Acum este 21 Mai 2024, 23:56

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 359 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 18 Mar 2011, 08:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Sonia, pe când urmează să ne aduci primul episod? Sunt nerăbdătoare, îl aştept cu sufletul la gură. Eu pe al meu, l-am încuiat într-un dos de sertar, pentru că toată ziua, stăteam, mă uitam la el, şi mă bătea gândul să îl încep şi astfel, ascuns, nu îl mai pot vedea, ca să mă tenteze, însă, gândul de la el tot nu mi-l pot lua şi de-asta sunt aşa nerăbdătoare să văd un prim episod.
Te sărut şi spor la lucru.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 18 Mar 2011, 08:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5031
Locatie: Braila
Nume forum:1
Lena, cu primul episod voi veni sambata seara sau duminica, insa sa stii ca nu am lucrat mult la el. Trag tare sa termin Coroana patimilor pentru ca apoi sa ma pot dedica in totalitate acestui minunat model.
Mult spor la lucru iti doresc, sa termini repede iarna ta si sa vii aici cu scaunelul si goblenul.

Pupici dulci,

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 18 Mar 2011, 18:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 8062
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Va doresc mult timp liber, sa puteti finaliza cat mai curand aceasta minunata icoana.
Pupici si o calda imbratisare.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Sonia, mult spor la Coroana patimilor. Şi te aştept cuminţică cu un prim episod. Te sărut.

Lenuţa, mulţumim pentru urare, pentru vizită şi pentru îmbrăţişări. Să dea Domnul să avem cât mai mult timp liber de lucru. Te sărut cu drag.

Fetelor, îndrăznesc să vin cu un umil prim episod. Nu am cusut mult, ci doar vreo jumătate de oră, de când am finalizat peisajul de iarnă. Mi-a fost greu să mă orientez în funcţie de colţurile rotunjite - am numărat şi renumărat de câteva ori bune, pentru ca nu cumva să greşesc şi să încep prea jos sau prea sus. De lucrat am lucrat un pic din culorile închise - negru, verde, maro - şi abia acuma, când văd fotografia, îmi dau seama că a ieşit un pic cam rar - pe pânză nu se vede chiar aşa, sau poate că este din cauză că nu îl văd la lumina zilei. În fine, nu ştiu dacă să mai descos şi să cos din nou, însă de acum înainte o să cos cu firul în trei aceste nuanţe. De lucrat, se lucrează foarte uşor, ca orice altă icoană - chiar dacă are multe culori (43). Nu sunt dispersate ca la peisaje, cu puncte răzleţe, care necesită schimbatul aţelor permanent. În fine, vă las cu imaginea. O să revin cu o alta la sfârşitul săptămânii viitoare. Între timp, sunt sigură că Sonia ne va încânta privirile cu un episod mai mare şi mai plin de culoare.


_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Lena, te voi urmari cu mare drag. Se vede asa in fotografie mai ales cand aceasta edte facuta la lumina artificiala. Stiu ca in realitate este mult mai frumos. Aripioare la ac!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Nico, mulţumesc pentru încurajare. Eram un pic dezamăgită, ca nu cumva, la final, atunci când va fi întins pe ramă, să se vadă urât, însă dacă spui aşa, te cred, pentru că ai mai multă experienţă ca mine în goblen, eşti una din multele artiste în arta goblenatuluide aici de pe forum şi o să merg pe mâna ta. Oricum, nu este foarte mult spaţiul acesta închis la culoare şi vor veni culori mai deschise, mai vii şi cu siguranţă va arăta minunat - nici nu se poate altfel din moment ce este o creaţie TTT. Te sărut şi o seară frumoasă în continuare.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Popescu Ileana Gabriela scrie:
eşti una din multele artiste în arta goblenatuluide aici de pe forum
Lena, iti multumesc pentru cuvintele frumoase. Ma flateaza si sper sa le merit. Dar pana acum nu am lucrat decat cu firul in doua si mi-a placut rezultatul final, chiar si la culorile inchise. Sunt sigura ca icoana ta va fi deosebit de frumoasa la final.
Cu o calda imbratisare,

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5031
Locatie: Braila
Nume forum:1
Multumim mult, Lenuta.

Lena, asa cum ti-am promis, aduc in aceasta seara primul episod. Nu este deloc unul spectaculos, chiar mic as putea spune, dar avand in vedere timpul de lucru eu sunt multumita.



Pupici dulci.

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Sonia, este minunat. Şi nu este mic, având în vedere că ai lucrat în paralel şi coroana patimilor. Cât mă bucur că ai venit cu episodul tău. Aşa pot să văd ce urmează şi la mine pe pânza. Te sărut şi o seară frumoasă.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sfânta Treimie - goblen lucrat de Lena si Sonia
MesajScris: 19 Mar 2011, 21:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Poate tie nu ti se pare mult, Sonia, dar este. Iar culorile ce au aparut pe panza sunt tare frumoase. Aripioare la ac iti doresc.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 359 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania