V-ar placea sa lucrati in armata? by Silvia Har (697 mesaje), la 31-05-2008 
Replica: Nu by Enache Mihaela-Ema (383 mesaje), la 31-05-2008
Replica: Niciodata! by Flori M (373 mesaje), la 31-05-2008 Doamne pazeste, cat mi-ar fi de frica!
Replica: Cu by Tender Rose (252 mesaje), la 31-05-2008 arma in mana? Eu nu pot sa omor un gandac fara mustrari de constiinta, daramite...
Nu, categoric, NU!
Replica: Silvia, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 31-05-2008 esti si tu printre ele? Era visul meu de mica, cand merg acasa fac intrecere cu tata la tinta.
Replica: La by Venera Chiriac (112 mesaje), la 31-05-2008 tinta, da si eu! Dar nu cu arma, ci cu darts. Nu as lucra in armata pentru ca eu nu pot sa fiu disciplinata.
Replica: De cand ma stiu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 31-05-2008 mi-a placut armata, uniforma si disciplina, respectul... Da, mi-ar fi placut foarte mult!
Replica: Nu, by Silvia Har (697 mesaje), la 01-06-2008 in imagine nu sunt eu. Imaginea este de pe net.
Dar, Tereza, presupunand ca esti cadru activ intr-o actiune, ai putea sa impusti un om, fie el si dusman?
Replica: Interesant! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 01-06-2008 Eu, personal nu as putea lucra in armata. Din exterior privind este foarte frumos si palpitant, cu toata disciplina si regulamentele acelea. Dar va rog sa ma credeti ca, in realitate, armata noastra lasa mult de dorit. Si asta v-o spune o nevasta de militar.
Replica: Silvia, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 01-06-2008 ai pus o intrebare grea, dar... depinde, - poate, daca de asta depinde viata mea.
Replica: Sunt by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 01-06-2008 impotriva violentei. Sunt insa disciplinata, - cred ca in alta viata am fost un soldat ascultator. Daca viata m-ar fi impins sa lucrez in armata, as fi ales sa lucrez intr-un birou. Ma ingrozeste zgomotul de arma si face sa-mi tremure carnea pe mine.
Ades ma rog pentru pace pentru ca razboiul este lucrul cel mai rau ce se poate intampla unei natiuni si unui individ.
Replica: Daca by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008 pui problema ca nu ai incotro, ce as putea face. Dar daca as avea optiunea sa aleg, nu as lucra pentru ca nu imi place mediul cazon.