Acum este 25 Apr 2024, 22:47

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 440 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 03 Aug 2010, 07:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5016
Locatie: Braila
Nume forum:1
Danuta, ne-ai adus un episod colorat si foarte frumos. Iti doresc ca printre partidele de varuit si curatenie sa mai apuci sa pui o ata, doua, trei pentru ca abia astept sa vad inca o floricica.
Mult spor in continuare!

Pupici dulci.

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 03 Aug 2010, 07:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Danuta, ai cusut foarte mult la goblenul tau. Floricica ivita este minunata si abia astept sa ne incanti cu simfonia ta.
Mult spor la cusut si la zugravit!
Te pup.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 03 Aug 2010, 11:36 
Conectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Mar 2009, 13:52
Mesaje: 1545
Locatie: Galati
Nume forum:1
Este foarte frumos macul tau, Danuta.
Astept cu nerabdare si celelalte floricele.

_________________
Alinus - Gargarita-Ingerul-Albastru


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 03 Aug 2010, 12:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Apr 2008, 10:13
Mesaje: 2656
Locatie: Pitesti - Arges
Nume forum:1
Wow, Danuta! Ai lucrat o floricica foarte frumoasa.
Pupici.

_________________
AlinaM - Gargarita-Aripi-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 03 Aug 2010, 18:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Deea, Lori, Sonia, Abriela, Alinus si Alina, va multumesc pentru aprecieri. Printre picaturi reusesc sa si cos, ma culc tarziu si ma trezesc devreme, dar nu conteaza. Imi place mult de tot sa cos la acest goblen.
Va pup si o zi frumoasa, tuturor.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 06 Aug 2010, 23:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2010, 15:07
Mesaje: 919
Locatie: iasi
Nume forum:1
Danuta, cum merge treaba? Nu te-am mai vazut de cateva zile pe forum, dar cum ne-ai zis ca te muti, cred ca din cauza asta nu ai mai putut intra. Sper ca este totul bine.
Spor la treaba si te astept sa revii pentru ca deja iti simt lipsa.
Pupici.

_________________
Gargarita-Craiasa-Tandra-Inocenta


Ultima oara modificat de Admin pe 09 Aug 2010, 10:43, modificat de 2 ori in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 07 Aug 2010, 20:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Iti multumesc, Dana
Si mie imi este foarte dor de voi, numai ca in ultima vreme sunt asa de ocupata, ca si aici intru numai pe fuga. Treaba merge bine si ieri am fost, am mai avansat putin, - acum la etajul unde va fi magazinul ca atare.
In schimb, am avut niste neplaceri, discutii cu mama mea pe niste teme care nu meritau efortul. Uneori, pare ca pentru ea nimic din ceea ce am realizat nu este de ajuns, parca tot timpul imi plange de mila, muncesc prea mult, ca ma chinui, ca toata lumea profita de mine, ca de ce socrii mei nu ma ajuta la nimic (eu i-am spus ca nici nu vreau sa-i vad, daramite sa ma mai si ajute si apoi sa-mi fac obligatii cu ei. Pentru ca asa sunt, - daca te ajuta cu ceva, imediat iti faci obligatie cu ei) etc.
Eu sunt foarte multumita de viata mea de aici si de familia pe care am creat-o impreuna cu Hector. Aici, am cunoscut fericirea ca atare. Mai avem si noi discutii uneori ca orice cuplu, dar mai ales dicsutii legate de afacere, chestii pe care ea din afara nu le poate intelege.
In fine, faptul ca mama mea nu poate sa doarma bine noaptea acum a adus-o intr-o depresie foarte mare (pe care ea nu o recunoaste ca atare). Este hiper-sensibila si nimic nu o multumeste.
Sper ca atunci cand o sa se intoarca in Romania, lucrurile o sa revina la normal. Intotdeauna cand stai prea mult cu cineva sub acelasi acoperis se ivesc tensiuni, mai ales ca mama mea sta la noi literalmente "ca pe ghimpi", tot timpul ii este frica sa nu deranjeze, sa nu zicem noi ceva, de parca am fi nistre monstri sau asa ceva.
Mai este o saptamana si va pleca. Imi pare rau de situatiile care s-au ivit intre noi, dar sper ca si ea cu timpul sa-si dea seama ca greselile facute, nu sunt numai din partea mea.

Hai ca m-am lungit cam mult si desi mult timp am tinut in mine aceasta situatie, cred ca esste mai bine sa ma destainui voua, mai ales tie, Dana, care si tu la randul tau ai avut aceasta incredere in noi.

Va pup si va doresc o zi frumoasa.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 07 Aug 2010, 20:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5296
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Danuta, discutiile cu mama ta sunt trecatoare. Chiar daca pe moment ai impresia ca totul iti este impotriva, vor trece si mama ta va realiza cind v-a ajunge acasa, ca nu a profitat de tot timpul petrecut impreuna cu tine sa fie cit mai agreabil si placut.
Spor la curatenie si printre picaturi sa ne mai prezinti cite un episod din minunatul model pe care il cosi.
Te-am pupat.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 07 Aug 2010, 21:18 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Dana, te inteleg mai mult decat crezi. Si mie mi se intampla deseori probleme de genul acesta cu mama. Cateodata nici nu stiu cum sa o mai dau ca in nici un fel nu este bine si tot ea se supara. Cat despre familia lui Marian, - sunt invizibili si ii prefer asa decat sa mi se bage in suflet si dupa aceea sa aiba pretentii.
Asa se intampla intotdeauna cu obligatiile de genul asta. Am o prietena care se plange de acelasi lucru in legatura cu socrii. Se pare ca problemele sunt aceleasi in familii, pe orice continent ar fi ele.
Singurul sfat pe care ti-l pot da, pe care mi l-au dat si mie altii si pe care cred ca il pui demult in aplicare este sa nu pui totul la suflet ca oricum nu merita. Lucrurile se aranjeaza in final si daca te agiti si daca nu te agiti. Mama ta o sa-si revina si ii va fi bine.

Iti doresc mult spor la aranjarea noii locuinte si sa fie cu noroc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Danuta
MesajScris: 08 Aug 2010, 06:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5016
Locatie: Braila
Nume forum:1
Danuta, ai sa vezi ca lucrurile se vor aranja asa cum e mai bine. Poate ca mama ta reactioneaza asa si pentru ca e departe de casa, dar cand va ajunge in Romania, la casa ei, totul se va calma. Ai incredere in Dumnezeu ca stie El cum sa le aranjeze pe toate ca sa ne fie noua bine. (chiar daca nu esti bisericoasa).

Pupici dulci si multa liniste sufleteasca

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 440 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 44  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania