Acum este 28 Iun 2026, 18:29

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 17 Ian 2014, 22:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite, draga Monica.
Dupa o noapte alba dedicata finalizarii rapoartelor scadente si o dupa-amiaza in care oboseala si-a spus cuvantul, vin acum sa ma bucur macar pentru cateva clipe de frumusetile acestei minunate gradini.
Va doresc o seara frumoasa si va imbratisez cu drag.


Abriela, eu am pregatesc de culcare. Mai am niste mici retusuri si gata.



Iti doresc o noapte binecuvantata cu odihna.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 08:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata dragi gargarite, draga Monica!
Aduc o cafeluta de weekend:



Eu m-am trezit plina de viata si dornica sa zambesc. Prin urmare vin sa va zambesc si sa va doresc o zi superba.

Cu o calda imbratisare,


Onuta, si eu am avut motive sa zambesc pentru ca bradutul meu m-a intampinat cu un zambet, iar cafeaua este o bucurie in prag de noua zi.


_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 08:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite,
Buna dimineata, draga Monica,

Inainte de a ma apuca de treburile obisnuite de sambata (spalat, gatit, curatenie, calcat si poate si de cusut cateva fire. Eheee!) m-am gandit ca ar fi frumos sa pregatesc si eu micul dejun si cafeaua astazi.
Rodi, tare multa dreptate are Monica cu bormasina.
Elza sa-ti traiasca finuta si sa-i indrumati pasii in viata ca si cum ar fi fata voastra draga.
Irela, nasica draga, ce mai faci? Nu te-am mai vazut pe forum si stiu ca aveai probleme cu spatele. Este totul OK?
Va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut, linistit alaturi de cei dragi.








Helen, iti multumesc ca ti-ai rupt din timpul tau pentru a aduce putina magie in gradina.
Acum sunt putin preocupata de fenomene foarte interesante:



_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 09:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna dimineata dragi Gargarite.
Buna dimineata draga Monica.
Onuta, Helen, va multumesc pentru cafea. M-a imbiat sa vin la o cafea cu voi. Chiar daca nu am scris, am fost la cafenea in fiecare zi, dar am fost cam apatica, parca ar fi astenia de primavara, si nu am avut putere sa scriu aici. Astazi parca este ceva mai bine, cred ca mi s-au mai limpezit gandurile.
Helen, vad ca avem cam acelasi program astazi asa ca iti doresc spor la treaba sa termini repede ca sa ai timp si de cateva ate.
Mult spor si celorlalte Gargarite, caci sunt convinse ca majoritatea avem astazi cam acelasi program.

Va imbratisez cu drag.


Nico, numai eu am alt program:



Referitor la starea ta, cand ma simt asa, mai iau un supliment de magneziu cu B-uri, imi fac ceaiuri aromate cu muuulta lamaie si merg la... coafor.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 12:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, fetelor!
Am trecut si eu pe la cafenea caci am cam lipsit zilele astea. Motivul este ca mi-am propus sa termin neaparat saptamana aceasta doamna mea cu cirese. Multumesc Domnului ca m-a ajutat si am facut ceea ce mi-am propus.
Va doresc un sfarsit de saptamana placut.
Va imbratisez cu drag.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 13:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Buna ziua dragele mele.
Buna ziua draga Monica.
Abia m-am intors de vacanta, dar nu am nici un chef de treaba. Inca mai vreau sa lenevesc. M-am invatat puturoasa si este rau.
In topicul dedicat excursiilor am sa va incarc si fotografiile cu locurile pe care le-am vizitat.
Pup dulce.


Ovidia, exista o decompensare a organismului dupa astfel de trairi si cred ca serotonina inca lucreaza (nu are legatura cu lenea).


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 15:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mar 2006, 04:38
Mesaje: 346
Nume forum:1

_________________
Lucia - Gargarita-Eden


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 19:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara dragi Gargarite.
Buna seara draga Monica. Iti multumesc pentru sfaturile si cuvintele alese ce ajung intotdeauna la sufletul meu.
Va invit la un ceai si va doresc o seara minunata.




Nico, intrucat eu merg la somn mai devreme (ce vrei, somn de frumusete ca maine ma intalnesc cu fetele (prietenele mele) si trebuie sa fiu proaspata), iti doresc de pe acum o noapte binecuvantata cu vise frumoase.



P.S. Esti o dulce (dar tu stii deja asta sau daca ai dubii intreaba-l pe Alexandrel).

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 18 Ian 2014, 20:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Buna seara, gargarite dragi!
Buna seara, Monica!
Am vizitat mereu cafeneaua desi nu am mai scris nimic de ceva timp.
De vreo trei zile nu prea am mai reusit sa pun mana pe ac desi nici altceva in afara de curatenie, ajutat la asezat, (strans) masa nu am facut. Am lenevit, m-am plimbat un picut, astazi am citit.
Sigur de luni incep serios lucrul, asa fac (teoretic) de ani de zile, de lunea incep dieta, de lunea le incep pe toate.
Nico, multumesc pentru ceai.
Ovidia, chiar observasem ca nu prea mai erai prezenta pe forum si ma intrebam care ar fi cauza.
Ma bucur ca ai avut parte de o vacanta frumoasa, lasa ca-ti revii tu dupa o zi, doua.
Sa-ti traiasca finuta, draga Elza.
O seara frumoasa va doresc, tuturor.




Eli, banuiesc ca si vremea ne ia din forta.
O seara frumoasa sa fie si la tine.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 08:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica. Ma intreb oare cu tine am vorbit cand am sunat vineri la firma?
Buna dimineata, gargarite.
Azi nici de cafea nu am chef. Cred ca raceala ma face sa fiu putin apatica.
Pentru voi, inclusiv Monica, am adus un tiramisu, facut de mana mea, primul pana acum.
O zi frumoasa, dragele mele!




Simona, nu ai vorbit cu mine, ca daca ma prindeai pe mine si acum mai aveam de vorbit.
Tiramisul tau banuiesc ca este o nebunie, dar eu am devenit alergica la aceasta prajitura dupa ce am pacatuit facandu-o (dar mai ales consumand-o) foarte des.
Stiai ca locul nasterii acestei prajituri este Palermo (capitala Siciliei)?
Iti doresc sa ai si tu o zi frumoasa ca Maria ta.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania