Acum este 29 Mar 2024, 14:22

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O romanca expune goblenuri in Spania
MesajScris: 11 Iun 2009, 15:15 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4560
Nume forum:1
O romanca expune in Spania, goblenuri! by Admin TTT (3830 mesaje), la 20-07-2007
Mirela Miron, rumana afincada en Valverde expone desde ayer miurcoles en la sala municipal de exposiciones sus trabajos realizados con la tecnica GOBLEN con la que ejecutan obras de arte solo con la utilizacion de hilos.
Os recomendamos que visiten esta muestra y admiren la perfeccion con que Mirela muestra paisajes, figuras y bodegones como si estuviesen realizados con tecnicas de pintura, en Valverde estamos acostumbrados a ver magnificos trabajos en punto de cruz en cuya tecnica tenemos verdaderas expertas, la artista muestra como se lleva a cabo esta tecnica en la sala municipal de exposiciones en horario de 8: 30 a 10:30 de la tarde de martes a domingo y hasta el dia 31 de julio.

Pincha sobre la imagen para ver mßs fotos:



Replica: Felicitari Mirela! by Doruletz Mic (987 mesaje), la 20-07-2007
Uite, pentru cei ce nu stiu spaniola (nici eu nu o stiu) am facut o traducere pe traducere automata a stirii de la http://www.devalverde.es/val/.

Traducerea es-eng - traducator automat:
Mirela Miron, Rumanian settled in Valverde exposes since yesterday Wednesday in the municipal room of expositions its works carried out with the technical one GOBLEN with the one that execute alone works of art with the utilization of threads.

We recommend you to visit this exposition and to admire the perfection with which Mirela shows landscapes, figures and still lifes as if they were carried out with techniques of painting. Iin Valverde we are usual to see magnificent works in cross stitch in whose technique we have true experts, the artist shows as is carries out this technique in the municipal room of expositions in schedule of 8:30 to 10:30 in the afternoon of Tuesday To Sunday and even the I gave 31 of July.




Replica: Oooof! by Jianu Elvira (194 mesaje) (djianu@rdslink.ro) , la 20-07-2007
Ce ti-e si cu limbile astea... ca nici engleza n-o cunosc.
Uite, iti dau un crin galben, Doruletz si poate mai faci o traducere.

Si cum modele sunt de la Rogoblen, veti intelege cat de mult ar fi pusa in valoare maiestria doamnei Miron daca goblenurile ar fi fost inramate aici.



Replica: In romana, by Doruletz Mic (987 mesaje), la 21-07-2007
Mirela Miron, o romanca stabilita in Valverde expune de ieri (miercuri) la salonul municipal al expozitiilor, lucrarile sale realizate prin tehnica goblenului - ceea ce inseamna realizarea unei opere de arta numai prin utilizarea atei.

Va recomandam sa vizitati expozitia si sa admirati perfectiunea peisajelor, portretelor si a naturilor statice realizate de Mirela Miron, lucrari ce par picturi.
In Valverde am vazut lucrari realizate prin punctul in cruce si avem chiar adevarati experti.
Artista va arata cum se lucreaza in aceasta tehnica, zilnic intre orele 8:30-22:30 pana pe 31 iulie, in locatia amintita.


Aceasta ar fi esenta a ceea ce scrie in articol. Intrucat traducerea din spaniola am facut-o printr-un robot si traducerea in limba engleza este defectuoasa si lasa loc la interpretari, imi cer scuze daca nu am reusit sa fac o traducere cu acuratete.

Da, Elvira. Ai dreptate referitor la rame.
Iti trimit la schimb un buchet de crini.

Imagine atasata:

Replica: Multumesc! by Jianu Elvira (194 mesaje) (djianu@rdslink.ro) , la 23-07-2007
Frumosi crini, multumesc pentru ei.



Replica: Felicitari unei romance, by Andrei Stancu (191 mesaje), la 25-11-2007
ambitioase.



Replica: Iata ca by Niculescu Greta (49 mesaje), la 06-04-2008
nu numai Costel Busuioc ne duce faima in Spania. Felicitari, Mirela Miron!

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: O romanca expune goblenuri in Spania
MesajScris: 10 Dec 2011, 14:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2010, 22:24
Mesaje: 352
Locatie: Piatra-Neamt
Nume forum:1
Felicitari!

_________________
Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci atunci când greşesc.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: O romanca expune goblenuri in Spania
MesajScris: 26 Ian 2014, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2014, 09:53
Mesaje: 1001
Nume forum:1
Felicitari!

_________________
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la deznadejde.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania