Acum este 27 Iun 2026, 17:57

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 202 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 07:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Sonia, spun ca nu am experienta, pentru ca eu o am ca si "ideal" pe matusa mea care are cate 30-40 de tablouri pe un perete de camera (mai micute, mai mari , cum au avut loc). O invidiez, si mi-ar placea sa am timpul necesar sa o prind din urma.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 11:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Lena, este superba zana ta. Si ai avut spor. Aripioare la acusor in continuare.
Pupici

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 12:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9136
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Inca putin si este gata.
Ar trebui sa te gandesti care va fi urmatorul.
Mult spor in continuare!

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 12:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Lena, nu am cuvinte cat este de frumoasa.
Se pare ca la viitorul episod va fi gata.
Felicitari si mult spor iti doresc.

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 12:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2007, 16:59
Mesaje: 1208
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Lena, imi place foarte mult zana ta, - nu am cuvinte.
Iti doresc tot sporul ca sa vedem finalul.

_________________
Carmen - Gargarita-Gazda-Buna


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 12:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Iulia, Clementina, Carmen, multumesc frumos. Ma bucur ca va place zana mea. In episodul urmator o sa arate mai bine, pentru ca acum mai lipsesc cateva puncte "esentiale".
Lenuta, esti o draguta, insa abia am ajuns la jumatatea modelului. Mai am 9 diagrame (3 mici, restul mari) in afara de cea pe care o lucrez acuma. O sa atasez imaginea de pe site cu tot modelul (fotografia de control nu o am momentan, ca sa o fotografiez). Deasupra zanei mai este de facut un copac si o cascada. Deci mai am, inca nu ma pot gandi la urmatorul model. Probabil ca vreo 2 luni, tot o sa mai de lucru la acesta (zic 2 luni, pentru ca masteratul imi ocupa destul de mult timp).


_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 12 Apr 2010, 11:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2010, 18:11
Mesaje: 377
Nume forum:1
Multumim ca ne incanti ochii cu astfel de model, cred ca va fi superb cand va fi si inramat.
Felicitari si iti doresc sa ai mult spor in continuare.

_________________
Cel care are prieteni nu este niciodata singur.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 13 Apr 2010, 06:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Nicoleta, multumesc frumos.

Azi va aduc un episod micut, insa cu acesta am incheiat cu bustul si capul zanei, mai ramane o manuta.


_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 13 Apr 2010, 23:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2007, 17:43
Mesaje: 707
Locatie: Nottingham, UK
Nume forum:1
Ce frumos se vede! Nu mai ai asa de mult si il vedem gata.
Mult spor!

_________________
Gargarita-de-Nottingham


Ultima oara modificat de Admin pe 14 Apr 2010, 07:08, modificat 1 data in total.
Corectat


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 14 Apr 2010, 09:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Multumesc frumos, Mihaela! Din model abia am ajuns la jumatate, deci mai am cam pe atat de lucru; sper sa mearga mai repede.

Am finalizat zana. I-a aparut si manuta dreapta, in sfarsit.


Cu urmatorul episod o sa vin in weekend, cand sper ca o sa termin partea stanga a modelului. Iar de saptamana viitoare sa incep partea de sus. Mai sunt 9 diagrame, o sa ma gandesc la o "strategie" de lucru, ca sa nu ma plictisesc, fiind mult fond. Poate veniti voi cu idei.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 202 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania