Acum este 28 Iun 2026, 17:58

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 10:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite, draga Monica.

Vin in dimineata asta cu un ceai si o cafeluta numai bune de savurat in compania voastra:





Draga Simona, desi ar trebui sa renunt la dulciuri pentru ca greutatea mea este cam mare, tiramisul tau este tare gustos si nu ma pot abtine. Iti multumesc pentru tratatie.
Dupa o zi de sambata administrativa in prima parte si cu vizite in a doua parte, astazi am parte de putina relaxare si odihna. Asa ca voi mai zbura prin gradina alaturi de voi.
Va doresc o duminica minunata, petrecuta alaturi de cei dragi.
Va pup si va imbratisez cu mult drag.


Abriela, iti doresc relaxare totala, asa cum m-am relaxat eu cand am vazut imaginea cu ceaiul tau.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 10:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Buna dimineata, gargaritelor.
Buna dimineata Monica.
Ma bucur ca sunteti bine si cu chef de munca.
Si noi suntem bine, Sarah merge la gradinita, eu la serviciu si incet, incet totul intra in normal.
Acum am fost in vizita prin topice si imi cer scuze ca nu am scris deocamdata.
Mai am sa vizitez cate ceva.
Tin sa felicit gargaritele care au primit in ultimul timp avataruri.
O zi frumoasa in continuare, va pup si va zimbesc marca Laura.


Alexa, de la mine un zambet marca Laura pleaca acum catre tine si printesa ta.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 11:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, Monica.
La noi ploua de trei zile continuu.
Este duminica, dar incerc sa imbin munca cu relaxarea si sper sa termin o carte demult inceputa.
O sa va arat si ce am lucrat zilele astea si sper sa vizitez un pic topicele voastre.
Va pup si va urez o duminica placuta.

La noi este asa:



Dar eu vreau sa fac ziua mai frumoasa, asa ca va aduc un pic de soare:




Lenuta, trimite urgent ploaia la noi ca ramanem fara recolte si fructe in pomi datorita lipsei de umididate.
Succes la lecturat!

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 13:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 6075
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dragi gargarite, draga Monica, bine v-am regasit.

Am avut ieri si astazi cate un examen. Sunt nauca, dar multumita pentru ca ma astept la rezultate bune.
Astazi ma recreez, iar de maine incep repetatul pentru urmatoarele doua.
Nici nu stiti cat de bine imi prind toate bunatatile de la Cafenea, pentru care va multumesc, dragele mele.
De cusut, nu am mai cusut nici macar o ata si imi este tare dor.

Va pup dulce si va urez o duminica placuta in continuare.
Eu fug sa aflu noutatile din gradina.


Vero, spor la invatat si bafta la examene!

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 14:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna ziua, dragi grgarite.
Buna ziua, Monica.

Astazi trec si eu sa va salut.



Am o parere de rau ca nu pot fi prezenta mai mult timp in gradina, ajung tarziu acasa dupa serviciu si timpul liber pe care il am, il petrec cosand contracronometru pentru ca mi-am propus un termen pana sa termin primul goblen pe anul acesta. Asta ca sa-mi pot respecta si alte planuri carora le fac cu greu loc in agenda incarcata de anul acesta.
Acum va las si dau fuguta prin gradina dupa ce va arat noile mele achizitii.

Va pup, va imbratisez si va urez o duminica placuta.


Sorina, toate-s cu inteles, asa ca bucura-te de fiecare clipa, asa cum vine ea.
Iti doresc o duminica binecuvatata.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 15:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, dragi gargarite!
Buna, Monica!
Simona, insanatosire grabnica si multumesc pentru tiramisu.
Multumesc si celorlalte fete pentru micul dejun.
Lenuta, tu in gradina ai adus soarele chiar daca la tine ploua.
La noi este destul de bine afara dar inca nu am reusit sa ies afara, poate mai tarziu.
Va doresc sa aveti o zi frumoasa si placuta de duminica.




Oksanna, eu am avut o zi magica (m-am intalnit cu fetele mele) si iti doresc si tie sa ai parte de putina magie, astazi.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 18:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4546
Locatie: Italia
Nume forum:1
Bine v-am regasit dragele mele.
Monica, bine te-am gasit si pe tine.
Fac si eu cum mai zic unele gargarite: nu rezist, zilnic intru si mai arunc cu ochiul pe la ce faceti si scrieti, insa parca mai mereu am pe cineva sau ceva care ma trage de la calculator si nu reusesc sa-mi fac simtita prezenta si voua.
Pe langa cusut si ceea mai trebuie facut prin casa, in plus am inceput sa ma pregatesc pentru venirea pe lume al noului membru al familiei. Am mai spalat din hainutele lui Alessio de cand era mic si pe care le pot utiliza (foarte putine tinand cont ca Alessio s-a nascut in mijlocul verii), am mai cumparat unele noi, am scos de la naftalina caruciorul si l-am imbracat cu ce trebuie, iar gentuta copilului este gata. Mai trebuie s-o completez pe a mea si dupa aceea poate sa vina linistit. Pana atunci mai pot sa cos.
Va doresc o seara frumoasa si o saptamana cu spor.
Va imbratisez cu drag.

Citat:
insa parca mai mereu am pe cineva sau ceva care ma trage de la calculator
Alia, cu asa preocupari, cum sa iti mai vina sa iti faci simtita prezenta in gradina?!
Iti doresc ceas usor, nastere usoara si bun venit minunii pe pamant. Fie ca toate ierarhiile ceresti sa se adune la venirea magicului bulz in aceasta lume si sa-l ocroteasca atunci si mereu.
Ma opresc aici ca, daca mai stau un pic, mi se umezesc ochii de frumusetea a ceea ce urmeaza sa se intample.
Iti trimit o calda imbratisare care sa va cuprinda pe amandoi, dar si pe printul tau, cel ce se incumeta sa-si incarce cu pamant (din ghivecele cu flori ale mamei) utilajele proprii, in mijlcoul livingului.

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 18:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Ce frumos, draga mea Alia.
Mi s-au umezit ochii citindu-ti frumoasele preocupari de pregatire pentru venirea ingerasului. Dar mai ales ti-am simtit nerabdarea de a strange in brate minunea. Mi-au lacrimat ochii, caci mi-am adus si eu aminte ce repede imi doream sa treaca timpul sa vad cum arata, cum are fata, ochisorii, degetelele, caci inimioara stiam cum arata: alba, pura si plina de dragoste neconditionata.
Iti doresc multe zilele usoare si nastere binecuvantata, iar mici-mare minunii zilele senine si sanatate.
Dragele mele, gargarite, ma bucur ca va relaxati si sunteti fericite.
In sfarsit, sunt si eu libera doua zile. Abia astept, sa mai cos doua-trei ate.
Cu mult drag va strang in brate.
Pupici pe inimioara, scumpa mea Monica.
Sa stii, ca ti-am simtit fericirea.
Mult spor in tot ceea ce faceti, dragele mele gargarite.
O saptamana cat mai usoara.
Pupici pe inimioare.


Marina esti un dar nesperat pentru oricine te intalneste. Te pastrez in inima mea ca pe unul dintre cele mai frumoase cadouri ale vietii mele.


_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Iti multumesc din adancul inimioarei mele, scumpa mea Monica.
Doar ca viata si cei ce ii am in jurul meu (nu ma refer la familie) nu inteleg inimioara mea si felul meu.
Oamenii, caci totusi imi place sa ii numesc oameni, inteleg altfel aceasta iubire ce nici eu nu stiu de unde imi vine.
Si de multe ori cad din cauza frumosilor oamenii si tot eu le dau circumstante atenuante si ii iert, crezand ca ii voi schimba. Si cred, ca poate totusi ii voi schimba.
Trimit mii de ingerasi catre voi.
Cu mult drag, scumpele mele.
Pupici pe inimioara ta mare, scumpa mea Monica.


Marina, caderea de care vorbesti tu am experimentat-o cu multi ani in urma, dar varsta m-a invatat ca nu este posibil ca toata lumea sa rezoneze cu mine. De altfel, nici nu am pretentia sa schimb oamenii (oricum, nici nu as fi in acord cu Domnul ce ne lasa fiecareia liberul arbitru; acest deziderat il aplic inclusiv copiilor mei), dar simt cand oamenii-ingeri graviteaza in jurul meu. Simt ca sunt iubita acolo Sus pentru ca viata mi-a scos in cale multe inimi-pereche. De pilda, am o prietena pe care atunci cand o intalnesc am impresia ca inima mea se intregeste - pare ca bucatica lipsa din inima mea s-a asezat la locul ei. Desi distanta dintre casa mea si a ei este de maxim 200 metri, nu reusim sa ne vedem decat arareori si asta se intampla cand una din noi este in cumpana si are nevoie de un sfat sau de o confirmare de la cealalta.
Da, mi se intampla ades sa nu rezonez cu o persoana sau alta. Intai acord timpului ragazului de a verifica primul impuls, iar daca simt ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda, o incredintez ingerilor ei si imi vad de drumul meu. Fiecare are, functie de conditiile dezvoltarii ei, propriul ei drum.
Iti doresc sa gasesti intelepciunea de a nu te rani cand faci bine si sa bei doar din cupa cu reusite in convertirea oamenilor dupa inima ta frumoasa.
Te-as saruta pe inimioara, dar acest privilegiu il ai doar tu. Eu vin la intalnirea cu tine, intotdeauna, cu o calda imbratisare.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 19 Ian 2014, 22:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna seara, dragele mele.
Buna seara, Monica.

Cam greu ajung si eu, si chiar imi este ciuda caci mi-am promis mie si voua sa o fac mai des.
Eu ultimele zile din saptamana nu prea apuc sa respir. Vinerea am zi de curatenie generala. Sambata, cumparaturi si spalat rufe (iar eu pierd mult timp cu "drumurile" caci am spalatoria jos, in capatul garajului, asa ca toata ziua sus-jos, sus-jos). Astazi am bucatarit o prajitura si un homar pe care il aveam in congelator si care ne tot facea cu ochiul. Avand in vedere ca joi am avut mesterii in casa pentru a imi schimba decodorul de la satelit si au lucrat 3 ore pentru a imi trage cablurile prin casa, pot spune ca am avut o saptamana de 3 zile caci restul m-a luat valul treburilor.
Lenuta, asa este, tare ne-am saturat de ploi. Ba mai mult, in aceasta seara a tras si o furtuna cu fulgere si tunete, ca in mijlocul verii. Ce ti-este si cu vremea asta! Pe 19 ianurie avem 12 grade afara la ora 8 seara, - este si normal ca vin furtuni.
Mai am pe cineva la băiță si pe urma ma retrag si eu la cabana plapumioara, cu o carte in mana (Lenuta, tu de ce carte spui?).
Va imbratisez cu caldura si va doresc noapte buna.


Ralu, descrierea ta este un deja-vu. Cat timp petrece o femeie in si pentru gospodarie! Parca mi se pare nedrept ca aproape jumatate din viata noastra ne-o inchinam acestui scop. Cate alte lucruri nu am putea face! Oare de ce nu ne putem schimba?

Am sperat ca noua generatie va gasi o varianta mai buna. Ma uit insa la fetita mea ce ajunge de la servici dupa ora 18 si porneste ba gatit, ba spalat, ba calcat, ba aprovizionare sau curatenie. Pana se primeneste se face miezul noptii, iar la ora 6 dimineata isi incalzeste masina pentru a pleca din nou la servici. Din pacate, fiind departe de mine, ajutorul meu este sporadic, dar intotdeauna recompensat cu multe cuvinte de multumire.

Oare noua femeilor ni se va ridica o statuie?

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania