Acum este 24 Iun 2026, 15:44

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 08 Noi 2010, 21:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2010, 21:15
Mesaje: 139
Locatie: Bistrita
Nume forum:1
Multumesc mult, Mona.

_________________
Cristela - Prietenul este cel care iti intelege trecutul, are incredere in viitorul tau si te accepta asa cum esti.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 06 Ian 2011, 20:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Bica, vazand postarea ta la, Sa citim o poezie pe zi , mi-am adus aminte ca-mi propusesm sa va mai povestesc despre scolarita mea, dar nu stiu cum se face ca timpul parca nu mai ajunge.

Zambet de babuta stirba, dupa iesirea de la prima serbare ca scolarita. Serbare, nu tocmai reusita, de aceea nici nu incerc sa va atasez fotografii.



Este foarte constincioasa cand se trateaza de scoala si de temele pe care trebuie sa le faca. Iar pentru vacanta i-au dat destul de multisor de scris. Pot sa zic ca pana la Anul Nou nu mai avea nimic de facut.
Chiar ne intalnisem la cumparaturi cu tatal unuia dintre colegi si o intrebat-o daca a inceput sa-si faca temele. In primul moment, a facut ochii mari, ca si cum ar fi vrut sa zica, cum mai este nevoie sa intrebi asa ceva? si raspunde: dar eu le-am si terminat deja.
Un alt exemplu este cel din Ajunul Craciunului, cand pot sa va zic ca mi-au dat lacrimile si am pupacit-o toata, asa plina cu mainile de mancare.
S-a trezit, s-a spalat, a mancat (numai lapte sa nu fie pentru micul dejun) si m-a intrebat: Mami pot sa ma duc putin la desene? Fiind in vacanta n-o refuz.
Dupa nici o jumatate de ora, vad ca se duce la birou si nici o miscare la televizor:
Claudia, dar desenele?
Doamna a zis sa exersam mult in vacanta
si a trecut la scris.


_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 06 Ian 2011, 21:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Anca, ce mandra trebuie sa fii de Claudia ta. Asa un copil constiincios si mai ales in vremurile pe care le traim noi, rar mai vezi. Caci intre desene animate si calculator, se uita la povestile din carti sau cele de la lume adunate.
Sunt sigura ca satisfactiile pe care ti le va oferi Claudia, nu vor intarzia sa apara, iar eu pot spune doar: Jos palaria! pentru educatia pe care i-o oferiti.

Cate un pupic dulce, la fiecare in parte.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 06 Ian 2011, 21:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Anca, imi inchipui ce mandra esti de printesa ta. Si ai si de ce. Sa o tina tot asa.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 06 Ian 2011, 22:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Ralu, Nico nu sunt mandra. Imi creste inima de bucurie cand vad cate satisfactii imi da, chiar daca am avut multe reprosuri ca sunt prea dura. Am avut noi un pic de lupta cu regulile impuse de mama si in special, desene si computer, dar pana la urma a inteles ca la mine regulile trebuiesc respectate daca nu pedeapsa este pedeapsa.
O data s-a intamplat ca m-a suparat vreo cateva zile la rand si o saptamana de zile a avut interdictie la televizor sau computer (este cea mai grea pedeapsa). Imi era mila de ea, cand vedeam cum numara zile pe calendar ca militarii, dar s-a supus, ca stia ca nu glumesc.
Satisfactie am avut si atunci cand a venit de la scoala si mi-a zis ca doamana cea noua a pus-o sa citeasca si a laudat-o mult chiar daca ea nu a inteles prea mult de ce, apoi a doua zi a mai venit si o alta doamna educatoare si a facut la fel, sa se convinga. La fel s-a intamplat cu scrisoarea pe care trebuia s-o scrie singuri ca si cadou de Craciun pentru parinti. A circulat pe la mai multe educatoare sa vada cat de ingrijit scrie.
Dar sa stiti ca satisfactiile cer si multa munca, dar si sacrificii. Le-am facut cu bucurie.
Va multumesc.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 17 Iun 2011, 05:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Pentru ca v-am prezentat prima zi de scoala, este momentul sa ne laudam cu rezultatele.
Aseara, a avut loc serbarea abecedarului, si premierea copiilor.
Alexandra, a incheiat primul ei an de scoala cu FB pe linie si cu diploma de cel mai sportiv copil.
Aici, coafat (parul impletit in codite mici) si pregatita de serbare.


_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 17 Iun 2011, 05:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Si la final, impreuna cu doamna invatatoare si cateva colege.

_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 17 Iun 2011, 05:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Si Ana a incheiat anul scolar destul de bine. Media ei este mai mica decat anul trecut, dar eu sunt multumita (ea este foarte multumita), mai ales ca pe primul semestru am avut probleme cu matematica, iar in semestrul doi am mers pe meditatie (eu nu sunt pentru asa ceva, dar nu am avut de ales), dar nu la profesorul ei .
Una peste alta, cu bune si rele, bucurii si suparari am intrat si eu in vacanta.
Vacanta placuta tuturor!

_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 17 Iun 2011, 08:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Georgeta, la cat mai multe succese fetelor tale, sa fie sanatoase si mandre de ceea ce au realizat. Iar tu, alaturi de ele, ca o mama sufletista care esti.

Te imbratiseaza,

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gargarei si gargarite in primul an de scoala
MesajScris: 17 Iun 2011, 08:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Georgeta, felicitari pentru fetele tale si felicitari si pentru tine!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 87 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania