Acum este 28 Iun 2026, 13:53

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 09:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, draga Monica.

Privind linistea din cafenea, vin sa va las si eu o cafea curcubeu si ma retrag pentru a vizita si alte topice, caci timpul mi-este cam limitat.
Va scriu si eu printre picaturi de la munca, pana vin alte treburi de rezolvat.
Va pup dragele mele si spor la lucrurile ce le aveti de rezolvat azi.





Gigik, si la tine sporul sa-ti fie stapan in aceasta zi.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 10:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele.
Buna dimineata, draga Monica.

Helen ne-ai rasfatat la greu in aceasta dimineata. Eu imi aleg o capsunica caci sunt mai pofticioasa.
Gigik, eu am baut si cafeluta si am ales cubuletul bleu. Multumesc de tratatie.
Baietii mei au plecat la munci, fiecare la a lui. Eu am pus casa la punct, am dat cu aspiratorul repede si pot spune ca sunt si o invingatoare caci am reusit sa fac si o tura de exercitii pentru lenesii ca mine.
Acum m-am asezat pe canapea si cu goblenul in mana, in sfarsit revin si eu in clubul gargaritelor.
Va doresc o zi cu soare in suflet.

Citat:
pot spune ca sunt si o invingatoare
Meriti felicitari, Ralu, pentru organizare.
Si eu iti doresc soare in suflet.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2010, 22:28
Mesaje: 988
Locatie: Spania
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite!
Helen multumesc de micul dejun, desi scriu acuma l-am savurat mai de dimineata ca am inceput munca la 7,30.
Ralu, si la noi au venit Regii Magi cu cadouri pentru copii, iar noi am fost si i-am asteptat in port, au venit cu vaporul, Ariana a fost incantata de sosirea lor.
Ieri a inceput si la noi gradinita, se pare ca intram si noi la orarul normal, desi eu am lucrat cu toate sarbatorile, iar de ieri am inceput si eu sa pun cateva fire la goblen.
Va doresc o zi linistita si mult spor la goblenat.

_________________
Gargarita-Frumusetea-Zorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
Multumesc de urari si va doresc voua, tuturor ca tot ceea ce v-ati propus in noul an sa se implineasca din plin, sa aveti pace si bucurie in suflet, belsug si sanatate, voie buna si intelegere.
La multi ani!

Aduc si eu contributia la cafeneaua noastra:



Va pup dulce.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 16:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna ziua, garagrite harnicute.
Buna ziua, Monica.

Spun si eu prezent la cafenea cu un ceai.
Nu o sa stau prea mult de vorba ca de' mi-am facut planuri mari. Mi-am pus in gand sa termin toate modelele incepute anul trecut (am doar patru, doua mari si doua mici, hi! hi!).
Va asigur ca nu voi lipsi de pe forum, voi incerca sa fiu destul de activa, nici nu as putea sa stau fara sa va citesc si sa va scriu cateva randuri.
Asadar, va doresc o zi buna cu mult spor.




Lenuta, bine ai revenit! Iti doresc sa ti se implineasca toate planurile mari.

P.S. Of, cat imi este mie drag sedumul, dar nu am parte de el in gradina.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 17:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1218
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Lenuta, de cand ai adus soarele zambitor pe forum, ma tot gandesc cum fac; vreau si eu o perinuta cu modelul acesta si pe partea cealalta cu un norisor ce aduce racoare. Oare unde gasim norisorul? Tie nu ti-ar placea?

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 17:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Cred ca ar fi frumos. Imi plac ideile tale, draga Letitia.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 19:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Bun gasit, dragele mele si va multumesc pentru minunatele voastre urari, pentru strangerea la cafenea din acest an, dar si pentru cuvintele presarate prin gradina pentru mine. Cum as putea sa va rasplatesc oare altfel decat sa va urez ca astrele sa fie bune cu voi in 2014, sa va ajute sa gasiti intotdeauna drumul cel mai bun al vietii voastre si sa va iubeasca Bunul Dumnezeu.

In seara aceasta, dupa ce mi-am facut treaba in bucatarie, simteam cum o veste primita dimineata imi ingheata coloana. De fiecare data cand sunt la un pas de a ma lasa coplesita de dureri sau de infrangeri temporare, caut un motiv pentru a-mi abate atentia. In seara aceasta, o lectura astro mi-am adus aminte de Mexic si de aici pana a cauta ceva care sa ma ridice nu a fost decat un pas.
Mai jos aveti o mostra de traire universala. Varsta, sexul nu conteaza - toti sunt fericiti ca Andre Rieu a adus in programul lui din Mexic un cantec drag loc. Privite-le gesturile, fetele radiind, buzele, dar si corpul cantand. Recunosc ca simt si mandrie patriotica, in privirile lor, dar sa-i dam Cezarului ce-i a Cezarului, - ei canta acum cu atata bucurie incat au reusit sa ma binedispuna si pe mine. Sper sa va dispuna si pe voi, in pragul noptii.



Va doresc o noapte buna.

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 20:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Lenuta, Jeni, ma bucur sa va revad la cafenea.

Eu aduc zambetul de seara.

Casatoria este singurul joc de noroc binecuvantat de biserica.

P.S. Jeni, sa stii ca ai dreptate.

_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 09 Ian 2014, 20:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, gargarite dragi!
Lacra si Jeni, pe voi nu am avut ocazia sa va intalnesc pe aici, imi pare bine ca ati trecut pe la cafenea.
Lenuta, ti-am simtit lipsa si tare ma bucur ca ti-ai facut aparitia. Sa reusesti sa faci ce ti-ai propus.
Eu dupa sarbatori sunt ceva mai lenesa. M-am sculat numai pe la 9, am servit rapid micul dejun si am fost un pic in oras. Am venit acasa si am citit repejor ce ati scris voi, dar am zis ca seara o sa intru pe la cafenea, caci aproape jumatate de zi trecuse, iar eu nu am cususem nimic. Doamna mea ma astepta. Acum am lasat-o ca as vrea sa citesc ce mai faceti voi.
Va doresc o seara linistita si noapte buna.
Va imbratisez cu drag.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania