Acum este 28 Mar 2024, 16:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2507 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 251  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 

Care este cel frumos nume pentru Neeolina?
Chestionarul s-a inchis pe data de 19 Apr 2023, 10:35
- Gargarita-Viitorului 0%  0%  [ 0 ]
- Gargarita-din-Viitor 0%  0%  [ 0 ]
- Gargarita-Viitorul-Gradinii 8%  8%  [ 1 ]
- Gargarita-Reala-in-Lumea-Virtuala 8%  8%  [ 1 ]
- Gargarita-Reala-din-Lumea-Virtuala 8%  8%  [ 1 ]
- Gargarita-Zana-Florilor-din-Primavara 0%  0%  [ 0 ]
- Gargarita-Zana-Florilor-de-Primavara 42%  42%  [ 5 ]
- Gargarita-Primavara-Florilor 8%  8%  [ 1 ]
- Gargarita-Zâna-Floriilor 25%  25%  [ 3 ]
Voturi totale : 12
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Numele de Gargarite
MesajScris: 05 Noi 2009, 16:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Numele de Gargarite, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-10-2008
Ca sa nu ne mai incurcam, am facut un tabel cu numele Gargaritelor. Acolo unde o gargarita are doua nume, propun sa isi aleaga, oficial numai unul, ca sa ne putem dumiri mai usor.
Daca ma stiti si alte gargarite cu nume, adaugati-le, va rog, aici.
Adela Aura Vlad
Gargarita-Vis-de-floare
Adina Jigaranu
Gargarita-Nouras
Adina Zancu
Gargarita-Jurnalista
Alice Pop
Gargarita-din-Tara-Minunilor
Andrei Stancu
Gargarelul-Rege
Angela Buzemurga
Gargarita-Dansatoare
Angela Draganoiu
Gargarita-Floare-de-Cires
Anitescu Constanta
Gargarita-de-Verona
Baloiu Victoria
Gargarita-Violet
Bara-Toderici Mihaela Rada
Gargarita-Vraja-din Spuma-Marii
Bica Nistor pentru nepoata Mariuca
Bunica-de-Gargarita
Mariuca, nepoata Bica
Gargarita-Cea-mai-Mica
Buduroi Elena-Loredana
Gargarita-Vorba-Dulce
Calinescu Ramona Nicoleta
Gargarita-Cuibusor-de-Roze; Gargarita-Adevarata
Camelia Constantin
Gargarita-Binecuvantarea-Toamnei
Coco Bordan
Gargarelul-Mesager
Condrasov Gabriela
Gargarita-Pastel-de-Toamna!
Condrut Valentina Robertina
Gargarita-din-Leagan
Cozea Rodica Maria
Gargarita-Dragoste-de-Toamna
Cristi Varas
Gargarelul-Fotograful-Expert
Cucos Catalina
Prima-Gargarita-Sefa; Gargarita-Mac; Mac-Rosu.
Doi na
Gargarita-Floare-de-Bujor; Dragoste-Neconditionata
Dorina Voineag-Doruletz Mic
Gargarita-Romantica
Dosinescu Cristina
Gargarita-Trestia-cu-Doua-Flori
Ella B
Gargarita-Puf-de-Papadie
Enache Mihaela Ema
Gargarita-Dibace; Gargarita-Trandafir
Flori Macau
Gargarita-Irisul-Rosu; Gargarita-Obsedata-de-Goblen
Frunza Nicoleta
Gargarita-Paunita
Georgeta Pencu
Gargarita-Ce-Frumoasa-Sunt-Eu-Astazi!
Georgiana Gheorghita
Gargarita-Zambet-Rasarit-de-Soare
Gheorghita Cristina
Gargarita-de-Turta-Dulce
Gina Necula
Gargarita-Super-Soferita
Gigi Hanta
Gargarelul-Contra-Ceai
Greta Hirsch
Gargarita-de-Departe
Grigorita Carmen Laura Tereza
Gargarita-Viteza-Luminii
Hainal-Roman Oana Sandulesei
Gargarita-Floare-Calatoare
Ionascu Alexandra
Gargarita-Dulce
Ionita Victorita
Gargarita-Soare-n-Suflet
Jufa Teodora
Gargarita-Verde
Lacramioara Popescu
Gargarita-Nume-de-Floare
Lucia Marina
Gargarita-Eden
Manaila Carmen
Gargarita-Mac-Calator
Maria Nistor
Gargarita-Venus
Marian Topala
Gargarelul-Rasfatzat
Marilena Iamandi
Gargarita-de-Amazon
Marin AnaMaria Elena
Gargarita-de-Faberge
Milos Alexandra Andreea
Gargarita-Mica
Milos Cosmina
Gargarita-cu-Gargarita-Mica
Nicolae Orban
Gargarelul-Priceput
Niculescu Greta
Gargarita-Iubitoare-de-Copii
Oana Stancu
Gargarita Zori-de-zi
Olteanu Emilia
Gargarita-Bunicuta-de-Pirat-Sef
Olteanu Rodica
Gargarita Raza-De-Soare
Petroi Ana-Maria
Gargarita-Merisor-Fermecat
Popescu Elena
Gargarita-Magica
Popescu Ioana
Gargarita Quatro-Stagione
Pricopie Ioana
Gargarita-Gerbera-Rosie
Popa Raluca
Gargarita-Curcubeu
Racovita Adriana
Gargarita-Dragoste-de-mama; Gargarita-Bijuterie-Vesela
Radu Alexandra
Gargarita-Astrolog
Radu Roxana Mariana
Gargarita-Perfectiune; Gargarita-Cosanzeana
Raluca Popa
Gargarita-Curcubeu; Gargarita-Iubitoare-de-Origini
Serban Birtalan
Gargarelul-Provocator; Gargarelul-PC-Addicted
Silvia Har
Gargarita-Prietenoasa - fetita ei
Sorescu Minerva Eliza
Gargarita-Venetianca
Stanoiu Constantin
Gargarelul-Creator-de-Bucurii, Gargarelul Ratusca
Stefanescu Elena
Gargarita-din?Nori;
Stefania Crudu
Gargarita-Floare-de-liliac
Stoicescu Steluta
Gargarita-Stea
Tanasa Clementina
Gargarita-Croitoreasa Desavarsita
Vasiliu Letitia
Gargarita-Blue
Veverita Alexandra
Gargarita-Sprintena-si-Agila
Vlad Elena Nicoleta
Gargarita-Magie
Zabava Cristina
Gargarita-Cercetasa
Zoica Maniu
Gargarita-Gospodina

Replica: Sunt by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 03-10-2008
impresionata. N-am stiut ca sunt atat de multe gargarite.

Replica: Bica, de ce nu ai trecut si Gargareii? by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 03-10-2008

Replica: Wow, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 03-10-2008
nu stiam ca aveti asa nume minunate. Bica, ai avut o idee extraordinara.

Replica: Bica, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 03-10-2008
ce ne-am face fara tine pe acest forum?

Replica: Toate, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 03-10-2008
aceste treburi le facea Prima-Gargarita-Sefa, altadata si tare bine imi era. Iti duc dorul, Catalina.

Replica: Ce dragut! by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 04-10-2008
Ce frumos imi sade in cap de tabel.

Replica: Excelenta idee! by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 04-10-2008
Atunci cand te apuci de centralizat orice fel de informatie, iti dai seama de fapt ca munca pe care ai facut-o pana in acel punct este mult mai multa decat iti imaginai. Asa si noi cu acest tabel cu gargaritele. Pana ieri, nu mi-am dat seama ca suntem atat de multe in acest club. Este un sentiment minunat sa ma regasesc pe lista, alaturi de atatea prietene noi.

Replica: Multumesc, Bica! by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 04-10-2008
Mi-am dorit de mult sa fie o lista cu toate gargaritele. Ce mare familie avem!
Efortul tau merita apreciat, iar eu iti daruiesc in semn de multumire:



Replica: Oare, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 04-10-2008
nu am uitat pe nimeni?
Multumesc pentru aprecieri. Nici eu nu banuiam la ce ma inham cand am inceput tabelul si tot timpul am impresia ca am cam uitat ceva.
Va rog, gargaritelor ce nu va regasiti in tabel, scrieti aici si refac tabelul.
Sa aveti o sambata frumoasa.

P.S. RodiMar, de unde stiai ca imi plac aceste flori?
Adina, sper sa se fi sters mahnirea provocata de mine, din inima ta.

Replica: Bica, ai avut o idee extraordinara. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-10-2008
Felicitari pentru initiativa!
Daca trebuie sa aleg atunci o sa aleg Gargarita Perfectiune desi este mult prea mult spus, sper ca Laura sa nu se supere fiindca ea m-a botezat "Gargarita Cosanzeana"

Replica: Apropos, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-10-2008
vad ca Laura Brasoveanu nu apare in tabel si este si ea o gargarita, propun sa ii punem denumirea "Gargarita-Doctor-de-Suflete" dupa cum a botezat-o RodiMar. Sunteti de acord?

Replica: Si mai este o Gargarita ce nu apare pe lista. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 04-10-2008
Gargarita Romantica, am numit-o pe Doruletz.

Replica: Laura, by Maria Zanfir (584 mesaje), la 04-10-2008
este frumoasa cand spune Laura-face-o-minune. Imi vine sa plang cat ii de frumos cum zice ea.

Replica: Am completat by Bica Nistor (1427 mesaje), la 04-10-2008
tabelul pentru ca este la inceput de topic si este mai usor de urmarit.
Pentru Laura, eu cred ca am mai putea astepta. Poate mai apar si alte idei.

Replica: Atatea gargarite minunate by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 04-10-2008
trebuie sa primeasca macar cate o gargarita de ciocolata.



Replica: Mie mi-ar placea, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 04-10-2008
ca Oana Stancu sa fie Gargarita-Zori-de-zi pentru ca aduce speranta precum zorii, iar
Adela, Gargarita-Vis-de-Floare.

Replica: Sunt aici, Bica. by cucos catalina (1635 mesaje), la 04-10-2008
Ma alatur cu completari in tabelul intocmit de tine, referitoare la numele Gargareilor:
- Marian - Gargarelul Rasfatzat - prietenii shtiu de ce!
- Coco - Gargarelul- Mesager - ca transmite mesaje de la shmecheri;
- Sherban - Gargarelul-Provocator - prietenii shtiu de ce!
- Constantin - Gargarelul-Creator-de-Bucurii - a ajutat-o pe sotzia lui sa coase goblenuri;
- Gigi - Gargarelul-Contra-Ceai - ca nu bea ceai cu Gargaritzele;
- Andrei - Gargarelul-Rege - are acasa o printzesa shi o regina;
- Nicolae - Gargarelul-Priceput - se pricepe la goblenuri;
- Cristi Varas - Gargarelul-Fotograf;

Shi mai trebuie adaugat in tabel, Bica, in dreptul tau... Gargaritza Mater Nostra!



Replica: Sefa, by Marian Topala (541 mesaje), la 04-10-2008
m-ai dat gata! Nu te-am pupat niciodata, dar chiar te pup acum.
Promit sa fiu activ, dac-am primt grad.
Marian.

Pupici si imbratisari pentru toate dragele mele de Gargarite. Suntem ocupati pentru ca prietenii nostri cei mai apropiati se casatoresc si noi avem o groaza de atributii. Laura este in Bucuresti si mai are si ea nevoie de ajutorul nostru. Sa stiti ca nu s-a potolit. Renoveaza casa verisoarei ei. O ajuta cumnata ei si baiatul ei cel mare. Merge zilnic cu vara ei la clinica, alearga prin toate colturile Bucurestiului pentru diverse lucruri si maine merge la piata ca este ziua recoltei si spera sa ia legume pentru iarna, mai ieftine. Vine si sotul Laurei pentru ca are ordin sa care acasa conservele pe care ea vrea sa le termine pana maine seara. O parte din conserve vor fi pentru verisoara ei si avem si noi un borcan de gogosari, promis de ea.
Saptamana viitoare imi lucreaza un corsaj la o rochie cu niste pietre pe care le-a gasit ea intr-un magazin la marginea Bucurestiului.
Nu inteleg de unde are atat energie si cum de este posibil ca in dreptul numelui sa scrie ca este bolnava.
Nu am reusit sa vorbim despre forum si nu stiam ca o sa scriu pe forum, dar sunt convinsa ca daca ar stii, ea v-ar spune ca va zambeste.
Gargarita-din-Tara-Minunilor

Replica: Pentru ca l-am auzit by Sorescu Minerva (2106 mesaje), la 05-10-2008
pe Marian vorbind de conserve, mi-am adus aminte de-o stire care circula prin targ. O redau in stare pura:
Conserve de mazare cu... insecte
O reclamatie inregistrata la Oficiul Judetean pentru Protectia Consumatorilor (OJPC) a dus la depistarea unei noi specialitati a producatorului Tami 2 SA din Giurgiu, care a livrat pe piata ieseana conserve de mazare cu insecte. Produsul reclamat Mazare rehidratata ValtVer, s-a dovedit a fi infestat cu insecte: gargarite specifice mazarei. Inspectorii OJPC au oprit mai intii de la comercializare cele 11 conserve gasite la magazinul SC Edmoris SRL. Dupa extinderea verificarilor, insa, s-a dispus distrugerea unui lot de 1.452 conserve de 800 de grame si 235 conserve de 400 de grame, distribuite de Metro. (A.V.)
Sper ca nu exista vreo gargarita de-a noastra in conservele de la Iashi.

Replica: Catalina, eu cred ca pentru Gigi ar trebui alt nume. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 05-10-2008
Nu i-o fi placand lui ceaiul, dar cred ca ar trebui gasit altceva.

Replica: Bravo, Alice shi Marian by cucos catalina (1635 mesaje), la 05-10-2008
pentru loialitatea voastra fatza de prietenii ce se casatoresc. Conteaza atat de mult o mana de ajutor in prag de nunta. Am simtzit pe pielea mea, ce rau este, sa nu shtii, cum sa te impartzi shi sa nu ai la cine sa apelezi. Uneori prietenii sunt preocupatzi de evenimentul in sine, nu shi de necesitatzile celor doi miri. Spor la treaba shi la idei, sa nu omitetzi situatziile hazlii.

Din gramul meu de conservatorism, transmit Laurei cateva miligrame de conservare pentru conservarea conservelor pe timpul acestei ierni, care se pare ca vrea sa ne conserve cam timpuriu anul acesta.

O duminica frumoasa, fara gargaritze in borcanele din camara shi pe o vreme ca asta... ce potzi face?! Stai in casa shi numeri banii sau stai pe forum shi multzumeshti prietenilor ca exista.



Replica: Catalina, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 05-10-2008
am facut modificarile. Nu este nici o problema sa schimbam numele lui Gigi, pe parcurs.
Va las ca este deja unu jumatate si eu nu am luat oalele de pe foc.
Sa aveti o duminica frumoasa, cu toatele, dar nu in borcane.

Marian si Alice, rugati-o pe Laura sa se crute.
Conserve gustoase!
Sanatate pentru verisoara ei si pentru ea.

Replica: In ideea ca by cucos catalina (1635 mesaje), la 05-10-2008
Gigi a baut ceai fierbinte, pentru ca l-a luat frigul, propun sa-l rebotezam Gargarelul-Amabil. S-a oferit sa-i ude lalelele Nicoletei. Alte idei avetzi?

Un mac pentru tine, Letitzia.



Replica: Multumesc Catalina, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 05-10-2008
dar unde este Doina si cum a ramas Monica fara nume de gargarita?

Replica: Multumesc, by Oana Stancu (356 mesaje), la 05-10-2008
Letitia. Esti o adevarata Gargarita Blue.
Semnat:
Gargarita Zori-de-zi

Replica: Am by Bica Nistor (1427 mesaje), la 05-10-2008
imbogatit lista si cu propunerile tale, Letitia.

Imi cer scuze ca am intarziat, dar am avut musafiri, inca de vineri seara si de trei zile gatesc si coc ca o eroina si mai grija si de o Mariuca draga.
Ma mai intorc mai spre noapte. Merg sa ma intind putin.

Replica: Doamne-fereste! by Serban Birtalan (348 mesaje), la 05-10-2008
Eu nu provoc pe nimeni. Sa va feriti de furia gargaritelor!



Replica: Multumesc, by Nicolae Orban (194 mesaje), la 05-10-2008
Catalina. Esti o fata de toata isprava.

Serban, mi-ai dat o idee si iata intrebarea: Stiti cum se naste o gargarita?



Replica: Sunt by Stanoiu Constantin (259 mesaje), la 05-10-2008
onorat si de aceea am ales de pe youtube, Frumusetea Gargaritelor:



Replica: Ce Gargarei, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 05-10-2008
draguti! Nu va recunosc, dragii mei.

Replica: Catalina, by Alice Popa (248 mesaje), la 05-10-2008
nu mi-am imaginat ca poate fi atata zbucium pentru o nunta. Eu si inca doua prietene ne ocupam de relatia cu agentia de nunti care asigura fiecare detaliu de la cununia civila, cununia religioasa si localul. Ieri am stat la oficiul starii civile pana s-a oficiat ultima casatorie si apoi s-au facut repetitii: detaliile (cand se servesc trufele de ciocolata si paharul cu sampanie, cum se va face tunelul de flori pentru tinerii casatoriti, cand se va declansa tunul cu petale, unde se vor face fotografiile etc.
Astazi, dupa slujba de la biserica, am refacut pasii: Cum va fi ornata bisertica, cine intra primul in biserica, cine conduce mireasa, unde se vor afla copiii cu cosuletele cu petale si cei care duc pernuta cu verighetele, unde se vor primi imbratisarile dupa cununie, cum se vor face fotografiile etc.
Apoi am mers la local si impreuna am exersat primele cinci dansuri. Seful orchestrei ce le va canta la nunta prietenilor nostri a propus ca mirii sa danseze cinci dansuri. Primul sa fie valsul miresei, iar urmatoarele vor fi melodii diverse, de unde ei isi vor da seama ce muzica prefera nuntasii. La al doilea dans, vor intra, dupa primele acorduri si nasii, in dans, la al treilea intra si parintii, alaturi de miri si nasi, la al patrulea li se alatura fratii si surorile, iar la al cincelea intra domnisoarele si cavalerii de onoare. Asa ca am fost suficienti astazi la exersat. Nu a fost simplu pentru ca s-a mai schimbat putin scenariul.
Dupa amiaza, am mers la o vizionare de aranjamente florale, facute de agentie pentru o alta nunta.
Vreau sa va spun ca m-a fermecat valsul miresei si cred ca acesta va fi si valsul meu, (Joe Dolan - Bonjour Mademoiselle)



la nunta mea, cand o fi. Momentan, nu mai am chef de maritis la cata bataie de cap este. Astept sa uit.
Eram in drum spre casa cand ne-a sunat Laura sa ne preluam borcanul cu gogosari. Ne-am executat si bine am facut. Maine, Laura urma sa aplice pietrele pe corsajul meu si am vrut sa vedem cum va arata. Am descoperit ca am slabit ca un ogar si ca superbul meu corsaj se va plimba pe bust. Asa ca mi-am luat corsajul si maine merg cu el la modificat.
Laura a reusit, dupa un tur de forta sa puna gogosari si muraturi la borcane. Nu stiu cate au fost, ca la ora la care am ajuns noi la vara ei, acestea erau deja in drum spre casa ei. Mai ramasesera borcanele pentru vara ei.
Daca va spun planurile ei in legatura cu conservele de iarna, va doare capul. Cum in acea casa exista o alta mare reorganizare, impusa de Laura, totul arata cam in provizorat, dar, culmea, vara ei arata foarte bine. Vesela, pusa pe glume si gata sa ridice muntii precum Laura.
I-am spus de voi si m-a rugat sa va scriu o groaza de lucruri, dar m-am gandit ca cel mai bine este sa vi le scrie ea, la momentul oportun. Sunt franta si maine ma asteapta o zi plina. Noroc cu Adriana care a scris ieri ceva despre sfarsitul de luna. Asa am aflat ca suntem in octombrie, (desi semnez zilnic doua condici, la job) si ca nu mi-am predat un proiect.
Laura, va zambeste, oricum.

Pupici multi la fiecare si tineti-mi pumnii sa nu mai slabesc pana sambata ca nu am cu ce ma imbraca.

P.S. Minerva, noi nu suntem gargarite de mazare. De acord?

Replica: Alice, by cucos catalina (1635 mesaje), la 05-10-2008
este foarte bine sa shtii multe detalii despre nunta, asha itzi va fi ushor sa o organizezi pe a ta, sa adaugi sau sa elimini anumite aspecte. Sa nu mai slabeshti pana sambata, adica spor la ingrashat!

Ma bucur Gargareilor, ca atzi fost de acord cu noile nume shi mi-a placut ideea de pe you tube.



Replica: Catalina esti extraordinara! by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 05-10-2008
Uite cum ai facut Gargareii sa apara imediat pe forum. Nu prea ne-au onorat cu prezenta in ultimul timp si chiar imi era dor de ei.

Alice, sa nu mai slabesti pana sambata, desi daca vei continua in acelasi ritm...

Multe imbratisari si pupici Laurei, ma bucur sa aud ca are asa multa energie, dar cred ca ar trebui sa se mai menajeze. Abia astept sa aud mai multe vesti de la ea.

Replica: Bica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 05-10-2008
sa stii ca, cu ajutorul tau o sa retin numele fiecaruia mai usor. Ce ne-am face fara tine?!

Alice, sa stii ca eu nu ma bucur deloc cand se sfarseste luna: se tripleaza numarul la hartoage. Sa va distrati sambata si sa fii ca o printesa.
Va pup.

Laura, un pupic si o imbratisare. Si pentru verisoara ta. Dar va rog, luati-o mai moale cu conservele... si reorganizarea.

Replica: Bica, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 05-10-2008
nu am stiut ca-ti plac aceste flori. A stiut Cineva care ti le-a trimis prin mine. Ma bucur ca am fost eu aleasa sa-ti fac o mica bucurie.
Nimic nu este intamplator!

Replica: Bica, by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 05-10-2008
iti multumim pentru aceste informatii. Ma bucur ca suntem o intreaga familie de gargarite.

Replica: Nu, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 06-10-2008
este cazul sa imi multumiti mie, ci voua ca ati avut grija ca majoritatea gargaritelor sa aiba un nume. Eu am notat numele gargaritelor pentru ca imi era frica sa nu le uit si de aici pana la a face tabelul, nu a fost decat un pas.
Catalina, tu pari a fi experta in nume. Letitia, si tu ai un fler anume. Nu uitati ca lista trebuie marita.
Sa aveti cea mai frumoasa saptamana.

Replica: Si pentru ca tot ati vorbit de nunti, by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 06-10-2008
va ofer un buchetel de mireasa.



Replica: Va propun, by Alice Popa (248 mesaje), la 09-10-2008
sa o numim pe Laura, Gargarita-care-face-totul-posibil.
Sunt in concediu doua zile, dar va scriu in graba pentru ca mai am de rezolvat multe pentru nunta prietenilor nostri.
Pe scurt: corsajul nu a avut cine sa mi-l modifice pentru ca de acolo de unde l-am luat mi-a sa spus ca este imposibil. Am sunat-o pe Laura si i-am spus. Mi-a cerut sa vin pana la ea. S-a urcat in masina si mi-a spus sa merg la Casa de moda de la care am luat corsajul. Ajunse in fata directoarei Casei de Moda (ea nu s-a incurcat sa vorbeasca cu altcineva, am inghetat cand am vazut o Laura dura, dar politicoasa, logica si pertinenta in tot ceea ce spunea. Bref, a facut-o pe directoare in trei clipe, subordonata ei ce si-a chemat stafful si intr-o ora (!!!), corsajul era gata modificat. Cand m-a vazut ca vreau sa scot portofelul, mi l-a impins inapoi in poseta si le-a spus tuturor: Sa multumiti ca aveti asa un manechin frumos ce va purta creatia voastra superba, intr-o locatie de elita. Va urez sa faceti tot lucruri la fel de frumoase. (am redat cam esenta a ceea ce a spus).
Am uitat sa va spun ca si pietrele au fost montate pe corsaj, tot de fetele de acolo, la indicatia Laurei.
In masina, mi-a trantit un scurt: Nu era nevoie sa platesti pentru ceea ce ai platit deja.
I-am spus lui Marian si el spune ca Laura are dreptate. Eu nu ma simt chiar asa de bine ca nu le-am dat ceva pentru ceea ce au facut (pietrele nu erau prevazute pe corsajul pe care l-am cumparat). Oricum cu Marian nu te poti intelege usor. V-am povestit ca saptamana trecuta s-au facut repetitii la Valsul miresei. Ajuns acasa, in timp ce eu va scriam, l-am auzit vorbind la telefon si agintandu-se. Dupa ce am terminat de scris, m-a informat ca Valsul miresei s-a schimbat. Se incepe pe muzica lui Dolan si apoi banda se rupe (ca si cum ar fi o eroare a DJ-ului), iar mirii vor dansa pe toate ritmurile. Mi-a spus ca i-a venit ideea de la restaurant, cand se faceau exercitii si a vazut cat de bine dansau mirii. A reusit sa ii convinga pe miri, apoi si pe nasi (care erau cei mai catari). Ma gandesc cate surprize voi avea, intr-o zi, la nunta noastra.
Intrebarea mea: nu era corect sa platesc pentru modificare? Voi ce ziceti?

Replica: Alice, by Silvia Har (697 mesaje), la 09-10-2008
nici eu nu las nesanctionati pe cei care vor sa profite de mine, asa ca nici eu nu as fi platit. Probabil ca as fi intrebat totusi cat costa montarea pietrelor.
Sa fii cea mai frumoasa la nunta (dupa mireasa, bineinteles), iar Laurei, un pupic de la mine.

Replica: Silvia, by Alice Popa (248 mesaje), la 09-10-2008
Laura a intrebat-o pe directoare direct, de ce nu pus pietre in zona in care se cerea pe corsaj. La care directoarea (cred ca luat-o gura pe dinainte) a spus ca nu au avut pietre asortate pe stoc. Laura a scos din poseta punguta cu cristale si i-a zis: Am gasit eu! si de aici ideea ei de a nu mai plati nimic in plus.
Multumesc pentru urari, Silvia.
Gata, plec ca am prea multe de facut astazi.

Replica: Alice, by Doi na (598 mesaje), la 09-10-2008
eu ma pierd in treburi din acestea si ma cam pacalesc oamenii.

Replica: Alice, by cucos catalina (1635 mesaje), la 09-10-2008
o firma care se respecta, vine in ajutorul clientului non-contracost. De exemplu, cand vreau sa imi cumpar ceva pentru o ocazie speciala, prefer magazinele, care faciliteaza alegerea shi ajustarea produsului, conform siluetei mele. La drept vorbind, daca vrei clientzi, trebuie sa-i shi potzi atrage. Apoi, un magazin vestimentar bun are shi un croitor "de urgentza", care este la dispozitzia clientului. Sau cel putzin, asha ar fi normal. Shi, sa zicem, ca ar fi trebuit platit montajul pietrelor pe corsetul tau, dar de unde nu shtii, ca ideea Laurei nu este pe viitor un model vestimentar reushit al acelei firme?



Replica: Alice, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 09-10-2008
nu-ti mai face complexe pentru ca nu ai platit pentru modificare. Trebuie sa existe mai mult respect pentru clienti. Laura este deosebita si consider ca a procedat cum trebuie. Pacat ca a trebuit sa ajungi pana la directoare pentru a primi un drept ce ti se cuvine. Dar asa este inca la noi. Eu tot mai sper ca se vor schimba mai repede anumite lucruri si vom fi tratati cu mai mult repect. Cat despre ideea cu dansul, mi se pare senzationala. Ai un om minunat alaturi de tine si asta pentru ca, eu cred ca meriti acest lucru.

Replica: Alice, by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 09-10-2008
nu fi suparata ca nu ai platit modificarea. Sunt convinsa ca Laura a avut dreptate si apropos, transmite-i ca ne lipseste si ne este dor de ea.

Iar tu sa ai parte de zile frumoase si sa te simti ca o printesa in minunata rochita.

Replica: Pun si eu by PENCU GEORGETA (129 mesaje), la 09-10-2008
o intrebare: Gargarita-Vis-de-floare de ce este incercuita?
Sa ma certati, va rog, daca am facut cumva o boacana sau gafa.
Cu drag,
Georgeta

Replica: Catalina, by Cristi Varas (60 mesaje), la 10-10-2008
iti multumesc.

Replica: Am by Bica Nistor (1427 mesaje), la 10-02-2009
gresit eu, Georgeta. La ora la care am facut tabelul nu prea eram experta. Tocmai l-am refacut si acum, sper eu, nu mai sunt boacane (pe care mi le asum).
Mai este cineva de adaugat pe tabel?

Replica: Si eu? by VEVERITA ALEXANDRA (272 mesaje), la 11-02-2009
Eu unde sunt in tabelas?
Multumesc.

Replica: Alexandra, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 11-02-2009
tu ai fost botezata? Eu nu stiu ca sa te trec in tabelas.
Daca nu ai inca un nume, nu ma indoiesc ca o sa-ti gasim unul repede. La indemana ar fi chiar Gargarita-Veverita pentru ca sari atat de usor pe un goblen in timp ce il lucrezi (acum esti la cer, acum la cabana, acum la ghetus) incat similitudinea este aproape perfecta. Dar mai astept si alte nase. Ce ziceti Gargaritelor? Ce nume i s-ar potrivi Alexandrei?

Replica: EU, by VEVERITA ALEXANDRA (272 mesaje), la 11-02-2009
am fost numita de celalalte de Gargarite, Gargarita-Record.
Mie chiar mi-a placut, dar daca vreti al nume, eu ma multumesc cu oricare.
Va pup si o seara placuta.


_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 27 Dec 2009, 19:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
Adela Aura Vlad
Gargarita-Vis-de-floare
Adina Jigaranu
Gargarita-Nouras
Adina Zancu
Gargarita-Jurnalista
Alice Pop
Gargarita-din-Tara-Minunilor
Andrei Stancu
Gargarelul-Rege
Angela Buzemurga
Gargarita-Dansatoare
Angela Draganoiu
Gargarita-Floare-de-Cires
Anitescu Constanta
Gargarita-de-Verona
Baloiu Victoria
Gargarita-Violet
Bara-Toderici Mihaela Rada
Gargarita-Vraja-din Spuma-Marii
Bica Nistor pentru nepoata Mariuca
Bunica-de-Gargarita
Mariuca, nepoata Bica
Gargarita-Cea-mai-Mica
Buduroi Elena-Loredana
Gargarita-Vorba-Dulce
Calinescu Ramona Nicoleta
Gargarita-Cuibusor-de-Roze; Gargarita-Adevarata
Camelia Constantin
Gargarita-Binecuvantarea-Toamnei
Coco Bordan
Gargarelul-Mesager
Condrasov Gabriela
Gargarita-Pastel-de-Toamna!
Condrut Valentina Robertina
Gargarita-din-Leagan
Cozea Rodica Maria
Gargarita-Dragoste-de-Toamna
Cristi Varas
Gargarelul-Fotograful-Expert
Cucos Catalina
Prima-Gargarita-Sefa; Gargarita-Mac; Mac-Rosu.
Doi na
Gargarita-Floare-de-Bujor; Dragoste-Neconditionata
Dorina Voineag-Doruletz Mic
Gargarita-Romantica
Dosinescu Cristina
Gargarita-Trestia-cu-Doua-Flori
Ella B
Gargarita-Puf-de-Papadie
Enache Mihaela Ema
Gargarita-Dibace; Gargarita-Trandafir
Flori Macau
Gargarita-Irisul-Rosu; Gargarita-Obsedata-de-Goblen
Frunza Nicoleta
Gargarita-Paunita
Georgeta Pencu
Gargarita-Ce-Frumoasa-Sunt-Eu-Astazi!
Georgiana Gheorghita
Gargarita-Zambet-Rasarit-de-Soare
Gheorghita Cristina
Gargarita-de-Turta-Dulce
Gina Necula
Gargarita-Super-Soferita
Gigi Hanta
Gargarelul-Contra-Ceai
Greta Hirsch
Gargarita-de-Departe
Grigorita Carmen Laura Tereza
Gargarita-Viteza-Luminii
Hainal-Roman Oana Sandulesei
Gargarita-Floare-Calatoare
Ionascu Alexandra
Gargarita-Dulce
Ionita Victorita
Gargarita-Soare-n-Suflet
Jufa Teodora
Gargarita-Verde
Lacramioara Popescu
Gargarita-Nume-de-Floare
Lucia Marina
Gargarita-Eden
Manaila Carmen
Gargarita-Mac-Calator
Maria Nistor
Gargarita-Venus
Marian Topala
Gargarelul-Rasfatzat
Marilena Iamandi
Gargarita-de-Amazon
Marin AnaMaria Elena
Gargarita-de-Faberge
Milos Alexandra Andreea
Gargarita-Mica
Milos Cosmina
Gargarita-cu-Gargarita-Mica
Neagu Elena
Gargarita-cu-Maini-de-Aur
Nicolae Orban
Gargarelul-Priceput
Niculescu Greta
Gargarita-Iubitoare-de-Copii
Oana Stancu
Gargarita Zori-de-zi
Olteanu Emilia
Gargarita-Bunicuta-de-Pirat-Sef
Olteanu Rodica
Gargarita Raza-De-Soare
Petroi Ana-Maria
Gargarita-Merisor-Fermecat
Popescu Elena
Gargarita-Magica
Popescu Ioana
Gargarita Quatro-Stagione
Pricopie Ioana
Gargarita-Gerbera-Rosie
Popa Raluca
Gargarita-Curcubeu
Racovita Adriana
Gargarita-Dragoste-de-mama; Gargarita-Bijuterie-Vesela
Radu Alexandra
Gargarita-Astrolog
Radu Roxana Mariana
Gargarita-Perfectiune; Gargarita-Cosanzeana
Raluca Popa
Gargarita-Curcubeu; Gargarita-Iubitoare-de-Origini
Serban Birtalan
Gargarelul-Provocator; Gargarelul-PC-Addicted
Silvia Har
Gargarita-Prietenoasa - fetita ei
Sorescu Minerva Eliza
Gargarita-Venetianca
Stanoiu Constantin
Gargarelul-Creator-de-Bucurii, Gargarelul Ratusca
Stefanescu Elena
Gargarita-din Nori
Stefania Crudu
Gargarita-Floare-de-liliac
Stoicescu Steluta
Gargarita-Stea
Tanasa Clementina
Gargarita-Croitoreasa Desavarsita
Vasiliu Letitia
Gargarita-Blue
Veverita Alexandra
Gargarita-Sprintena-si-Agila
Vlad Elena Nicoleta
Gargarita-Magie
Zabava Cristina
Gargarita-Cercetasa
Zoica Maniu
Gargarita-Gospodina

Bica, am adaugat-o pe Eli pe lista.
Nu am stiut cata munca este sa faci un tabel ordonat ca al tau. Promit ca nu mai mai bag, ca imi ia ceva timp ca sa adaug culoare la fiecare nume.
Te felicit pentru rabdare.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Ramona, sa-ti traiasca finuta!
Si, iti multumesc ca m-ai scapat de ceva timp pentru adaugarea numelui. Sincer, te mai astept si altadata, la acest topic.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 15:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Bica sper sa nu te superi daca ma adaug si eu la lista gargaritelor.

Leonte Elena-Iuliana
Gargarita-Iulie

Nu de mult am fost botezata de Minerva.

Ninsoare de pupici pe obrajorii tai de Bunica-de-Gargarita.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 15:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Stiu ca sunt o gargarita mai recenta, poate de aceea nu am gasit si numele meu aici. Il pot adauga?

Daniela Balan
Gargarita-Blandetea-Lumii

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 15:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Bica am aruncat o privire peste nume si am vazut ca lipsesc cateva.
Am sa imi adaug si eu numele meu de gargarita:
Alexandra Popescu
Gargarita-Minune-de-Mama

Olariu Ioana
Gargarita-Zmeura-Dulce

Popescu Lenus
Gargarita-Ingerul-de-langa-noi

Si am mai observat ca unele gargarite au numele schimbat adica, Zabava Cristina este trecuta ca Gargarita Cercetasa, eu stiam ca este Gargarita Tenismena .
Un pupic si o imbratisare si sper ca nu te-am suparat.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dar sunt ceva Gargarite, nu gluma!

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 18:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Nasica mea, Gargarita- zambete pentru toti, Laura, nu apare pe lista.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Adela Aura Vlad
Gargarita-Vis-de-floare
Adina Jigaranu
Gargarita-Nouras
Adina Zancu
Gargarita-Jurnalista
Alexandra Popescu
Gargarita-Minune-de-Mama
Alice Pop
Gargarita-din-Tara-Minunilor
Andrei Stancu
Gargarelul-Rege
Angela Buzemurga
Gargarita-Dansatoare
Angela Draganoiu
Gargarita-Floare-de-Cires
Anitescu Constanta
Gargarita-de-Verona
Daniela Balan
Gargarita-Blandetea-Lumii
Baloiu Victoria
Gargarita-Violet
Bara-Toderici Mihaela Rada
Gargarita-Vraja-din Spuma-Marii
Bica Nistor pentru nepoata Mariuca
Bunica-de-Gargarita
Mariuca, nepoata Bica
Gargarita-Cea-mai-Mica
Buduroi Elena-Loredana
Gargarita-Vorba-Dulce
Calinescu Ramona Nicoleta
Gargarita-Cuibusor-de-Roze; Gargarita-Adevarata
Camelia Constantin
Gargarita-Binecuvantarea-Toamnei
Coco Bordan
Gargarelul-Mesager
Condrasov Gabriela
Gargarita-Pastel-de-Toamna!
Condrut Valentina Robertina
Gargarita-din-Leagan
Cozea Rodica Maria
Gargarita-Dragoste-de-Toamna
Cristi Varas
Gargarelul-Fotograful-Expert
Cucos Catalina
Prima-Gargarita-Sefa; Gargarita-Mac; Mac-Rosu.
Doi na
Gargarita-Floare-de-Bujor; Dragoste-Neconditionata
Dorina Voineag-Doruletz Mic
Gargarita-Romantica
Dosinescu Cristina
Gargarita-Trestia-cu-Doua-Flori
Ella B
Gargarita-Puf-de-Papadie
Enache Mihaela Ema
Gargarita-Dibace; Gargarita-Trandafir
Flori Macau
Gargarita-Irisul-Rosu; Gargarita-Obsedata-de-Goblen
Frunza Nicoleta
Gargarita-Paunita
Georgeta Pencu
Gargarita-Ce-Frumoasa-Sunt-Eu-Astazi!
Georgiana Gheorghita
Gargarita-Zambet-Rasarit-de-Soare
Gheorghita Cristina
Gargarita-de-Turta-Dulce
Gina Necula
Gargarita-Super-Soferita
Gigi Hanta
Gargarelul-Contra-Ceai
Greta Hirsch
Gargarita-de-Departe
Grigorita Carmen Laura Tereza
Gargarita-Viteza-Luminii
Hainal-Roman Oana Sandulesei
Gargarita-Floare-Calatoare
Ionascu Alexandra
Gargarita-Dulce
Ionita Victorita
Gargarita-Soare-n-Suflet
Jufa Teodora
Gargarita-Verde
Lacramioara Popescu
Gargarita-Nume-de-Floare
Leonte Elena-Iuliana
Gargarita-Iulie
Lucia Marina
Gargarita-Eden
Manaila Carmen
Gargarita-Mac-Calator
Maria Nistor
Gargarita-Venus
Marian Topala
Gargarelul-Rasfatzat
Marilena Iamandi
Gargarita-de-Amazon
Marin AnaMaria Elena
Gargarita-de-Faberge
Milos Alexandra Andreea
Gargarita-Mica
Milos Cosmina
Gargarita-cu-Gargarita-Mica
Neagu Eli (Elena)
Gargarita-cu-Maini-de-Aur
Nicolae Orban
Gargarelul-Priceput
Niculescu Greta
Gargarita-Iubitoare-de-Copii
Olariu Ioana
Gargarita -Zmeura dulce
Oana Stancu
Gargarita Zori-de-zi
Olteanu Emilia
Gargarita-Bunicuta-de-Pirat-Sef
Olteanu Rodica
Gargarita Raza-De-Soare
Petroi Ana-Maria
Gargarita-Merisor-Fermecat
Popescu Elena
Gargarita-Magica
Popescu Ioana
Gargarita Quatro-Stagione
Pricopie Ioana
Gargarita-Gerbera-Rosie
Popa Raluca
Gargarita-Curcubeu
Popescu Lenus
Gargarita-Ingerul-de-langa-noi
Racovita Adriana
Gargarita-Dragoste-de-mama; Gargarita-Bijuterie-Vesela
Radu Alexandra
Gargarita-Astrolog
Radu Roxana Mariana
Gargarita-Perfectiune; Gargarita-Cosanzeana
Raluca Popa
Gargarita-Curcubeu; Gargarita-Iubitoare-de-Origini
Serban Birtalan
Gargarelul-Provocator; Gargarelul-PC-Addicted
Silvia Har
Gargarita-Prietenoasa - fetita ei
Sorescu Minerva Eliza
Gargarita-Venetianca
Stanoiu Constantin
Gargarelul-Creator-de-Bucurii, Gargarelul Ratusca
Stefanescu Elena
Gargarita-din Nori
Stefania Crudu
Gargarita-Floare-de-liliac
Stoicescu Steluta
Gargarita-Stea
Tanasa Clementina
Gargarita-Croitoreasa Desavarsita
Vasiliu Letitia
Gargarita-Blue
Veverita Alexandra
Gargarita-Sprintena-si-Agila
Vlad Elena Nicoleta
Gargarita-Magie
Zabava Cristina
Gargarita-Tenismena
Zoica Maniu
Gargarita-Gospodina

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Numele de Gargarite
MesajScris: 28 Dec 2009, 20:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Am adaugat numele semnalate.
Nu, Alexa nu m-ai suparat.
Rodica, Laura nu si-a preluat numele.
Iulia, ti-am pus o intrebare la colectia ta.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 2507 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 251  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania