Acum este 28 Mar 2024, 10:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 12:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Monica, imi pare rau ca ai fost nevoita sa iei o masura atat de radicala.
Cu riscul ca o sa te supar eu nu mi-as dori niciodata ca vreuna dintre noi sa fie banata, indiferent daca m-a suparat pe mine personal sau pe altcineva.
Daca ar exista vreodata un chestionar pe aceasta tema eu nu as vota pentru excludere.
Cred ca in viata fiecare merita o a doua sansa si mai ales ca a ales sa fie mai degraba alaturi de noi decat de viata reala care uneori este mult mai departe decat de cea virtuala din varii motive. Nu stiu daca prin excludere nu adaugam o suferinta in plus "sufletului'.
Imi cer si eu scuze daca am mai gresit gramatical.


Rodica, ti-am mai scris si altadata. Cand vad numele tau, rasuflu usurata. Stiu ca nu am nimic de corectat.

Referitor la cealalta problema, sa nu crezi ca nu am acordat o sansa. I-am acordat-o pe prima si mi-a raspuns ca nu mai intra niciodata pe forum. Am incercat sa ii pansez ranile. A revenit si a cerut imperativ sa reintre ca am si dreptul de a vorbi ce si cand vreau. I-am cerut sa-si ia un ragaz pentru a-si revizui atitudinea, iar raspunsul ei ce ne-a inclus pe multe in acelasi vartej, m-a lasat fara replica. Am in spate ani buni in invatamant si la fel de multi de lucru cu adultii, dar atatea ingredinte pline de ura in cateva fraze, nu am vazut.

Nu imi place cand citesc pe alte forumuri cum lumea isi adreseaza ironii, invective si se simte implinita. Nu pot accepta o astfel de implinire si pe acest forum ce este un spatiu ce apartine TTT si nu un spatiu pentru refularea resentimentelor.
Regret, dar banarea ramane eficienta atat timp cat vor exista persoane ce vor intra cu botinele murdare in casa noastra (aici includ interesele noastre cu ale voastre).
Si cred ca am si obosit sa gestionez astfel de situatii.

Concluzionand, nu cred ca este necesar sa va cereti scuze. Asa cum am spus, foarte multe nu aveti de ce sa va cereti scuze, iar celor care stiu ca gresesc, sa aiba grija macar de acum inainte. Mi-ati fi de mare ajutor.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 15:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Dec 2004, 12:38
Mesaje: 169
Locatie: Gheorgheni
Nume forum:1
Monica, stiu ca si eu sunt printre acele gargarite care gresesc.
Imi cer scuze pentru acest lucru. Am incercat de mai multe ori sa citesc rapoartele pe care le lasi, dar din pacate nu am reusit. Folosesc Mozzila 4 si tot nu merge. Chiar sunt curioasa unde gresesc, caci doresc sa invat.
Eu provin dintr-o familie magheara. Parinti mei vorbesc numai limba maghiara, iar eu mi-am dorit intotdeauna sa stiu limba romana asa cum o stiti voi. Acest lucru m-a incurajat sa intru pe acest forum si sa incep sa scriu. Am fost foarte dezamagita cand nu am reusit sa citesc rapoartele de corectare si nu mi-am putut dea seama unde am gresit.
Imi cer scuze inca o data, incerc sa fiu mai atenta.
Daca cineva stie ce trebuie sa fac ca sa vad rapoartele va rog sa ma ajutati.
Va multumesc.


Timea, am lasat acum un raport special ca sa poti verifica daca il vezi cu Mozilla.

_________________
Timea - Prietenii sunt acei oameni rari care te întreabă ce mai faci şi apoi aşteaptă să audă răspunsul.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 15:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2010, 21:15
Mesaje: 139
Locatie: Bistrita
Nume forum:1
Eu postez mai rar si-mi cer scuze Monica pentru ca-ti dau cateodata de lucru.
Mai uit cate-o virgula, mai fac mici greseli, dar scriu ca pe 'vremea mea'.
Sa-mi scuzi modul de-a scrie, o sa fiu mai atenta de-acum, o sa ma conformez vremurilor si noilor reguli gramaticale.
Iti trimit o imbratisare.


Cristela, cum si eu sunt de pe vremea ta, nu corectez acele greseli pentru ca noi, romanii intelegem ambele variante.
Pentru celalalte iti multumesc anticipat.

_________________
Cristela - Prietenul este cel care iti intelege trecutul, are incredere in viitorul tau si te accepta asa cum esti.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 16:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Monica, eu astazi mi-am instalat Opera cu toate plug-inurile; zilele trecute am facut update la Internet Explorer, dar cu rosu imi apare doar 'Admin', in rest totul este scris normal, astfel ca nu pot vedea ce greseli am facut pentru a nu le repeta.


Lora, uite un link ce te lamureste ce vezi: http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=74&t=1460&start=120

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 21:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Feb 2010, 09:45
Mesaje: 3164
Locatie: Ischia - Italia
Nume forum:1
12650 de corecturi? Ma intreb, cate din corecturi sunt ale mele?
Stiu ca nu scriu corect, incerc sa ma corectez singura, dar nu de fiecare data imi iese.
Sper sa invat cum se scrie corect, ca sa nu-ti mai dau batai de cap, Monica.
Pupici si multa sanatate.

P.S. Pana sa intru pe acest forum, nu am dat o mare importanta gramaticii si acum regret.


Deea, iti multumesc pentru grija cu care scrii.

_________________
Deea - Gargarita-Speranta-din-Zori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 21:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7951
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Monica, imi cer scuze pentru greselile facute, iar pe viitor, promit sa fiu mult mai atenta.
Cu o calda imbratisare,




Lenuta, iti multumesc pentru grija cu care scrii, dar si pentru irisii din vaza.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 11 Mai 2011, 21:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mar 2006, 02:19
Mesaje: 223
Nume forum:1
Admin, stiu ca ai zis sa nu mai scriem, dar eu imi cer permisiunea sa iti spun ca imi pare rau ca gresesc. Eu, la scoala am invatat numai limba rusa, iar romana am invatat-o acasa, de la buni si parinti.
Mii de scuze si pentru cine ti-a gresit.


Svetlana, rusa in scoala, dar si o romana curata. Felicitari!

_________________
Svetlana - Nu putem trai fara prietenie, dupa cum nu putem trai fara apa si foc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 12 Mai 2011, 07:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Monica, imi pare sincer rau ca tot reusim sa te suparam. As vrea ca aceste momente sa fie cat mai rare, daca nu inexistente.
Cat despre greseli, sper doar ca nu iti dau prea mult de munca.
Cu o calda imbratisare,


Nico, iti multumesc pentru grija cu care scrii.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 12 Mai 2011, 08:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12474
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Monica imi cer scuze pentru greseli. Sper ca in scurt timp sa nu le mai fac. Pup dulce.




Sper ca in scurt timp sa nu le mai fac.
Sunt convinsa.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Banarea de pe forum
MesajScris: 12 Mai 2011, 08:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Dec 2004, 12:38
Mesaje: 169
Locatie: Gheorgheni
Nume forum:1
Din pacate tot nu vad raportul, nu stiu ce ar trebui sa setez ca sa functioneze.

_________________
Timea - Prietenii sunt acei oameni rari care te întreabă ce mai faci şi apoi aşteaptă să audă răspunsul.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania