Acum este 23 Iun 2026, 13:51

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 314  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 30 Iun 2010, 10:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2009, 12:21
Mesaje: 104
Nume forum:1
Dragelor, aveti cafea ?
Ah, nu m-am uitat, era deja in cana pe tejghea.
Multumesc, Adnana.

Pe cuvantul meu, n-ai sa vezi, stiti cum ma simt eu acum, ca mai de dimineata eram mai bine, parca am mancat sarma ghimpata si am baut cafea cu pioneze.
Ca la desert... nu mai spun, prajitura casei cu cirese prinse in ace cu gamalie.

Va pupa Georgeta „aia” cu floarea albastra.

_________________
Georgeta - Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 30 Iun 2010, 19:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2009, 12:21
Mesaje: 104
Nume forum:1
Buna seara!

Dragele mele am vesti bune.
Baiatul a scris bine si la istorie dar am probleme cu sotul meu din cauza emotiilor.
Adnana, cafeaua a fost foarte, foarte buna.
Te rog frumos, nu te supara pe mine ca am spus ca am baut cafea cu pioneze.
Cafeaua ta virtuala a fost cum am mentionat mai sus foarte buna.
Ce am simtit eu atunci cand am scris a fost ceva de rau. Am avut o presimtire.
Am sa va povestesc maine.

Am rugamintea la voi sa nu fiti suparate pe mine pentru exprimare.

Georgeta, ai grija de fata si roaga-o frumos sa faca gimnastica. Cu frumosul poti face orice. Incearca sa repeti si tu exercitiile ei. O sa treaca si o sa fie foarte bine. Ai sa vezi.


Mai revin si maine cu amanunte.
Iertare inca o data daca v-am necajit, pe cuvant n-am vrut.
Va multumesc frumos pentru sustinere.
E tare greu sa fii sotie si mama.
Cu drag
Georgeta

_________________
Georgeta - Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 30 Iun 2010, 19:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Mai 2007, 06:50
Mesaje: 265
Nume forum:1
Of, ce rele sunt emotiile acestea cu examene etc. Eu m-am tot intrebat daca sistemul de invatamant in care ne inham cu totii, nu este cumva perimat. Inveti o seama de lucruri ce nu-ti folosesc deloc toata viata.
Eu m-am chinuit cu mate-fizica, ca asa au vrut parintii mei, dar, nu stiu de ce, am ramas cu o mare aversiune fata de aceste doua materii. Mai mult, mintea mea refuza sa perceapa ceva din matematica.
Ma bucur mult pentru baiatul tau. Imi inchipui ce este in inima lui, dupa inca o izbanda. Dar si a ta! Bafta, in continuare!

Pupici

P.S. Mie imi esti tare draga, Floare albastra.

_________________
Cel mai bun serviciu pe care ti-l face un prieten este sa-ti fie alaturi atunci
cand gresesti.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 30 Iun 2010, 20:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Floarea albastra multumesc de vesti bune.
Si la noi este la fel. Astazi am vrut sa ii dau inca 5 lei pentru un suc si asa am aflat ca un suc la terasa la care merg ei este 7 lei. Mi-am facut cruce cu limba (cred ca sunt tare in urma cu informatiile) si l-am urmarit cum isi aduna banutii de data trecuta cu cei de astazi si se indrepta vesel spre colegii lui.
Drept sa va spun, eu nu prea stiu preturile la sucuri pentru ca la noi, in casa, inca mai sunt sucurile naturale, traditionale pe care le fac an de an, cu fructe din gradina noastra. Iar in rest, preferam vinul facut de Bicu.

Silvia, sa nu razi, dar si eu am unele dubiu referitor la invatamantul actual.
Ma grabesc ca am la cuptor gemul de zarzare.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 01 Iul 2010, 07:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Mai 2006, 17:00
Mesaje: 1435
Nume forum:1
Floare albastra, am adus ceai, bun pentru calmarea emotiilor. Numai mama sa nu fii!



Bica, ma bucur si pentru vestile tale. Da, in baruri si restaurante, sucul este de doua-trei mai mare decat in supermarket.
Felicitari si succese in continuare, candidatilor.
Observ ca tot mai multe persoane din jurul meu, procedeaza ca tine. Se intorc la produsele 100% naturale.
La noi a plouat, iar acum culoarea cerului ma indeamna la somn.
Tuturor gargaritelor, va doresc cer senin.

_________________
Adnana - Gargarita-Mereu-Primavara

Nu ma jeli,
nu sunt un mit,
sunt doar un inger fericit.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 01 Iul 2010, 09:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Dec 2004, 06:17
Mesaje: 1048
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Fetelor, bine v-am gasit la o cafea.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru sa iau o decizie. Vreau sa lucrez doua goblenase ca sa le dau cadou la doua italience (sunt surori si patroanele soacrei mele) si nu prea sunt hotarata ce sa aleg. Eu m-am gandit la Iconita si Lacrima cu mir. Voi ce parere aveti?
Mentionez ca trebuie sa le lucrez pana pe 8 august. Atunci plec cu sotul si copilul in Italia si vreau sa le duc si cadoul.
Va multumesc.

_________________
Gargarita-Ploaie-de-Maci


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 01 Iul 2010, 10:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iul 2005, 18:22
Mesaje: 1440
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Lili, eu as opta pentru Lacrima cu mir. Este foarte frumoasa iconita si arata bine.
Georgeta, ii doresc baiatului tau mult succes, iar tie multa rabdare si calm. Am trecut si eu acum trei ani prin aceleasi emotii ca tine si stiu ce inseamna.
Dumnezeu le aranjeaza pe toate si vei vedea ca va fi bine. Pacat ca la sfarsitul examenelor acesti copii sunt niste oameni obositi, iar parintii imbatraniti de atata agitatie si ganduri.
Adnana, iti multumesc de ceai, dar parca ar merge si o cafea.

_________________
Gargarita-Implinire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 02 Iul 2010, 08:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata!
Astazi va invit la un tortulet pentru voi, pentru ca azi sarbatoresc pe sotul meu:



Dar si cappuccino este prezent:



Iar acum ma duc sa iau transpiratorul de coada sa il plimb prin casa.
Va doresc o zi superba si racoroasa, macar la voi.

Pupici

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 02 Iul 2010, 08:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Ralu, la multi ani pentru sotul tau.
Tortul arata minunat si cred ca este si foarte gustos.
La noi, la Pitesti este racoare, cerul este innorat.
Sa aveti petrecere frumoasa.
Te pup

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 02 Iul 2010, 08:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata.
Ralu, la multi ani pentru sotul tau!

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137 ... 314  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania