Acum este 26 Iun 2026, 13:08

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 313  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 

Cine sa modereze in continuare concursul de la 1 iulie 2025?
Chestionarul s-a inchis pe data de 29 Iun 2025, 18:21
Alinus 67%  67%  [ 6 ]
IuliiaB 33%  33%  [ 3 ]
Voturi totale : 9
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 06 Oct 2014, 14:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Dragi gargarite, vin cu o propunere de regulament pentru concursul de fotografii. Ordinea temelor de concurs propusa de Nico mi se pare interesanta, asa ca zic sa incepem cu Locuri de vizitat.


Regulament

1. La concurs pot participa toate gargaritele care au activ un serial cu un goblen sau cele ce au realizat cel putin un model de la TTT, au postat minim 100 de mesaje si au o vechime pe forum de minim 1 luna.

2. Moderatoarea poate participa, dar nu poate vota.

3. Perioada de desfasurare: octombrie 2014;

4. Tema concursului este Locuri de vizitat. Concursul este unul de fotografie, in care vom supune votului, cele mai frumoase locuri de vizitat.

5. Fotografiile trebuie sa fie creatie personala si nu preluate de pe internet, in fotografii nu trebuie sa apara elemente care ar putea duce la identificarea autoarei sau fotografii care au mai fost postate pe forum. In caz contrar, fotografia respectiva nu va intra in concurs;

6. Numarul maxim de fotografii - 9 (noua), divizate in maxim 3 (trei) seturi (maxim 3 fotografii intr-un set). Setul reprezinta un loc de vizitat;

7. Gargarita participanta poate decide din cate fotografii va fi compus setul. Important sa nu depaseasca numarul de fotografii si nici numarul de seturi;

8. Fiecare set va fi insotit de impresii, recomandari, comentarii. In cazul in care setul nu va fi insotit de descrierea locului, nu vor fi acceptate in concurs;

9. Pana pe data de 23 octombrie 2014, gargaritele doritoare sunt invitate sa trimita pe adresa de mail: …@gmail.com, setul sau seturile de fotografii pe tema Locuri de vizitat.

10. Gargarita participanta are obligatia de a nota in email numele si prenumele, alaturi de numele de pe forum, atunci cand trimite fotografiile (pentru a nu se crea confuzii).

11. Fiecare set de fotografii va primi confirmare de primire in maxim 2 zile. Daca nu ati primit confirmarea, va invit sa retrimiteti fotografiile.

12. Pe data de 24 octombrie 2014, fotografiile vor fi postate in acest topic, iar cand se da startul (Start vot!) gargaritele pot vota seturile preferate.

13. Gargaritele care voteaza pot acorda 5 (cinci) voturi, dupa cum urmeaza:
Locul I – setul nr. a (5 puncte)
Locul II – setul nr. b (4 puncte)
Locul III – setul nr. c (3 puncte)
Locul IV – setul nr. d (2 puncte)
Locul V - setul nr. e (1 puncte)

14. Nu se pot vota propriile creatii.

15. Gargaritele participante au obligatia de a vota in cadrul concursului. In caz contrar, gargarita va fi descalificata.

16. Se va premia gargarita care a acumulat cele mai multe puncte la seturile de fotografii trimise si acceptate pentru concurs.
Astept parerile si propunerile voastre.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 06 Oct 2014, 18:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Abriela, mi se pare OK regulamentul cu un singur amendament. Castigator sa fie un singur set de fotografii si nu Gargarita care a acumulat cele mai multe puncte pentru toate seturile. Poate o Gargarita nu are fotografii decat dintr-un loc, deci un singur set de fotografii, deci ar fi din start dezavantajata. Acest fapt va face multe Gargarite sa nu participe la concurs.
Ar mai trebui specificat numarul minim de participante.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 06 Oct 2014, 20:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Abriela, iti multumim pentru regulament.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 07 Oct 2014, 10:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Am facut modificarile la regulament si astept acordul vostru pentru a putea deschide topicul concursului.


Regulament

1. La concurs pot participa toate gargaritele care au activ un serial cu un goblen sau cele ce au realizat cel putin un model de la TTT, au postat minim 100 de mesaje si au o vechime pe forum de minim 1 luna.

2. Moderatoarea poate participa, dar nu poate vota.

3. Perioada de desfasurare: octombrie 2014;

4. Tema concursului este Locuri de vizitat. Concursul este unul de fotografie, in care vom supune votului, cele mai frumoase locuri de vizitat.

5. Fotografiile trebuie sa fie creatie personala si nu preluate de pe internet, in fotografii nu trebuie sa apara elemente care ar putea duce la identificarea autoarei sau fotografii care au mai fost postate pe forum. In caz contrar, fotografia respectiva nu va intra in concurs;

6. Numarul maxim de fotografii - 9 (noua), divizate in maxim 3 (trei) seturi (maxim 3 fotografii intr-un set). Setul reprezinta un loc de vizitat;

7. Gargarita participanta poate decide din cate fotografii va fi compus setul. Important sa nu depaseasca numarul de fotografii si nici numarul de seturi;

8. Fiecare set va fi insotit de impresii, recomandari, comentarii. In cazul in care setul nu va fi insotit de descrierea locului, nu vor fi acceptate in concurs;

9. Pana pe data de 23 octombrie 2014, gargaritele doritoare sunt invitate sa trimita pe adresa de mail: ………@gmail.com, setul sau seturile de fotografii pe tema Locuri de vizitat.

10. Gargarita participanta are obligatia de a nota in email numele si prenumele, alaturi de numele de pe forum, atunci cand trimite fotografiile (pentru a nu se crea confuzii).

11. Fiecare set de fotografii va primi confirmare de primire in maxim 2 zile. Daca nu ati primit confirmarea, va invit sa retrimiteti fotografiile.

12. Pe data de 24 octombrie 2014, fotografiile vor fi postate in acest topic, iar cand se da startul (Start vot!) gargaritele pot vota seturile preferate.

13. Gargaritele care voteaza pot acorda 5 (cinci) voturi, dupa cum urmeaza:
Locul I – setul nr. a (5 puncte)
Locul II – setul nr. b (4 puncte)
Locul III – setul nr. c (3 puncte)
Locul IV – setul nr. d (2 puncte)
Locul V - setul nr. e (1 puncte)

14. Nu se pot vota propriile creatii.

15. Gargaritele participante au obligatia de a vota in cadrul concursului. In caz contrar, gargarita va fi descalificata.

16. Pentru realizarea concursului este necesara participarea a minim 7 gargarite. In caz contrar, concursul se reporteaza pentru urmatoarea luna sau pana se atinge pragul minim de participante.

17. Se va premia gargarita care a acumulat cele mai multe puncte la setul de fotografii trimise si acceptate pentru concurs.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 07 Oct 2014, 16:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Ma bucur mult ca a prins ideea mea, iar Nico s-a gandit foarte bine cu ordinea concursurilor.

Abriela, iti multumim pentru regulament. Ma gandeam sa vin cu o propunere, dar cum stau cam prost cu timpul in perioada asta ai fost mai rapida ca mine. Mi se pare OK regulamentul.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 08 Oct 2014, 19:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Sunt de acord cu regulamentul.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 08 Oct 2014, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Si eu sunt de acord cu regulamentul.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 15 Oct 2014, 20:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Dragi gargarite, ca urmare a discutiilor ivite in legatura cu diferentele dintre episoadele de siguranta, la Concursul de goblen - 2014, va prezint rezultatul din chestionar:



Vin si cu o propunere pentru a introduce acest amendament in Regulamentul concursului.

8. Episodul de siguranta: lunar, gargaritele au obligatia de a posta, in topicul de concurs si in topicul cu goblenul in lucru, un "episod de siguranta" si anume, un episod al fiecarui goblen inscris in concurs in care sa apara un obiect de siguranta, specificat de moderatoare la inceputul fiecarei luni. Intre episoadele de siguranata este necesar sa fie o diferenta in evolutia modelului. In caz contrar, modelul de goblen va fi eliminat din concurs, dar se va puncta pana la ultimul episod de siguranta postat. Pentru cazul in care mai este de lucru la acel model, va fi necesara reinscrierea lui in concurs, conform elementelor de siguranta ale lunii respective.

Va multumesc si astept propunerile voastre.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 05 Noi 2014, 14:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Dalina, va trebui sa discutam si cateva amendamente pentru concursul anual. Timpul, bata-l vina cred ca ne cam tine pe toti departe de forum. Dar vom discuta cu siguranta si aceste aspecte daca Rogoblen va fi de acord sa continuam concursul anual de gobeln.

Pana atunci, vin cu o propunere de concurs si regulament pentru luna noiembrie.

Regulament

1. La concurs pot participa toate gargaritele care au activ un serial cu un goblen sau cele ce au realizat cel putin un model de la TTT, au postat minim 100 de mesaje si au o vechime pe forum de minim 1 luna.

2. Moderatoarea poate participa, dar nu poate vota.

3. Perioada de desfasurare: noiembrie 2014;

4. Tema concursului este Instantanee de toamna. Concursul este unul de fotografie, in care vom supune votului, cele mai frumoase imagini ce ne dezvaluie frumusetea toamnei (un peisaj, o camara pregatita pentru iarna, un borcan cu bunatati, un aranjament de toamna).

5. Fotografiile trebuie sa fie creatie personala si nu preluate de pe internet, in fotografii nu trebuie sa apara elemente care ar putea duce la identificarea autoarei sau fotografii care au mai fost postate pe forum. In caz contrar, fotografia respectiva nu va intra in concurs;

6. Numarul maxim de fotografii - 3 (trei);

7. Pana pe data de 22 noiembrie 2014, gargaritele doritoare sunt invitate sa trimita pe adresa de mail: …@gmail.com, fotografiile pe tema Instantanee de toamna.

8. Gargarita participanta are obligatia de a nota in email numele si prenumele, alaturi de numele de pe forum, atunci cand trimite fotografiile (pentru a nu se crea confuzii).

9. Fiecare set de fotografii va primi confirmare de primire in maxim 2 zile. Daca nu ati primit confirmarea, va invit sa retrimiteti fotografiile.

10. Pe data de 24 octombrie 2014, fotografiile vor fi postate in acest topic, iar cand se da startul (Start vot!) gargaritele pot vota seturile preferate.

11. Gargaritele care voteaza pot acorda 5 (cinci) voturi, dupa cum urmeaza:
Locul I – fotografia nr. a (5 puncte)
Locul II – fotografia nr. b (4 puncte)
Locul III – fotografia nr. c (3 puncte)
Locul IV – fotografia nr. d (2 puncte)
Locul V - fotografia nr. e (1 puncte)

12. Nu se pot vota propriile creatii.

13. Gargaritele participante au obligatia de a vota in cadrul concursului. In caz contrar, gargarita va fi descalificata.

14. Se va premia gargarita a carei fotografie a acumulat cele mai multe puncte..


Astept parerile si propunerile voastre.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 05 Noi 2014, 15:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Nico, te felicit pentru idee, iar regulamentul mi se pare OK.
Te pup si te imbratisez.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3122 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 313  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania