Acum este 19 Mar 2024, 04:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1859 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 186  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
MesajScris: 15 Oct 2009, 10:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Topic: Copiii nostri by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
Multumesc, mult, mult by COZEA RODICA-MARIA, la 01-06-2008
pentru premiu. Felicitari, tuturor! Asemenea celorlati care scriu pe acest forum si eu o fac doar din placere si nu pentru premiu. Oricum cred ca se vede si se simte acest lucru (nu ma refer doar la mine, ci la toate gargaritele si gargareii). Chiar si fiul meu care este la o varsta la care are alte preocupari (14 ani) a intrat odata pe forum si fara sa-l intreb sau sa-i spun ceva mi-a spus ca "este foarte frumos forumul vostru". Nu m-am asteptat si sufletul meu s-a bucurat foarte mult vazand ca apreciaza ce facem noi aici.

"La multi ani!" tuturor copiilor si sa le dea Dumnezeu sanatate si multa minte ca sa aduca bucurii parintilor si celor din jurul lor.

RodiMar are un baiat Preluat din Mai - Zbor de gargarite

Replica: Gargarita cea Mica, by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
cu brosa Gargarita.
Mamica: Cosmina



Replica: Gargarita cea Mica by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
intre gargarite.



Replica: Saptamina trecuta by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
by Milos Cosmina Elena, la 01-06-2008
am sarbatorit-o pe Gargarita-cea-mica. Petrecerea s-a tinut la un loc de joaca. Copiii au avut posibilitatea sa-si consume energia la maxim. S-au facut fotografii, iar cind le-am vazut, am avut surpriza sa vad si acolo gargarite, pe care nu le vazusem inainte, probabil din cauza stresului.

Preluat din O gargarita pe zi.



Replica: Fat Frumos cand era mic by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
by camelia constantin, la 05-04-2008
De fapt, Cosanzeana mea la primul ei carnaval.

Preluat din Fat Frumos cand era mic



Replica: Multumesc, by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
by Pricopie Ioana, la 09-04-2008
P.S. Puiul meu cel nazdravan

Preluat din Horoscop pe zile de nastere - Varsator - Mihai Calin



Replica: Stiu by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 01-06-2008
ca mai sunt cateva fotografii si cativa copii de care am aflat pe acest forum, dar nu imi aduc aminte unde se afla.
Baiatul meu este prea mare pentru a mai fi adus aici.

Replica: Fetita mea, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 01-06-2008
cea mica, Teodora-Stiliani.



Replica: Ce by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 01-06-2008
Barbie este! Imbracata in roz si cu ochelari roz. Iti doresc pentru fetele tale, noroc.

Replica: Va prezint by Raluca Popa (923 mesaje), la 02-06-2008
si eu o domnisoara, Eliza.



Replica: Suntem by Silvia Har (697 mesaje), la 02-06-2008
toata numai ochi. Mari si negri sau numai mari si caprui?
Ce o intriga in fotografie, Raluca? Sa iti traiasca! Cati ani are?

Replica: Ochii sunt by Raluca Popa (923 mesaje), la 02-06-2008
deocamdata mari, culoarea nu o stim inca; cel mai probabil vor fi ca ai mei, caprui inchis. Are 8 luni si o saptamana, iar in fotografie se uita dupa copii in parc, de parca ar fi vrut si ea sa alerge.

Replica: Sa-ti by Bica Nistor (1427 mesaje), la 02-06-2008
traiasca, Raluca! Eliza de la Elisabeta sau de la Lizuca?
M-a infiorat frumusetea privirii Elizei.
Ati observat ochii copiilor la varsta mica? Sunt profunzi, clari, patrunzatori - uneori ai impresia ca ar vrea sa iti vorbeasca, sa te constientizeze de lumea lor.
Si eu ma scald in ochii nepoatei mele si ma simt cea mai privilegiata bunica.

Replica: Sa by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 02-06-2008
va traiasca la toate, puii frumosi, fie ei copii sau nepoti. Nu uitati sa le aduceti periodic o imagine aici ca sa stim si noi cat au mai crescut. Si povesti-ne poznele lor.
Dar restul? Mai sunt copii pe forum. Lacramioara, Puiu, Maria Z - voi cautatorii de pe forum, ii aduceti si pe ei aici?
Unde este fotografia aceea criminala cu pupicul?

Replica: Special by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 03-06-2008
pentru tine, Doruletz! Aduc si aici fotografia cu celebrul pupic.
Cat despre pozne, cred ca as acapara tot spatiul acestui topic si tot nu ar fi suficient. Si ca sa nu existe dubii, vreau sa va spun ca intre timp situatia s-a schimbat, finuta noastra este cea care fuge dupa Mihaita sa-l pupe si sa-l imbratiseze.

P.S. Toti copiii sunt niste dulcei de-ti vine sa-i mananci. Nu pot decat sa va urez voua, mamicilor, bunicilor, sa va bucurati de ei in fiecare zi.



Replica: Ce frumoase sunt Ilenele by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 08-07-2008
by catinean mariana, la 08-07-2008
Sa va postez si eu un Fat-Frumos (ca tot ati discutat despre pozitia de fotomodel), ca sa nu se plictiseasca Ilenele.

Nepotelul meu, scump.



Replica: Sa by Lacramioara Popescu (291 mesaje), la 08-07-2008
va traiasca bijuteriile, fetelor!

Replica: Sa by Andreea Tomita (74 mesaje), la 09-07-2008
va traiasca si sa va bucure!

Replica: Nepotul Emiliei. by Malinescu Anda (68 mesaje), la 21-07-2008
Ce patruns este el de misiunea lui de pirat!



Replica: Multumesc, Anda. by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 21-07-2008
Nici nu stii ce bucurie mi-ai facut pe ziua de azi. Nu prea eram in forma, dar cand mi-am vazut piratul la topicul asta am ramas surprinsa si m-am inviorat deodata.

Le doresc tuturor copilasilor si mai mari si mai mici numai bine si sa aiba parte de o viata plina de bucurii si impliniri. Cred ca aceasta este fericirea suprema pentru noi, - sa ne vedem copii fericiti.

Replica: Si, din nou, by Maria Zanfir (584 mesaje), la 22-08-2008
Eliza.
Si eu ma bucur sa va cunosc, by Raluca Popa
Eliza are de vreo doua zile primul dintisor si sta numai cu limbuta scoasa. I-am spus ce urari frumoase i-ati facut si ea va transmite un pupic dulce.
Pupici dulci si de la mine.

Replica: Placerea by Malinescu Anda (68 mesaje), la 22-08-2008
este de partea mea, Emilia. Imi sunt cei mai dragi, copiii foarte mici.

Ma bucur de revedere, Eliza. Sa-i spui mamicii tale ca si ea este o frumoasa. Poate pe tine te crede.
Te pup si eu, dulce, dulce.

Replica: Sara, by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 14-09-2008
fetita Roxanei Mariana Radu.
Are un an. Mamica, secretoasa, nu ne-a spus cand este ziua ei ca sa o serbam in stilul gargaritelor.



Replica: Mamica secretoasa va dezvaluie ca by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 14-09-2008
Sara s-a nascut pe data de 19 iunie 2007, foarte aproape de termen pentru ca dupa 6 luni a tot vrut sa-si faca aparitia, si eu fiind din Ploiesti am nascut la Bucuresti si am stat numai pe drumuri si foarte mult in spital. Bucuria a fost foarte mare pentru ca pe data de 18 iunie este ziua sotului meu si am sperat sa se nasca in aceeasi zi cu el, dar ea a vrut sa aiba o zi speciala dedicata numai ei. Oricum noi ii sarbatorim pe amandoi.
Foarte frumosi copiii, recunosc faptul ca este greu sa lucram goblen cu ei pe langa noi, dar o sa fie frumos peste ani sa le povestim si sa le aratam ce am lucrat noi cand ei erau mici si parca suntem mai motivati, nu-i asa?
Va atasez o fotografie cu fetita mea care a adormit dupa ce si-a "citit" singura povestea, cu capul pe masa.
Pupici tuturor.



Replica: Sa-ti traiasca by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 14-09-2008
frumusetea de printesa! Ce frumos doarme ea cu capusorul pe masa.

Replica: Sa fii fericita, Roxana, by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 14-09-2008
alaturi de fetita si sa ai numai bucurii de la ea. Cand s-a deschis fotografia, am exclamat singura: Vai, saracutul puisor! Eu ma topesc cand ii vad cat de frumosi si puri sunt cei mici, - au niste ochisori in care poti vedea toata lumina lumii.

Replica: Biata Sara! by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 14-09-2008
Parca sunt baietii mei! Ii luam cu mine la bucatarie cat gateam sau pregateam conserve si vorbeam cu ei. La un moment dat, nu ii mai auzeam si cand ma uitam, ei, - bietii de ei, dormeau cu capsorul pe masa sau pe scaun. Cel mic se juca ades sub masa si ma obisnuisem sa-l gasesc dormind acolo. Cum nu auzeam miscare sub masa, cum ma uitam, ca nu cumva sa adoarma acolo. Era covor, dar dedesubt era piatra.

Ei sunt comorile vietii, Roxana si uneori chiar ratiunea noastra de a fi. Ma bucur ca Sara si-a dorit sa aiba ziua ei, separat, in casa voastra. Dulce mai este cu parul ei ondulat.

Da, Emilia. Te topesti!

P.S. Am gasit inca o imagine cu Mihaita al Ioanei si am adus-o aici.

Va zambeste Laura.



Replica: Esti o dulce, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 15-09-2008
Laura ca ai adus si aici fotografie a nazdravanului meu. Acusi se implineste un an de cand este facuta, asa ca revin cu o fotografie noua, - Mihaita al meu preocupat cu construitul pe plaja la Costinesti, acum o saptamana si jumatate.



Replica: Nepotica mea by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 15-09-2008



Replica: Da ce preocupat by Anca Lungoci (376 mesaje), la 16-09-2008
este Mihaita de constructia sa! Sa iti traiasca!
Alte vremuri acum o saptamana si jumatate! La noi sunt 6 grade si am trecut la garderoba de iarna.

Minerva, ce facea nepotica ta in sertarul de la pat? Ocrotea patul?

Replica: Frumos baiat, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-09-2008
Ioana. Si eu imi doresc un baiat acum, fiindca o am pe Sara care este leita cu taticutul ei. Si am sperante ca daca o sa-mi dea Dumnezeu un baietel sa semene cu mine ca daca seamana tot cu tati ii bat pe toti(!)
Pupici, tuturor mamicilor.

Replica: Pe Bianca ati uitat-o? by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-09-2008
Cred ca este cea mai dulce, cu semnele ei pe fata. Ochii albastri imi amintesc de ochii ingerilor din Eden.

Sa va traiasca bijuteriile, la toate.



Replica: Cred by Andreea Tomita (74 mesaje), la 16-09-2008
ca cei mai frumosi copii sunt la noi pe forum. Sa va traiasca gargaritelor si sa va aduca bucurii!

Replica: Ghemotocul meu, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 17-09-2008
Sara mea s-a facut mare, uitati-va si voi la ea! Va pupici si va doresc ca sa va bucurati de copiii vostri.



Replica: Mai, by Tender Rose (252 mesaje), la 17-09-2008
ce minuni aveti voi, gargaritelor. Andreea, ai dreptate: cei mai frumosi copii sunt aici. Eu ii sarut pe toti.

Replica: Sara cand era mica. by Bica Nistor (1427 mesaje), la 04-10-2008
Fetita Roxanei.



Replica: Multumesc, Bica, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 06-10-2008
pentru surpriza pe care mi-ai facut-o.
Acum cand sunt fotografiile una langa alta se vede parca si mai bine cat de mult a crescut fetita mea.
De-abia asteapta mami sa o invete si pe ea sa lucreze goblen.
Pupici tuturor.

Replica: Iti urez by Alice Popa (248 mesaje), la 06-10-2008
ca Sara sa invete tainele goblenului de la tine, ca are de la cine invata. Sa iti traiasca!

Replica: Nepotelul meu, Amir. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 07-10-2008



Replica: Daniela, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 07-10-2008
mamicuta lui Amir, nepotelul meu, pe 3 iulie 2008. A, mamicuta lui Amir este fetita mea.



Replica: Marina, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 07-10-2008
fata cea mica cu nepotelul Amir.



Eliza, gargarita, Ralucai [nu stiu cum a ajuns imaginea aici, cand s-a facut copierea, dar o las si eu aici. Nu-i asa ca nu gresesc?]


_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri, by Lacramioara Popescu
MesajScris: 15 Oct 2009, 12:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Replica: Sa-ti traiasca, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 07-10-2008

fetele si nepotelul. Rodica! E un scump.


Replica: Amir, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 07-10-2008


pare a face ordine pe acolo pe unde a fost fotografiat. Cat de dulce poate fi! Dar de ce are numele acesta? Este de alta nationalitate? Te pomenesti ca se largeste aria geografica a gargaritelor!
Sa iti traiasca fetele si puiul cel mic, Rodica!


Replica: Da, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 07-10-2008


Stefania, - este cu mama romanca, tatal marocan si sta in Spania. Ma intreb si eu cate limbi va vorbi.


Replica: Rodica, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 08-10-2008


va fi superb: romana, araba, spaniola. Ma gandesc la ce frumos va fi cand iti va spune p propozitie, amestecand cuvintele din cele trei limbi. Tine-te bine, Rodica! Vei deveni traducatoare experta!
Sa iti traiasca si fetele si poliglotul!


Replica: Felicitari, Rodica, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 08-10-2008


pentru o familie asa frumoasa.
Pe mine ma topesc bebelusii si Amir este absolut superb. Iti doresc ca sa va bucurati de el si sa il invatati cat de multe limbi puteti.
Un pupic micut pentru Amir pe manuta.


Replica: Sa iti traiasca, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 08-10-2008


fetele si nepotelul!

Amir este dulce si scumpel. Iti vine sa-l mananci (dar ma abtin). Un pupic pe fiecare manuta.
Esti o bunicuta tare mandra si fericita.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 08-10-2008


tuturor si va intorc din inima aceleasi urari de fericire si sanatate pentru voi si cei dragi voua.


Replica: Ce ziceti, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 11-10-2008


Sara este cam mare pentru caruciorul de papusi? Scuzati tinuta de casa.
Pupici, tuturor gargaritelor.




Replica: Nu stiu daca by Rosculet Adnana (276 mesaje), la 11-10-2008


este mare, dar sigur Sara este papusa.
Pup manutele ei.


Replica: Iata-l pe by Parvu Irina (61 mesaje), la 15-10-2008


Sebi, baietelul Georgianei, nasa Ramonei.




Replica: Eu, by Zoica Maniu (230 mesaje), la 15-10-2008


propun sa deschidem o gradinita cu frumosii vostri.
Sa va traiasca minunatii!


Replica: Ar fi cam greu o gradinita, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008


fiindca suntem din toata tara.
Dar parca prichindeii nostrii sunt cei mai frumosi.
Pupici.


Replica: Scumpa foc shi by cucos catalina (1635 mesaje), la 16-10-2008


pare cam poznasha, Sara.
Este un nume tare frumos, iar daca voi avea o fetitza, acesta ii va fi numele. Este un vis inca din adolescentza mea.


Replica: Multumesc, Catalina. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008


Este putin spus ca este poznasa, - face numai prostii toata ziulica.
Stiai ca Sara inseamna printesa? Si ma gandeam ca daca o sa mai am o fetita sa o cheme Estera pentru ca a fost regina si asa o sa aiba mami o printesa si o regina.

Pupici.


Replica: Roxana, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 16-10-2008


inseamna ca deja avem o pereche de printi. Pe nepotelul meu il cheama Amir si mi s-a spus ca inseamna print. Asa ca, sa ne traiasca printisorii.

Pupici pentru pitici.


Replica: Gargarita, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 17-10-2008


la un concurs.




Replica: Ce Gargarita simpatica! by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 17-10-2008


Ma bucur ca ati revenit, imi era dor de voi.


Replica: Si mie, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 17-10-2008


Cosmina. Ce mai faci?


Replica: Toti by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 18-10-2008


prichindeii sunt frumosi. Weekend frumos tuturor, cu mult soare pentru o iesire frumoasa in parc. Pupici.


Replica: Sara, prima data la coafor. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008





Replica: Aici cred ca cerea sa i se faca manechiura,.by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008





Replica: In sfarsit a ajuns pe scaun, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008


dar exista o mica problema, scaunul este cam mare. Buni` trebuie sa o tina pe Sara in brate.




Replica: De ce m-or chinui oamenii astia pe mine ca doar nu am by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008


facut "asa multe" prostii!?




Replica: Dupa nenumarate urlete, in sfarsit, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008


mami realizeaza ca nu poate sa ma faca sa stau decat daca imi da si suzeta si o sa fiu o fetita cocheta cu suzeta



Replica: Sper ca v-au facut sa zambiti fotografiile. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 18-10-2008

Noi ne-am distrat copios la coafor. Bineinteles ca a fost distractie cu asa un nazdravan mic.
Pupici!


Replica: Daca by Bica Nistor (1427 mesaje), la 18-10-2008


m-a facut sa zambesc? Am ras de-a binelea! Cred ca toti copiii trec prin aceasta prima intalnire, cam greu.
Sa iti traiasca mamica atat de tanara!
Si pentru ca din acest topic lipsea o imagine deosebit de sugestiva, am adus-o eu aici.




Replica: Sa iti by Bica Nistor (1427 mesaje), la 18-10-2008


traiasca, Sebi, dar si prietenul lui imblanit!

Cosmina, este Gargarita-Mica?


Replica: Multumesc, Bica! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-10-2008


Mamica mea nu este chiar atat de tanara, dar arata mai tanara.
Pupici


Replica: Eu by Popescu Ioana (484 mesaje), la 19-10-2008


daca postez fotografia cu copilul meu, nu ma vad prea bine. Si asa ma cearta ca spun tot din casa. Are 18 ani si orgoliu si mandrie cat cuprinde. Asa ca sunt undercover, nu acesta este numele meu adevarat.
Sa nu va suparati pentru asta.
Va pup


Replica: Ioana, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 19-10-2008


cine s-ar putea supara pentru asa ceva. Le inteleg si sensibilitatea tinerilor. Sa iti traiasca, sa fie sanatos si sa iti aduca numai bucurii!


Replica: Nu ne suparam, Ioana. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 19-10-2008


Sa iti traiasca baiatul si sa iti aduca multe bucurii.

Roxana, ai o printesa pe cinste. M-am distrat vazand fotografiile cu ea la coafor. Sa o pupi pe amandoi obrajorii ca tare mai este scumpa si poznasa.


Replica: Bica, Nico, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 20-10-2008


v-am raspuns la colectia mea, sa nu ocup spatiu in alt topic.


Replica: Piticii by Maria Zanfir (584 mesaje), la 23-10-2008


Cristinei




Replica: Montagniardul Minervei by Bica Nistor (1427 mesaje), la 24-10-2008





Replica: Sa by Oana Stancu (356 mesaje), la 24-10-2008


iti traiasca flacaul, Minerva. Si al meu, tot cat bradul.


Replica: Nepotica by Maria Zanfir (584 mesaje), la 24-10-2008


Adrianei.

Sa va traiasca ce aveti mai scump: copiii vostri!




Replica: Multumesc, Bica! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 24-10-2008


Va mai postez una in aceleasi imprejurari.



Replica: Omuletul care a venit in lumea noastra! by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 27-10-2008




Replica: Tot el si... mamica lui. by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 27-10-2008





Replica: Si gargarita cu care m-au asteptat. by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 27-10-2008





Replica: Sa va traiasca, omuletul, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 27-10-2008


sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii. Minerva cred ca esti foarte fericita. Parca te vad agitandu-te in jurul "ghemotocului" care v-a adus tuturor bucurie odata cu sosirea lui.


Replica: Minerva, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 27-10-2008


sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei.
Wow, gargarita este super!


Replica: Minerva esti o fericita! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 27-10-2008


Sa va bucurati de cat mai multe clipe impreuna si fie ca Dumnezeu sa va binecuvinteze cu multa sanatate si tot ce va doriti!

Pupici dulci pe manute pentru cel mic.


Replica: Minerva, sa va traiasca omuletul by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 27-10-2008


si sa fiti fericiti, alaturi de el.

Nu-i asa ca ai un sentiment deosebit, altfel decat atunci cand nasti un copil? Este mai multa duiosie. Eu m-am topit cand mi-am vazut nepotul prima data, mi s-a parut cel mai frumos copil pe care il vazusem pana atunci.


Replica: Sa-ti traiasca by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 27-10-2008


minunea, Minerva! Sa va bucurati de el si sa va umple viata de soare si veselie.


Replica: Un nazdravan by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 30-10-2008


numit Mihaita si Gerbera-Rosie, alias Ioana.




Replica: Laura, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 31-10-2008


sa-ti traiasca frumosii!


Replica: Ioana, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 31-10-2008


incantata de cunostinta. Sa-ti traiasca Mihaita!


Replica: Laura, sa te bucuri de nazdravaniile celui mic. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 31-10-2008


Pupici.


Replica: As vrea by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 31-10-2008


eu, fetelor sa fie al meu Mihaita. Numai ca nu pot sa mi-l adjudec, ca ma omoara Ioana, inainte de a ma omori orice altceva!
Imaginea am preluat-o din topicul deschis de Ioana: Gradina botanica, Iasi.
Zambsec si eu cu gura pana la urechi si cu drag, copiilor vostri.


Replica: Un tatic fericit by Doi na (598 mesaje), la 09-11-2008


si bijuteria Danielei: Iustina. Sa fiti fericiti, intotdeauna!




Replica: Sa fiti by Flori M (373 mesaje), la 09-11-2008


fericiti impreuna si sa fiti mereu o familie.


Replica: Sebi, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 04-12-2008


sau Sebyca, un inger detinut de Georgiana.
Sa iti traiasca si sa fie sanatos, Georgiana.




Replica: Si zambetul by Silvia Har (697 mesaje), la 11-12-2008


nepotelei mele, spune Adriana.




Replica: Siliani, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-01-2009


marca Tereza!
Sa iti traiasca toate fetele, Tereza si sa te bucurii de bucuriile lor.




Replica: Pe arici, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 04-01-2009


cine este?
Ghici!




Replica: Ei, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 04-01-2009


si daca nu ati ghicit,
aflati ca nu s-a pitit,
ca-n topicul mamei era
frumoasa sa, Eliza!




Replica: Printesa mea, Emma, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 06-01-2009


spune Clementina.




Replica: Sa iti, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 06-01-2009


traiasca, Clementina si sa fie sanatoasa!




Replica: Iar,by Bica Nistor (1427 mesaje), la 06-01-2009


tu sa fii sanatoasa sa te bucuri de Printesa!




Replica: Daniela, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 07-01-2009


mandrindu-se cu Iustina sau cele doua Gargarite, sorcovindu-ne.




Replica: Ce de by Raluca Popa (923 mesaje), la 07-01-2009


pitici frumosi s-au adunat aici!

Bica, iti multumesc ca ai mutat fotografiile din topicul meu. Esti intotdeauna la datorie! Va mai arat si eu o pimagine cu Eliza care tocmai a scapat de raceala.



Replica: Doi ingerasi frumosi ,frumosi. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 07-01-2009


Iustina un bebel mic si frumos, iar Eliza o mica printesa, domnisoara.


Replica: Floarea pretioasa by Bica Nistor (1427 mesaje), la 13-01-2009


a Terezei.
Sa-ti traiasca fetele, toate si sa iti aduca doar bucurii.




Replica: Ce ochisori, by Popescu Ioana (484 mesaje), la 14-01-2009


frumosi! Parca te spala de toate relele o privire de copilas. Numai copii frumosi pe forumul nostru.


Replica: Mihaita, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 14-01-2009


in dimineata de Craciun. A primit un fotoliu in forma de catel si tare mult ii mai place!




Replica: Bijuteria Mariei Adriana. by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 23-03-2009





Replica: Si by merticariu margareta (188 mesaje), la 23-03-2009


nepotelul meu cel mare.




Replica: Marga, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 23-03-2009


sa-ti traiasca puiul frumos! Observ ca are si niste prieteni de soi. Sunt ciobanesti?


Replica: Sunt incantata by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 23-03-2009


sa va cunosc piticii si as vrea sa va cunosc si pe voi.
Multi pupici la pitici.


Replica: Cel by merticariu margareta (188 mesaje), la 23-03-2009


alb cu negru este ciobanesc mioritic, are un an si il cheama Nero, iar cea mica este pudel, fetita, si o cheama Tina. Sunt doi catei inteligenti si frumosi.


Replica: Bunicuta Marga, by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 24-03-2009


sa-ti traiasca nepotelul si sa ai parte numai de bucurii!


Replica: Sa va traiasca piticii! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 24-03-2009


Si sa va aduca zambetul pe buze, zi de zi!


Replica: Multumesc, by merticariu margareta (188 mesaje), la 24-03-2009


Minerva pentru urari. Sa stiti ca barza sta de astazi dimineata la mine pe casa. Asteptam din clipa in clipa sa lase bebelusul.
Va tin la curent.
Pupici,
Marga


Replica: O baie, by Tender Rose (252 mesaje), la 24-03-2009


de tinerete, cu puiutii vostri. Sa va traiasca!


Replica: Liana, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-04-2009


ne prezinta scuza absentei de pe forum: Alex-Florin.




Replica: Si by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-04-2009


daca-l numeste fetita, este doar ca sa va dati seama ce flacau mare are.




Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-04-2009


iata pe Iustina, Danielei care ne atentioneaza:
Citat:
Deci, sa nu o deochiati, caci este este tare frumusica.





Replica: Sa va by Cristina Sandu (144 mesaje), la 01-04-2009


traiasca minunile!

P.S. Daniela, jur ca nu deochi. Asta pentru ca nu cred in deochi.


Replica: Ieri, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009


momentul sosirii lui Amir pentru prima data in Romania, la bunici.


_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri, by Lacramioara Popescu
MesajScris: 15 Oct 2009, 13:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Replica: Dupa by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009

ce a luat contact cu noi. Aici, cu mamaia lui.




Replica: Aici by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009


cu tataia.


Replica: Am uitat fotografia de emotii. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009





Replica: Si singurel. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 11-04-2009


Elena, m-am tinut de cuvant.




Replica: Esti o bunica by Mona J (805 mesaje), la 11-04-2009


fericita si ai o frumusete de nepot. Sa va traiasca si sa va umple viata de bucurie!


Replica: Rodi, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 11-04-2009


multumesc pentru fotografii. Nu stiu care este mai scump, bunica cu Amir, bunelul cu Amir sau Amir... cred ca sunteti toti trei scumpi. Bunica cate emotii sunt in sufletul tau? Sa pupi o manuta a lui Amir si pe Daniela.


Replica: Fetelor, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 11-04-2009


sa va traiasca printii si printesele, sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei. Le trimit fiecaruia din ei ingerul copiilor.




Replica: Florilor by Doi na (598 mesaje), la 12-04-2009


voastre, pe care ii numiti copii si nepoti, urarile mele de sanatate si sa va bucure din plin.


Replica: Rodicuto, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 13-04-2009


sa iti traiasca frumuselul nepotel. Ce bunici fericiti am vazut in fotografii! Si mandri!


Replica: Rodica, by merticariu margareta (188 mesaje), la 13-04-2009


este un scump nepotelul tau. Sa-ti traiasca si sa creasca mare.
Paste fericit la intreaga familie!
Va pup,
Marga


Replica: Printul Alexei, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 16-04-2009


Antonio.
Alexia, sanatate si ii tin pumnii lui Antonio. Tie, iti doresc putere sa rezisti.
Veghea care o vei lucra sa fie veghea Celui de Sus asupra lui Antonio si a casei tale.
Paste fericit!




Replica: Sa dea Domnul, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 16-04-2009


sanatate si chipuri pline de zambete copiilor si nepotilor nostri.

Un Paste Fericit tuturor gargaritelor!


Replica: Uitati ce am gasit! by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 28-04-2009


David, nepotul tizei mele, Margaretei (Merticariu).




Replica: In aceasta dimineata, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 29-04-2009


a plecat Amiras. Deja ne este dor de el.




Replica: Rodica, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 29-04-2009


eu stiu ce inseamna despartirea de cei scumpi si dragi. Dar, marele nostru noroc - tehnologia aceasta care ne ofera posibilitatea de a vorbi si a ne vedea in acelasi timp. Ne alinam astfel dorul de ei.
Da, a mea este mai mare, ma suna pe telefon daca nu suntem conectati si imi spune: Mami, hai sa ne conectam un pic!
Este o scumpa.


Replica: Ai by olteanu rodica (1159 mesaje), la 30-04-2009


mare dreptate, Clementina. Este tare greu. Ne-a schimbat viata total in aceste trei saptamani. Nu ne-am despartit eu si sotul de el in acest timp si acum ne este greu. Mai dureaza pana ajung in Spania sa-l pot vedea din nou.


Replica: Buni Rodi, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 30-04-2009


Ai sa vezi cum trece timpul si o sa pleci la Dani, o sa vorbesti cu ei si nici nu o sa-ti dai seama ca au trecute lunile si pleci in Spania. Prichindica va pupa pe amandoi bunicii.


Replica: Acum, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 30-04-2009


stiu si eu ce inseamna lacrimile fierbinti de la despartire. Mai stiu si cat se strange inima cu suferinta si cu dor. Dar, mai stiu ca ramane speranta revederii si gandul ca acolo unde ne pleaca puii nostri, le este mai bine.
Si, asa este, - sa fim fericite ca exista tehnologia moderna care sa ne poata tine conectati de cei dragi.


Replica: Nazdravanul Toni! by Bica Nistor (1427 mesaje), la 06-05-2009





Replica: Si inca o fotografie haioasa cu Tony. by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 06-05-2009


Azi am fost sa hranim lebedele si gastele salbatice din parc si o gascuta mai nazdravana, ce papa direct din palma a nimerit un degetel in loc de painica. Toni s-a speriat si fuga repede cu manuta in buzunar!




Replica: Gascute nazdravane by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 06-05-2009





Replica: Si lebedele by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 06-05-2009





Replica: Si by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 06-05-2009


o pasare mai ciudata. Ce picioare are!




Replica: Eu by Bica Nistor (1427 mesaje), la 07-05-2009


cred ca este o lisita (lishitza).

Si, Toni mai are curaj sa hraneasca pasarile, acum?


Replica: Da, Bica, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 07-05-2009


Tony are grija sa stranga painica de pe masa, o pune in punguta si imi zice sa mergem sa hranim puiutii in parc. Daca acasa nu am avut puiuti, ca stateam la bloc, acum se bucura din plin de toate pasarelele din parc. Noroc ca nu este parcul departe, - cam 50 de metri de noi si asa ne permitem sa mergem de 3-4 ori sa hranim puiutii, mai alergam putin cu rolele sau bicicleta. Asa ca, avem activitate, nu gluma!




Replica: Alexa, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 08-05-2009


inainte de operatie, Tony nu vedea deloc?


Replica: Bica, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 08-05-2009


mi-ai luat vorbele din "mana". Si pe mine ma framanta intrebarea aceasta, dar nu am indraznit sa intreb.

Multa sanatate Toni, draga.


Replica: Inainte by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 08-05-2009


de operatie vedea foarte putin cu ochiul drept si deloc cu cel stang.
Si Tony va pupa dulce si va multumeste ca o incurajati pe mami.


Replica: Alexa, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 09-05-2009


mare este Dumnezeu. Ma simt parca usurata ca Dumnezeu a fost cu voi.
Doar ganduri de sanatate trimit catre Toni.


Replica: Alexa, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 10-05-2009


ma bucur mult de reusita operatie a lui Antonio. Un inger, acolo Sus a avut grija de el. Pupici pe manutele lui.


Replica: El by merticariu margareta (188 mesaje), la 12-05-2009


este David.




Replica: Marius by merticariu margareta (188 mesaje), la 12-05-2009


cu goblenul lui.




Replica: Marga, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 12-05-2009


ce puiuti frumosi ai! Sa iti traiasca! De la mine cate un pupic dulce dulce si de la puiutul meu cate un salut cum dau baietii de baieti. Credeam ca numai Antonio al meu este pasionat de goblenat.


Replica: Marga, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-05-2009


sa iti traiasca nepotii! Traim prin ei, acum.


Replica: Marga, by Mona J (805 mesaje), la 13-05-2009


esti o bunicuta fericita. Sa iti traiasca nepoteii, sa creasca mari, frumosi si mandri de bunica lor!


Replica: Marga, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 14-05-2009


sa iti traiasca scumpii nepotei, sa te bucuri in fiecare clipa de ei. De mic, pasionat de goblen ca si bunica!


Replica: Miki, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-07-2009


cea mai mica lucratoare de goblen, daca nu il socotim pe nepotelul Margai.




Replica: Si, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 12-07-2009


Alexandru, comorile Cristinei.

Cristina, sa iti traiasca sanatosi si voiosi si sa aiba parte de noroc in viata!




Replica: Printesa mea, Emma, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 13-07-2009


la sarbatorirea celor sase anisori. Petrecerea a avut loc ceva mai devreme.




Replica: Printisorul nostru Alex-Florin, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 13-07-2009


spune Liana.

Clementina, ti-a crescut Printesa!




Replica: Liana continua: by Bica Nistor (1427 mesaje), la 13-07-2009


Citat:
inca una [o fotografie] cu "fetita" noastra.





Replica: Liana, sa iti traiasca Alex! by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 22-07-2009

Citat:
Replica: Buna Cris! by Tabarca Liana (43 mesaje), la 22-07-2009

Pupici din partea mea si a lui Alex.




Replica: Alex by Tabarca Liana (43 mesaje), la 22-07-2009





Replica: Liana despre Alex by Bica Nistor (1427 mesaje), la 23-07-2009


Dar trebuie sa recunosc ca nu as da pe nimic in lume timpul pe care il petrec cu puiul meu. Nu ma satur de el chiar daca stau cu el 24 din 24 de ore. Este cel mai cuminte si cel mai frumos copil, este exact cum mi l-am dorit.




Replica: Gargarita Cristinei, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-08-2009


alias Miki.




Replica: Ajutorul by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-08-2009


cel mai mare al Cristinei.




Replica: Sa by merticariu margareta (188 mesaje), la 26-08-2009


va traiasca copiii. Sunt toti niste draguti.
Va pup,
Marga.


Replica: Il by Bica Nistor (1427 mesaje), la 14-09-2009


mai tineti minte pe Antonio?


Replica: De referinta pentru o Gargarita! by Bica Nistor (1427 mesaje), la 15-09-2009


Citat:
Multumesc gargaritelor! by Perhinschi Anca (340 mesaje) , la 14-09-2009


Dar cum sa nu am spor la goblenat cu asa ajutoare!




Replica: Clasa a I-a, frumos inceput! by Bica Nistor (1427 mesaje), la 15-09-2009


Citat:
Gargaritelor, by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 15-09-2009


Si ca sa va inveselesc ziua va aduc niste fetisoare de scolarei cu uniforme. Maine, poate reusesc sa fac o fotografie mai clara cu Tonytza. Astazi nu l-am prins decat putin, la careu, in spatele fetitelor.




Replica: Ochi albastri, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 15-09-2009

Citat:
Alexa, by Dosinescu Cristina (181 mesaje), la 15-09-2009


se simte mandria in cuvintele tale. Ai un baiat mare acum si ceea ce este mai important, un baiat ce poate vedea lumea cu alti ochi.

Si ca sa fim in ton cu momentul lunii (scoala) vin si eu cu o fotografie, cu cele doua Miky (fetita mea si prietena ei cea mai buna, pe care o cheama tot Mihaela si parintii o striga tot Miky).

P.S. Ne scuzati ca avem ochii inchisi, dar soarele era prea puternic si ne deranja la ochisorii nostri, albastri.




Replica: Numai by Mona J (805 mesaje), la 15-09-2009


floricele frumoase in gradina noastra. Gargaritelor, sa fiti mandre de ei!


Replica: Prima , by merticariu margareta (188 mesaje), la 16-09-2009


zi de scoala.




Replica: Marga, by Mona J (805 mesaje), la 17-09-2009


sa-ti traiasca scolarul si sa aiba numai note bune!


Replica: Mona, by merticariu margareta (188 mesaje), la 17-09-2009


multumesc frumos. Vad ca tare-i place la inceput.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 19 Oct 2009, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Dar, ajutoarele Claudiei le-ati vazut?


_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 02 Noi 2009, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Mar 2008, 11:54
Mesaje: 775
Locatie: Iasi
Nume forum:1
M-am tot uitat la pozele cu copiii nostri si mi-am adus aminte de toata perioada de cand s-a nascut Mihaita, de toate schimbarile pe care venirea lui pe lume le-a adus in vietile noastre. Ma uit si la el si ma minunez, ma intreb cand a trecut timpul, parca a zburat.
Poate va intrebati ce mai face nazdravanul de Mihaita. A crescut, vorbeste de toate, invata poezii, ne uimeste cu replicile pe care le da. Il asteapta pe Mos Craciun, scriindu-i scrisori si promitand ca este cuminte cu toate ca face o multime de pozne zilnic. O asteapta pe "fetita cea mica" cu toate ca mai are cam un an si jumatate de asteptat. Nu va spun ca anul trecut pe vremea asta ma intrebam de ce copilul meu nu vorbeste asa de mult ca altii, iar acum ma intreb oare cand va mai tace putin (tatal lui doar m-a avertizat sa am grija ce imi doresc).
Adevarul este ca ne umple zilele, ca ne scoate din minti si ma topeste cand vine si-mi zice "Draga mami, te iubesc!"
Acesta este copilul meu.
Va pup si va las ca trebuie sa facem baita si apoi nani pentru ca maine mergem la servici.

_________________
Ioana - Gargarita-Gerbera-Rosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 03 Noi 2009, 10:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
http://www.220.ro/5uh91iEgXh/VORBARETUL

M-a amuzat, Ioana ce ai spus despre Mihaita.
Asa ca iti aduc si eu o vorbareata!

P.S. Cred ca nu am postat corect link-ul.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 05 Noi 2009, 18:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Ioana, amuzanta istorisirea ta. Asteptam noi fotografii cu Mihaita.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 11 Noi 2009, 20:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
La carnaval a sosit Alba ca zapada .

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 11 Noi 2009, 20:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
O alta poza cu Emma la carnaval.

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Copiii nostri
MesajScris: 11 Noi 2009, 20:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Clementina, o adevarata printesa avem noi aici si frumoasa foc!
Dumnezeu sa va binecuvanteze!

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1859 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 186  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania