Acum este 24 Iun 2026, 06:50

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Clubul Gargaritelor cu sepcute
MesajScris: 03 Noi 2009, 11:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Iul 2005, 23:12
Mesaje: 377
Locatie: Targoviste
Nume forum:1
Poze cu sapcuta mea by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009

In ziua de Paste, am hotarat sa luam masa la iarba verde. Ploaia a fost de partea noastra si aventura a avut cel mai frumos final.
Sapcuta am purtat-o cu mandrie si-am petrecut cu voi, alaturi.
Iata, primul popas.



Replica: Cota 1000, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009
si... cabana!



Replica: Cabana by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009

care a facut deliciul popasului.



Replica: Picnic si aer curat! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009



Replica: De la cota 1000... la cota 2000! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009



Replica: Cota 2000, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009



Replica: Sinaia din telecabina,by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009



Replica: Si poza, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009

cu pozne. Aici am hotarat ca a doua zi sa plecam la Constanta.
Elena, tinta erai tu. Sotul a fost carcotasul sef care s-a opus, invocand cele mai sumbre ghinioane. Cert este ca eu, de duminica seara, abia astazi m-am ridicat din pat.
Oricum, totul a ramas valabil, dar asteptam un week-end insorit.



Replica: Foarte by merticariu margareta (188 mesaje), la 22-04-2009

frumos, Minerva. Am luat o gura de aer tare de munte. Multumesc.
Minerva sa ai sanatate.
Te pup,
Marga

Replica: Esti by Maria Zanfir (584 mesaje), la 22-04-2009

super! Cred ca ti-a purtat noroc sepcuta.

Replica: Frumoase fotografii! by Mona J (805 mesaje), la 22-04-2009

Cabana imi place la nebunie. Cred ca oricat ai cauta, nu mai gasesti una la fel.

Replica: Cu siguranta, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009

sapcuta este norocoasa!
Mona, cabana are mii de stele, nu oricine ajunge la ea.

Replica: Poznasa, by Raluca Popa (923 mesaje), la 22-04-2009

ca intotdeauna, Minerva. Te prinde bine sapcuta. Ma bucur ca ai putut vizita locuri atat de frumoase.

Replica: Minerva, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 22-04-2009

cum putem sa-l induplecam pe "Domnul carcotas sef"? Fac ochii mici, il pun pe Pitic sa-i faca o cantare, il plimbam prin Mamaia si Eforie. Merge? Vorbesc eu cu tata sa pregateasca carbunii si gratarelul, iar pe seful carcotas il asezam pe sezlong. Stiai ca asteptam fotografiile si le-ai postat imediat. Iti multumesc.

Replica: Ai reusit by tanasa clementina (1372 mesaje), la 22-04-2009

sa ne aduni aproape pe toate in "jurul" tau si sa admiram frumoasele locuri ce le-ai cutreirat.

Replica: Minerva, by Marian Topala (541 mesaje), la 22-04-2009

nu uita sa ne dai adresa la cabana. Ca vrem sa repetam si noi experienta.
Vad ca ai sapca de sefa, cu sigla.

Replica: Minerva, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 22-04-2009

vreau adresa de la cabana! Aer de munte! M-a "trezit" de-a binelea!

Replica: Minerva, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 22-04-2009

vad ca pana m-am gandit eu sa scriu s-au cam ocupat locurile la cabana. Toate gargaritele au pus ochii pe ea. Vreau si eu o rezervare. In orice caz m-a facut sa zambesc. Cred, dupa cum te-am vazut in fotografii, ca esti o persoana tare energica si plina de viata. Ti-ai incarcat bateriile in aerul tare de munte si ma bucur pentru tine. Eu ador muntele si am privit cu nostalgie fotografiile tale.


Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009


sunt locuri suficiente, au loc toate gargaritele.
Marian, n-am remarcat c-ar fi o sapcuta de sefa, dar posibil sa ai dreptate, este cam mare pentru capul meu, se pare ca nu am cap de sef.
Elena, vremea sa fie frumoasa si suficienta, carcotasul va fi in minoritate sau ramane acasa daca o comenta.

Replica: Minervaaa, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 22-04-2009

vreau si eu rezervare la cabana sau un loc pe terasa unde ati servit masa. Vad ca meniul este bogat si servirea ireprosabila.

Replica: Pentru cine by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 22-04-2009

doreste o aventura la minunata cabana de o mie de stele, ea se afla la cota 1000, Sinaia.
O fotografie de reper.



Replica: Minerva, by Marian Topala (541 mesaje), la 22-04-2009
rezerva-ne si noua camera aceea, pe dreapta.
Multumesc.


Replica: Minerva, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 22-04-2009


am venit si eu in urma ta.



Replica: La aer by Maria Nistor (5039 mesaje), la 22-04-2009



Replica: Detaliu by Maria Nistor (5039 mesaje), la 22-04-2009

Si eu am purtat-o cu mare mandrie, iar plimbarea a rezervat surprize placute.



Replica: Maria, by Coco Bordan (122 mesaje), la 23-04-2009

ai o sapca adaptata!


Replica: Maria, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 23-04-2009


esti cool cu sapcuta si ma bucur ca mi te-ai alaturat.
Daca si tu ai avut parte de surprize placute, rezulta ca sunt sapcute miraculoase.

Am sa aduc in acest topic si celelate sapcute norocoase. Asa-mi pare mie corect si sper ca nu se vor supara.

Replica: Sapcuta mea, Victoria! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 23-04-2009



Replica: Sapcuta mea, Rodica! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 23-04-2009



Replica: Sapcuta mea, Elena! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 23-04-2009



Replica: Clubul sapcutelor! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 23-04-2009

Fetelor, sunteti in tendinte, cum se spune.

Replica: Ne by olteanu rodica (1159 mesaje), la 23-04-2009

sta tare bine, zic eu.

Replica: Adriana, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 24-04-2009

hai si tu cu sepcuta!

Replica: Sunteti by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 24-04-2009

niste gargarite cochete si va sta tare bine cu sapcutele. Sa le purtati sanatoase!

Replica: Sepcuta mea Clementina. by tanasa clementina (1372 mesaje), la 24-04-2009



Replica: Daca by tanasa clementina (1372 mesaje), la 24-04-2009

tot v-ati adunat aici am adus si eu fotografia mea, sa facem echipa complecta! Maria, unde este facuta fotografia?

Replica: Clementina, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-04-2009

este sus pe munte, la Terasa Gospodinelor.

Replica: Minerva, by Popescu Ioana (484 mesaje), la 24-04-2009

stii intotdeauna sa reconfortezi cu imaginile tale. Ai o aparitie tinereasca ce te duce cu gandul la un om plin de energie, asa cum spunea si RodiMar. Imi aduc aminte acum de o fotografie, la tara, in care coborai sprintena de pe o scara, cred ca din poiata (nu stiu daca si la voi se spune asa). M-a amuzat imaginea. Aveti talent in a surprinde momentul, tu si sotul tau, banuiesc. Multumesc mult.

Replica: Clementina, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-04-2009

Tot din plimbarea cu sapca. Turnul lui Stefan de la inaltime.




Replica: Intradevar, Ioana, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 24-04-2009


fotografia cu Minerva la coboratul pe scara este superba. Minerva, esti plina de shotii, Imi plac nespus de mult genul acesta de persoane.

Replica: Clementina, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 25-04-2009

ce pustoaica simpatica esti cu sapcuta!
Va multumesc pentru frumoasele aprecieri, dar sa stiti ca energia mea este in zona rosie.
Ioana, cred ca imaginea la care te referi, nu este la tara ci, undeva la munte, aproape de Sinaia.
Marian, la cabanuta cu pricina nu se fac rezervari. Are locuri cate stele sunt pe cer...

Replica: Maria, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 25-04-2009

Piatra Neamt este un oras frumos. Ma mandresc ca locuiesc in acest oras, dar toate orasele tarii noastre sunt frumoase.
Sa fim fericite ca traim intr-o tara asa de frumoasa.

Replica: Maria, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 25-04-2009

nu am mai fost la Gospodina (asa ii zic eu) de 8 ani. Si neaparat o plimbare cu telegondola!


Replica: Adriana, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 26-04-2009


acum 8 ani am venit eu prima data. Cu gondola inca nu am fost nici eu. Tu ce intentii ai? Eu cateva zile plec la Suceava, ma intorc spre sfarsitul saptamanii.

Replica: Olariu Onuta by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 30-04-2009

Cum sa lipseasca inca o sepcuta din colectie?



Replica: Si by Anca Lungoci (376 mesaje), la 02-05-2009

depozitarul sepcutei ce apartine Onutei.




Replica: Onuta, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 02-05-2009


incantata sa te cunosc. Sapcuta te prinde de minune.
Anca, jos sapcuta in fata imaginii postata de tine!
Deci Ioana O.= Lenus!

Replica: Incantata by Maria Nistor (5039 mesaje), la 02-05-2009

de a cunoaste noi detinatori de sepcuta. Ce goblen lucreaza tigrutul?

Replica: Lamuriti-ma si pe mine. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 02-05-2009

Si Ioanei Olariu si Elenei Popescu le vom spune Lenus?

Replica: Nu vreau sa "fur" numele nimanui, by Onuta O (1355 mesaje), la 02-05-2009

Letitia. Cred ca este o confuzie. Mie, mi se spune Onuta, nu stiu de ce gargaritele ma numesc Lenus.

Replica: O fotografie by olteanu rodica (1159 mesaje), la 10-05-2009

cu sepcuta si tricoul. O gargarita perfecta, nu?
Multumiri TTT.



Replica: Rodicuta, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 10-05-2009

incantata de cunostinta. Iti sta bine cu sepcuta si cu tricoul. O gargarita in toata regula cum spui tu.

Replica: Rodi, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 10-05-2009

ce eleganta esti tu! Aceia sunt cercelusii cadou? (stii tu...).

Replica: Da, Elena, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-05-2009

unii din cei primiti cadou. Mai este o pereche de cercei, dar nu prea vad cum o sa-i port, sunt cam mari si nu prea de toata ziua.

Replica: Eu by RASA MARIA (139 mesaje), la 11-05-2009

cum pot primi o sepcuta?

Replica: Onuta, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 11-05-2009

mii de scuze! Eu sunt cascata care te-a botezat. Noroc ca a trecut Pastele ca trebuia sa iti aduc un miel.
P.S. Am corectat si in reply-ul de mai sus.

Marieta, cred ca atunci cand faci comanda. Am observat ca atunci cand fetele spuneau ca au facut comanda, au primit si o agenda, o sepcuta etc.

Replica: Adaug by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 11-05-2009

si eu o fotografie mai noua cu sepcuta mea facuta de un strengar cand lucram la un strengar.



Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 12-05-2009

felicitari! Esti prima Gargarita care are uniforma complecta.
Alexandra, incantata de cunostinta. Observ ca tu ai asortat tricoul la sapcuta.
Felicitari lui Tony, pentru fotografie.

Replica: Felicitari, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 12-05-2009

strengarului pentru fotografie, felicitari pentru strengari, - amandoi sunt foarte reusiti si dragalasi.
Pupici, soare in suflet, realizari cat mai multe va doresc.

Replica: Eu, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 12-05-2009

ce sa mai spun dupa ce Victory mi-a luat vorbele din gura?

Replica: Fetelor, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 14-05-2009

va sta asa de bine cu sapcuta. Trebuie sa aduc si eu o fotografie.

Maria, imi pare rau, dar abia acum am vazut mesajul lasat de tine. Mi-ar fi placut enorm de mult sa ne intalnim. Ce rau imi pare ca nu am fost mai atenta cand am citit.

Replica: Sunt o gargarita! by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 15-05-2009

TTT, sunteti extraordinari! Va multumesc din suflet. Acum este "bataie" pe tricou, dar nici macar sa puna mana nu-i las.



Replica: Elena, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 15-05-2009

ai uniforma completa pentru Clubul gargaritelor. Vrei sa iti spun ceva? Eu zic ca meriti!


Replica: Esti o frumosa, Elena! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 15-05-2009


Si steguletul este tot TTT-CG?


Replica: Multumesc, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 16-05-2009


Minerva. Da, steguletul este tot TTT - CG.

Replica: Super uniforma! by Raluca Popa (923 mesaje), la 16-05-2009

Sa o porti cu placere, Elena! Pupici de la noi.

Replica: O fotografie pentru voi. by Onuta O (1355 mesaje), la 17-05-2009

Elena, stii ca semanan? (fara gluma!).
Si, multumiri celor de la TTT.



Replica: Voi by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 17-05-2009

chiar semanati! Sigur nu sunteti surori? Va invidiez pentru uniforma.

Replica: Foarte by Mona J (805 mesaje), la 17-05-2009

bine va sta, Gargaritelor!

Replica: Onuta, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 17-05-2009

sa stii ca semanam. Iti sta super.

Replica: Bunica by Bica Nistor (1427 mesaje), la 18-05-2009

mea cand vedea o fata frumoasa spunea, cum spun si eu acum: doua fete cucuiete!
Sunteti niste gargarite adevarate.


Replica: Super uniforma! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 18-05-2009


Scumpele foc mai sunteti, gargaritelor!

Replica: Vad by olteanu rodica (1159 mesaje), la 18-05-2009

ca se mareste "armata". Frumoase uniforme!

Replica: Elena, Ioana, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 19-05-2009

pentru inceput am avut senzatia ca este aceeasi persoana in ambele fotografii, dar lamurirea a venit tot de la voi. Gargarite adevarate!

Replica: Si ca dovada by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 24-06-2009

ca nu v-am uitat in acest timp, va aduc un salut de la cabana cu mii de stele!
Asa arata in plin sezon...



Replica: Minerva, by Doi na (598 mesaje), la 24-06-2009

la fel de tonica! Poate ne vedem la cabana, curand.

P.S. Eu cautam... sepcuta.

Replica: Doi na, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 24-06-2009

s-a rezolvat si problema cu sapcuta.



Replica: Minerva, by Mona J (805 mesaje), la 24-06-2009

m-ai facut sa rad. Este tare faza cu sapcuta. Multa sanatate iti doresc!

Replica: Minerva, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 24-06-2009

mi-ai smuls un suras. Multumesc.

Replica: Minerva, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 25-06-2009

m-ai facut sa zambesc.


Replica: Minerva, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 25-06-2009


imi place cabana, iar managerul imi pare un bun gospodar.

Replica: Salutare, gargaritelor. by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 28-06-2009

Sa stiti ca si eu am primit cadou din partea celor de la TTT o sapcuta foarte frumoasa, am sa atasez in curand si o fotografie cu ea.
Multumesc din suflet pentru cadou.

Replica: Fotografii cu sapcuta mea. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 06-08-2009

Asteptam bacul la Ostrov.




Replica: Si fotografii cu gentuta mea. by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 06-08-2009


Pe plaja la Costinesti.

Replica: Revin cu imaginea by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 06-08-2009

caci nu stiu ce s-a intamplat prima data.



Replica: Gargarita, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 09-08-2009

intre gargarite esti Adriana. Iti sta atat de bine in rosu.
Te pup cu drag de gargarita.

Replica: Adriana, by Macovei Natalia (116 mesaje), la 09-08-2009

esti toata o gargarita. Am observat si geanta cu gargarite.

Replica: Mi-a luat ochii, by Raluca Popa (923 mesaje), la 09-08-2009

gentuta, Adriana. Este super. Iar tu radiezi de fericire. Sa ramai intotdeauna asa!

Replica: Adriana, by Doi na (598 mesaje), la 09-08-2009

pur si simplu, ma bucur pentru tine.

Replica: Ma bucur ca v-a placut by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 10-08-2009

gentuta mea. Ana-Maria a vazut-o, iar sotul mi-a cumparat-o.

Replica: Sepcuta mea by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-08-2009

Astazi, Dosinescu Cristina (107 mesaje), la 24-08-2009

am avut o zi foarte obositoare, dar cand am ajuns acasa, in cutia postala ma astepta avizul. Crezi ca am mai avut rabdare pana maine? Nuu! M-am dus direct sa ridic coletul. Cand m-am intors nici nu am intrat bine in casa ca am si desfacut pachetul. [...]

Multumesc inca o data echipei TTT si va multumesc si voua fetelor ca de astazi sunt si eu o gargarita cu sepcuta.



Replica: Sepcuta mea by VEVERITA ALEXANDRA (272 mesaje), la 11-09-2009

Dragele mele surioare Gargarite, va prezint sepcuta mea!
Alaturi de cele doua goblene comandate la TTT am primit in dar o agenda si biletul de intrare in clubul "Gargarite cu sepcuta".
Multumesc din suflet pentru cadouri. Ma mandresc acum si eu.



Replica: Veve, by Dosinescu Cristina (305 mesaje), la 11-09-2009

esti extraordinara cu sepcuta. Bine ai venit in club!

Replica: Veve, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 11-09-2009

ce sa zic? Acum esti o Gargarita cu legitimatie. Iti vine ca o manusa.

Replica: Veve, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 12-09-2009

bun venit in Clubul gargaritelor! Acum esti membru cu drepturi depline. Sapca ai, agenda ai, dragoste de goblen ai, mult spor cred ca ai.
Iti doresc sa ramai la fel de zambitoare, cum te vad acum in fotografie.

Replica: Veve, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 12-09-2009

imi place tare mult cum iti sta cu sepcuta. Te prinde foarte bine.
Pupici dulci.

_________________
Minerva - Gargarita-Venetianca


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania