Acum este 28 Iun 2026, 19:31

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 22:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite,
Buna seara, Monica,

La ceas de seara am trecut pe la cafenea sa va urez noapte buna si o zi frumoasa maine.
P.S. Am luat si eu o cescuta de ceai ca tare mi-a facut cu ochiul.
Va imbratisez cu mult drag.




Helen, asa sa ne vina si noua nepotelul (cand o veni): infasurat in petale de trandafir.

Noapte buna!

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 23:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
La ceas tarziu apar si eu in cafenea.
Bine v-am gasit, gargarite, Monica!
Imi place zumzetul si nu mai zic de bunatati.
Am baut si eu o ceasca de ceai. Mi-am propus sa beau cei 2 litri de apa pe zi. Acum sper sa si reusesc. Astazi m-am tinut de cuvant, sa vedem maine.
Gigik, multa sanatate puiutilor tai si multa putere tie.
Alia, nastere usoara!
Va doresc noapte buna si un somn usor cu vise frumoase.
Cu drag,


Rralluca, bea in fiecare zi cu putin mai mult pana ajungi la 2 litri si vezi daca te simti bine. Nu uita ca odata cu eliminarea apei baute de tine, rinichii tai elimina si eletrolitii din organism, ceea ce nu este tocmai benefic (Valorile scazute de electroliti in sange poate duce la: aritmii cardiace, confuzie, modificari ale tensiunii arteriale, diverse reactii la nivelul sistemului nervos sau osos).
Uneori datorita placerii de a bea ceai am tendinta de a bea mai mult decat trebuie.

Iti doresc o noapte binecuvantata cu odihna.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 20 Ian 2014, 23:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, gargaritelor.
Buna seara, Monica!
Monica, stii cum se spune ca daca nu este bine, este bine asa cum este. Uneori mai intrec unele limite, dar pe parcurs ma perfectionez si nu vreau sa lucrez din greu. Chiar daca se mai intampla cate o zi sa lucrez mai mult decat ar fi nevoie, urmatoarea trebuie neaparat sa ma odihnesc. Cand apar copiii voi vedea daca mai reusesc, dar ma voi stradui.
Va multumesc pentru atmosfera placuta de aici si pentru ceai.
Sa aveti o seara placuta!
Somn usor si vise frumoase!




Oksanna, in iuresul vietii, pastram multe din credintele cu care am plecat in viata, iar pe masura ce ne sosesc noi provocari, urcam muntele lui Sisif, reiterand tiparele mamelor si bunicilor noastre, uitand ca viata este doar una si ca ades regreti automatismele ce ti-au furat timpul. Un timp pe care l-am fi putut aloca copiilor, sotilor, parintilor, prietenilor nostri si, nu in ultimul rand, sufletelor noastre pentru cresterea noastra.

Somn usor!

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 21 Ian 2014, 08:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, gargaritelor.
Buna dimineata, Monica.

Ma bucur ca reusesc astazi sa deschid usa cafenelei prima. N-am mai facut asta de mult, din lipsa timpului.
Dragele mele gargarite, va multumesc pentru urari. Se pare ca finutei I-a priit botezul, caci a dormit ieri mai toata ziua, spre incantarea parintilor, ce au reusit si ei sa se mai odihneasca.
Cafeluta inca n-am pregatit-o, pun acum ibricul pe foc.
Va doresc o zi usoara, plina de realizari.


Elza, daca tu aduci cafeaua, eu aduc dulcele:



Imi place tare mult aspectul tortului de mai sus, desi nu prea este pe gustul meu pentru ca banuiesc ca pandispanul, ce realizeaza peretii, nu este insiropat (nu as vrea sa iau in calcul varianta cu biscuiti, desi este si asta o optiune).
Ca o mare iubitoare de dulciuri ce sunt, cred ca as umple casuta cu un mousse de ciocolata, dar l-as servi musafirilor alaturi de un sirop aromat, dar si frisca, puse in vase speciale.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 21 Ian 2014, 09:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata tuturor si de la Iasi.

Dupa frigul de ieri de la servici (am avut o problema tehnica la una din centralele ce ne incalzeste sediul) m-am trezit cu nasul infundat rau si cu zgarieturi in gat. Copiii sunt si ei usor mucosi, in conformitate cu vremea de afara.

Vazand fotografia cu cele doua pisicute, mi-am amintit de replica Mirelei de aseara. Ma striga disperata din camera lor: "Mami, ursuletul nu poate sa doarma fiindca nu are patut si perna". Si cauta mami patut si perna pentru ursulet - avem un marsupiu (cred ca asa se cheama) de jucarie si o pernuta micuta-micuta, si i-am creat si ursuletului conditiile pentru un somn linistit.

Astazi este o zi geroasa la Iasi, a plouat aseara cu gheata si acum este totul inghetat. Am alunecat, dar din fericire nu s-a intamplat nimic grav.

Elza, cu placere beau o cafea cu tine.

Va doresc o zi usoara si spornica.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 21 Ian 2014, 15:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mai 2006, 17:00
Mesaje: 1435
Nume forum:1
Putina culoare nu strica locului nostru de taine.


_________________
Adnana - Gargarita-Mereu-Primavara

Nu ma jeli,
nu sunt un mit,
sunt doar un inger fericit.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 21 Ian 2014, 19:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Mar 2010, 19:42
Mesaje: 581
Locatie: botosani,com sulita
Nume forum:1
Buna seara dragi gargarite.
Buna seara Monica.
Am trecut sa va salut pe seara si sa imi clatesc ochii cu ceea ce a-ti mai lucrat. Sper sa reiau si eu cusutul.


Buna sa-ti fie si tie seara, Lora.

_________________
Lora - Prietenia este floarea unei clipe si fructul timpului.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 21 Ian 2014, 20:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Buna seara!
Fac ce fac si tot la ceas de seara sosesc la cafenea.
Oana, si in Dobrogea a fost o zi adevarata de iarna, cu ger, vant si spre uimirea mea, spre seara a venit o ploaie cu fulgere si tunete. In aceasta luna a anului mi se pare cam ciudate astfel de fenomene meteo, dar acum orice este posibil.
Astazi am lucrat toata ziua, dar privindu-mi panza acum, observ ca nu prea am acoperit-o prea mult. Probabil ochii nu prea vor sa ma mai ajute.
O seara frumoasa doresc tuturor gargaritelor.
Va pup.


_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 06:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Iun 2006, 14:04
Mesaje: 352
Nume forum:1
Buuunaaa dimineaaataaa!


_________________
Marian - Gargarelul-Rasfatzat


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 22 Ian 2014, 08:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata va spun si eu, draga Monica si gargarite harnicute!
Marian, daca tu ai adus desteptatorul, eu aduc cafeluta:



Va doresc o zi calduroasa.


Buna sa fie primavara ta de langa cafea, Onuta, ca la noi s-a instalat deja iarna.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania