Septembrie. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 31-08-2008 Inceput de toamna, inceput de scoala... sub privirea celor ce asemeni ingerilor ne arata drumul catre stiinta, catre arta, catre intelepciune: dascalii.
Replica: Imi amintesc de primii ani de scoala... by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 04-09-2008
Replica: Ce frumos mai era... by cucos catalina (1635 mesaje), la 04-09-2008 Abia ashteptam, sa dau buchetul de flori invatzatoarei mele. Ce draga mi-era! Asha o veneram, ca nu puteam sa mi-o imaginez gatind la bucatarie sau spaland rufe, shi doar mama mea era dascal altor copii.
