Acum este 19 Apr 2024, 02:24

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 07 Iul 2009, 12:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Iul 2005, 06:07
Mesaje: 150
Nume forum:1
Iulia - gargarita noua in gradina noastra! by Anca Lungoci (360 mesaje), la 28-10-2008

Superbe locuri, by LEONTE Elena - Iuliana , la 28-10-2008

doar ca eu ma plimb cu goblenul dupa mine toata casa. Daca fumez o tigara, ma duc cu el in balcon, daca am ceva pe aragaz sunt cu el in bucatarie, daca fac teme cu cel mare, il am pe brate langa biroul lui Daca ies in parc cu cel mic este cu mine pe banca si, poate nu este frumos sa spun, si, probabil ca o sa radeti si o sa ziceti ca sunt intr-o ureche, dar cateodata il iau cu mine si la... baie! Pe bune, deci, sunt total dependenta. In ziua cand am dat licenta toti colegii mei erau cu proiectele de diploma in mana pe holurile facultatii, eu ghici ce aveam in mana? Goblenul, normal! Cat am fost insarcinata cu amandoi copiii si am stat acasa, am cusut la goblen, cat am stat acasa doi ani cu cel mic, am cusut la goblen. Noaptea, daca nu pot sa dorm ma ridic din pat, ma duc in sufragerie, aprind lumina si ma apuc de cusut. Este cel mai bun mod de relaxare. Nu pot sa-l iau la birou ca as fi in stare si acolo sa cos. Sunt o fire extrem de energica, nu am rabdare sa vad o emisiune sau un film la TV cap coada, dar daca ma lasi cu goblenul in mana, as coase 24 din 24. De m-ar tine ochii !

Va pup dulce pe toate/toti si spor la cusut!
Iulia


Bun venit in gradina noastra, Iulia! Imagineaza-ti ca nu m-am putut abtine si am ras. La acel loc de goblenat, nu m-am gandit.
Ce lucrezi? Ce ai lucrat? Ce visezi sa lucrezi?
Pupici!

Replica: Bun venit! by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 28-10-2008

Asta da, dependenta de goblen!



Replica: Bun venit, Iulia! by Petroi Ana-Maria (1241 mesaje), la 28-10-2008

Te asteptam cu un serial.



Replica: Bine ai venit, Iulia! by Maria Nistor (4936 mesaje), la 28-10-2008

Te asteptam sa ne tinem companie.



Replica: Bine ai venit Iulia! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 28-10-2008


Replica: Bine ai venit! by tanasa clementina (293 mesaje), la 28-10-2008

Iulia, acesta nu este un hobby oarecare, este o pasiune ce intra in sange. Este drog curat de care nu poti scapa.
Astept sa ne incanti cu colectia ta.

Replica: Iulia, by Stefanescu Elena (2599 mesaje), la 28-10-2008

bine ai venit printre noi.
Astept cu drag colectia ta.

Replica: Bine ai venit, Iulia! by Frunza Nicoleta (3224 mesaje), la 28-10-2008

M-a distrat povestea ta cu lucratul la goblen. Are dreptate Clementina, aceasta este dependenta curata, dar ce dependenta placuta.

Replica: Pentru, by Adela Aura Vlad (391 mesaje), la 28-10-2008

ca m-ai binedispus cu locul tau secret pentru lucrat goblen, ti-am adus un buchet cu flori, Iulia.



Replica: Bine ai venit, Iulia! by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 29-10-2008

Te astept sa poposesti cu goblenurile lucrate si cele in lucru si aici, in gradina gargaritelor.



Replica: Iulia, by Racovita Adriana (3983 mesaje), la 29-10-2008

bun venit si din partea mea. Si eu am goblenat in baie! (mama ma lasa sa cos pana la o anumita ora, asa ca dupa ce adormea, fugeam cu el in baie, caci are si un ochi la spate!) Si ma pot lauda ca am cusut o data, ce-i drept, si la birou!



Replica: Bun venit, Iulia! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 29-10-2008

Asta, da, dependenta de goblen, chiar m-ai facut sa rad. Asteptam colectia ta.

Replica: Dragele mele, by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 20-11-2008

v-am promis ca va arat ce goblenuri am lucrat. Le am expuse intr-o galerie online; sunt o parte din cele care inca mai sunt in posesia mea. Multe altele le-am vandut sau le-am facut cadou.
Pupici, Iulia

Nota Admin:
Iulia, citeste te rog raspunsul de la Vand goblenuri.


Replica: Buna gargaritelor by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 01-12-2008
si La multi ani de ziua Romaniei!

Reusesc intr-un final sa ma tin de promisiune si uite, va arat ce cos eu acum si sunt modele Rogoblen. Imi cer scuze din nou pentru gafa ce-am facut-o. Nu a fost rea intentie ci, pur si simplu nestiinta si recunosc si imi fac "mea culpa" ca nu am citit regulile forumului.

Replica: Chemarea strabunilor by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 01-12-2008

este aproape gata. Dar sa nu va uitati la data de pe fotografie. Nu este setata camera cum trebuie. Fotografia este facuta astazi.

I

Replica: Primavara by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 01-12-2008
este al doilea. La acesta este lucrat cam jumatate, dar mi-e greu ca este luat de foarte multa vreme, iar plansele nu prea mai sunt asa clare si unde mai pui ca au incaput si pe mana celui mic.



Replica: Apoi, by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 01-12-2008
acesta este a doua fotografie facuta la Primavara. Aveam si la Chemarea strabunilor doua, dar pana sa ma dumiresc cum trebuie sa le aduc la numarul de pixeli ceruti aici, am busit-o. Asta e! O sa mai fac altele cand o sa fie gata.



Replica: Iulia, by Ionita Victorita (537 mesaje), la 01-12-2008

sunt foarte frumoase. Felicitari!

Replica: Multumesc, Victorita. by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 01-12-2008

Replica: Felicitari, Iulia by tanasa clementina (1037 mesaje), la 01-12-2008
pentru ambele goblenuri.
Spor, in continuare la Primavara.

Replica: Iulia, by Oana Stancu (355 mesaje), la 01-12-2008

frumoase amandoua, dar caii sunt o minune!
De ce nu intrebi pe forum cine are o diagrama buna la Primavara?

Replica: Eu by tanasa clementina (1037 mesaje), la 02-12-2008
am acest goblen, nu l-am lucrat inca. Te-as servi cu mult drag, dar momentan nu sunt acasa si goblenul nu il am la mine.
Spor la goblenat.

Replica: Iulia, by Oana Sandulesei (254 mesaje), la 02-12-2008

ce planse ai nevoie si de unde esti? Desi ale mele cred ca sunt bifate si colorate in fel si chip, iti fac niste copii si ti le trimit cu drag.

Replica: Multumesc, Clementina. by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 05-12-2008

Replica: Draga Oana, by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 05-12-2008

Multumesc pentru amabilitate. Sunt din Suceava. Am colorat si eu plansele si acum este mai usor. Ma descurc.
Multumesc, oricum.

Replica: Cumulare subiect Iulia - gargarita noua in gradina noastra, by Admin TTT (3899 mesaje), la 07-12-2008

Iulia - gargarita noua in gradina noastra, by Maria Zanfir (434 mesaje), la 10-11-2008

Draga Miky, by LEONTE Elena - Iuliana (4 mesaje), la 10-11-2008

Toate felicitarile mele. Si eu, cam tot pe la varsta acesta am inceput si desi au trecut vreo douazeci si ceva de ani de atunci nu am renuntat la pasiune. Un singur sfat iti dau, desi sunt convinsa ca mamica ta draga ti l-a dat deja: sa ai grija la ochisori!
Pupici multi si dulci!
Iulia


Bine ai venit, Iulia!



Replica: Iuliana, by Racovita Adriana (2325 mesaje), la 10-11-2008
bun venit la noi!



Replica: Iulia, by Dosinescu Cristina (35 mesaje), la 10-11-2008

iti multumesc in numele fetitei mele (Miky) pentru incurajari si iti urez un calduros "Bine ai venit!"

Replica: Multumesc pentru urari, fetelor. by LEONTE Elena - Iuliana (26 mesaje), la 05-12-2008

Cristina, ii doresc fetitei tale sa coase o multime de goblenuri si sa transmita si ea aceasta pasiune mai departe copiilor ei.
Toate urarile de bine din lume.
Va pup.

Replica: Iuliana, by Amalia Avramescu (150 mesaje), la 17-01-2009
ce mai fac frumusetile incepute de tine? Ai mai lucrat? Oricum eu iti urez sa ai bafta de timp.

Replica: Iuliana, by Macovei Natalia (75 mesaje), la 22-01-2009

ai mai avansat? Nu ne arati ce ai mai lucrat?

_________________
Anca - Un prieten este cineva care iti da libertate totala pentru a fi tu insuti.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 14:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Dragele mele,
Au trecut cateva luni de cand nu am mai intrat pe forum. Mii de scuze, dar nu m-a mai prins vremea (rusine sa-mi fie!), imi fac mea culpa.
Sper sa ma puteti ierta ca nu am fost alaturi de voi atata vreme. Weekend-ul acesta am tot butonat pe forum si am descoperit o gramada de lucruri noi, de gargarite noi, de modele noi pe site.
Pe bune, va zic ca n-am facut un calcul, dar mi-ar trebui vreo cinci salarii ca sa cumpar toate modelele pe care as vrea sa le cos (sa nu va speriati ca salariul meu nu trece de 1000 ron).

Da, spun ca am revenit si mai spun ca nu am reusit inca sa termin "Chemarea strabunilor", dar de lucrat am mai lucrat un pic la el.
Si nu l-am terminat pentru ca:
- am lucrat la un Ingeras care a plecat in Franta la un ingeras nou nascut.
- am mai lucrat putin la Primavara
- am inceput un goblen nou, "Viziune".

Promit sa va postez si imaginile de la toate, cu exceptia Ingerasului (nu cred ca i-am facut fotografie inainte de a-l trimite).

Cu "Viziune" as vrea sa ma inscriu si in Provocarea Dar din Dar, dar nu stiu daca am sa ma incadrez in regulament (partea cu 20 x 20 cm) Trebuie sa calculez, sa vad cat mai am de lucru. Poate o sa ma ajutati si voi cu pareri si sfaturi.
Si pentru ca se apropie sarbatorile, o ninsoare de pupici pentru voi toate si sper sa nu mai lipsesc de la apel pentru perioade asa lungi, de acum inainte.
Gargarita albastra

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Ultima oara modificat de Admin pe 14 Dec 2009, 18:01, modificat 1 data in total.
Corectat


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 15:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Bine ai revenit, Iuliana~
Simt ca te-ai intors cu forte proaspete si este o placere sa te avem in mijlocul nostru. Abia astept sa vad ce ai mai lucrat.
Cat despre Provocare, calculeaza cat mai ai de lucru din model sau, si, mai bine, posteaza o fotografie cu stadiul goblenului.
Rodica este cea in masura sa spuna daca te incadrezi sau nu.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 17:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Multumesc, Nicoleta pentru sfaturi si urari.

Ninsoare de pupici!

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 18:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
Iulia, bine ai revenit cu forte proaspete!

O observatie: numele de gargarita este atribuit de catre gargaritele veterane celor care isi fac o legenda pe acest forum. In plus, avem o gargarita albastra.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 18:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Multumesc de observatie si de atentionare, Ramona. Si mii de scuze gargaritelor veterane si, de asemenea, Gargaritei albastre. Albastru este culoarea mea preferata si de aceea apelasem la acel nume. Dar m-am conformat, am schimbat apelativul si sper, in timp, sa primesc si eu botezul gargaritelor.

Ninsoare de pupici si aripioare la ac, tuturor!

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 19:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
Iulia, gargaritele de pe forum, fie ele veterane sau nu, sunt toate niste dulci. Inlcusiv, gargarita Blue.
LEONTE Elena - Iuliana scrie:
sper, in timp, sa primesc si eu botezul gargaritelor.
Fii sigura, se va intampla la ce tip deosebit de om se dezvaluie cu fiecare raspuns, semnat de tine.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 20:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Am promis ca va arat ce am lucrat cat timp am lipsit. E tare putin, avand in vedere timpul scurs, dar totusi va arat.

Episoul 2 din "Chemarea strabunilor"



Si dosul goblenului:



Completarea fata de primul episod este coama alba a calutului cel mare.



Ninsoare de pupici!

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 20:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Al doilea goblen la care lucrez, daca va mai amintiti, este "Primavara".

Episodul 2



Imi pare rau ca am uitat sa fac poza si la verso, sper sa ma iertati.

Completarea e o bucatica de cer, cu mov si o bucatica de iarba in coltul din dreapta jos.

Ninsoare de pupici!

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Iulia - gargarita noua in gradina noastra!
MesajScris: 14 Dec 2009, 21:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Iuliana, mult, mult spor iti doresc. La caluti nu mai ai mult si tare mai sunt frumosi. Primavara ta ma incalzeste dupa frigul de afara.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania