Acum este 28 Iun 2026, 15:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 11:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna ziua dragi Gargarite.
Buna ziua draga Monica.
Onuta, Lenuta, va multumesc pentru cafea. Acum am energie sa plec cu nazdravanul meu la plimbare. Este o zi frumoasa si insorita, zici ca este aprilie.
Va doresc o duminica frumoasa si linistita.
Lenuta, si eu sper sa ne vedem la un ceai mai pe seara.




_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 13:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Bine v-am gasit Monica, dragi gargarite.
Ce animata este atmosfera din cafenea.

La mine raceala si-a dat demisia dupa cateva zile cam urate.
Dar am ramas cu o laringita urata.

Lenuta, te asteptam la ceaiul de la ora cinci.
Pentru ca este duminica va invit la un mic rasfat, sa uitam de calorii pentru cateva ore. (Hi, hi, hi!)



Va pup si imi continui zborul prin topice sa aflu ultimele noutati.
Cu drag,


Rralluka, eu oricum uit de restrictii in weekend, asa nu ma plang de rasfatul pregatit de tine.

P.S. Cand am avut laringita, mi-au fost de folos ceaurile emoliente, indulcite cu miere si aromate cu multa lamaie.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 14:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Dragi gargarite, bine v-am gasit. Am apucat cateva clipe de liniste pentru a putea zbura prin gradinita. Nu stiu cum a fost vremea la voi, dar eu ma bucur ca astazi am vazut soarele dupa multe saptamani. Ceata si atmosfera incarcata parca ma apasau si imi dadeau o stare de neliniste.
Va doresc sa aveti o duminica superba.
Eu mai zbor putin prin gradina si apoi o sa ma uit la ceva seriale (m-a cuprins febra filmelor turcesti; hi, hi, hi!).

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 17:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna seara, gargarei si gargarite.
Buna seara, Monica.
Abia am asteptat sa se faca duminica sa va mai vizitez putin. Ma bucur sa va regasesc zambind.
Astazi a fost o zi de primavara (cu toate ca inca nu-mi doresc sa vina) si chiar mi-a placut.
Draga Lenuta, am baut cafeluta cu placere si acum ma pun pe colindat prin topice sa vad ce frumuseti se lucreaza acum la inceput de an.
Va pup va imbratisez si va urez o seara linistita.


Sorina, astazi am primit in dar primii ghiocei din acest an. I-am privit cu drag, dar si cu o mare parere de rau ca lipsa umiditatii va afecta tot ce asteapta acum sub pamant, cu rabdare, o blanita alba de nea.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 17:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Buna seara, scumpa mea Monica si dragele mele gargarite.
Ma bucur ca v-ati incarcat de liniste sufleteasca, v-ati plimbat, v-ati odihnit si v-ati pregatit pentru un nou inceput de saptamana.
Eu, astazi am fost la munca si am intrat un pic sa ma mai linistesc sufleteste in aceasta minunata gradina. De fapt, as fi mers la somn, caci sunt treaza de la 3.30 dimineata, dar m-am gandit ca nu mai dorm la noapte.
Imi pare bine sa va vad fericite si senine.
Va doresc un inceput usor de saptamana si zile usoare.
O noapte linistita si plina de vise placute.
Pupici pe inimioare, scumpa mea Monica si dragele mele prietene.


Marina, combatem impreuna ca si eu sunt in aceeasi situatie cu tine. Cu siguranta, vom avea un somn binefacator in noaptea aceasta.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 17:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Buna seara, Monica.
Buna seara, dragi gargarite.

Este aproape 17,30 si am venit fuguta sa servesc ceiul cu voi.
Am lasat ceai cald si cescute pentru fiecare.
La Calarasi parca vine primavara cu alaiul ei cu tot.
Va doresc sa aveti o seara linistita si sa incepeti saptamana in forta.





Va multumesc in fiecare clipa ca imi sunteti prietene si sa va imbratisez cu mult drag.


Rodi, iti multumesc pentru intregul ceremonial al ceaiului. Dupa ziua aceasta primavarateca ce mi-a provocat suficienta surescitare (cat pe ce sa cred ca a venit primavara!), un ceai este o binecuvantare.
Te imbratisez si eu cu multa caldura.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 18:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Feb 2011, 15:36
Mesaje: 1741
Nume forum:1
Buna seara, Monica.
Buna seara, dragele mele.

Am prins si eu calculatorul liber si am dat o raita sa vad ce s-a mai intamplat.
Ma bucur ca sunteti bine sanatoase si pline de viata.
Stiu ca vremea de afara nu ar trebui sa arate ca acum, dar mie imi da o stare de fericire pe care v-o doresc si voua.
La Brasov inca nu am vazut ghiocei, asa ca cele care ati vazut minunatele flori sunteti foarte norocoase.
Cred ca voi bea si eu cu mare drag o cescuta de ceai.
Va doresc o saptamana plina de zambete.
Pupici.


Gaby, urare mai frumoase nici ca sa poate la acest ceas al zilei,
Citat:
Va doresc o saptamana plina de zambete.
asa ca ti-o intorc, alaturi de o calda imbratisare.

_________________
Gargarita-Punte-spre-Iubire-si-Pace


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 18:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, gargarite dragi!
Buna seara, Monica!
Sa stiti ca eu am trecut si am luat si micul dejun cu voi, am baut si ceai. Va multumesc pentru tot.
Si eu am reusit sa ies la o plimbare de primavara. Nu este prea normal ca in mijlocul iernii sa avem temperaturi de 10 grade cu plus, dar nu putem schimba noi nimic, din pacate. Totusi, acum spre seara deja ingheta si speram sa vina si iarna cu zapada.
Va aduc un desert usor si sper sa va placa.



Sa aveti o seara placuta si linistita alaturi de cei dragi.


Oksanna, iti multumesc pentru desertul ce este dupa inima mea. S-ar putea sa il impart totusi cu Zmeurica noastra.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 12 Ian 2014, 19:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna seara, draga Monica.
Buna seara, dragele mele gargarite,

Am sosit si eu la ceas de seara sa semnez condica dupa ce am baut ceaiuri, cafele, am mancat dulciuri si fructe (sigur am mai pus un kilogram, dar la mine nu este bai) am citit ganduri si sentimente, am facut zborul de duminica pe adieri de primavara, bucurandu-ma totodata ca am vazut multe gargarite iesind din hibernarea trecutului. Ce frumos este. Gradina este mult mai insufletita, decat de obicei.
Si la munte a fost o zi deosebit de frumoasa ca si toata saptamana ce a trecut. Uneori vantul bate mai tare, dar deja ne-am invatat cu el. Pamantul incepe sa se dezmorteasca de parca suntem in luna aprilie ca sa o citez pe Nico. Ghioceii inca nu au rasarit in gradina, doar o micuta brandusa galbena isi facea timid aparitia astazi. Zilele urmatoare sper sa o fotografiez dupa ce se deschide.
Si cum bebelinii mei au ceva de mesterit, fug repede prin gradina ca sa mai pot citi prin topice.
Va imbratisez cu mare trag si va trimit pupici de la munte.

P.S. Monica eu am reusit sa dorm cu Emanuel la amiaza, asa ca iti trimit putina odihna de la mine. Valabila oferta si pentru Marina.
Astazi a fost un caz special, ca altfel dormeam pe mine ca de obicei la ce desteptari matinale imi da bebelinul meu.


Dalina, cand aveam copiii mici, niciodata nu dormeam si eu langa ei. Uitandu-ma acum in urma, imi pare rau. Mi-am biciuit organismul in numele unei case pahar, in numele unui nou fel de mancare pe masa s.a. Pacat ca nu ne nastem cu mintea cea de pe urma!
Iti multumesc din inima pentru cadou.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania