Acum este 28 Iun 2026, 23:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 12:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Sandulesei Oana scrie:
Oana, iti trimit un cer senin cu soare de la Focsani. Din pacate, nu iti pot trimite si caldura (la ora plecarii spre firma erau -13 grade).
Iti doresc o zi binecuvantata.
Monica, si la noi tot -13 erau dimineata cand am plecat spre servici. Soarele se arata si el, timid. Ninge in continuare marunt-marunt.


Oana, am vazut ca in curand se opreste ninsoarea si la voi, dar temperaturile afisate pentru zona voastra mi-au dat frisoane (http://meteo.ournet.ro/vremea/ro/Iasi/3942929). Nu indraznesc sa ma uit si la judetul nostru.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 15:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1


Ralu, ma intrebai ce citesc. In august am primit doua carti in italiana, prima (Ecoul muntilor) am citit-o de atunci, a doua sunt la jumatate si sper sa o dau gata zilele acestea:


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 16:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, Monica.

Ma uit pe geam si imi aduc aminte de cantecul Marinei Voica:

Si afara ploua, ploua,
Si-i trecut de ora noua...


In curand, intram in depresie de atata ploaie si de intuneric in casa. Dario este si el acasa caci ieri a facut un pic de febra si diaree. De altfel este plina gradinita de probleme intestinale. Cred ca il tin si maine acasa, oricum ploua si este urat. Macar il pun bine pe picioare.

Va las un coltisor pentru odihna, doar este sarbatoare astazi.



Va doresc o dupa-amiaza placuta si soare si caldura in suflet.


Ralu, m-ai chemat, m-am infiintat in cabanuta ta. Pledul pare tare calduros, iar decorul te face sa uiti de cer gri si ploaie.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara dragi Gargarite.
Buna seara draga Monica.
Ajung si eu alaturi de voi sa-mi incalzesc aripioarele inghetate.
Ralu, locusorul tau este numai bun pentru o seara de leneveala si o conversatie intre prietene dragi, asa ca eu am adus ceiutul si va astept.




Nico, nu stiu daca ceaiul din flori de calin este comestibil (am vazut o petala in ceasca), dar eu nu refuz niciodata invitatiile prietenelor mele.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Monica si Nico, am sosit si eu, cu Dario dupa mine caci s-a ridicat din nou febra. Asa ca dam cu tachipirina si stam la taclale si noi, cu ceiut cald.
Monica, oare pe jos este un covor? Ce mult imi place!


Dragul de el! Pare ca are o gastroenterita. Si eu le faceam puiulor mei ceai de menta (dezinfectant intestinal) cu lamaie multa.
Pupa manutele lui de muschetar din partea mea.

Sa stii ca de cand am privit imaginea, am avut dubii, dar pentru nimic in lume nu mi-as dori sa fie gresie. As prefera macar o mocheta pentru ca plecand de la pledul de lanica, acolo in cabana nu este chiar cald. In plus, am o iubire tainica vizavi de podelele de lemn (din acelea de 3-5 cm grosime), dar recunosc ca mi-ar placea sa se curate precum gresia.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 18:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Buna seara, gargarite!
Buna seara, Monica!
Ralu, vreau si eu in coltisor. Deja ma imaginez acolo cu o carte in mana, langa mine un atlas si goblenul meu drag si degustand ceaiul de la Nico.
Eu va las cateva briose pentru ceai.



Iar pentru Monica:




Gela, ma simt rasfatata si iti multumesc din inima.
Iti doresc o seara bincuvatata cu rasfat.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 19:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Bine v-am gasit Monica, gargarite harnicute!

Brrrrr, este un gerut care pisca bine, sunt -14 grade.

Ralu, multa sanatate micului mafios.
Servesc si eu un pic de ceai si mai aduc o portie pentru cine mai doreste.



Va pupacesc si sa aveti o seara si noapte linistita.


Rralluca, fara parare de rau, te-am intrecut. La noi sunt -15 si luam masuri suplimentare de incalzire a serei noastre.
Iti doresc o noapte binecuvantata cu odihna.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 19:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Rralluca, multumim de urari, speram sa fie ceva paseger.
M-au dat gat florile tale, oare sunt orhidee?
Sunt sigura ca Monica va deslusi misterul, ea le stie mai bine.


Ralu, orhidee albastre (Blue Mystique si Royal Blue Phal sunt albastre). Culoarea o primesc prin absorbtia unui colorant ce se injecteaza in tulpina unei orhidee albe pe masura ce aceasta se dezvolta. Operatiunea se face in sere speciale unde exista masuri stricte in vederea mentinerii unui risc minim de infectare pentru plante.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 19:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, fetelor.
Buna seara, Monica.
Va multumesc pentru atmosfera placuta ce ati adus-o cu locuri caldute si flori, ceai si alte bunatati.
Cum astazi a fost sarbatoare, am fost de dimineata un pic la plimbare si m-am mirat ca in magazine deja au aparut iepurasi si cadouri pentru Paste.
In Italia ploua, in Romania si Moldova ninge, iar in Germania este timp frumos si sunt -5 grade. Deci noi ne bucuram de timp frumos, dar tare ne mai dorim sa vedem si zapada. Sper sa ajunga si aici.
Va imbratisez cu drag si va doresc o noapte linistita.


Oksanna, poate acolo Pastele vine in curand.
Iti doresc o noapte binecuvantata.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 30 Ian 2014, 23:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Noapte buna, dragele mele. Vise placute!


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania