Acum este 29 Mar 2024, 10:10

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 297 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pentru tine, Doina
MesajScris: 29 Ian 2011, 20:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Apr 2007, 20:27
Mesaje: 164
Nume forum:1
Karmen, un gand cu sanatate de la mine pentru Cora.


_________________
Liliana - Un prieten este cineva care te cunoaste asa cum esti, intelege ce ai fost, accepta ce ai devenit si, cu blandete, te lasa sa cresti in continuare.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru tine, Doina
MesajScris: 30 Ian 2011, 16:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iul 2005, 18:22
Mesaje: 1440
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Doina, Liliana, va multumesc frumos pentru gandurile voastre sincere si frumoase.
Doina, am sa vin negresit cu vesti luni dupa ce venim de la medic.
O calda imbratisare iti trimit cu tot dragu si multa sanatate.
Cora latra si-ti spune sarut mana.


_________________
Gargarita-Implinire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru tine, Doina
MesajScris: 03 Feb 2011, 18:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iul 2005, 18:22
Mesaje: 1440
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Draga Doina, luni nu am fost la medic pentru ca era plecat in Ungaria la deschiderea unei clinici pentru catei, asa ca ne-am prezentat astazi. Vestile sunt imbucuratoare am slabit 2 kg, dar cu tratamentul mai mergem trei zile. Cand am sosit acasa sotul meu a spus in gluma ei, cum e laptareasa noastra?. Am discutat cu medicul si i-am spus ca vreau sa o sterilizez, bineinteles Razvan nici nu vrea sa auda. Incerc sa-l conving, dar fara tel de izbanda. Poate ai sa ma judeci si tu, dar cand am avut puiuti de la cealalta catelusa (au fost 7) crede-ma ca nu ne-a fost usor si greutatea cea mai mare a fost atunci cand trebuia sa le caut stapan pentru ca nu-mi era indiferent unde ajung. Imi este foarte draga, este ascultatoare, umblam fara lesa pe strada si tare ne iubeste.
Cand plecam de-acasa toti trei, la intoarcere ne cearta, sare sa ne pupe, nu stie la care sa se duca sa se gudure, numai ca nu vorbeste sa ne spuna de ce nu m-ati luat cu voi?. Am facut o fotografie cu ea venind de la medic, ne-am oprit in parculet si ne-am jucat cu o alta catelusa care de trei ani sta langa bloc si i-am pus numele de Fulga, este alba ca spuma laptelui. Vecinii au inteles, ba mai mult unul dintre ei a facut o cusca unde sa se adapostesca. Un alt vecin cu suflet bun a sterilizat-o, iar eu din trei in trei luni o duc la deparazitare si o data pe an o duc la vaccin. Sper ca nu te-am plictisit cu povestea mea, dar sunt o iubitoare de animale si cred ca nu as putea trai fara compania lor.
Iti doresc o seara placuta si Cora iti trimite un latrat de sarut mana.


_________________
Gargarita-Implinire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru tine, Doina
MesajScris: 03 Feb 2011, 18:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2010, 10:21
Mesaje: 1134
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Draga Karmen, si eu sunt o iubitoare de animale, mai ales de catei. Dar eu am o filosofie, si anume consider ca, cateii nu trebuiesc imperecheati doar de dragul de a o face. Cainii imperecheati fara pedigree vor duce la distrugerea rasei respective. Trebuie sa ii spui baiatului tau ca femelele nesterilizate duc la pui nedoriti, care ajung pe strazi si traiesc in cele mai inumane conditii, care apoi mor, de foame sau in ecarisaje. Sterilizarea este cel mai bun lucru pe care il poate face un stapan de caine fara pedigree, impiedicand sa ajunga tot mai multi caini pe strazi. Nu implica ranirea cainelui, acesta nu sufera, chiar este mai bine pentru ea, caci nu va mai avea lactatie falsa. Aceasta poate duce si la cancer mamar si nu cred ca doriti sa va pierdeti catelusa asa.

Ganditi-va la miile de suflete abandonate pe strazi sau in adaposturi.
Cine suntem noi sa ne jucam cu natura, prin inmultiri necontrolate? Invata-l si pe fiul tau sa fie responsabil si faceti ce este mai bine pentru catelusa voastra.

Cu mult drag, Andru.

_________________
Andru - Prietenia este încercarea prin care se măsoară inima unui om.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Pentru tine, Doina
MesajScris: 03 Feb 2011, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iul 2005, 18:22
Mesaje: 1440
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Draga Andru, Cora este din rasa coker spaniel american si vreau sa-ti spun ca cealalta catelusa (tot membra a familiei) a stat langa noi zece ani a fost tot coker spaniel, dar englez. Sper ca ai inteles ce am vrut sa-ti spun prin a-ti arata rasa cainelui. Razvan al meu are 24 de ani si iubeste animalele ca si noi si crede-ma ca stiu cat suflet pune pentru aceste fiinte.

_________________
Gargarita-Implinire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 297 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 30  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania