Acum este 24 Iun 2026, 21:35

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 28 Apr 2011, 17:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Ralu, prima varianta am folosit-o, dar fara sa ma gandesc la cea de-a doua, cand aveam nevoie sa modific partea de jos a textului, ca era prea mult scris si tot imi fugea textul. Poate asa se rezolva ceva. Am sa probez.
Multumesc frumos, frumos.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 16:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2010, 22:28
Mesaje: 988
Locatie: Spania
Nume forum:1
Ma poate cineva ajuta? De cateva zile incerc sa pun imagini cu Tinypic si nu pot.
Multumesc.

_________________
Gargarita-Frumusetea-Zorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 16:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ria, eu am incercat chiar acum si se poate.
Daca nu ai un cont, incearca sa ti-l faci sau eventual schimba browser-ul.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Ria eu mi-am facut cont pe http://imageshack.us/ si imi place mai mult deoarece se incarca mai repede. Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 19:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Dragi gargarite, cum am vazut ca ati deschis topicul asta, ma gandeam sa va rog sa imi recomandati si mie un gherghef.
Lucrez momentan la Nadejda pe o rama de goblen mai mica, insa as vrea sa imi cumpar un gherghef bun, care sa tina bine panza pentru celelalte 2 goblenuri pe care le am, Suflete pereche si Atingere calda.
Nu am asa multa experienta de asta va rog sa ma ajutati, pentru ca am vazut cat de minunate sunteti si ca intr-adevar sunteti femei legenda.
Multumesc mult de tot.
Iunia

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Iunia, de ce nu apelezi la ramele lui nea Costica?
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=48&t=2583&hilit=Rama+lui+nea+costica&start=0

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 19:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Maria N scrie:
Multumesc Maria, Gargarita-Venus.
O sa ma duc la tamplarul de aici sa imi faca una sa vad cum o sa ma descurc la Suflete pereche.
Am vazut ca ai cusut Tapiserie Egipteana. Sau ma insel?! Daca da, te felicit. Dupa ce le termin si eu pe ale mele o sa vreau sa o cos si eu.
Este greu de cusut? O ai in ladita de zestre?
Te pup si iti multumesc inca o data.

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 05 Iul 2011, 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Iunia, se pot comanda la firma aceste rame.
http://www.rogoblen.ro/detalii/rama-pentru-panza-model-477--7391/
Daca dai la cautare codul modelului, iti da si rama aferenta. Aici este rama pentru Suflete pereche.

Inca nu am lucrat Tapiseria egipteana, urmeaza.
Daca mai ai nelamuriri, suntem aici.
Cu drag,

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 08 Iul 2011, 09:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Iti multumesc Maria.
Eu as fi vrut un gherghef crezand ca este mult mai practic, insa o sa iti urmez sfatul si o sa imi fac, momentan, o rama. Pentru ca la sfarsitul lunii o sa imi iau zborul spre Spania. Si vreau sa lucrez acolo Atingere calda. Sincer, abia astept sa vad Tapiseria lucrata la tine si daca poti, te-as ruga sa ne o prezinti in serial. Sigur o sa ma convingi sa o lucrez si eu.
Te pupa Iunia.

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Am si eu o intrebare
MesajScris: 18 Iul 2011, 18:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
To eu revin cu o intrebare noua. Am inceput sa lucrez Atingere calda, model imprimat. Si imi este atat de greu sa nimeresc culorile.
Imi poate da cineva un sfat sau sa imi vanda vreun truc? Ca am vazut ca mai sunt gargarite harnicute care mai cos dupa model imprimat.
Va multumesc din inima.

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania