Acum este 28 Iun 2026, 10:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 15:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Iar intervin cu verificarea acestui topic la imagini, am mai gasit erori.


Care topic, Dalina? Tot 2010?

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna, dragi gargarite!
Buna, draga mea Monica!

Am citit ultimele pagine de la cafenea cu sufletul la gura si mi-am umplut inima de randuri frumoase, asa cum sunteti si voi.
Alice, ne-ai inseninat anul si putem spune ca am inceput toate cu dreptul anul daca Laura ne-a zambit. Laura, te imbratisam si noi cu caldura.
Noi suntem pe divan si ne uitam la desene animate, astazi avem in program acest maraton, caci afara continua sa ploua si nu se poate iesi.
Voua va doresc o zi senina, cu soare in suflet.


Ralu, cred ca o sa ma uit si eu la desene. Sunt la firma si baiatul de la paza se uita la desene animate pe net. Si rade cu o pofta...

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Salutare, dragi gargarite si draga Monica!
Eu astazi ma simt mult mai bine si se pare ca si gripa a plecat. Zic numai cu jumatate de gura ca sa nu ma auda si ea.
Dalina, imi pare rau, dar stiu ce inseamna sa nu ai calculator. Cand il avem asa este bine, dar daca apare ceva ai impresia ca esti cu ochii si mainile legate. Pierzi legatura cu lumea. Iti doresc sa iesi cat mai rapid din aceasta situatie.
Voi ziceati ca nu mai folositi tinypic. Din pacate eu numai asta si folosesc. Imi ziceti care trebuie, va rog.
In Germania, Offenbach de dimineata ploua, dar acum a iesit un soare si este destul de caldut incat avem impresia ca in curand vor inmuguri copacii.
Sa aveti o duminica placuta in continuare.
Va imbratisez cu drag.
Sa aveti grija de voi.


Oksanna, sigur gripa a plecat de la tine, ca prea te simte determinata.
Te imbratisez cu multa caldura.

P.S. Am vazut ca raspunsul de la intrebarea ta l-a postat Nico, mai jos.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Monica, zana mea buna,
Ieri cand am reusit (dupa lupte seculare) sa intru pe forum primul lucru a fost sa scriu un gand pentru voi.
Gandul m-a dus catre toate gargaritele veterane si mai tinere ale acestei gradini si mai ales, la nasa mea Laura, draga mea care prin postarile ei m-a invatat ca trebuie sa traiesc din nou. Si bine am facut. Am acum in calitate de bunica doi bobocei: Matei-Mihai si Maia-Veronica pe care, cu voia Domnului, vreau sa ii duc la scoala.
Am citit apoi in topic si am aflat vesti minunate despre Laura.
Va pup, va zambesc si va imbratisezi si sa aveti doar soare-n suflet.


Victory, te consider o fericita ca ai doi bobocei (sa-ti traiasca si sa apuci sa joci la nunta lor!), dar si o invingatoare intr-o lupta inegala.

Pentru gargaritele nou intrate in gradina, Victory este si una din legendele gradinii. Aflati ca una din urarile noastre preferate
Citat:
iti doresc soare-n suflet
a fost pentru prima oara scrisa la cafenea de catre Victory.

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite,
Buna ziua, Monica,

Astazi am luat micul dejun mai tarziu, iar acum este vremea unei gustari.
Luati si voi!



Am vazut ca anul acesta se vorbeste de horoscop foarte mult, am incercat si eu sa urmaresc niste "fire" de urzeala a astrelor, iar unde nu-mi convine le ignor si ma ambitionez sa fiu optimista.
Marturisesc ca acum un an doi in urma m-am suparat pe prognozele astrale si am incetat sa urmaresc ce spun altii, pareri mai bune sau nu si am incercat sa vad doar cum urmeaza lucrurile sa se intample fara sa stiu dinainte ce va fi probabil. Asta pentru ca se imprima in subconstient informatiile negative si fara sa vrem acele lucruri se intampla fara ale putea schimba. Doar pentru ca asa am auzit ca va fi si credem lucrurile astea nu mai vreau sa stiu dinainte pentru ca nu de putine ori ma deprima.
Din cate am vazut am observat ca la mine se potriveste mai bine horoscopul chinezesc in care sunt Maimuta si care este mult mai optimist si mai potrivit decat cel european. Il citesc o data pe an si ma mentin pozitiva in gandurile care mi le propun sa le realizez pana la sfarsitul anului.
Daca se spune ca voi avea reusite ma voi bucura de fiecare ca si cum ar fi unica, chiar daca reusita va fi mica eu o voi gasi uriasa, un salt mare pentru mine.

Va pup, va imbratisez si va doresc sa fiti mai pozitive.


Sorina, m-am incarcat de la energia ta pozitiva. Te imbratisez si eu.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara dragele mele.
Ralu, si noi tot la desene. De maine incepem gradinita si incercam sa profitam.
Victory esti o bunicuta fericita. Sa iti traiasca micile comori.
Oksanna, sper sa iti fie util acest link: http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=10237&start=0

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Sorina ai venit cu o gustare delicioasa. Multumesc.
In ceea ce priveste horoscopul, atat cel european precum si cel chinezesc, cu ceva ani in urma inca il mai citeam. Acum mi-am schimbat parerea. Ele reprezinta doar niste generalizari, iar in unele cazuri mai coincid. Nu te-as sfatui sa dai prea mare importanta unor astfel de lucruri. Pana la urma suntem ceea ce gandim, asa ca trebuie sa gandim pozitiv si astfel ne vom putea trai frumos viata.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 16:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Nico, iti multumesc. Imediat ma documentez si pun in practica.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 17:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Nico, am reusit si iti multumesc frumos.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Cu cea mai mare placere.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania