Acum este 14 Mai 2024, 20:35

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Am pretentia ca stiu sa cos
MesajScris: 10 Iul 2009, 09:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1105
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Replica: Livia by Vasiliu Letitia (1466 mesaje), la 12-11-2007

Am pretentia ca stiu sa cos by Mariliv Livia (8 mesaje), la 11-11-2007

Buna seara,
Multumesc doamnelor pentru urarea de bun venit alaturi de dvs. si compasiune. Multumesc pentru floare. Eu nu sunt un as al tainelor goblenului, dar am pretentia ca stiu sa cos si atat. Am sa va trimit un dar, virtual, unul dintre tablourile mele. Marea problema, pentru mine este tabloul pe care vreau sa-l cos. Da, este import. Este o pictura pe panza cu ochiuri mai mari. Din instructiuni rezulta ca se cos numai anumite portiuni. Ata folosita este, lana, muline, fir subtine din"aur", un fel de lurex. Da, are si unele instructiuni, dar pentru cei priceputi, nu pentru mine. Daca as avea voie, as posta tabloul sa-l vedeti toate, da nu cred. Ma puteti ajuta numai cu aceste detalii?
Va multumeste,
Livia M.


Replica: Livia, by Admin TTT (3903 mesaje), la 12-11-2007


poti posta fara probleme. Aici nu mai este vorba de reclama la alt produs ci de nevoia de a-ti intinde o mana de ajutor.

Replica: Este frumos modelul tau Livia, by Vasiliu Letitia (1466 mesaje), la 12-11-2007

dar instructiunile nu erau cumva in alta limba? Eu nu am cusut pe tipul acesta de panza si cu ate de grosimi diferite dar, daca modelul acesta ar fi al meu, eu as coase florile cu mouline, fondul cu lana si decoratiunile de pe vaza si linia din fundal cu auriu, - daca si atele care insotesc modelul mi-ar permite. Dar poate sunt si alte idei...

Replica: Nu am reusit, by Mariliv Livia (8 mesaje), la 12-11-2007

sa postez fotogrefia corecta, este prea mare, iar cunostintee mele in manuirea computerului sunt si mai limitate decat in coaserea goblenului acesta. Dar am sa o fac si pe aceasta.
Livia M.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania