Acum este 24 Iun 2026, 22:53

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 11:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Sa le caut. De regula, dupa ce cos un model, ceea ce ramane, arunc. De curand am mai gasit atele ramase de la doua modele. Unul stiu sigur ca este cel cu moara.
Ingerul pazitor mi-a placut foarte mult, de aceea, cum a aparut pe piata, l-am si cumparat.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 11:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Cum sa arunci? Pacat mortal. Eu nu am aruncat niciodata atele, chiar le adun si de la prietene (nu se stie cand nu voi avea bani de cumparat goblene).

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 12:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
In primul rand vreau sa va multumesc pentru ca am devenit "o gargarita" cu acte in regula si cu avatar.
In al doilea rand, faza cu aruncatul atelor a fost la "inceputul carierei" mele de goblenista. Pana acum vreo doi ani. Am facut greseala ca atele ramase de la diferite modele, sa le pun intr-o cutie si s-au incurcat. Asa ca le-am aruncat. Nu m-am gandit niciodata ca voi ramane fara ate, pentru ca mereu mi-am dorit modele noi si stiu ca Rogoblen pune multa ata pe cartela. Dupa aceea, cumparam alte modele si aruncam imaginea de control. Nu voiam ca sotul meu sa gaseasca modelele noi. Mai nou, nici nu mai comenteaza atunci cand cumpar un goblen nou. Cred ca s-a obisnuit.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 12:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Imi place foarte mult gargarita. Parca aduce primavara cu ea.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 14:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2006, 19:03
Mesaje: 148
Nume forum:1
Foarte frumoasa colectia ta, dar si inramarile.
Ai un avatar, pe cinste, intradevar. Sa-l stapanesti sanatoasa, sa aduci mereu primavara si sa ai noroc, asa cum zice trifoiul din imagine.
Pentru avatar, uite si http://www.rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=28.

_________________
Ilinca - Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 25 Mar 2010, 14:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Foarte frumoasa colectia ta. Felicitari!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 26 Mar 2010, 10:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Am cautat aseara atele de la Ingerul pazitor, dar nu am dat peste ele. Trebuie sa umblu dupa ele prin toate cotloanele. Stiu sigur ca le am, dar la cat de bine le-am ascuns, cred si eu ca trebuie cautate. In schimb am gasit atele de la Lalele si Fregata in furtuna. Uitasem de ele.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 26 Mar 2010, 10:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
La lucrate si vandute am uitat sa postez:
- Corabii in amurg
- Fidelitate

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 26 Mar 2010, 12:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Complimenti, ai lucrat aproape toate modelele celor de la Rogoblen. De cati ani lucrezi?

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Mari
MesajScris: 26 Mar 2010, 12:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2010, 09:57
Mesaje: 584
Nume forum:1
Draga mea Lenuta, nu stiu daca am lucrat aproape toate modelele de la Rogoblen, dar as vrea sa le lucrez. Dar sa le si vand. Cu banii castigati as cumpara altele. Lucrez de vreo 8 ani, cred. M-a invatat o colega. Pana atunci nici nu stiam ce sunt goblenurile.
Stii cum fac? Am perioade in care as lucra zi si noapte si perioade in care nu vreau sa le vad. Ma cuprinde o oboseala atat de mare incat as dormi continuu.
Dar am boala cumparatului.

_________________
Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 85 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania