Acum este 22 Iun 2026, 08:26

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: V-ar placea sa lucrati in armata?
MesajScris: 12 Oct 2009, 10:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Aug 2006, 18:01
Mesaje: 441
Nume forum:1
V-ar placea sa lucrati in armata? by Silvia Har (697 mesaje), la 31-05-2008




Replica: Nu by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 31-05-2008



Replica: Niciodata! by Flori M (373 mesaje), la 31-05-2008


Doamne pazeste, cat mi-ar fi de frica!


Replica: Cu by Tender Rose (252 mesaje), la 31-05-2008


arma in mana? Eu nu pot sa omor un gandac fara mustrari de constiinta, daramite...
Nu, categoric, NU!


Replica: Silvia, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 31-05-2008


esti si tu printre ele? Era visul meu de mica, cand merg acasa fac intrecere cu tata la tinta.


Replica: La by Venera Chiriac (112 mesaje), la 31-05-2008


tinta, da si eu! Dar nu cu arma, ci cu darts. Nu as lucra in armata pentru ca eu nu pot sa fiu disciplinata.


Replica: De cand ma stiu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 31-05-2008


mi-a placut armata, uniforma si disciplina, respectul... Da, mi-ar fi placut foarte mult!


Replica: Nu, by Silvia Har (697 mesaje), la 01-06-2008


in imagine nu sunt eu. Imaginea este de pe net.
Dar, Tereza, presupunand ca esti cadru activ intr-o actiune, ai putea sa impusti un om, fie el si dusman?


Replica: Interesant! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 01-06-2008


Eu, personal nu as putea lucra in armata. Din exterior privind este foarte frumos si palpitant, cu toata disciplina si regulamentele acelea. Dar va rog sa ma credeti ca, in realitate, armata noastra lasa mult de dorit. Si asta v-o spune o nevasta de militar.


Replica: Silvia, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 01-06-2008


ai pus o intrebare grea, dar... depinde, - poate, daca de asta depinde viata mea.


Replica: Sunt by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 01-06-2008


impotriva violentei. Sunt insa disciplinata, - cred ca in alta viata am fost un soldat ascultator. Daca viata m-ar fi impins sa lucrez in armata, as fi ales sa lucrez intr-un birou. Ma ingrozeste zgomotul de arma si face sa-mi tremure carnea pe mine.
Ades ma rog pentru pace pentru ca razboiul este lucrul cel mai rau ce se poate intampla unei natiuni si unui individ.


Replica: Daca by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008


pui problema ca nu ai incotro, ce as putea face. Dar daca as avea optiunea sa aleg, nu as lucra pentru ca nu imi place mediul cazon.

_________________
Silvia - Prietenul la nevoie se cunoaste.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania