Acum este 28 Iun 2026, 13:46

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 11:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, gargarite dragi!
Buna ziua, Monica!
Am venit sa iau micul dejun alaturi de voi, chiar daca este ceva mai tarziu.
In primul rand as vrea sa ii felicit pe toti care isi sarbatoresc ziua numelui. Multa sanatate si multi ani!
Multumesc fetelor pentru ceai si cafea. Eu o sa raman la ceai caci cafea beau doar ocazional.
Va doresc o zi minunata si sarbatoarea de astazi sa va aduca lumina in casa si in ganduri.
Sa aveti grija de voi.
Va imbratisez cu drag.


Oksanna, o sa il rog pe Sfantul Ioan (cu care eu am o relatie speciala) sa iti aduca si tie lumina pe cararea vietii.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 14:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua, gargaritelor.
Buna ziua, Monica.

Am intuit eu ca la cafenea, este cea mai frumoasa atmosfera. Aveam nevoie de o pauza si alaturi de voi am respirat putin.
Pentru mine anul, a inceput in forta, intr-o perioada in care se presupune ca este liniste. Insa, bunica mea avea o vorba, mintea se tine sanatoasa, cu multa munca.
Nu stiti cat de mult ma bucur sa gasesc atmosfera aceasta calda si placuta la cafenea. Putina magie si s-au risipit cutele ridurilor, cauzate de multele griji ale zilei.

As mai sta sa sorb o gura de cafea alaturi de voi, insa timpul acesta nu tine cu mine deloc astazi. Poate maine va fi mai bine, asta imi spun in fiecare zi. Insa fiecare moment petrecut alaturi de voi, este o bucurie pentru sufletul meu.

Va doresc o zi frumoasa si senina, precum albastrul cerului de vara.


Elza, cred ca in gradina nu poate fi decat vara, ca altfel cum am mai zbura noi daca ne-ar gasi iarna.
Un cer senin de vara sa fie si pentru tine ziua de astazi.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 14:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Monica, gargarite dragi, vreau sa va multumesc pentru faptul ca aduceti bucurie sufletului meu.
Astazi nu am servit cafea, nici ceai, dar trec totusi sa va doresc o zi plina de toate cele bune.


Simona, fie ca Sfantul Ioan sa o aiba in grija Sa si pe Maria Ioana, printesa ta, careia eu ii pup manutele.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 16:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Buna Monica, buna gargarite dragi!
Am sosit si eu cu ceaiul de la ora cinci, dar mai intai doresc sa le ofer cate o floare si ganduri bune sarbatoritilor acestei zile sfinte.
La multi ani, tuturor gargaritelor ce poarta acest nume. Sa traiti cu numele! Sper sa va placa cadoul meu.



Alaturi de ceai va aduc si un parfum fin de primavara.



Monica iti multumesc pentru urarea de zilele trecute.
Zilele acestea credeam ca o sa ma plictisesc ingrozitor, dar nu a fost asa. Vecinele ne-au vizitat pe rand, am avut in vizita si un vecin nou, micut (4-5 anisori) care m-a distrat copios si care a ramas placut uimit la vederea colectiei mele de pisici (hi, hi, hi!). Astazi am sarbatorit la un Sfant Ioan si astfel timpul a trecut pe nesimtite. Se pare ca am pasit cu dreptul in noul an, nu?
Totusi zilele acestea, gandul meu fugea mereu si la panza si acul ce ma asteptau cu nerabdare.
Adriana ma bucura nespus prezenta ta in gradina.
Va pup.


Eli, iti multumesc pentru ceai si pentru parfumul de primavara.
Ma bucur ca ai simtit cum lucreaza ingerii. Sa stii ca la mine sunt omniprezenti. Cand plang - imi sterg lacrima, cand sunt trista - imi scot o floare in cale, cand uit smerenia - imi pun un ciot langa picior de care ma impiedic, dar tot ei imi vindeca rana de la cazatura, cand sunt fericita - ii caut ca sa ii sarut.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 21:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Si daca tot am zburat putin prin gradina, este cazul sa va spun, noapte buna, gargarite!

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 21:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si eu urarea lui Matei: "Pa, la revedere mami! Somn usor!"

Noapte buna tuturor!

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 07 Ian 2014, 22:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Bună seara, draga mea Monica.
Bună seara, scumpele mele gărgăriţe ale acestei minunate grădini.
Sper că această binecuvântată şi sfântă zi v-a adus doar fericire şi multe bucurii.
La sfârşit de zi, acum când îngeri îşi ocupă locul pentru veghea de noapte, vă urez şi eu un somn liniştit şi vise cât mai plăcute. Iar îngeri să vă sărute.
Noapte bună, scumpele mele.
Noapte bună, draga mea Monica.
Pupici pe inimioare, scumpele mele.


Marina, cred ca de la urarea ta mi se trage: am dormit de parca m-au sarutat ingerii toata noaptea.
Te pup si eu. Dulce.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 08 Ian 2014, 00:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna seara, dragele mele.
Buna eara, Monica.

Hop si eu, intarziata zilei de astazi in a ura un caduros si sincer "La multi ani!" sarbatoritilor de astazi, sa fiti sanatosi si fericiti.
Am zis si eu, ca si Eli, ca vor trece greu zilele acestea, dar cineva nu ne-a ispitit prea mult.
Ieri a fost o zi minunata, calda si cu soare. Am reusit sa petrecem toata ziua la bunici, sarbatorind din nou trecerea Befanei.
Tot incerc sa aduc o fotografie, dar nu reusesc nicicum de pe tableta.
Astazi am lenevit cu ultima carte a lui Khaled Housseini in mana, care tot ma astepta de ceva timp pe noptiera, iar in utimele seri i-am dat de gust.
Dario a inceput si el gradinita, iar sambata avem deja prima sedinta pentru prezentarea scolii si a anului scolar viitor. Am emotii pentru ca nu stiu daca vom reusi sa facem o clasa de copii care sa nu mearga si sambata la scoala. Vom vedea ce propunere si ce organizare au pentru anul viitor.
De maine poate incep si eu sa pun cateva ate pe panza, in mod sigur vremea va tine cu mine caci ceata s-a instalat la greu deja de aseara.
Va multumesc pentru ceiuturi, mi-au prins foarte bine.
Noapte buna, dragele mele.


Ralu, dupa vestile de mai sus, am sentimentul ca anul 2014 va fi un an superb pentru tine. Asa sa fie!

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 08 Ian 2014, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna dimineata dragi Gargarite.
Buna dimineata Monica.
Va doresc o zi minunata si spor la toate treburile pe care le aveti astazi.
La mine este vara si va invit la o cafeluta in gradina.




Nico, am poposit deja in gradina ta si zbor pe toate petalele florilor ce le aranjezi in glastra.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 08 Ian 2014, 09:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, Monica,

Nico ai adus caldura in sufletele noastre prin aceasta imagine.
In aceasta dimineata vad ca e mai multa liniste la cafenea asa ca las o cafea si un ceai si ma duc sa ma plimb un pic prin gradina sa vad ce frumuseti au mai aparut.
Va doresc o zi usoara si frumoasa.






Helen, sunt curioasa ce fel de seminte or fi cele din borcanul prins cu funda de rafie. Ai idee?

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania