Acum este 24 Iun 2026, 10:19

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Din intelepciunea araba
MesajScris: 29 Oct 2009, 18:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2006, 10:15
Mesaje: 69
Nume forum:1


Ce parere aveti?

_________________
Coco - Gargarelul-Mesager


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Din intelepciunea araba
MesajScris: 29 Oct 2009, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2005, 20:16
Mesaje: 174
Nume forum:1
Coco, eu nu am un raspuns la asa-zisa intelepciune araba, dar am o poveste de la mare.

Fac azi o baie rapida, pun ochelarii de inot pentru impresionarea audientei, dau puternic de 8 ori din brate, vad pe sub apa ceva umbre, ma ia panica, ma intorc, ajunge sa dau
de 4 ori din brate si ajung la apa mica. Pun picioarele pe nisip, imi zic ca-mi ajung
1 minut si 24 de secunde de baie. Imi zic sa ies la soare.

Dar stii prea bine, prietene cetitor, ca iesitul din apa nu se face oricum. Pe plaja-i lume multa, poate se uita cineva la tine. Daca tii cat de cat la imaginea ta, aranjezi una alta.
Tragi de slip sa aranjezi cucu subacvatic, bagi un pic mana prin par (cat mai ai) sa-l faci sauvage, ridici tâtele, sugi nitel burta.

Am iesi pe tarm, calcand hotarat. Tot pentru impresie. Privind undeva departe, nicaieri, tot pentru impresie. Dar stii ca macar 3 babe hodoroage tot se uita la tine. Poate una
nici nu vede, nu conteaza. Ei bine eu am avut bafta sa ies taman langa 3 fetisoare, ce
se bronzau pe titisoare. M-am gandit ca bine am facut ca m-am primenit.
Si am calcat mai hotarat, fara sa privesc spre ele. Bineinteles. La inceput.
Bineinteles!

Iar cand am ajuns cam la juma de metru de sezloangele lor, le-am traznit o privire de, teoretic, trebuia sa le ingrop sub nisip. Ai tu habar, cetitorule, cum arata ochii mei
verzi pe fata mea bronzata, cand ies din mare?! Nu, nu ai. Ei bine, fetisoarele au ramas
incremenite. Ma priveau cu ochi mari, toate trei. Am trecut pe langa ele.
Multumit de traznetul transmis, de impresia facuta.

Ajung langa propria sotie, zambind multumit de mine. Si propria sotie imi spune:
-Sterge-te pe fata, esti plin de muci.

_________________
Anda - Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus în cuvinte.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania