Acum este 04 Mai 2024, 01:28

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 12 Iun 2014, 12:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6119
Nume forum:1
Draga Monica, dragi gargarite TTT, imi cer scuze ca nu am mai trecut prin acest topic de mult timp. De aceea, va multumesc de-abia acum pentru frumoasa surpriza pe care mi-ati facut-o inca din 11 mai. Va multumesc din suflet pentru zambetul ingerasului de fetita. In ultimele luni am fost foarte ocupata la serviciu, iar acasa nu prea am acces la net, dar gandul vostru bun l-am simtit, zic eu telepatic, la inceputul lunii iunie, cand m-am gandit si eu intens la fetita cu zambet de inger. V-am trimis un mic pachetel, cu dulciuri si carticele, de ziua copilului, pentru fetita si surioara ei, insa nu stiu daca l-ati primit. Citind acum topicul si vazand-o si pe surioara ei cat e de mica, constat ca am aproximat gresit atat varsta fetitei, precum si pe cea a surioarei ei, eu credeam ca sunt scolarite. Probabil ca din cauza zambetului trist si al seriozitatii ei, fetita mi-a parut mai matura.
Ma bucura mult mobilizarea atator gargarite cu suflet mare, care va sprijina sa ajutati familia fetitei, pe ea, precum si pe fratiorul ei, ca sa mearga la scoala, respectiv la gradinita.
Felicitari draga Monica, felicitari dragi gargarite TTT, felicitari tuturor gargaritelor care s-au implicat!
Am sa urmaresc si eu acest topic pentru a vedea cum putem sa-i ajutam impreuna pe acesti copii.
Va imbratisez cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 12 Iun 2014, 17:41 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Draga mea, Leana, iata-l pe ingeras. Cand am fotografiat-o ma gandeam cum de incape atata tristete intr-un trup atat de mic. Tinea in poala papusa primita de la TTT (iar eu am uitat sa o intreb daca papusa mai vorbeste, - adica daca mai functioneaza bateriile). Ufa! Cred ca trebuie sa iau niste lecitina (!?).



Coletul tau fotografiat la momentul in care a fost deschis:



I-am explicat ingerasului ca o gargarita (i-am lipit una pe inimioara de la tine) i-a trimis ceva bun, de Ziua Copilului. Nu a percutat nici macar interior cand a auzit ca exista o zi a copilului. Of!

Profitand de faptul ca mama nu era langa ea, am intrebat-o unde este fratiorul ei. Mi-a spus ca Petrica este acasa. Nu am apucat sa mai intreb ceva ca a si aparut mama ce mi-a explicat ca Petrica este mut (nu vorbeste), dar si tare nabadaios. Nu sta o clipa locului, este agitat, tipa, si ca nu il poate lua cu ea pentru ca ii este frica sa nu i se smulga din mana si sa se opreasa sub rotile vreunei masini.
I-am inmanat fetitei parte din daruri, urmand ca restul sa-i parvina esalonat in viitoarele duminici (cand voi fi in localitate).
Mai jos, ingerul tinand in brate parte din cadourile tale.



Banuiesc ca pe parcurs ne vom putea organiza pentru a fi coerente in ajutorarea micutei ingeras si a fratelui ei. Cu siguranta, ingerii nostri si ingerii micutilor ne vor ajuta sa fim constante si sa intindem o mana de ajutor exact cand trebuie si cat trebuie.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 13 Iun 2014, 07:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6119
Nume forum:1
Draga Monica, sunt din ce in ce mai trista descoperind soarta apriga a acestor copii, din aceasta familie napastuita. Imi pare foarte rau pentru parinti, dar mai ales pentru copii. Baietelul cu probleme ar trebui sa mearga intr-o institutie de specialitate, daca acest lucru ar fi posibil. Fetita cu zambetul de ingeras, desi e trista si foarte serioasa, imi pare foarte inteligenta si sper sa invete bine la scoala, ca sa isi faureasca un viitor mai bun.
Draga Monica, dragi gargarite, am vazut ca va implicati foarte mult pentru a-i ajuta si as vrea sa va spun ca va iubesc pentru generozitatea si sufletul vostru mare.
Ar fi tare bine, daca am putea impreuna sa aducem o raza de soare si pe straduta lor.
Numai bine si spor in toate va doresc tuturor!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 17 Iun 2014, 09:41 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Leana, ingerul iti zambeste si iti multumeste. Tine in mana bomboanele (pe ambalaj am aplicat o noua gargarita).


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 17 Iun 2014, 09:44 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Iat-o alaturi de surioara ei, Maria:



La plecare, a alergat dupa mine sa ma intrebe daca ii aduc carioci si creioane colorate. Am asigurat-o ca nu ii va lipsi nimic cand va merge la scoala.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 22 Iun 2014, 19:07 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Am, n-am treaba, trebuie sa ma asigur ca imi gestionez corect timpul ca sa ajung la timp pentru a vedea Ingerul de la biserica. Astazi a primit un iepuras de la o gargarita (restul fotografiilor cu daruri le voi trimite pe mail celor ce mi-au cerut acest lucru) si am rugat-o sa ii daruiasca si ea un zambet gargaritei. Iata mai jos momentul cand am imortalizat zambetul. Sper ca cea care s-a gandit la acest dar sa aiba parte doar de zambete.



Daca tot am ajuns in fata bisericii, am intrat sa aprind si cateva lumanari, dar sa si prind parte din slujba. Pe cand se canta una din priscene, Ingerul a aparut langa mine. Am luat-o protector dupa umeri si am lipit-o de mine. La un moment dat am simtit ca imi vibreaza mana. Cand am plecat ochii, Ingerul canta si ea. A ramas alaturi de mine pana la sfanta miruire cand am purtat-o in brate ca sa fie mai aproape de icoane.
In momentul in care am predat-o mamei ei ce avea grija de Maria din carut, am simtit o strangere de inima. Ingerasul meu se inegurase si privea in gol. Of!

Ingerasul din carucior:


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 29 Iun 2014, 19:42 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Leana, cartea de la tine a ajuns la micuta.



Aici in mana cu nufarul ce urmeaza sa fie asezat in fata icoanei Fecioarei.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 29 Iun 2014, 21:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Draga Monica ma bucur ca acum avem un inger fericit atat cat se poate, iar Leana este la randul ei un inger care aduce bucuria, fericirea pe fata copiilor.
Va imbratisez cu mult drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 30 Iun 2014, 12:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6119
Nume forum:1
Draga Monica, m-am intors din concediu si acum sunt in perioada de buimaceala si reaclimatizare. Insa mesajele tale si zambetele micutei m-au luminat si bucurat. Iti multumesc mult pentru aceasta mare bucurie. Meritul meu este umil pe langa efortul si meritul tau si al gargaritelor TTT. Sunt convinsa ca o sa va organizati eficient pentru ca micutii sa aiba tot ce le trebuie la scoala, respectiv gradinita si te rog sa-mi spui cum as putea contribui si eu la acest lucru.
Va doresc o saptamana frumoasa si rodnica. Mult spor in toate!
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ziua in care ne-am strans darurile sarbatorilor pascale
MesajScris: 30 Iun 2014, 13:28 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4576
Nume forum:1
Cele ce frecventati biserica, stiti cat de lunga este ziua de 29 iunie. Sunt doi sfinti, se fac si impartasiri, se citesc si zecile de acatiste.
La un moment dat mi-a cedat coloana si picioarele asa ca m-am bucurat cand am gasit un scaun pe care sa ma asez. Ingerul ce tocmai se intorcea de la icoana Fecioarei (a avut misiunea de a-I duce nufarul), ma cauta din priviri. A vrut in bratele mele. Am tinut-o cu tot dragul desi imi tremura piciorul operat.

Mi-a spus in soapta ca este ziua ei si ca o doamna i-a promis un tort de ziua ei. La plecare am intrebat-o pe mama ei cand este ziua ingerului si mi-a spus o data din iulie (ingerul nostru este Leu). Banuiesc ca mititica isi zice in fiecare duminica asa, ca este ziua ei, doar-doar o veni tortul mai repede.

Helen ai dreptate.
Leana, traiesc cu speranta ca printre picaturi vom realiza si pasii necesari pentru ca cei doi prunci sa aiba un inceput bun. La cate gargarite s-au aratate dispuse sa ii ajute, nici nu pot sa cred altfel.
Darurile tale conteaza mult si iti multumim.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 100 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania