Acum este 29 Apr 2024, 10:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Modele imprimate?
MesajScris: 28 Iul 2009, 15:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2006, 08:00
Mesaje: 183
Nume forum:1
Topic: Modele imprimate? by Popescu Ioana (474 mesaje), la 17-10-2008

Am vazut postate aici modele de goblen care ar trebui sa apara la cealalta sectiune, de modele de goblen cu diagrama. Modele imprimate sunt cele cu panza pictata, nu?

Sau nu inteleg eu? Ma descurca cineva? Eu aici nu am prea intrat pentru ca nu ma interesau modelele cu panza pictata si acum vad ca si aici sunt aceleasi modele de goblen ca la prima sectiune.

Replica: Da, by PENCU GEORGETA (118 mesaje), la 17-10-2008

sunt modelele cu panza pictata cum spui tu, Ioana. Dar se mai intampla din cauza vitezei de lucru sa se incurce topicele. Oricum toate sunt frumoase.

Mie mi se par un pic mai greute la cusut, desi am lucrat cand eram mai mica. Acum sa spun drept, nu as mai avea aceeasi rabdare sa disting culorile cu taieturi (adica culorile deschise derivate de la cele inchise). Dupa parerea mea merita de incercat.
Cu drag,
Georgeta


Replica: Da, Georgeta. by Popescu Ioana (474 mesaje), la 17-10-2008

Stiu ca sunt mult mai greu de cusut, de aceea le-am si evitat. Coase o vecina de-a mea. Rezultatul este uimitor, gargaritele care reusesc sa coase si imprimate au toata admiratia mea. Acolo trebuie si talent, mie imi lipseste cu desavarsire, asa ca raman la modelele standard.

Multumesc ca m-ai dezmeticit. Nu-i nici o suparare ca se posteaza si aici din viteza, de acum incolo o sa vizitez un topic in plus, deci va fi pentru mine o placere in plus.

Am inceput "Colt luminos" si nu imi merge incarcatorul de la aparatul foto. Daca reusesc sa imprumut unul am sa fac o fotografie, este o betie de culori. Pe mine m-a fermecat.

Va doresc tuturor numai bine.


Replica: Ioana, by PENCU GEORGETA (118 mesaje), la 17-10-2008


sa stii ca de atat colindat si admirat dupa cum i-am spus si Terezei, azi am comandat tot setul de Ikebana. Nici eu nu stau bine cu aparatul ca nu are baterii batale sa le bata. Ca de cate ori imi pun in gand sa le cumpar trec ca furtuna pe lanaga magazin si cand ajung acasa parca nu imi mai vine sa ma intorc. Acum sa nu zici ca sunt o lenesa. Eu locuiesc la etajul 8 si din doua lifturi nu functioneaza nici unul pentru ca cei de la Ascensorul nu ne-au anuntat cat tine revizia si asta se intampla de 3 saptamini. Nici nu imi mai trebuie sala pentru intretinere, ca de cate ori urc si cobor am facut o silueta de invidiat.
Cu tot dragul si mi-a facut mare placere sa te cunosc.
Cu drag,
Georgeta

Replica: Eu by Popescu Ioana (474 mesaje), la 17-10-2008

locuiesc la parter, dar tot ca furtuna trec pe langa magazin, ca inca n-am luat leafa (ca sa-mi pot lua alt incarcator).

Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut, Georgeta. De cate ori imi raspunde cate o gargarita simt ca am castigat un prieten.
Pupici

Replica: Si by PENCU GEORGETA (118 mesaje), la 17-10-2008

eu am acelasi sentiment. Pupici si de la mine.
Poate mai revin mai pe seara pe forum.
Cu drag,
Georgeta


Replica: Si eu by Bica Nistor (1287 mesaje), la 17-10-2008

ma bucur sa va cunosc, dragele mele cu probleme la aparatul de fotografiat. Sau, bine ati venit in clubul meu! Eu am reusit performanta sa il scap din mana si sa il strang cu usa, asa ca este de mult la reciclare.
Un sfarsit de saptamana cu bucurii, la amandoua.


Replica: O, by Popescu Ioana (474 mesaje), la 18-10-2008

Bica, sa inteleg ca suntem mici copii pe langa tine. Sa nu-mi spui ca se poate strange si cu usa. Cate poti invata pe un forum... Ma bucur ca nu sunt singura. Un week-end placut si tie.

Replica: Categoric by Bica Nistor (1287 mesaje), la 18-10-2008

nu, Ioana!
Iata pozna:
Luni incep si eu lucrul la Botez. Voi face poze din cand in cand si nu zilnic asa cum imi imaginam pentru ca, una din poznele cu care ma mandresc la aceasta curatenie este ca am scapat aparatul de fotografiat pe jos si cred ca i s-au stricat cristalele, iar cardul este nefolosibil.
De fapt, l-am scapat pe pragul usii, iar sotul meu tocmai inchidea usa, cu spatele spre usa. Nu am avut cum sa ne corelam (stii tu, reactiile acelea rapide, negandite) si asa l-a strivit!

Te rog sa ma crezi ca sefa nu sunt eu, ci Tender Rose:

Necazul cel mare este ca pur si simplu mi-am strivit aparatul de fotografiat cu usa, saptamana trecuta. Am iesit repede din living, dar am agatat, in trecere si cordonul de la aparatul de fotografiat (de pe comoda) care a zburat pur si simplu, iar eu, ferindu-ma, ca nu stiam ce s-a intamplat si ce a cazut, am tras usa repede, de era sa ma dezechilbrez. Ca sa ma echilibrez m-am proptit in clanta usii de care m-am si tinut. Numai ca am tinut si aparatul de fotografiat ce nimerise intre usa si toc si i-am spart ecranul. Cica nu se mai poate face.

Ce zici, Ioana? Am dreptate?


Replica: Perfecta dreptate, Bica. by Popescu Ioana (474 mesaje), la 19-10-2008


Sunt cam suparata, tocmai am aflat ca nu incarcatorul este stricat, ci aparatul. Am facut un test cu alt incarcator. Imi vine si mie sa dau cu el si sa-l strivesc cu usa mai rau ca voi, macar sa fiu si eu un pic de sefa... si s-o detronez pe Tender Rose.


Replica: Ioana, by Tender Rose (248 mesaje), la 19-10-2008

nu ma detrona, te rog!
Cere inca o opinie. S-ar putea sa nu se faca o conexiune buna intre aparat si acumulator.


Replica: Goblen imprimat by Iordanoiu Elena Daniela (193 mesaje), la 06-12-2008

Gargaritelor, mie mi se pare cu mult mai usor goblenul imprimat decat cel cu diagrama. Adevarul este ca iti pune imaginatia la contributie, iar in legatura cu deosebirea dintre culori, atunci cand iei un goblen imprimat de uiti si la culori. Am postat colectia mea si o sa vedeti acolo si cateva goblenuri imprimate (cel cu strumf).

De ce mi se pare usor? Deoarece vezi culoarea si te apuci sa o umpli si nu mai stai sa te uiti pe diagrama, sa numeri; dureaza si mai putin.

Spor la goblenat in continuare.

_________________
Ioanap - Gargarita Quatro-Stagione
__________________________
Aici am gasit mereu prieteni.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania