Acum este 27 Iun 2026, 10:58

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 09:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Gargaritelor, am o curiozitate. Cum se lucreaza cu diagrama color? Va este mai usor, mai greu? Pana acum nu am vazut cum arata si nu prea imi dau seama. Eventual, daca puteti, va rog sa postati si o mica fotografie. Multumesc!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 10:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Sep 2007, 06:43
Mesaje: 1513
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Eu una cu diagrama color cos mai bine,pentru ca vad mai bine simbolurile!

_________________
Gargarita-Nuna-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Si eu tot cu diagrama color lucrez. Cred ca este vorba de obisnuinta, sunt multe fete care lucreaza cu diagrame alb-negru. Am adus o imagine, cum arata diagramele de la Micuta Clemence, ca sa-ti dai seama. Daca salvezi imaginea si te uiti cu zoom, ai sa-ti dai seama mai bine. Pe forumul vechi au fost mai multe discutii pe tema aceasta, dar momentan nu gasesc topicele.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 11:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Nu am lucrat niciodata dupa diagrama color dar mi-ar place.
Raluca, sunt doar culori sau sunt si simbolurile pe diagrama?

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 11:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2006, 08:00
Mesaje: 183
Nume forum:1
Dani, si eu lucrez tot cu diagrama color. Nu mai e nevoie de insemnat cu creionul pe ele pt urmarire, simbolurile sunt bine diferentiate intre ele, si in plus ai culoarea. Si diagrama color era odata mai mare decat cealalta. Nu stiu acum daca e tot asa, nu am mai comandat alb-negru demultisor.


_________________
Ioanap - Gargarita Quatro-Stagione
__________________________
Aici am gasit mereu prieteni.


Ultima oara modificat de Popescu Ioana pe 11 Oct 2009, 12:03, modificat de 2 ori in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mai 2009, 07:46
Mesaje: 448
Nume forum:1
Sunt si simbolurile pe diagramele color.

_________________
Ema - Gargarita Trandafir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 12:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si diagramele alb-negru la modelele mai noi sunt tot mai maricele, arata foarte bine si se lucreaza foarte usor dupa ele.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 12:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Va multumesc pentru lamuriri. Am cautat si eu pe forum subiecte despre diagrame dar nici eu nu am gasit, asa ca am zis sa va intreb.
Pupici!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 17:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Raluca, Ioana, tare clar se mai vad semnele de pe diagrame color! Desi eu cand am luat diagrama de la duet maci era colora, dar nu avea semnele inscriptionate in patratele. De ce oare?

Sa aveti spor la lucru, cu orice tip de diagrama va este voua mai comod!

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Diagrama color
MesajScris: 11 Oct 2009, 17:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Cred ca semnele nu sunt necesare la modelele cu putine culori. La Micuta Clemence, de exemplu, sunt 6 nuante de verde. Ar fi imposibil sa diferentiezi culorile foarte apropiate, fara semne.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania