Acum este 29 Mar 2024, 15:00

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Tereza Carmen Laura
MesajScris: 01 Iun 2009, 19:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200
Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita, by Admin TTT (3805 mesaje), la 24-05-2008

Tereza, sparg eu gheata si aduc lucrarile tale aici. Daca intre timp vei reusi sa faci niste imagini mai mari, le putem inlocui pe acestea. Sau poate o sa le postezi cand vor fi inramate.
La cat mai multe goblenuri in colectia proprie!


Replica: Colectia Tereza Carmen Laura, by Admin TTT (3805 mesaje), la 24-05-2008



Replica: Ei, by Bica Nistor (1181 mesaje), la 24-05-2008

da! Mi se parea normal ca sa ai si tu o colectie mai ales ca te dovedesti o Gargarita adevarata. Ai un ritm de lucru rapid, ai prins deja secretele goblenului si pentru ceea ce ai facut intr-un timp atat de scurt, meriti felicitari.

Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 24-05-2008

Sa ai acelasi spor si pe viitor.

Replica: Multumesc, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-05-2008


atat doamnei administrator cat si voua, fetelor, care sunteti aproape de mine. Prea rapid nu lucrez, ci doar cand termin treaba si asta se intampla mai mult seara de la orele 20-21 sau cand sunt prea obosita dupa munca in gradina, - ma refugiez in goblen. Imi place la nebunie, toata ziua as lucra numai sa vad finalul - cum arata cand este terminat. Eu n-am gargarite, dar va postez o pisicuta tare draga mie.


Replica: Primeste by COZEA RODICA-MARIA (577 mesaje), la 24-05-2008

si felicitarile mele, Tereza!


Replica: Tereza, by Admin TTT (3805 mesaje), la 24-05-2008

eu sunt administratorul acestui forum, nu mai tin minte cine m-a numit Admina, dar pentru toate prietenele forumului eu sunt Monica.
Iti urez sa ai cat mai mult timp de lucru!

Replica: Pentru by Alice Popa (221 mesaje), la 24-05-2008

o incepatoare, ai lucrat foarte repede si, normal meriti felicitari.
Esti fericita ca ai o gradinita in care lucrezi - asta inseamna ca stai in aer curat o buna parte a zilei. Iti scrie o bucuresteanca - ca sa intelegi de ce te fericesc ca ai o gradina.


Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-05-2008

si eu am fost bucuresteanca pana acum 8 ani, cand m-am mutat la tara. Este mult mai bine decat in Bucuresti, - aer curat, liniste, mai putin praf. Cat despre gradina, ce sa spun? La patru mii de metrii, nu o pot numi gradinita.
Monica, esti o scumpa! Imi placi tare mult si mai ales ma bucur ca intervii in acest forum, - asta dovedeste cat de mult se implica firma ca totul sa fie cat mai bine.
In rest, - totul mi se pare super. Poate sa aduceti modele noi mai des: macar 1-2 pe luna. Ce ziceti, fetelor?

Replica: Ei, by Tender Rose (248 mesaje), la 25-05-2008


dar ti-ai facut tu numai o bucatica pentru sufletul tau, nu-i asa? O gradinita numai cu flori, nu? Cine poate face fata, singur la 4000 m? Eu nu m-as vedea in stare.
Ai si gradinita de legume?
Si mie imi plac fetele de la firma care scriu aici. Sa stii ca nu ai fost tu atenta. Am observat ca in fiecare luna au fost modele noi si chiar multe.
Iti doresc timp pentru toate: si pentru gradina si pentru goblen.

Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-05-2008


am si o mare gradina de legume si evident una de flori. Sincer, fac greu fata la ambele singura. Dar ma straduiesc. Cat despre modelele noi, - nu stiu. Eu sunt poate prea noua pe aici (abia de la sfarsitul lunii trecute) si de aceea nu am observat.

Replica: Sa by Ileana Miroiu (777 mesaje), la 25-05-2008

iti dea Domnul putere sa le cuprinzi pe toate, Tereza. Si felicitari pentru reusitele tale!

Replica: Sa by Doi na (532 mesaje), la 25-05-2008

ai acelasi spor la lucrat goblen, este tot ce iti urez.

Replica: Eu nu stiu by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 25-05-2008


ce sa-ti spun mai mult decat felicitari! Vad ca spor ai din belsug. Astept sa vad in continuare cum se contureaza modelele alese de tine.

Replica: Daca by Veronica Ene (179 mesaje), la 25-05-2008


Felicitari pentru ce ai lucrat.
Nu ai putea sa faci in asa fel incat imaginile tale sa fie un pic mai mari?

Replica: Ma, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 25-05-2008

bucur sa cunosc inca o femeie care este sigura ca va muta muntii din loc, de una singura. Nu stiu cum de mai ai ragaz sa lucrezi si goblen. Lucrezi foarte repede. Am observat ca tu nu ai aceeasi perceptie in acest sens, dar acesta este adevarul. Succes la Baron si il asteptam cat de curand in Colectia ta.

Replica: Va ofer by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-05-2008


crini regali din gradina



Replica: Iar rosiile, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-05-2008


asteptam sa creasca si sa rodeasca.


Replica: Felicitari, by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 26-05-2008

atat pentru goblene, dar si pentru coltul de rai de care te ingrijesti! Ai niste crini foarte frumosi! Cred ca rosiile vor fi delicioase..

Replica: Of, by Maria Zanfir (515 mesaje), la 27-05-2008


cat ii de frumos. Ca la bunica, la tara. Ai lucrat repede. Se vede ca iti place si ai prins virusul goblenatului.

Replica: Baronul, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-05-2008




Ce sa spun, by Maria Nistor (4788 mesaje), la 27-05-2008

decat Gargarita cu "G" mare! Felicitari, felicitari, felicitari!


Replica: Ei, da, by Tender Rose (248 mesaje), la 27-05-2008

si eu zic la fel. Neasteptat de repede! Felicitari, Tereza! Inseamna ca de maine incepi Baroana?


Replica: Sunteti by Veronica Ene (179 mesaje), la 27-05-2008


fantastice, fetelor! Cum reusiti sa le faceti pe toate? Un mare bravo, Tereza!


Replica: Intrucat, by Doruletz Mic (986 mesaje), la 28-05-2008

numele Luciei a ramas Gargarita Eden, dupa ce a lucrat Eden, propun ca Gargarita Viteza, atribuit tot ei de Steluta, sa iti fie decernat tie, Tereza.
Felicitari!


Replica: Multumesc! by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-05-2008


Replica: Bravo! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 29-05-2008


Foarte, foarte, foarte repede l-ai cusut! Gargarita Viteza ti se potriveste de minune.

Replica: Tereza, by Maria Zanfir (515 mesaje), la 29-05-2008

te pregatesti pentru un bal la castel? Ca, daca stai intre baron si baroana...


Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-05-2008

cam acesta ar fi, desi se numeste Foisorul de vanatoare. Il voi primi saptamana viitoare.



Replica: Acum by Ioana Manescu (142 mesaje), la 29-05-2008


am inteles: mergi la vanatoare.
Pana una-alta, observ ca esti la vanat de puncte. Succes!

Replica: Mi by Tender Rose (248 mesaje), la 31-05-2008


se pare ca esti cea mai tanara de pe aici (desi am convenit ca toate avem aceeasi varsta), dupa cum zbori din goblen in goblen si apoi in gradina si apoi la fetita ta cu nume de stea. Bravo!

Replica: Nu stiu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 31-05-2008

daca sunt chiar asa tanara precum crezi. Mai am 3 luni si fac vreo 39 de ani, asa ca nu mai am viteza si puterea de altadata, dar incerc pe cat posibil sa le fac pe toate si repede si bine. Si in afara de fata de 4 ani mai am vreo 2 fete, de 20 si respectiv 16 ani.


Replica: Si Baroana by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 31-05-2008

isi ia locul langa Baron.



Replica: Tereza, by Silvia Har (590 mesaje), la 01-06-2008


nici nu imi imaginam altfel. Gargarita-Viteza-luminii ce esti tu, nu degeaba te-au si premiat Gargaritele de la Rogoblen.

Replica: De doua ori felicitarii by Maria Nistor (4788 mesaje), la 01-06-2008


pentru goblen si pentru premiul primit! Ce-ai pus pe gherghef?

Replica: Ce premiu?, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-06-2008

Cine m-a premiat si de ce? Nu stiu nimic, fii mai explicita, Silvia, te rog. Maria, la fel, - ce premiu si ce gherghef?

Replica: In by Doruletz Mic (986 mesaje), la 01-06-2008

topicul Mai - Zbor de gargarite, apar cei care au fost premiati luna aceasta pentru activitate pe forum.
Maria te intreaba cu ce continui, acum ca ai terminat Baroana.

Replica: Acum am vazut. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-06-2008


Multumesc mult celor de la Rogoblen. Nu ma asteptam. Activitatea pe forum este de placere, - habar nu aveam ca se premiaza asa ceva. Iar cadoul este pe gustul meu, - am admirat panselutele de cand au aparut, dar nu am spus nimanui. Ma gandeam cum sa fac sa mai comand o serie (abia facusem o comanda) si sa includ si panselutele.
Pe gherghef inca nu am pus nimic, dar in seara asta sigur voi pune, cel mai probabil Bunica.

Replica: Bunica by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 07-06-2008




Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 10-06-2008

Ai o colectie din ce in ce mai bogata si frumoasa!

Replica: Multumesc. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 10-06-2008


Va fi si mai bogata, caci alte aproape 20 de modele isi asteapta randul.
Esti,by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 14-06-2008

intradevar de invidiat cu eficienta ta de a le face pe toate, inclusiv goblen. Cred ca in buna parte se datoreaza aceasta rapiditate si fetelor care te sustin. Si eu ma numar printre ele, chiar daca nu iti scriu zilnic. Succes la lucru in continuare!

Replica: Bunicul by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 14-06-2008


isi ia locul langa Bunica si amandoi stau la taifas, el cu pipa, ea cu cafeaua si incep sa-si depene amintirile frumoase...



Replica: Cred by Zoica Maniu (230 mesaje), la 15-06-2008

ca, in fine te-ai calmat, Tereza. Este o realizare ca ai biruit barba bunicului si ai reusit sa reunesti cele doua personaje asa cum spui tu. Felicitari pe care le meriti din plin si de la mine!
Ce urmeaza?

Replica: Nici by Venera Chiriac (112 mesaje), la 15-06-2008

nu ma asteptam sa il vedem aseara pe forum, dar iata ca te-ai tinut de cuvant. Felicitari pentru aceasta noua pereche.
Mi se pare mie sau urmeaza Trio-Pansele? Ai intrebat intr-un topic daca le-a mai lucrat cineva.

Replica: Da, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 15-06-2008


am inceput deja foarte putin din Trio-pansele. Dar fiind sarbatoare, abia marti ma voi ocupa de el.

Replica: Tereza, by Bica Nistor (1181 mesaje), la 15-06-2008


in nici o luna ai lucrat sase modele. Este adevarat ca bijuterii mici, dar totusi nu poate nimeni nega ca viteza de lucru este data de pasiune. Felicitari pentru modul in care lucrezi si pentru capacitatea de a face atat de multe lucruri. Ma bucur ca o sa vad si Trio-Pansele, lucrat si asta, datorita tie. Spor la lucru!

Replica: Ikebana cu floarea soarelui, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-06-2008


inramata.



Replica: Surpriza! by Roxana Deli (172 mesaje), la 20-06-2008

Este fain, tare! Felicitari!


Replica: Mie by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-06-2008

imi place tare mult.


Replica: Din by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 20-06-2008

punctul meu de vedere, ai facut o alegere deosebita la inramare.


Replica: Trio-pansele by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 22-06-2008


Replica: Panselutele by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 22-06-2008


sunt deosebit de delicate. Un model deosebit.

Inramarea la Ikebana este foarte reusita, nu m-as fi gandit la asa un pass, dar ai facut o alegere buna.


Replica: O leoaica, by Maria Nistor (4788 mesaje), la 22-06-2008

cum esti tu nu putea sa ne lase sa asteptam prea mult. Ai o noua bijuterie in colectia ta, iar Ikebana inramata este foarte frumoasa. Te felicit si sa ai aceeasi pofta de goblen in continuare.

Replica: Sa by Veronica Ene (179 mesaje), la 22-06-2008

stii ca ai avut un ochi bun la inramare. Rama este neutra, pass-ul reia din culoarea din tablou si scoate tare bine goblenul in evidenta. Bravo, Tereza!
Felicitari si pentru ultimul venit in colectia ta. Imi este atat de drag! O mica bijuterie. Am vazut ca ai facut apel la gargaritele de la TTT sa te ajute. Le doresc inspiratie ca sa iti iasa ceva fain pana la urma.


Replica: De by Doi na (532 mesaje), la 22-06-2008

doua ori felicitari pentru realizarile tale. Te admir.


Replica: Tereaza, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 22-06-2008

esti un neostoit exemplu de femeie ambitioasa, tenace si pasionata de goblen. Te felicit si pentru inramare si pentru ultima realizare. Sa ai sanatate ca sa le poti face pe toate cate le visezi!

Replica: Trio-maci by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 27-06-2008



Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 27-06-2008

O noua bijuterie in colectia ta. Este foarte, foarte, frumos!


Replica: Este foarte frumos. by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 27-06-2008

Culorile sunt deosebite. Felicitari Tereza.


Replica: Acum by Anisoara Nichita (206 mesaje), la 27-06-2008

o luna ai postat primul tau goblen lucrat si de atunci - ai intrecut orice record. Eu nu stiu pe altcineva care sa fi lucrat atat de repede si cu atata pasiune. Felicitari, Tereza.

M-ai by Rosculet Adnana (227 mesaje), la 28-06-2008


impresionat, Tereza. Intr-un rastimp atat de scurt ai reusit sa lucrezi atatea goblene. Nu conteaza ca sunt mici. Observ ca la tine conteaza perechea. Asta inseamna ca si Ikebana va avea pereche nu peste mult timp. Te felicit pentru pasiunea pentru goblen, pasiune ce emana din fiecare postare a ta.

Replica: Ti-am by Stefania Crudu (165 mesaje), la 28-06-2008

scris si la Dalmatian pe care il si vad in cateva ore, in Colectia ta.
Bravo, Tereza!


Replica: Dalmatianul by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 02-07-2008

in sfarsit e in colectie.


Replica: Felicitari, by Doi na (532 mesaje), la 02-07-2008

Tereza si multumiri ca ai impartit etapele lucrului si cu mine. Un pup din partea mea pe nasucu-i in vant.


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 03-07-2008


Acum are cine sa-ti apere colectia. Poti sa stai linistita.


Replica: Dragalas, by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 03-07-2008

scumpel, minunat...
Un pupic pe nasucul ala micut!
Si tie, unul!

Replica: Cai in galop, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 03-07-2008



Replica: Este by Maria Nistor (4788 mesaje), la 04-07-2008

interesanta inramarea. Este inramat la Rogoblen? Vad ca tii pasul si cu inramarile. Ai dus si celelalte goblene la inramat?


Replica: Si eu am aceeasi intrebare. by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 04-07-2008

Imi place cum a iesit.


Replica: Eu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 04-07-2008

le inramez la Bucuresti, langa Gara de nord. Este un magazin de pictura care face si inramari si este destul de ieftin. Restul nu le-am dat inca la inramat. Cum v-am mai zis, am o perioada mai proasta financiar acum, dar trec eu si peste ea si atunci sa vezi, inramari, comenzi.

Replica: Ce by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 04-07-2008

mult poate schimba goblenul o inramare frumoasa. Superb!

Replica: Draga mea, Tereza, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 04-07-2008

la tine nu ma mai surprinde nimic. Mi se pare absolut normal sa te regasesc in colectia ta cu un model nou, la sfarsit de saptamana. Banuiesc ca nici gradina nu sufera, nici animalele (apropos ce mai face Fram?), nici familia ta. Te admir pentru toata aceasta forta si te felicit. Nicicand nu vei merita mai putine ganduri bune de la mine pentru tot ceea ce faci.
Referitor la inramare - este o inramare clasica ce ajuta mult goblenul. Ai fost inspirata si te felicit si aici.


Replica: Felicitari pentru by Tender Rose (248 mesaje), la 06-07-2008

toate goblenurile cate le-ai adaugat intr-un rastimp atat de scurt, la colectia ta. Esti o pasionata si ai toata admiratia mea. Imi place si modul cum ai realizat inramarea goblenurilor tale. Din nou, felicitari!


Replica: Te simt by Oana Stancu (351 mesaje), la 07-07-2008

devorata de pasiune pentru goblen. Meriti fiecare lauda ce ti s-a adus aici si in fiecare serial realizat de tine. Inramarile sunt si ele inspirate.
Cand vad Dalmatianul tau pe mine ma prinde o stare de copil ce-si doreste sa stea la televizor si sa priveasca desene animate.
Iti urez sa nu te schimbe viata.


Replica: Fetita cu palarie galbena. by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-07-2008


Am lucrat in total, la acest model, 31 ore si 32 minute.



Replica: Adica, by Flori M (313 mesaje), la 11-07-2008

ai lucrat 3 zile x 8 ore si 7:32 minute. Aproape 4 zile x 8!
Esti in frunte! Nu stiu daca am mai auzit pe cineva sa lucreze atat de repede. Felicitari, Tereza.


Replica: A iesit minunat! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 11-07-2008

Iar timpul, "jos palaria"!

Episodul de noapte, de astazi?


Replica: Voi by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 11-07-2008


sunteti viteza mea. Uite cum ma intreaba Adriana: Episodul de noapte, de astazi?
Si eu ce sa zic? Ca nu? Pai nu va dezamagesc? Pentru voi fac un efort si ma apuc de alt episod.

Esti dulce, Tereza! by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 11-07-2008

Tu nu vrei sa te dezminti fata de noi, iar noi suntem oricum impresionate de pasiunea ta. In fiecare seara, inainte de a inchide computerul, ma uit pe forum sa vad cat ai mai lucrat. Nu mai am cum sa-ti scriu la ora aceea, iar dimineata... De la servici nu prea am sanse, ca sunt sefii cu ochii pe noi si oricum nu as avea timp. In pauza mai deschid si citesc pe forum si vad comentariile voastre si ma furnica degetele sa scriu.
Acasa, cand ajung nu prea stiu pe ce sa pun mana mai intai, iar la computer ca sa scriu , - uite si tu la ce ora scriu: este 11 noaptea!
Felicitari pentru noua piesa din colectia ta!

Replica: Felicitari. by Maria Nistor (4788 mesaje), la 11-07-2008

Ai o noua bijuterie. Pasiunea ta nu se pune in discutie. Si eu te urmaresc zilnic.

Replica: Foisorul de vanatoare, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-07-2008


Dupa calculele mele, am reusit sa-l fac in 43:41 h.



Replica: Felicitari by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 20-07-2008

si din partea mea! Este foarte frumos!


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 20-07-2008


E foarte frumos.


Replica: Felicitari! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 20-07-2008


Este absolut superb. Ai inca o mica minune la colectie. Ce urmeaza?


Replica: Absolut legenda! by Stefania Crudu (165 mesaje), la 20-07-2008

Cand Monica a denumit aceasta sectiune Femeia legenda (stiu ca asa a fost de cand s-a infiintat forumul), banuiesc ca avea in vedere astfel de femei, cum esti tu, Tereza.
Felicitari, draga mea legenda vie!


Replica: Multe felicitari Tereza, by COZEA RODICA-MARIA (577 mesaje), la 21-07-2008


pentru inca o minune pe care ai creat-o cu mainile tale. Despre rapiditate, - am ramas fara cuvinte.

Replica: Gargarita Minune, by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 21-07-2008

nu te supara pe mine ca iti spun asa, dar esti o minune! Iar Foisorul e minunat! Ai o colectie impresionanta de acum.


Replica: Multumesc, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 21-07-2008

dragi prietene! Si voi faceti parte din Femeia legenda.

Replica: Felicitari by tanasa clementina (952 mesaje), la 21-07-2008

si din partea mea. Si sa ai spor la Cafenea.


Replica: Clementina, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 21-07-2008

nu eu lucrez Cafeneua, ci Minerva.

Replica: Imi este dor by Olivia Parvu (87 mesaje), la 12-08-2008

sa mai adaugi ceva, pe aici, Tereza.

Replica: Tereza, by Stefania Crudu (165 mesaje), la 16-08-2008

o sa ducem dorul serialelor viteza-luminii pe care le-ai generat. Nu stiu daca va mai apare o gargarita la fel de rapida ca tine.
Iti doresc cat mai repede, conexiune internet.

Replica: Oare by Maria Nistor (4788 mesaje), la 22-08-2008

cu cate modele si-a imbogatit colectia, Tereza?
Cu siguranta Elvis, daca nu o fi si inramat.

Replica: Cred ca Tereza by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 22-08-2008

nu a stat degeaba in acest timp si sigur ne va uimi cu multe minunatii cand va reveni intre noi.

Replica: Nico, by Veronica Ene (179 mesaje), la 23-08-2008


nu stiu de ce am acelasi sentiment. Si imi este dor de ea.

Replica: Elvis by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-08-2008



Replica: Fata la malul apei by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 25-08-2008



Replica: Ai reusit, Tereza! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 25-08-2008


Nici nu stii cat ma bucur. Surpriza mai mare ca aceasta nici ca putea sa am in seara asta. S-a rezolvat cumva cu internetul sau este doar o solutie temporara?

Mai trebuie sa spun ca imi place la nebunie Elvis?

Pupici multi, multi Tereza si o imbratisare plina de caldura.

Dar nu te incurci Tereza. by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 25-08-2008

Am spus eu ca ne faci surpize peste surpize. Superba si Fata la malul apei.

Replica: Nu ai stat degeaba! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 25-08-2008

Frumos Elvis al tau "de pica"! La fel si Fata.

Replica: Ingerul primaverii by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 06-09-2008



Replica: Felicitari Viteza-Luminii! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 06-09-2008


Numele se confirma de fiecare data.
O noua bijuterie in colectia ta. Felicitari!
L-ai lucrat foarte frumos si repede. Esti o Gargarita adevarata!

Replica: Ai fost by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 06-09-2008


la fel de harnica ca de obicei. Este minunat. Felicitari!


Replica: Tereza-Laura, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 06-09-2008

imi este drag sa iti adaug si numele meu, la apelare.
Am citit la serialul tau cat te-ai resimtit fizic dupa ce ai lucrat acest goblen. Ai observat ca in viata, tot ce este mai greu, mai dificil de atins ne aduce si cele mai mari bucurii? Banuiesc ca si tu simti ca este un moment de izbanda, terminarea unui goblen atat de dificil, asa ca bucura-te din plin. Peste ani, cand il vei admira in casa ta (in casa uneia din fetitele tale?), vei zambi la gandul ca ti s-a parut dificil.
A meritat fiecare punct cusut!

Replica: Superba ingerica! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 06-09-2008

Rezultatul este pe masura efortului depus Tereza.

Replica: Foisorul de vanatoare by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 08-09-2008

inramat.



Replica: Trio-maci, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 08-09-2008

inramat



Replica: Dalmatianul, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 08-09-2008

inramat. Azi am mai dus altele la inramat si vi le arat saptamana viitoare.


Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 08-09-2008

sunt superbe goblenele inramate. Eu ma gandeam la Dalmatian cu un pass ceva mai colorat, dar este foarte frumos si asa.

Replica: Alegerea by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 08-09-2008


pass-ului a fost facuta de Lidia, ca si rama.

Replica: Acum am vazut si Foisorul by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 08-09-2008

Foarte frumos si inramarea "il prinde bine". Sa ai mult spor la goblenat si multe modele inramate sa ai.

Replica: Imi place by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 08-09-2008


cum le-ai inramat Tereza. Foisorul este preferatul meu.


Replica: Le-ai inramat by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 10-09-2008

foarte frumos. Aveam emotii la goblenele rotunde, dar au iesit super.


Replica: Inramari noi by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008

Ingerul primaverii



Replica: Bunicul by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008

I

Replica: Bunica by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008



Replica: Baronul by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008



Replica: Baroana by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 19-09-2008


Replica: Foarte frumoase, ramele. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 19-09-2008


Replica: Wow, Tereza! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 19-09-2008


Ai o colectie, super! Rama schimba total goblenul, iar ale tale au iesit foarte bine. Felicitari!

Replica: Tereza, by Cristina Sandu (144 mesaje), la 19-09-2008

imi place foarte mult rama pe care ai folosit-o la inramare. Si pass-ul se asorteaza cu goblenurile, elegant. Sa le stapanesti cu placere.

Replica: Inramarea by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 19-09-2008

le aduce un plus de frumusete si eleganta. Felicitari Tereza!

Replica: Tereza by tanasa clementina (293 mesaje), la 20-09-2008

ai o colectie pe cinste: frumos inramate (atat passpartout-ul cat si ramele). Felicitari.

Replica: Sa le stapanesti sanatoasa, by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 20-09-2008

si sa mai lucrezi inca pe atatea. Asa cum am mai spus, inramarea aduce plus de frumusete, le innobileaza.


Replica: Sunt frumoase! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 21-09-2008


Inramarea le aduce parca inca si mai multa frumusete.


Replica: Frumoasa colectie mai ai, by Anca Lungoci (355 mesaje), la 25-09-2008

Tereza. Ultimele rame au fost scumpe?


Replica: Ramele, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 29-09-2008

nu-s scumpe. Ingerica a facut 195000 lei.

Pentru orice eventualite, va las adresa mea de mail: grigorita_laura@yahoo.com si
id-ul de mess:grigorita_laura. Daca aveti intrebari sau orice altceva, va raspund cu drag.


Replica: Mi-am notat, Tereza. by Doruletz Mic (986 mesaje), la 29-09-2008

Nu se stie cand am nevoie.

Replica: Danae by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 01-10-2008


Replica: Felicitari, Tereza!, by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 01-10-2008

Ma bucur sa o vad pe Danae, gata. Sa ai spor si la ce va urma.

Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 01-10-2008

A iesit un super goblen.

Replica: Felicitari,Tereza! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 01-10-2008

Este mai mult decat frumos.

Eram sigura, by Raluca Popa (830 mesaje), la 02-10-2008

ca o gasesc Danae, terminat. La sporul pe care-l ai, nici nu ma mira. A iesit absolut superb! Iti doresc sa ramai asa, intotdeauna, Tereza!


Replica: Tereza, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008

am vazut data cand ai expus primul goblen lucrat in serial si ma uit ca sunt numai cinci luni, dar ai intrecut multe gargarite ce lucreaza de ani de zile. Felicitarile mele sincere.
Pupici!


Replica: Primul sarut by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 13-10-2008



Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 13-10-2008

Esti demna de cartea recordurilor!
E o minunatie de goblen! Abia astept sa ii vina si la mine randul.
Astept sa vad cum il inramezi.

Replica: Felicitari. by Popescu Ioana (449 mesaje), la 13-10-2008


Ce frumos! Nu am cuvinte.

Replica: Esti extraordinara, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 13-10-2008

fenomenala, super supersonica, viteza luminii cred ca este un termen de comparatie ce paleste vitezei cu care lucrezi un goblen.
Felicitari! Toata stima si respectul din partea mea.


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 13-10-2008

Esti o Gargarita cu G mare.


Replica: Sincere felicitari, Tereza! by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 13-10-2008

Si dupa cum au spus si fetele esti demna de Cartea Recordurilor.
Ai o colectie impresionanta.


Replica: Felicitari, Tereza! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 13-10-2008

Le meriti pe deplin. Nu incetezi sa ma uimesti. Sper sa ne uimesti in continuare.


Replica: Felicitari. by tanasa clementina (293 mesaje), la 13-10-2008

Asa cum spuneam esti demna de Cartea Recordurilor. Nu cred sa mai fi vazut pe cineva lucrad asa de repede.


Replica: Goblenul, by Alice Popa (221 mesaje), la 13-10-2008

tau, Tereza este un fior de pasiune. Ramane de vazut de ce parte este mai mult: a celor doi pusti sau a celei ce i-a pictat cu acul. Felicitari, sincere.


Replica: Repede by Untaru Livia (23 mesaje), la 15-10-2008

le mai adaugi la colectie. Esti o fericita ca ai timp. Felicitari multe de la mine.


Replica: Ikebana cu trandafiri by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 16-10-2008


Intr-adevar, fondul, pentru mine este o foarte mare plictiseala. As prefera sa fac modelul inca o data, decat sa fac fond, dar trebuie facut. Asta este!



Replica: Tereza, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 16-10-2008


sincere felicitari pentru noul tau goblen, adaugat in colectie.
Este un model deosebit. Mie imi plac foarte mult trandafirii.

Ce mai lucrezi acum?


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 16-10-2008

Ai adaugat parfum de trandafir la colectia ta.


Replica: Bravo, Tereza. by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 16-10-2008


Am spus eu ca esti de invidiat? Asta, apropos de viteza cu care lucrezi.

Replica: Felicitari, Tereza! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 16-10-2008


Inca un model frumos adaugat la colectie. Cred ca pe acesta l-ai lucrat cel mai repede.


Replica: S-a mai adaugat, by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 16-10-2008

un model deosedit la colectia ta, Tereza.
Felicitari!

Replica: Iti multumesc, Tereza, by PENCU GEORGETA (117 mesaje), la 17-10-2008


pentru hotarare. Si acum sa iti spun si de ce. Ma uit cam de multicel pe catalog la aceste goblenuri, dar nu am avut curaj sa le comand si sa le cos. Dupa cum am mai spus si in alte topice, timpul meu este asa de limitat ca nu stiu in cate sa ma mai impart. Vazand cat de minunat ti-au iesit tie si ce culori frumoase sunt, am comandat astazi toata gama de Ikebana. Deci toata suita. Inca o data iti doresc sa ai viteza si sa adaugi mii de bucurii in tot ce cosi.
O zi si un sfarsit de saptamana pe masura. Am sa fiu pe aproape.
Cu drag,
Georgeta din Bucuresti


Replica: Esti by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 18-10-2008

"vitezomana" dar promitem sa nu te amendam decat daca vei lua pauza. Ikebana este super

Felicitari! Ai o noua minune la colectie!


Replica: Multe by tanasa clementina (293 mesaje), la 01-10-2008

felicitari pentru Danae - un goblen superb.


Replica: Ai reusit by Doruletz Mic (986 mesaje), la 01-10-2008


sa ne uluiesti, din nou. Nu a trecut o luna si ai si terminat goblenul acesta atat de mare. Felicitari, Tereza.


Replica: A iesit foarte by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 01-10-2008

frumos goblenul. Pot sa zic chiar ca este mai frumos decat in imaginea de control.
Felicitari, esti o gargarita foarte muncitoare.

Replica: Felicitari by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 01-10-2008


pentru Danae, a iesit superb! Care este urmatorul model ales?
O colectie, by tanasa clementina (293 mesaje), la 18-10-2008

frumoasa, realizata intr-un timp record. Ai toata admiratia mea, Tereza.


Replica: Marlyn, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 30-10-2008

in sfarsit.


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4788 mesaje), la 30-10-2008

O noua bijuterie la colectia ta. Este fermecator.


Replica: Tereza, by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 30-10-2008

daca este sa-ti urez ceva, aici, iti doresc sa se inventeze o smecherie ca sa nu mai fii nevoita sa lucrezi fond.
Frumoasa, distinsa si rasata este actrita ce ai zamislit-o.
Iti zambesc!


Replica: Foarte frumos goblenul. by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 31-10-2008


Este atat de simplu si delicat. Felicitari pentru alegere!


Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 31-10-2008


nu cred ca Elvis putea avea o pereche mai potrivita! Este minunata!
Ai o colectie maricica.


Replica: Este superba, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 31-10-2008

colectia ta, Tereza. Ma minunez de fiecare data de energia de care dai dovada.
Pupici si sa ai spor in continuare.


Replica: Toata colectia ta by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 31-10-2008

este impresionanta. "Primul sarut", "Foisorul de vanatoare", "Danae" de asemenea, dar si toate celelalte.
Bravo si mult succes in continuare!


Replica: Ai o adevarata colectie, by Petroi Ana-Maria (1209 mesaje), la 31-10-2008

Tereza. Elvis si Marilyn formeaza o pereche foarte frumoasa.
Sa ai cat mai mult spor.

Replica: Impresionant, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 02-11-2008
cat de repede lucrezi!

Replica: Laguna albastra by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 16-11-2008



Replica: Hip-hip! Ura! by Cristina Sandu (144 mesaje), la 16-11-2008

Gargarita Viteza-Luminii a revenit!
Hip-hip! Ura!
Cu toti pupicii din lume, pentru tine, Tereza.


Replica: Tereza, by Fanica Fina (81 mesaje), la 16-11-2008

ma bucur ca ai adus Laguna ta aici. Aveam nevoie ca este un brrr de iti clantane dintii, la mine.
Pupici!


Replica: Felicitari, Tereza, by olteanu rodica (671 mesaje), la 17-11-2008


pentru inca un goblen minunat la colectia ta. Ma bucur pentru tine si inca ceva, - sa-ti incolteasca semintele.

Pupici si spor la lucru.


Replica: Laguna este superba. by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 17-11-2008


Bine ai revenit!
Ce urmeaza Tereza?

Replica: Este delicata tare, Laguna. by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 17-11-2008

Culorile sunt deosebite. Ma bucur ca ai adaugat si acest model la colectie.

Sper sa rezolvi repede problemele cu internetul si sa fii iarasi o impreuna cu noi. Imi este dor de tine.

O imbratisare calda de la Nico - Gargarita Paunita.

Replica: Felicitari, Tereza, by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 20-11-2008

pentru frumoasa Laguna. Frumos tare blue-ul apei, parca te atrage. Ce urmeaza?

Replica: Tereza, by Fanica Fina (81 mesaje), la 10-01-2009

ai lucrat foarte repede. Se vede ca esti indragostita de goblen. Ai mai inramat ceva?
Pupici si pentru fetita ta cu nume de stea, cu bluzite tricotate de tine.

Replica: Alinare by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-01-2009



Replica: Felicitari. by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 26-01-2009

Abia astept sa vad cum il inramezi.

Replica: Si by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 26-01-2009


eu sunt curioasa. Dar va dura ceva pana la inramare. Pe masa mea asteapta vreo 13 goblene sa fie inramate.

Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 27-01-2009

Ti-ai mai imbogatit colectia cu unul si ti-ai mai facut loc in lada de zestre pentru unul nou.


Replica: Frumoase lucrari. by stoicescu steluta (230 mesaje), la 30-01-2009

Felicitari!

Replica: Cala si trandafiri by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 09-02-2009



Replica: Tereza, by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 09-02-2009


ce urmeaza? Frumos ultimul din colectie!


Replica: Felicitari, Tereza. by Maria Nistor (4788 mesaje), la 09-02-2009

O noua bijuterie in colectia ta!


Replica: Felicitari Tereza!, by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 09-02-2009

Inca un goblen foarte dragut adaugat la colectie. Cat mai multe o sa ai!
Pupici

Replica: Stiu by Macovei Natalia (67 mesaje), la 09-02-2009

ca si tu esti o legenda aici, Tereza asa ca mie imi ramane doar sa te felicit sincer si sa-ti urez sa fii sanatoasa si sa mai poti si tu dormi din cand in cand. Ca, la tine cred ca goblenul se lucreaza singur. Esti intradevar viteza luminii cu multe viteze la ac. Banuiesc ca nu folosesti decat viteza luminii.

Replica: Frumosi trandafiri, Tereza., by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 09-02-2009

Si au ajuns si rapid la colectie. Sa fii sanatoasa si sa ai acelasi spor mereu.


Replica: Mica balerina by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 20-03-2009



Replica: Te felicit Tereza, by Ileana Miroiu (777 mesaje), la 20-03-2009

ca ti-ai marit colectia cu asa fetita gingasa. O sa tii minte goblenul acesta pentru ca aici ai si zugravit peretii!

Replica: Deja by Silvia Har (590 mesaje), la 20-03-2009

la colectie? Felicitari! Ai un spor! Nu ai si de vanzare?

Replica: Tereza, by Stefanescu Elena (2505 mesaje), la 21-03-2009

tare frumoasa mica ta balerina, la fel de frumoasa ca fetita ta. Multi pupici din partea mea. Si la cat mai multe frumuseti sa aduci la colectie.

Replica: E minunata! by Racovita Adriana (3841 mesaje), la 21-03-2009

Balerina ta este foarte gingasa. Felicitari!

Replica: Felicitari, Tereza! by tanasa clementina (952 mesaje), la 21-03-2009

Inca o bijuterie la colectie.

Replica: Felicitari Tereza! by Frunza Nicoleta (3112 mesaje), la 21-03-2009

Delicata balerina si vad ca te-ai priceput si la varuit. A iesit foarte frumos.


Replica: Felicitari, Tereza. by olteanu rodica (671 mesaje), la 22-03-2009

_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 23 Dec 2009, 12:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200


Ecce Hommo



Lalele

Doar aceste modele le-am mai lucrat. Si am inceput Sarutul fluturelui, la care am lucrat foarte putin.

_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 23 Dec 2009, 12:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Felicitari pentru bijuteriile tale.
Ai o colectie plina cu bijuterii.
Pupici si o imbratisare mare.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 23 Dec 2009, 13:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Tereza, ma bucur ca te-ai hotarat sa revii in gradina noastra. Imi plac modelele pe care le-ai adaugat la colectie. Mult spor in continuare si Sarbatori fericite!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 10 Ian 2010, 12:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Felicitari, Gargarita-Viteza-Luminii. Ai o colectie nemaipomenita.
Iti doresc sa ai tot timpul din lume pentru a coase cat mai multe goblenuri.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 14 Ian 2010, 13:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Frumoase bijuterii ai mai adaugat in colectie.
Lalele imi plac foarte mult.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 03 Feb 2010, 13:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Iun 2005, 12:08
Mesaje: 200
Sarutul fluturelui este, in sfarsit, gata.


_________________
Tereza - Gargarita-Viteza-Luminii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 03 Feb 2010, 13:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Carmen, cat de frumos este acest ultim goblen pe care l-ai adaugat in colectie. Are niste culori uimitoare. Minunat! Felicitari!

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 03 Feb 2010, 13:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Oct 2007, 05:07
Mesaje: 183
Nume forum:1
Tereza, gatuita de emotie de ceea ce vad, pot doar sa scriu Felicitari!

_________________
Veronica - Gargarita-Dragoste-Impartasita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Tereza Carmen Laura Grigorita
MesajScris: 03 Feb 2010, 13:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Veronica, si eu m-am obisnuit cu Tereza, iar Terezei noastre ii transmit multe, multe felicitari pentru ca finalul este extraordinar.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 27 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania