Acum este 18 Apr 2024, 21:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2788 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 279  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 

Regulamentul aplicabil este cel de la pagina 131
Nu este un chestionar. 7%  7%  [ 1 ]
Este doar o atentionare. 93%  93%  [ 14 ]
Voturi totale : 15
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 14:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2011, 20:48
Mesaje: 63
Nume forum:1
Ralu aduc si eu epiodul de siguranta al lunii iunie pentru Viziune.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=6039&p=116054#p116054
Te pup.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Cu riscul de a supara pe toata lumea, trebuie sa spun clar si la obiect ceea ce gandesc eu.

Din pacate, ma aflu in impas pentru o problema care se putea evita foarte usor, dupa parerea mea umila.

olteanu rodica scrie:
Dragoste - finalul.
Lucrati - 1140 cmp.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=6237&start=50
Ralu, nu stiu daca mai trebuia sa postez si vreun episod de siguranta atata timp cat l-am finalizat in primele zile ale lunii.
Aici nu am inteles daca trebuia, dar oricum am postat 23 de episoade in loc de 19 asa ca nu vad unde ar fi vreo problema.
Rodica, daca ai avut neclaritati, puteai sa intrebi in topicul de concurs (care sincer mi se par un pic fortate avand in vedere ca nu este primul model pe care il termini la inceputul lunii si totusi la celelalte ai postat corect episodul lunar de siguranta: Vremea cireselor si Viziune araba).
Ba mai mult, modelul Dragoste l-ai inscris in concurs pe 30 aprilie si tot ai postat episodul de siguranta pe luna aprilie, pentru a nu fi discutii.
Daca era finalizat pe 1 sau pe 2 iunie, nimeni nu cred ca iti cerea episodul de siguranta (caci era logic ca modelul a fost finalizat inainte ca eu sa postez elementele de siguranta), dar postarea fiind pe 5 iunie, eu consider ca s-a lucrat si in prima saptamana la el, deci se aplica regula postarii episodului de siguranta.

As dori sa urmaresti si celelalte concurente si vei vedea ca, chiar cine a finalizat si mai devreme de 5 ale lunii, a fost atent si a postat episodul de siguranta al lunii respective (Victory si Abriela, in aceasta luna).

Eu ma intreb, stiind sigur ca ai sa te superi, oare chiar la episodul 23 pe care l-ai postat, nu aveai foarfecuta langa tine ca sa o asezi pe panza si sa faci fotografia?
Oare chiar a fost nevoie de tot acest tam-tam cand se putea rezolva totul usor?
Dragut Raluca scrie:
Ca o regula subinteleasa a regulamentului, cine se inscrie in concurs in ultima saptamana a lunii, nu este obligat sa posteze si episodul de siguranta lunar.
olteanu rodica scrie:
Am tot cautat sa vad daca gasesc ceva pentru faptul ca am uitat sa postez episodul de siguranta pe luna iunie si gasind acest citat ma gandesc ca poate fi valabil si pentru cine finalizeaza un model in prima saptamana a lunii, ca sa fim corecte.
Aceasta regula subinteleasa a regulamentului, credeam ca este omeneasca si am scris-o urmarind concursul, ca o concluzie a lunilor trecute. Am observat ca la majoritatea modelelor inscrise in ultima saptamana a lunii, nu s-a mai lucrat la ele pana la sfarsitul lunii, deci era inutil sa cer episodul de siguranta. La acele modele, inscrise in ultima saptamana, la care a aparut si un episod pana la sfarsitul lunii, am cerut si episodul de siguranta pentru ca s-a lucrat la model (vezi inscrierea Georgiei). Daca ma gandeam ca aceasta regula se poate aplica si pentru prima saptamana din luna, o scriam, dar pana acum nu a fost aceasta problema, s-a aplicat regulamentul si s-a penalizat.

Eu ma intreb acum daca fata de Victory, Anca, Dana, Sorina, Paraschiva, Gabriela, Gabita, care au fost penalizate pentru lipsa episodului de siguranta, este corecta punctarea in totalitate a modelului Dragoste?

Mi-as dori foarte mult sa aflu parerea participantelor la acest concurs, dar mai ales a celor mentionate mai sus care au fost in aceeasi situatie.

Dar pentru ca stiu ca nu se doreste iscarea altor discutii, am sa te rog mult tare, Monica, sa ma ajuti si acum cu un chestionar, caci asa se rezolva toate mai simplu:

Intrebarea este: Se puncteaza un model terminat dupa data de 3 ale lunii, fara postarea episodului de siguranta lunar?

Iar pentru cine crede ca este o distractie moderarea acestui concurs si ca nervii mei trebuie pusi la incercare in fiecare luna, il invit sa preia stafeta.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
olteanu rodica scrie:
Intru in concurs si cu Iconita.
Dimensiuni- 12x14=168 cmp.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=4215&start=20
Inscrierea este corecta si trebuie sa postezi 3 episoade intermediare obligatorii.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ionita Victorita scrie:
Ralu aduc episodul final la Pisicuta cu radasca.
In cadrul concursului am lucrat 83 cmp.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=6935&p=116004#p116004
Victory, primesti 83 puncte pentru finalul modelului Pisicuta cu radasca. Iti multumesc pentru calcul.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Sandu Laura-Garbiela scrie:
Ma inscriu in concurs cu Refugiu.
Modelul are 20 x 24= 480 cmp, din care am lucrat aproximativ 24 cmp (sper sa fie corect calculul, daca nu, te rog, Ralu sa nu ma injuri tare).
Am de postat 8 episoade intermediare.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=5702&p=116025#p116025
Lori, inscrierea in concurs este corecta si trebuie sa postezi 8 episoade intermediare obligatorii.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 15:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Multi pupici pentru tine, dar mai ales pentru mafiosul Dario.

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 16:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ralu, eu am recunoscut inainte de orice discutie ca am uitat sa postez episod de siguranta pe luna iunie, dar te rog sa nu uiti ca am inceput modelul pe 30 aprilie si l-am finalizat pe 5 iunie.
Deci, modelul a fost lucrat intr-o luna si sase zile si au fost postate doua episoade de siguranta, pe luna aprilie si luna mai.
Ma deranjeaza foarte mult ca munca mea este lasata la latitudinea altora. Nu cred ca 'am furat' ceva ca sa se supuna la vot.
Fiecare considera cum crede, dar odata ce am inceput un model si l-am finalizat nu inteleg de ce sa fie 'ciuntit'. Mare lucru, inchipuie-ti o forfecuta la episodul 23.
Niciodata nu o sa ma feresc sa scriu ce cred si chiar nu inteleg de ce trebuie sa se creeze mereu discutii si sa se petreaca totul ca la armata.
Am cusut 1140 cmp si se vede destul de clar doar ca nu se vrea, este vorba de mine si nu accept sa fiu discriminata si sa le fie rusine celor care au votat sa nu-mi fie punctat modelul. Inseamna ca nu stiu ce inseamna sa cosi goblen.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 17:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Chiar nu vreau sa se continue vreo discutie pe aceasta tema doar ca se vede clar ce se doreste si ca de fiecare data, cu cat lucrez mai mult cu atat mai mult sunt ca un ghimpe. In loc sa va bucure ca exista lucratoare de goblen pe un forum de goblen, am observat ca se pune din ce in ce mai mult baza pe mesaje, pe studii si nu pe goblen.
Eu chiar sunt tare dezamagita in special pe cele care au votat. Nu stiu daca au constiinta linistita si nu stiu ce vor face ele cu punctele mele.
Vorbesti de nervi, Ralu, dar la mine te gandesti?
Eu acum nu sunt nervoasa, fierb.
Am fost asa de fericita sa termin modelul si ai gasit tu ceva sa ma inlaturi si se pare ca o sa si reusesti daca ma gandesc mai bine.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 17:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Rodica, sunt 196 de modele in concurs si nu pot lua fiecare model in parte si sa stau sa analizez in ce data s-a inscris in concurs, in ce data s-a postat episodul de siguranta lunar si in ce data s-a terminat si daca a postat mai mult sau mai putin decat trebuia. Poate si alte modele au fost in aceeasi situatie, dar daca s-a gresit sau s-a uitat, s-a acceptat situatia, fara sa se scoata in evidenta cat de mult a lucrat si ca este nedreptatita.

Eu sunt una care am votat sa nu se puncteze si nu ma ascund de asta, pentru ca atunci cand te inscrii la un concurs, respecti regulile.
Cred ca am sucit destul regulamentul astfel incat sa fie cat mai corect pentru cat mai multe participante.
Iar fiecare de pe acest forum stie ce inseamna sa coasa goblen, ca sunt 1000 de puncte sau 10 puncte intr-o luna, sunt la fel de importante pentru fiecare dintre noi, pentru ca fiecare isi stie problemele.

Din fericire pentru noi toate, cei care au studii si scriu mesaje, au facut posibila existenta acestui forum, lucreaza zilnic la el si nu cred ca se simt bine sa citeasca aceasta apreciere din partea ta.

Eu sa te inlatur, Rodica? Pana acum tot am tacut si tot am incercat sa iti transmit printr-un mesaj sau altul scris prin alte topice, ca nu isi au rostul unele apropouri, dar cred ca nu ai citit. Nimeni nu face nimic cu punctele tale, iar eu sunt ultima persoana care si-ar mai dori ceva in ladita.

Ce as fi facut eu in locul tau? As fi scris: am terminat modelul, am uitat episodul de siguranta, asta este, pe viitor voi fi mai atenta. Asa cum s-a mai scris si de catre alte participante.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs de goblen - 2011
MesajScris: 06 Iun 2011, 19:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iun 2009, 01:54
Mesaje: 489
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Episod de siguranta la Primavara
http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=6863&p=116072#p116072
Va pup pe toate.

_________________
Mariuca - Gargarita-Dimineti-de August


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2788 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 279  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania