Acum este 22 Iun 2026, 16:09

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 14:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Este primul episod, inceput vineri seara si continuat foarte putin aseara:


_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 14:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Mireille, ce ma bucur sa vad in serial acest model minunat.
Este foarte frumos acest prim episod si astept cu nerabdare sa ne incanti cu noi episoade. As vrea sa te intreb ai schimbat tu culorile? Mie mi se pare ca ceea ce ai cusut difera de imaginea de control, poate gresesc.
Mult spor la cusut.
Te pup.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Ultima oara modificat de Ghiortu Gabriela pe 12 Oct 2010, 14:47, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 14:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
M-am molipsit de la voi sa lucrez mult si repede. Asa ca vin de la munca, mancam, putina ordine si apoi, repede, repede la lucru.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 14:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Vreau sa multumesc echipei TTT din tot sufletul pentru cadourile trimise.


_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 15:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Mireille, acceasi dilema o am si eu ca si Abriela. Nu seamana deloc ce ai cusut tu cu ce este in fotografia de prezentare. Ce s-a intamplat? Ai schimbat culorile, ai gresit semnele, sau pur si simplu asa este modelul?
Mult spor pe mai departe!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 15:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Nu am schimbat nimic. Asa am semnele pe cartoane. Acum plec spre casa si mai verific. Sper sa nu fi gresit ceva. Si mie mi s-a parut ceva in neregula cu culoartea pervazului. Verific.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 16:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Mireille, esti harnicuta foc. Iti doresc spor la cusut, este un model minunat. Sper sa nu ai probleme la modelul pervazului.

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Este foarte frumos si sper sa nu fi gresit culorile sau semnele pentru ca e frumos asa. Poate ne arati si atele la el, asa ne delectam ochisorii?

Mult spor la cusut si multi pupici.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 20:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2010, 09:45
Mesaje: 3167
Locatie: Ischia - Italia
Nume forum:1
Mireille nu a gresit cu nimic, a facut intocmai semnele pe care i le arata diagrama.
Intrucat am si eu acest model, m-am uitat pe diagrame si pervazul este cu nuantele de albastru iar geamul pe care in imaginea de control il arata albastru pe diagrame este cu maro, adica sunt inversate culorile.
Cred ca eu o sa schimb semnele, intrucat imi place cum arata pe imaginea de control si nu cum arata pe diagrame. Sper sa reusesc.
Pupici.

_________________
Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pervaz inmiresmat - goblen lucrat de Mireille
MesajScris: 12 Oct 2010, 20:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iun 2009, 01:54
Mesaje: 489
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Mireille si Deea, am si eu acest model in colectie si astazi m-au sunat de la TTT si mi-au spus ca sunt gresite atele pentru pervaz si o sa-mi trimita maine prin posta atele corecte. Sunt sigura si si cu voi o sa procedeze la fel.
Pupici.

Mariuca, Mireille stie pentru ca a fost si ea sunata astazi ca de altfel fiecare persoana ce a primit un astfel de set. Din pacate, nu toata lumea a raspuns la telefon.

_________________
Mariuca - Gargarita-Dimineti-de August


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania