Acum este 18 Apr 2024, 10:19

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 681 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 11:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Draga Adelina, pe repede inainte, imi dau si eu cu parerea, cam din cate imi amintesc, dar nu sunt foarte sigura:

Gargarita - Paunita este Frunza Nicoleta, are 2 copii si lucreaza in invatamant.

Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 11:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Pac! Raspuns incomplet si poate chiar incorect.
Dragi gargarite, se asteapta alte raspunsuri.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 12:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2270
Nume forum:1
Gărgărița - Păuniță este Nicoleta Frunză, este profesoară de fizică și are un băiat, Alexandru.

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Marieta, felicitari! Primesti 10 puncte.
Poti posta urmatorul indiciu.

Leana, te pup.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 12:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2270
Nume forum:1
Mulțumesc, Adelina!

Indiciul nr. 9

Care sunt numele real și cel de pe forum al gărgăriței lunii aprilie 2017?

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 12:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Irimia Elena, Gargarita-Frumusica

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 16:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5880
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dragile mele, nu am avut intentia sa tin concursul in loc. Asteptam doar denumirea corecta a goblenului nr 3 din lista.
Insa nu-i problema.
Pupici.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 17:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Draga Vero, ma bucur mult ca ai revenit. Imi făcusem griji si vroiam chiar sa aflu din nou telefonul tau (stii ca l-am avut, dar in 2018 cand mi s-a stricat telefonul, am pierdut toata agenda), ca sa vad daca totul este in ordine.
Nimeni nu se gandeste ca gargaritele ar putea tine concursul pe loc in mod intentionat, dar in perioada asta in care sunt multe treburi de facut, pot exista intarzieri independente de dorinta lor.
In acest sens si gândindu-mă la situația mea, pe care am explicat-o in pagina 2, i-am propus Adelinei, ca moderatoare, sa intervina pentru a continua concursul.
I-as fi propus sa faca ea validarea răspunsului, cu prezentarea link-urilor, dar mi s-a parut un pic aiurea sa se autovalideze si de aceea am validat eu raspunsul.
Greseala ei a fost o minora greseala de scriere, ce nu cred ca trebuie luata in consideratie.
Sper ca acest concurs sa fie unul bazat pe distractie si nu pe gasirea nodurilor din papura! ;-) ;-)
Te îmbrățișez cu drag, draga Vero si-mi cer scuze ca nu am asteptat validarea ta. :-P :-P

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 19:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Draga Vero, nici nu am observat ca am mancat o litera. Imi pare rau, nu a fost cu intentie sau pentru ca nu cunosteam numele goblenului.
Nu te supara pe Leana ca a validat raspunsul, pentru a nu ma puncta singura. Nimeni nu se gandeste ca se blocheaza intentionat concursul, ci ca pot aparea foarte multe motive pentru care nu putem accesa forumul. Spre exemplu, de dimineata de 3 ori m-am logat dar nu am apucat sa scriu nimic pentru ca mandra mea avea alte planuri.
Te imbratisez cu drag.

Leana, fara grija te numesc mana mea draga. Mereu esti atenta la toate aspectele pentru care iti multumesc si te imbratiserz cu mult drag.
Cum bine ai spus, sper sa fie cat mai multe gargarite active, sa aflam cat mai multe lucruri despre minunata noastra gradina si mai ales sa ne distram.

Va pupa,

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Concurs indicii decembrie 2020
MesajScris: 07 Dec 2020, 22:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Draga Adelina, iti multumesc pentru incredere.
Sunt convinsa ca noi toate suntem foarte ocupate si din pacate, nu putem sa stam pe forum atat de mult cat ne dorim. Mai ales ca luna decembrie e o luna care necesita multa munca in plus pentru pregatirea sarbatorilor.
De aceea, iti propun sa mai completezi regulile cu urmatoarele:
- gargarita care pune o intrebare, daca nu este multumita de raspuns, poate cere completari si este rugata sa valideze raspunsul in ziua respectiva sau in x ore (24; 48 sau cum consideri tu);
- daca a intervenit ceva si ea nu poate valida raspunsul, acest lucru sa fie facut de moderatoare, cu prezentarea dovezii: link-ul, ziua urmatoare sau dupa cele x ore.
- in cazul in care este vorba de un raspuns de-al tau, validarea sa fie facuta de orice gargarita jucatoare, a doua zi sau dupa cele x ore, cu prezentarea dovezii: link-ul.
In 2014, concursul a fost mult mai antrenant si foarte rapid si chiar nu inteleg de ce anul acesta gargaritele nu mai au chef de joaca si distractie, caci la acest concurs pot participa chiar toate gargaritele de pe forum. Toate au cate un model Rogoblen lucrat chiar daca nu au un serial activ.
Dar sper ca concursul va intra in iuresul cunoscut, caci a inceput foarte promitator.
Sper ca sunt logice aceste completari, decizia de a le aplica iti apartine in totalitate.
Sunt de acord cu tine ca in aceste concursuri intre noi, gargarite prietene pe acest forum, nu-si au locul descalificarile si depunctarile pe motive minore, ci totul este pentru a ne distra si a afla cat mai multe lucruri despre noi si aceasta minunata gradina.
Moderare usoara in continuare, dar sper sa nu o faci in detrimentul micutei tale printese.
Te imbratisez cu drag.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 681 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 69  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania