iesi o minunatie de goblen.

Replica: Drept by Anca Lungoci (360 mesaje), la 06-09-2008

sa-ti spun, sunt cam suparata pe provocarea voastra pentru ca mi-a rapit Origini pentru un timp..

Replica: Imi pare rau, Anca. by Raluca Popa (840 mesaje), la 07-09-2008

Am sperat sa pot coase in paralel, dar nu reusesc. Poate mai tarziu... cu siguranta nu-l las neterminat.

Replica: Sunt convinsa, by Anca Lungoci (360 mesaje), la 07-09-2008

Raluca ca nu o sa-l lasi de izbeliste. Numai ca eu rezonez mai mult cu acesta, poate din cauza culorilor.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 08-09-2008

nimic nou la Origini? Spor la goblenat si un ac cu motoras puternic si cu multe aripioare.

Replica: Chiar ca by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 08-09-2008

si Origini si Printesa sunt superbe. Cred si eu ca nu stii la care sa mai cosi. Daca te prinde Printesa este posibil ca pana la urma sa coasem impreuna si Origini.

Replica: Imi pare rau, by Raluca Popa (840 mesaje), la 08-09-2008

dar deja sunt "prinsa" de Printesa. De cand am inceput-o nu am mai pus mana pe Origini, si nu stiu daca voi mai coase pana sa termin provocarea. Mai ales cand vad ce frumos se contureaza la Maria, asa un spor ma cuprinde... de nu-l mai pot lasa din mana. Sper doar sa termin repejor Printesa si sa reiau lucrul la el.

Replica: Intradevar, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 09-09-2008

daca esti prinsa de un lucru, cu greu mai scapi. Iti urez mult spor la goblenat si astept seriale si la Printesa, dar si la Origini. Cred ca si mie mi-ar fi greu sa cos in paralel. Este drept, nu am incercat, doar am lucrat la un goblen gresit de mama mea, dar cand a venit comanda m-am apucat numaidecat de Madona indurerata.
Ac cu motoras!

Replica: Raluca, by Rosculet Adnana (232 mesaje), la 14-09-2008

nu iti este dor de Origini?

Replica: Felicitari, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-09-2008


Raluca. Tu ma uimesti! Nu am stiut ca lucrezi si Origini. Este frumos goblenul si nu pare a fi deloc usor.
Spor la goblenat!

Replica: Sincera sa fiu by Raluca Popa (840 mesaje), la 17-09-2008


imi cam este dor de Origini. Insa nu pot sa renunt la Printesa...

Replica: Ralu, by Tender Rose (248 mesaje), la 17-09-2008

cui nu-i dor de origini?

Replica: Si pentru ca Printesa stagneaza..., by Raluca Popa (840 mesaje), la 08-10-2008

m-am intors la Origini...



Replica: Ma bucur by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 08-10-2008

ca te-ai "ocupat" un pic si de el. Are culori superbe.

Motoras cu multi cai putere la ac!

Replica: Chiar ma bucur ca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 08-10-2008

ai reinceput sa lucrezi si la el. Si eu vreau sa il incep cat de curand. Vreau sa il fac cadou fratelui meu si sotiei lui, de casa noua. Se potriveste foarte bine in sufrageria lor.

Replica: Raluca, by tanasa clementina (293 mesaje), la 08-10-2008

lucrezi doua goblenuri, care de care mai frumoase. Cred ca si eu, daca as fi in situatia ta, nu m-as putea decide pe care sa-l termin mai repede.
Sa ai motorase la ace pentru ca ai nevoie.

Replica: Raluca sa ai motoras la ac! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 09-10-2008


Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-10-2008

iti urez sa ai spor din plin!

Replica: Sa ai spor! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 09-10-2008

O dupa amiaza placuta.

Replica: Va multumesc, dragelor, pentru urari. by Raluca Popa (840 mesaje), la 09-10-2008

De cateva zile sunt nevoita sa merg la lucru, dimineata. Dupa amiaza, cand doarme fetita, reusesc sa mai cos cate ceva, in ciuda durerii de maini. Culorile sunt pur si simplu superbe, parca nici nu l-as mai lasa din mana.



Replica: Detaliu by Raluca Popa (840 mesaje), la 09-10-2008



Replica: Cred ca este un goblen pe care by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-10-2008


nu-l poti lasa din mana. Culorile sunt foarte frumoase. Mult spor si aripioare la ac.

Replica: Este by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-10-2008

deosebit de frumos. Sa ai spor din plin in continuare.

Replica: Toate by Doruletz Mic (995 mesaje), la 09-10-2008

minunile din curcubeu sunt in goblenul tau, Raluca. Banuiesc ca te binedispune lucrul la un astfel de goblen.
Spor mult in continuare.

Replica: Frumos. by Popescu Crina (160 mesaje), la 10-10-2008

Sa ai spor in continuare. Abia astept sa vad si continuarea lui.

Replica: Te cred ca nu poti sa il lasi din mana! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-10-2008

Este superb.

P.S. Si eu patesc la fel cu Ingerica. Cos seara, incepand cu 21 sau 22, depinde, si parca nu ma mai pot opri cand vad ca se "umple" panza. Iar dimineata (ca azi de exemplu) nu aud telefonul cand suna si intarzii la serviciu.

Sa ai spor mult!

Replica: Foarte frumos, Raluca! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 10-10-2008

Spor la lucru!

Replica: Acum, by Ramona Marculescu (147 mesaje), la 10-10-2008

Raluca, ai ghergheful minune si probabil nu te vor mai durea mainile. Mult spor la aceasta frumusete de goblen.

Replica: Abia astept sa vad tot curcubeul, Adriana! by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 10-10-2008

O seara frumoasa.

Replica: Ce faci by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

Gargarita-Curcubeu? Sau Gargarita-Iubitoare-de-Origini?
Este un amestec de culori atat de incitant pentru ochiul meu, incat parca nu mai am rabdare pana la urmatorul epidod. Daca as fi in locul tau nu l-as lasa din mana. Oare se lucreaza greu? Cum simti?

Replica: Silvia, iti multumesc by Raluca Popa (840 mesaje), la 12-10-2008


pentru numele de gargarita pe care mi le-ai atribuit. Chiar nu am fost "botezata" pana acum. Origini este putin mai greu decat Printesa, insa se coase parca mai usor. Diagrama este alb-negru si ma surprinde curcubeul, cand caut culoarea cu care urmeaza sa cos. Cred ca o sa aplic si eu tactica "firului zilnic", vreau sa termin Printesa mai intai (daca am intrat in hora, trebuie sa joc pana la capat, nu?).

Replica: Cu doua by tanasa clementina (293 mesaje), la 12-10-2008

goblenuri destul de maricele, eu consider ca te descurci destul de bine, vorba ta "ai intrat in joc trebuie sa joci pana la capat". Sa ai motorase la ac, Raluca si timp alocat goblenului ca, de acest timp, ducem lipsa majoritarea.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 01-11-2008

curcubeul nu s-a m-ai conturat?
Iti multumesc pentru ca ai spalat un goblen in compania noastra si ai impartit cu noi aceasta experienta. Astazi am facut si eu aceasta experienta si am ramas uimita de cat de frumos s-a curatat. Nu as fi avut curajul daca nu postai fotografia cu goblenul spalat. Goblenul nu era patat insa cu timpul s-au inchis (parca) culorile si nu imi m-ai placea cum arata (fumul de tigara este daunator goblenelor).
Unicul lucru este ca trebuie surfilat pe margini pentru a nu se destrama, dar restul e OK.
Multumesc.

Replica: Curcubeul a avansat, by Raluca Popa (840 mesaje), la 02-11-2008

insa putin de tot. Nu pot spune ca am cusut zilnic la el.

Maria, eu nu m-am gandit ca rezultatul poate fi atat de bun. Si daca am fost atat de frumos impresionata, nu puteam sa nu impart experienta mea cu voi. Pana acum eu nu am curatat sau calcat vreun goblen. Am vrut sa vad cum se comporta panza si atele in asemenea conditii. L-am spalat cu detergent normal (praf, dizolvat in apa calduta) si am adaugat o solutie de pete (foarte putin). Intr-adevar, atele de pe margini se destrama, si trebuiesc protejate. M-am mirat ca panza a ramas la fel de apretata, dupa ce s-a uscat (cred ca ai observat cum se inmoaie in apa). Eu nu l-am stors, ci l-am lasat sa se scurga pe un prosop. In plus, se vad mult mai putine puncte albe, decat inainte de spalare. Imi pare rau ca nu am facut o poza inainte de "experiment", ca sa va arat diferenta si pata de cafea.


Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 02-11-2008

ma bucur nespus de mult ca te-ai intors la Origini. Mult spor sa ai si o dupa amiaza placuta.

Replica: Bravo, Raluca, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 02-11-2008

esti chiar curajoasa sa lucrezi la doua goblene concomitent si amandoua maricele.
Iti urez spor dublu si motorase la ambele ace.

Replica: Un by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 02-11-2008


model mare, frumos, cu nuante superbe. Va iesi ceva superb.
Spor in continuare!

Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 02-11-2008

esti foarte harnicuta. Felicitari.

Replica: Iti intzeleg by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 03-11-2008

fericirea recuperarii goblenului. Lucrasesi foarte mult la el si-ar fi fost pacat sa se iroseasca atata munca! Eu astept cu viu interes Origini. Este o tema interesanta si are un colorit minunat.
Mult spor, Raluca!

Replica: Raluca, mult spor in continuare la goblen. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 03-11-2008


Trebuie sa recunosc faptul ca imi era putin frica de experienta cu spalatul goblenului, dar ma bucur ca tu ai facut prima experimentul acesta.

Pupici si mult spor in continuare.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 07-11-2008

ce mai fac cei doi indragostiti? Imi este dor de origini.

Replica: Am revenit, by Raluca Popa (840 mesaje), la 09-12-2008

la Origini si va arat ce am mai lucrat. Curcubeul se contureaza incet-incet. Abia astept sa ajung la indragostiti.



Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 09-12-2008

imi face mare placere sa vad ce ai mai lucrat. Este un model foarte frumos si poate o sa vad mai des episoade cu el. Sa ai spor din plin!

Replica: Ce mult by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 09-12-2008

ma bucur ca ai revenit la acest model. Foarte frumos se contureaza curcubeul, felicitari.

Sa ai aripioare la ac!

Replica: Mult spor in continuare, Raluca. by olteanu rodica (714 mesaje), la 09-12-2008

Replica: Nu-mi pot lua ochii de la el. by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-12-2008

Culorile sunt minunate si vad ca ai avut spor. Aripioare la ac in continuare. Si eu astept indragostitii.

Replica: O betie de culori! Foarte, foarte frumos! by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 10-12-2008

Mult spor in continuare, Raluca.

Replica: Culorile by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-12-2008

ma "omoara"! Sa ai multe motorase la ac!

Pupici!

Replica: Raluca, by Popescu Ioana (458 mesaje), la 10-12-2008

incitante culori. Cred ca nu stii ce culoare sa mai alegi cand cosi, ai vrea sa cosi cu toate. Frumoasa experienta! Spor in continuare, vad ca este un model mare.

Replica: Intr-adevar, by Raluca Popa (840 mesaje), la 10-12-2008

culorile sunt o nebunie, de aceea imi este tare drag sa-l lucrez. M-am indragostit din nou! Cel mai mult ma bucura insa faptul ca tehnica mea de lucru s-a imbunatatit vizibil; este meritul vostru, Gargaritelor. Datorita sfaturilor voastre, ma perfectionez continuu si va multumesc pentru acest fapt. Acum indraznesc sa va arat si spatele goblenului. Se mai vad cateva atisoare, drumul este lung pana la perfectiune.

Maria, in ultima vreme am cam lipsit de pe forum. Motivul este Eliza, care a trecut de la doua reprize de somn pe zi, la una singura. Si-a dereglat somnul incat nu mai faceam diferenta intre zi si noapte.Se culca foarte tarziu, de multe ori ne prindea ora patru dimineata treze. Eram atat de obosita incat nu ajungeam sa scriu prea mult (poate deloc). Acum ii ies inca doi dintisori si este mai mofturici, dar am reusit sa reglam orarul de somn. Sper sa reusesc sa postez mai des, de-acum inainte.

Va multumesc tuturor, ca-mi sunteti alaturi.


Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 10-12-2008

vin sa pup doua manute mici si tie iti urez multa putere si rabdare cu mica mofturoasa. Spor la goblenat.
O seara buna.

Replica: Vorbesc by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 10-12-2008

eu cu Eliza sa vina sa stea cu mine si sa te lase sa lucrezi. Sau facem o sezatoare cu Pitic care sa ii cante si sa o faca sa rada.
Este superb goblenul, iar de tehnica... ce sa mai zic, decat felicitari!

Replica: Raluca, by Camelia Jura (190 mesaje), la 16-12-2008

mai vreau curcubeu!

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 16-12-2008

este minunat curcubeul. Mult spor in continuare!

Replica: O by tanasa clementina (1029 mesaje), la 16-12-2008

minunatie de culori! Ai dreptate sa spui ca lucrezi cu drag. Tema este destul de frumoasa, dar frumusetea este definitivata de nuantele ce le folosesti in lucru.

Replica: Am mai adus by Raluca Popa (840 mesaje), la 16-12-2008

putina culoare, chiar daca afara este gri.



Replica: Ce bucurie by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 16-12-2008

sa privesti frumusetea aceasta de curcubeu. Te binedispune si iti creaza o stare de bine.
Pupici si spor la ac, Raluca.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 17-12-2008


motoras la ac! Culorile iti dau o stare de bine, cred ca este o adevarata placere sa il cosi.

Replica: Ce culori frumoase by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 17-12-2008

are curcubeul tau, parca te invita sa aluneci pe el ca pe un tobogan.
Pupici.

Replica: Superb! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-12-2008

Culorile m-au vrajit. Si nu pare un model greu. Aripioare la ac!

Replica: M-am indragostit de by Cristina Sandu (144 mesaje), la 18-12-2008

curcubeul tau, Raluca.
Multe motorase si aripioare la ac, ca sa il vedem cat mai repede, tot mai sus, mai sus, la... gata.
Pupici

Replica: Raluca, by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 04-01-2009

imi este dor de tine si de originile tale, pline de culoare. Ce mai face Eliza?
Pupici din partea mea pentru amandoua si mii de aripioare la ac si in acest an.

Replica: Jeni, iti multumim, by Raluca Popa (840 mesaje), la 04-01-2009

pentru urari si va uram tuturor un an cat mai bun, pe toate planurile.

Noi am petrecut Craciunul la cumnata mea, in Ucraina. De Revelion am fost acasa, impreuna cu familia mea: mama, sora si prietenul ei, fratele meu si o matusa. Va imaginati ce concurenta a fost pe calculator... dar ce este mai frumos decat sa-ti petreci sarbatorile impreuna cu cei dragi? Dupa sarbatorile de saptamana viitoare ma intorc la goblenat.

Eliza este putin racita acum, dar nu este grav. Maine va fi sigur OK. De Craciun a primit cadou, printre altele, un arici urias, pe care "l-a calarit de i-au zburat fulgii".



Replica: Si un moment by Raluca Popa (840 mesaje), la 04-01-2009


de relaxare...


Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 04-01-2009

imi face placere ca ai revenit. Sa ai si tu un an plin de bucuri. Eliza este super cu ariciul gigant.

Replica: Eliza by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 04-01-2009

este o frumusete, Raluca! Mi-a umplut sufletul cu zambetul si bucuria de pe chipul ei. Se pare ca-i place tare ariciul.

Raluca, un An Nou fericit iti doresc si eu, cu multe impliniri si multa sanatate!

Replica: Ce bine le sta by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 04-01-2009

Elizei si ariciului! Pupici pe manute ca iti vine sa o mananci, nu alta!

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 04-01-2009

Pitic al meu intreaba daca poate sa vina si el langa Eliza si aricel.
Pupici.
Spor la goblenat.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-01-2009

abia asteptam un episod nou! Mult spor si nu ne lasa sa asteptam mult.


Replica: Prezent! by Raluca Popa (840 mesaje), la 13-01-2009

Fotografia era pregatita de ieri, Adriana. In ultima vreme nu prea am cusut, dar se vede un pas micut.



Replica: Pas micut?! by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 13-01-2009

Sa fac si eu "pasi micuti" ca tine... erau gata demult goblenurile mele!
Pot sa mai spun o data ca este frumos si are niste culori minunate?
Felicitari pentru spor si sa ai motoras si aripioare la ac!
Vreau sa vad si "pasul mare"!
Pupici!

Replica: Wow, Raluca! by Maria Nistor (4918 mesaje), la 13-01-2009

De acum incolo este mai interesant. Sa ai spor din plin!

Replica: Raluca, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 13-01-2009

este superb ceea ce iese. Mult spor in continuare!

Replica: Oauuu! by Anisoara Nichita (231 mesaje), la 13-01-2009

M-am incalzit toata, Raluca.

Replica: Raluca, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 13-01-2009

cu asemenea pasi ajungem pe luna. Mult spor mai departe!

Replica: Wow, Raluca! by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 13-01-2009

Este superb! Si ce spor ai avut! Cand ma uit cum iese mai ca-mi vine sa-l incep si eu. Aripioare la ac in continuare, si vorba Mariei, de acum devine si mai interesant. Abia astept sa vad cum se contureaza cei doi indragostiti.

Replica: Este superb, Raluca! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 14-01-2009

Ma ung la suflet culorile. Spor in continuare si un pupic pe nasuc Elizei.

Replica: Pana sa va arat by Raluca Popa (840 mesaje), la 16-01-2009

"pasul mare", va propun o ghicitoare! Astazi am inceput un nou model, este atat de dragalas incat nu m-am putut abtine sa nu lucrez macar putin. Cand o sa termin cate o culoare, o sa va postez. Deocamdata, suspans...

Asadar, cine ghiceste?



Replica: Desi by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 17-01-2009

ar fi pe inteles, eu tot nu pot pricepe...
Raluca, imi pare cunoscut, dar nu pot sa ghicesc.

Replica: Raluca, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009

adevarat suspans! Dar de ce nu face un topic separat pentru Suspans?
Curcubelul merita topic acesta numai pentru el, la cat este de frumos.
Bafta de timp, Raluca!

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 17-01-2009

m-ai pus in dificultate, ne mai trebuie indicii. Te asteptam cu pas mare, mic si la Origini. O fi vre-un pitic?

Replica: Maria,, by Raluca Popa (840 mesaje), la 17-01-2009
ai oarecum dreptate, este vorba de un goblen pitic (16 x 17 cm). Si cu indiciul de azi, este imposibil sa nu va dati seama ce lucrez.



Replica: Si la Origini by Raluca Popa (840 mesaje), la 17-01-2009

am inaintat bine.



Replica: Raluca, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 17-01-2009

este vorba despre Rugaciune.

Replica: Da, by Oana Stancu (355 mesaje), la 18-01-2009

acum este usor de recunoscut Rugaciunea.
Ceea ce m-a incantat de parca as fi vazut Toamna de basm sau Sirena este Origini. Ma copleseste bucuria de culori.

Replica: Raluca, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 18-01-2009

este minunat modelul tau, deosebit de frumos, iar culorile, - nu am cuvinte! Sa ai spor la lucru in continuare. Iese splendid.

Replica: Raluca,,by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 18-01-2009

este un vis ceea ce vad la tine. Nu imi pot lua ochii de la el.

Mult spor si la Origini si la Rugaciune.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 20-01-2009

ai un spor! Si esti neobosita la fel ca Maria.

Mult spor la amandoua!

Replica: Foarte by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-01-2009

frumoase culori. Spor in continuare.

Replica: Va multumesc, fetelor by Raluca Popa (840 mesaje), la 20-01-2009

pentru sustinere. Da, este vorba de Rugaciune, de care nu ma mai pot dezlipi. La Origini am terminat aproape curcubeul, ma ocup azi de doua manute care imbratiseaza...

Replica: Raluca, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

amadoua goblenurile pe care le lucrezi sunt frumoase, dar parca Origini este cel mai!
Cand il privesc imi zic ca este vara si imi explodeaza toate culorile frumoase in fata.
Sa fie cu spor!

Replica: Saptamana aceasta by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-01-2009

am lucrat destul de mult. Iata un nou episod din Rugaciune.


Replica: Si by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-01-2009

Originile sunt tot mai frumoase, pe zi (goblenistica) ce trece. Este o incantare sa lucrez acest model.


Replica: Wow, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 25-01-2009

Raluca, felicitari! Sa ai acelasi spor si saptamana care vine. Astazi am ramas incantata de splendoarea goblenelor tale, m-ai uimit.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 25-01-2009

dar ai avut spor, nu gluma! Asa sa ai in continuare. Pupici si tie si printesei tale.

Replica: Raluca, by Calinescu Ramona Nicoleta (900 mesaje), la 25-01-2009

bravo, ai dat inainte nu gluma!Iti doresc o saptamana cu tot atatea realizari si motoras la ac!

Replica: Raluca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-01-2009

felicitari! Superbe amandoua, dar Origini m-a lasat ca la dentist. Iar tu ai un spor fantastic. Aripioare la ac!

Replica: Ce spor by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 27-01-2009

poti sa ai! Origini este minunat! Motoras la ac ca sa o tii tot asa!

Replica: Va prezint by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-02-2009

ce am lucrat saptamana aceasta. La Origini a aparut "lumina iubirii" si putin din pletele fetei.


Replica: Iar Ingerasul by Raluca Popa (840 mesaje), la 01-02-2009

s-a imbracat putin, este cam frig, iarna...



Replica: Raluca, by Zircu Vali (182 mesaje), la 01-02-2009

nu prea stiu la care sa ma uit mai intai. Sunt debusolata de atata frumusete.
Ai lucrat, nu te-ai incurcat! Te ajuta si printesa ta?

Replica: Ma by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 01-02-2009

imbolnavesc culorile! Copy+Paste la intrebarea lui Vali.
Duminica placuta si ac cu motorase pentru amandoua frumusetile tale pentru saptamana ce vine.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 01-02-2009

unul mai frumos ca altul! Sunt la fel ca Vali: nu stiu la care sa ma uit mai intai!
Felicitari!

Replica: Gingasia, by Doruletz Mic (995 mesaje), la 01-02-2009

temelor, armonia cromatica minunata, ce pot adauga? Iti doresc doar sa ai mult spor ca sa le vedem cat mai repede la Colectie, adica gata.

Replica: Raluca, by olteanu rodica (714 mesaje), la 02-02-2009

mult spor in continuare. Minunate sunt lucrarile tale.

Pupici

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 02-02-2009

de acord cu Gargaritele, nu stii pe care sa-l admiri. Spor din plin si te astept cu noi episoade.

Replica: Adorabile!, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 02-02-2009

Culorile la Origini sunt fascinante, iar tu esti tare harnicuta.

Replica: Raluca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 03-02-2009

frumoase modele mai cosi. Rugaciune este tare dragalas, iar mie imi place la nebunie albastrul, dar de la Origini nu-mi pot lua ochii. Culorile ma fascineaza si nu imi pot lua ochii de la "lumina iubirii" cum frumos i-ai spus tu.

Aripioare la ac si sa ne incanti cat mai curand cu noi episoade.

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 07-02-2009

tare frumoase sunt goblenele tale. Mult spor in continuare. Ce face micuta?
Pupici

Replica: Si eu by Raluca Popa (840 mesaje), la 08-02-2009

sunt innebunita dupa albastru, Nico.

Saptamana aceasta nu am lucrat deloc la Origini, insa ingerasul "a crescut" bine. Sper sa-l termin repejor, poate saptamana ce urmeaza.



Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 08-02-2009


este o splendoare ingerasul tau. Spor din plin si sa ti se indeplineasca dorinta de a termina capodopera saptamana care vine.

Replica: Raluca, by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 08-02-2009

este o minune ingerasul tau; parca-ar fi o prajitura! Imi vine sa musc din el!
Mult spor, sigur ai sa-l termini saptamana aceasta.

Replica: Ingerasul, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 10-02-2009

tau este un scumpel. Si chiar a crescut repede.
Aripioare la ac si la el si la Origini.

Replica: Amandoua by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 10-02-2009


goblenurile sunt dintr-un basm. Parca va definesc, Raluca. Pe tine si pe printesa ta.
Pupici

Replica: Iata by Raluca Popa (840 mesaje), la 21-02-2009


cat au mai crescut Originile.



Replica: Ce frumos, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 21-02-2009

poate sa fie! Ma lasa muta de admiratie de cate ori ma uit la el. Abia astept sa il termini.
Aripioare la ac!

Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 21-02-2009

din ce in ce mai frumos goblenul. Felicitari. Mult spor in continuare.

Replica: Raluca, by Maria Nistor (4918 mesaje), la 21-02-2009

originile tale sunt tot mai prezente. Te astept cu urmatorul episod.


Replica: Raluca, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 23-02-2009


te asteptam nerabdatoare cu un nou episod din Origini; nu ma asteptam sa se vada asa frumos curcubeul, este superb. Felicitari!
Sa ai cat mai mult spor!

Replica: Este un vis de iubire, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 23-02-2009

modelul tau, Raluca. Aripioare la ac si abia astept un nou episod.

Replica: O primavara superba by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 01-03-2009

care sa iti aduca numai bucurii!



Replica: Daca by Raluca Popa (840 mesaje), la 03-03-2009


tot a venit primavara, trebuie sa ne imbracam mai subtire, nu? Ce ziceti de rochia aceasta?


Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 04-03-2009

ai avut spor la Origini. La cat este de frumos, cred si eu! Nu iti vine sa il lasi din mana. Aripioare la ac!

Replica: Ti, by Busuioc Carmen (22 mesaje), la 04-03-2009

se va potrivi bine la interiorul pe care il ai, Raluca. Am vazut o fotografie cu tine si tot acolo am vazut si mobilierul din casa ta.

Replica: Carmen, by Raluca Popa (840 mesaje), la 09-03-2009

sincer nu stiu unde o sa-l asez, in sufragerie planuisem Printesa. Si mai am destule de inramat. Abia astept sa lucrez chipurile indragostitilor, poate maine.



Replica: Inca by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 09-03-2009

putin si il dai gata. Mult spor in continuare.
Pupici multi.

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 09-03-2009

esti tare! Ai cusut la el cu spor. Greul a trecut. Ce a mai ramas este floare la ureche.

Motaras la ac!

Replica: Este, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 09-03-2009


atat de frumos, Raluca. Iar culorile sunt o nebunie. Sa ai spor in continuare si sa-l vedem repede gata.

Replica: Raluca, by Petroi Ana-Maria (1227 mesaje), la 09-03-2009

m-ai fascinat cu acest model, totul e o multitudine de culori care incata privirea. Felicitari si sa ai cat mai mult spor in continuare!

Replica: Raluca, by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 09-03-2009

cuvintele nu pot exprima ceea ce simt cand vad acest model. Nu pot sa-ti spun decat felicitari si aripioare la ac sa-l vedem cat mai repede la colectie. Abia astept sa vad chipurile celor doi indragostiti.

Replica: Si eu by Adelina Felicia Agachi (85 mesaje), la 09-03-2009


am un sentiment placut, de uitare de mine cand privesc aacest goblen. Ma pierd in albastrul lui.
In ceea ce priveste locul lui in casa, Raluca eu cred ca gasesti tu un colt unde sa il expui.
Sub el o vaza de cobalt cu sclipiri de turcoiz si o sa ti se para ca este acolo dintotdeauna.

Replica: Abia astept by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-03-2009

sa-l termin si sa-l inramez, apoi am timp sa-i gasesc un loc potrivit. Au aparut indragostitii mei!



Replica: Raluca, by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 25-03-2009


uite o imagine pentru originile tale.


Replica: Este aproape gata, Raluca by Frunza Nicoleta (3212 mesaje), la 25-03-2009

si este o splendoare. Nici nu gasesc cuvinte sa spun ce mult imi place. Sunt tare curioasa cum il vei inrama.

Te-ai gandit deja ce urmeaza?

Replica: Raluca, by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 25-03-2009

felicitari! Este divin!

Replica: Urmeaza by Raluca Popa (840 mesaje), la 25-03-2009

un model-surpriza pe care il voi darui si nu voi face un serial la el. De fapt, l-am si inceput. O sa-l vedeti direct la Colectie.

Replica: Ne vei tine by Racovita Adriana (3950 mesaje), la 25-03-2009

in suspans, Raluca!

Replica: Inca putin by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 26-03-2009

si gasim Originile la colectie. Astept si inramarea.

Replica: Ne tii in suspans, Raluca? by Mocanu Didina (143 mesaje), la 27-03-2009

Spor la acusor!

Replica: Este, by FLOREA CAMELIA (81 mesaje), la 28-03-2009


un model superb, dar ai si multa experienta pentru ca are destul de multe culori.
Va multumesc ca m-ati primit printre voi. Sunt nespus de fericita. Nu credeam ca o sa-mi raspundeti. Mi-ati facut o dupa amiaza frumoasa. Mai cos doua firisioare, mai arunc un ochi pe forum.
Sa aveti spor!

Replica: Pentru by Stefanescu Elena (2585 mesaje), la 18-04-2009

ca nu ai nici un nou model de goblen in episod vin aici si iti doresc Paste fericit! Lumina din aceasta noapte sa vegheze seara de seara asupra ta si asupra Elizei.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania