Acum este 03 Mai 2024, 21:19

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Doar femeile pot intelege!
MesajScris: 23 Oct 2009, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2006, 04:38
Mesaje: 346
Nume forum:1
Doar femeile pot intelege! by Lucia Marina (220 mesaje) , la 28-08-2009

Am privit doua emisiuni recente, care insistau ca varsta de 50 de ani este o varsta buna pentru femei. Ha, ha!

La randul meu, m-am gandit si mi-ar placea sa impartasesc gandurile cu voi, cele care aveti in jur de 50 sau 60 de ani.

Menopauza este atunci, cand cresterea parului de pe picioare incetineste, dandu-ne mai mult timp sa ne ocupam de "mustata" cea noua.

Menopauza este atunci cand putem sta in piciaoare in fata oglinzii, fiind capabile sa ne vedem fundul, fara sa ne intoarcem.

Meopauza este atunci cand mergem la mamografie si realizam ca este singurul moment, cand ni se mai cere sa ne plimbam topless.
Menopauza ne aduce intelepciunea de a recunoaste ca viata ne da forme, ca suntem asezate pe cele mai opulente.

La menopauza incepem sa avem pierderi de memorie si ca de fapt singurul lucru pe care mai putem sa il retinem este apa.

La menopauza suntem mai dispuse sa reflectam. Incepem sa ne punem intrebari ca
Ce este viata?, De ce sunt aici? Ce cantitate de inghetata pot manca, daca adaug si putina frisca?

Realizam ca pieptul s-a surpat, sanii au cazut, ca barbia s-a dublat, dar ca persoanele pe care le iubim cel mai mult ne umplu zilele.

Ne vom schimba impresiile despre corpul pe care l-am avut?

Poate corpul nostru trebuie pur si simplu sa se extinda, ca sa poata cuprinde toata intelepciunea si dragostea pe care le-am acumulat de-a lungul anilor.

Tinand cont ca gargaritele nu au varsta, nu ma astept sa imi raspundeti.


Replica: Lucia, by Anisoara Nichita (236 mesaje) , la 28-08-2009


m-a amuzat ca varsta de 50 de ani este o varsta buna pentru femei.
Asa este, gargaritele nu au varsta si nu cred ca va citi cineva cu interes ce ai scris aici.


Replica: Ai by merticariu margareta (188 mesaje) , la 28-08-2009


foarte mare dreptate. Asa este si sa sti ca am citit cu mare interes articolul tau si ai mare dreptate. Am 54 de ani si ma intreb de multe ori nu cita inghetata sau frisca, ma intreb daca mai pot minca ceva ca tot ce maninc imi face rau. De citeva luni, tot ce maninc imi amaraste gura. Poate stie cineva vreun ceai sau altceva tratament sa-mi spuna si mie.
Va pup si asteptam si alte doamne de 50 de ani cu alte doleante.


Replica: Eu nu am 50 de ani, by Lenus P (692 mesaje) , la 29-08-2009


am 27, dar asta nu ma impiedica sa admir multe doamne care au trecut de prima tinerete. Printre ele si voi gargaritelor.

Pe langa "mustata ce noua si barbia dubla" vine intelepciunea omului trecut prin viata, rabdarea, blandetea si multe altele.

De ce oare bunicutele au mai multa rabdare cu nepoteii lor decat mamele?

P.S. Partea proasta ar fi sa fie "mustata" la 20 de ani!


Replica: Lenus, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-08-2009


sa imi fie rusine, dar eu te-am imbatranit! Sa nu te superi pe mine.


Replica: Cand m-ai imbatranit Adriana? by Lenus P (692 mesaje) , la 31-08-2009


Ca eu nu tin minte.
Pupici


Replica: Nu te by Adriana Nicuta (4598 mesaje) , la 31-08-2009


supara pe mine. Nu stiu daca te-am imbatranit si in scris, dar in mintea mea deja mi te imaginasem, si, spre rusinea mea, foarte mult. Dar chiar daca te-am imbatranit sa stii ca aratai bine si te asemuiam cu cineva drag mie.
Pupici si sper sa ma ierti.


Replica: Nu-i nici o suparare, Adriana. by Lenus P (692 mesaje) , la 31-08-2009


Cand vine vorba de goblen cu totii ne imaginam ca numai bunicutele pot avea atata rabdare.

Si-apoi Gargaritele nu au varsta. Ce conteaza ce varsta are fiecare? Conteaza ca pe toate ne uneste pasiunea pentru goblen.
Pupici.


Replica: Te-am pupat. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 31-08-2009


Esti o scumpa!

Conteaza ca pe toate ne uneste pasiunea pentru goblen.


Replica: Margareta, by Mihaela Stanica (125 mesaje) , la 31-08-2009


mergi la medic pentru ca ai probleme cu bila si daca intarzii, poti ajunge la urgenta la spital.

_________________
Lucia - Gargarita-Eden


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania