Acum este 15 Mai 2024, 00:56

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 131 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 26 Dec 2011, 12:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5303
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Danuta, Craciun fericit!


_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 29 Dec 2011, 03:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Dragele mele gargarite, va multumesc din suflet pentru toate urarile de bine pe care mi le-ati oferit cu atat gingasie.
Eu imi fac mea culpa din cauza faptului ca n-am reusit sa urez nimanui un "Craciun fericit". Am o scuza razonabila, desigur, dar nu suficienta. Abia ma intorc din vacanta, de la mare, din Ixtapa. Inainte de plecare am avut tone de treaba la magazin si in casa, in plus o petrecere impreuna cu angajatii si familiile lor. Nu mai spun, ca acum, abia m-am intors si ma apuc de treaba, trebuie sa verific situatia financiara, nu cumva sa platesc prea multe impozite. Da, pentru ca desi clientii nu platesc uneori cu lunile, tocmai cand se termina exercitiul fiscal, hop si ei cu cate un depozit in cont si trebuie sa fiu atenta.
Ce pot sa va spun, a fost minunata vacanta noastra, am fost sase nopti, dupa cum va spuneam in Ixtapa, o statiune destul de frumoasa la Oceanul Pacific. Rezervarea noastra s-a facut cu o zi inainte de plecare, de aceea am stat o jumatate din perioada la un hotel, iar cealalta jumatate, la altul. La primul hotel a fost frumos, desi mancarea era oribila, ma rog, era un loc luxos si cam atat, nu prea avea alte beneficii. La al doilea loc insa, desi prima impresie nu a fost agreabila, sa zicem ca nu era asa de "luxos" ca primul hotel, totusi a reprezentat o surpriza foarte pozitiva pana la urma. Totul a fost superb, in plus mi-a amintit de vacantele in tabara, caci camerele erau dispuse in cadrul unor cabane de doua etaje, cu multa vegetatie in jur. In plus, am participat doua zile si la clasele de Zumba si nu va povestesc mai mult de febra musculara pe care o am.Dar a fost frumos.
Acum ma dispun sa-mi fac o cafea si la treaba.

Nu mai spun ca draga mea catelusa, Rox, mi-a distrus multe plante prin terasa, deci am si mai multa treaba.

Si ca sa raspund la intrebarea ta, draga Alia, adevarul este ca inca nu am avut curaj sa-i pun o rama acelui goblen. Vreau sa mai verific si in alte locuri, desi sunt reticenta la acest subiect, in primul rand pentru ca ma costa mult mai mult si in plus, nu stiu cum vor manipula alte persoane goblenul. Macar "nenea" pe care il cunosc eu, mi-a mai inramat cateva goblenuri, asa ca pe acest punct ma pot relaxa putin.

Sarbatori fericite tuturor si sa aveti multa pace si fericire in suflet!

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 29 Dec 2011, 17:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Danuta, felicitari pentru binemeritata vacanta. Imi pare rau ca Rox ti-a dat de furca. Eu cred ca a facut-o intentionat pentru ca ai lasat-o singurica.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 30 Dec 2011, 00:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Multumesc, draga mea Ovidia. Ei, si eu cred la fel, desi singura n-a fost ea, ca doar sta impreuna cu ceilalti trei caini. In plus, un angajat a venit zilnic sa verifice treburile pe aici si sa verifice animalele. Te pup si iti doresc sa ai un Revelion cat mai frumos.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 30 Dec 2011, 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12491
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Danuta, Minguccio daca plec de acasa nici nu se duce sa manace. Imi fura incaltamintea si o roade. In mod normal nu face asa. Lisa, cand deschid dimineata geamul vine fuguta sa o mangai. Schelalaie daca nu o bag in seama. Eu nu le dau de mancare la caini, dar tot pe mine ma asculta.
Multumesc si tie la fel distractie placuta.
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 31 Dec 2011, 22:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2005, 16:24
Mesaje: 1764
Nume forum:1
La multi ani, Danuta. Sa ai multe bucurii in noul an, sanatate si mai mult timp pentru cusut.


_________________
Tina - Gargarita-Delicatetea-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 01 Ian 2012, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1


Pana departe la tine trimit colindatorii:


_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 04 Ian 2012, 03:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Draga Tina, iti multumesc pentru urari. Crede-ma ca si eu imi doresc sa am mai mult timp de cusut. Momentan, este imposibil, abia daca reusesc sa cos cateva punctulete dimineata, vreo 20 de minute. As mai avea timp si seara, dar ma iau cu baieteii mei, ma asez sa-i dorm si ma ia si pe mine somnul la ei in camera.
Anul acesta mi-am propus cateva scopuri importante: sa citesc minim 20 de carti in tot anul (acum sunt deja la a doua carte), sa cos minim doua goblenuri (de marime mare), in afara de cel pe care il lucrez acum (Bucurie, iarna), sa invat sa merg pe role (mi le-a adus in dar Mos Craciun!), sa-i scot mai des la plimbare pe caini si daca nu este prea mult, sa invat sa conduc. Stiam inainte sa conduc, da nu mai stiu, mi-este frica.

Important este ca am inceput anul nou bine, cu multa voie buna, cu gandul de a imbunatati munca pe care o desfasor la magazin si in casa.
Te imbratisez cu drag.

Iunia, iti multumesc din suflet pentru urari si pentru colinde. Mi s-a intamplat ca vorbind cu mama mea la telefon, chiar pe 31 decembrie, la noi in Romania era deja seara, sa vina copiii la ea la usa cu plugul. Am auzit prin telefon plugul si m-a luat un plans de zile mari. Desi am o viata fericita, pot sa-ti spun ca dorul de casa si de traditii nu se estompeaza cu nimic. Dar asta e, destinul ne surprinde pe toti intr-un anumit moment al vietii.
Te imbratisez cu drag.

Va urez multe bucurii in acest nou an. Tot ce imi doresc este sa fie pace in lume, sa fim mai buni, constienti de rolul pe care il avem in societate si sa ingrijim cat se poate de mult planeta in care traim.
Va pup pe toate.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 02 Feb 2012, 19:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Fetelor, aduc spre atentie ultima noutate din Colectie: Simfonie cu flori de camp inramata, in fine. Sunt multumita de rama, desi nu si de inramare, dar am avut atatea batai de cap in ultima vreme pe aceasta tema, incat ma declar multumita, putea fi si mai rau.
Sper sa va placa. Momentan, am pus tabloul pe un perete in camera mea, dar am sa-l pun in curand pe hol, la intrarea in apartament.
Va pup si va urez toate cele bune.


_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Danuta
MesajScris: 02 Feb 2012, 19:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Este foarte bine pus in valoare goblenul. Felicitari, Danuta!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 131 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania