Acum este 25 Iun 2026, 05:27

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 409 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 41  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 04 Mar 2013, 01:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Aripioare la ac!

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 31 Mar 2013, 09:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Aduc ultima imagine din aceasta luna cu evolutia goblenasului meu.

.

Dragi gargarite, va pup, va imbratisez si va doresc o primavara frumoasa.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 31 Mar 2013, 11:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Spor la lucru in continuare, Sorina!
Pup cu drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 31 Mar 2013, 12:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Mult spor in continuare.
Te pup.

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 31 Mar 2013, 17:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Iti doresc mult spor in continuare, draga mea Sorina.
Astept cuminte urmatorul episod.
Pupici pe inimioara.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 01 Apr 2013, 02:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2012, 23:12
Mesaje: 805
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si eu sunt in galerie si astept cumintica un nou episod.
Te pup tare, tare.

_________________
Opriti-va si mirositi floarea prieteniei.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 07 Apr 2013, 22:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Spor la lucru!

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 03 Ian 2014, 22:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna seara din nou, dragi gargarite.
A trecut destul de mult timp de cand nu am mai fost pe aici si cu mare parere de rau va spun ca nu am mai cusut nimic la iconita, Coroana patimilor motiv pentru care mi-am propus sa o termin (cu sau fara timp liber).

Asa arata acum la inceput de an. Model lucrat in cruciulite.



Are dimensiunile: 12 x 14, adica 168 cm2, din care eu am lucrat 7 cm2. Deci mai am de lucrat 161 cm2; calculat echivalat cu cruciulite ar fi de lucrat 322 cm2.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 03 Ian 2014, 22:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 6075
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Sorina, eu iti urez spor la lucru si sa-l termini asa cum ti-ai propus.
Vreau sa te intreb ceva: dupa ce il termini ai vreo modalitate sa indepartezi liniile albastre?
Pup dulce.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Icoane si iconite - lucrate de Sorina
MesajScris: 03 Ian 2014, 23:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Da, liniile albastre sunt de la markerul care iese la spalat. O sa clatesc panza cu putina apa.
Iar pentru inviorarea culorilor am descoperit un truc cu otet. Am facut asta o data pentru un goblenas micut. Nu am inmuiat panza in otet, dar fiind o panza mica am lasat-o prinsa pe gherghf mai lejera si am tinut-o deasupra unui vas cu apa si otet in fierbere (ca la bain-marie).
Sa-ti fie cu folos!

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 409 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 41  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania