Acum este 29 Mar 2024, 08:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 231 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Rodica
MesajScris: 27 Mai 2009, 12:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Colectia mea, Rodica by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008

Gioconda



Replica: Concert in parc by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008



Replica: Vraja marii by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Angelica by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008



Replica: Zi de toamna by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008



Replica: Noapte feerica by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Cina cea de taina by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008


Replica: Piroska by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008



Replica: Felicitari Rodica by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-10-2008

Cate culori are Cina cea de taina?


Replica: Rodica by Frunza Nicoleta (3137 mesaje), la 04-10-2008

ai o colectie de vis. Felicitari! Cosi atat de frumos incat par pictate tablourile tale.

Sa stii ca nu e tarziu sa intri si tu in provocarea noastra. Te asteptam cu drag.


Replica: Multumesc by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008


pentru felicitari. Cina are 39 de culori, Roxana iar in ce priveste Provocarea, vin cu cea mai mare placere pentru ca zi de zi am urmarit ce faceti gargaritelor. Nu va mirati ca am lucrat asa de mult, dar chiar am timp in comparatie cu unele din voi care poate aveti serviciu. Va doresc tuturor spor la goblenat.


Replica: Si by tanasa clementina (293 mesaje), la 04-10-2008

din partea mea multe felicitari. Ai o colectie foarte frumoasa cu goblenuri foarte mari, lucrate impecabil. Spor pe mai departe.


Replica: Rodica, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 04-10-2008

felicitari pentru colectie. Sunt superbe si atat de frumos lucrate incat par desenate.
Esti multumita de aparatul tau foto? Letitia vrea sa isi cumpere si ea unul. Ce marca este?


Replica: Ileana, by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008

multumesc pentru felicitari. Aparatul este un Lumix Panasonic FS3 si da, sunt multumita de el, ma ajuta sa fiu aici alaturi de voi si asta este cea mai mare bucurie a mea. Multumesc, Clementina si tie, Nicoleta. Spor la lucru, tuturor.


Replica: Aparatul tau by Oana Stancu (352 mesaje), la 04-10-2008

face minuni, Rodica. Da o senzatie de finete lucrului de juri ca ai in fata orice, in afara de goblen lucrat. Felicitari si pentru bijuteriile tale. Sunt superbe, mari si complexe.
Mona Lisa este lucrata in punct normal de goblen, nu-i asa?


Replica: O, by Maria Zanfir (519 mesaje), la 04-10-2008

dar ai cu ce sa te lauzi, Rodica. Foarte fine, tablourile tale. Esti o experta daca ai lucrat si Cina. Cat timp ti-a luat ca sa o cosi?


Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 04-10-2008

ai o colectie impresionanta. Cina m-a lasat cu gura cascata. Foarte multe goblenuri mari. De cand cosi?
O seara frumoasa.


Replica: Magia cascadei by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008




Replica: Si, by olteanu rodica (678 mesaje), la 04-10-2008

ar mai fi fost Ruga catre Domnul, Luceafarul, Floarea soarelui, dar nu le mai am, sunt la fata mea in Spania.
Elena, Cina am lucrat-o in 6 luni, iar goblen lucrez de 3 ani si jumatate, dar repet, eu am timp, iar daca am lucrat mult sau putin,nu stiu, - asta fac tot timpul.
O seara buna tuturor.


Replica: Wow, wow, wow! by Maria Nistor (4824 mesaje), la 04-10-2008

Esti o Gargarita Speciala cu asa modele.
Unul mai frumos de cat altul.
Cina este un model de invidiat. Este asa de frumos, ireal chiar.
Felicitari!
Este o onoare sa lucrez Printesa in compania ta.

Replica: Felicitari by Raluca Popa (836 mesaje) , la 04-10-2008

si din partea mea, Rodica! Ai o colectie absolut superba. Daca ai lucrat Cina in 6 luni, meriti toate laudele! Eu as fi curioasa pe ce fel de gherghef ai lucrat, pentru ca este un model imens.


Replica: Maria, by olteanu rodica (678 mesaje) , la 05-10-2008


onoarea este de partea mea si te apreciez foarte mult. In fiecare zi te-am urmarit de aici din umbra si te-am apreciat cand ai luat o pauza si ai lucrat la alt goblen ca fetele sa te prinda din urma si asta m-a avantajat si pe mine care il incepusem in urma voastra. Toate sunteti niste fiinte minunate. Multumesc ca existati.


Replica: Raluca, by olteanu rodica (678 mesaje) , la 05-10-2008

multumesc mult. Cina am lucrat-o pe gherghef rotund.
Mona Lisa este lucrata in punct normal, Oana.


Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2079 mesaje) , la 05-10-2008

sunt fermecata de colectia ta. Este absolut superba! Felicitari!
Ma surprinde ca exista o alta varianta la Concert in parc! L-am lucrat si eu, dar varianta mea este mai mica, lipseste un personaj.

Replica: Rodica, by Anca Lungoci (356 mesaje), la 05-10-2008

m-ai lasat cu gura cascata. Ai lucrat niste goblenuri imense, Felicitari!

Minerva, exista Concert in parc cu doua personaje si Concert in parc cu trei personaje. Da o cautare dupa nume pe site.


Replica: Felicitari, by Vasiliu Letitia (1426 mesaje), la 05-10-2008

Rodica pentru impresionanta ta colectie!
Faptul ca ai lucrat Cina in sase luni ar trebui sa fie un imbold si pentru mine care am un ac mai "contemplativ". Stii ca in ultima vreme, vazand viteza de lucru a Mariei si acum si colectia ta am ajuns sa ma intreb ce caut eu aici?


Replica: Letitia, by olteanu rodica (678 mesaje), la 05-10-2008

nu cred ca trebuie sa ai astfel de ganduri. Iti place sa lucrezi goblen, ai pasiunea asta in sange, locul tau este aici.


Replica: Felicitari! by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 05-10-2008


Cand am vazut Cina, am ramas ca la dentist! Si ai cusut-o doar in 6 luni! Ai niste goblene superbe.

Cred ca nu este tarziu sa intri in provocare! Sa ai motoras la ac!

Letitia, Gargarita noastra Blue, locul tau este aici. Si eu stau "prost" cu sporul la cusut, dar nu ma dau batuta. Iubesc goblenul, imi place sa lucrez goblen, si chiar daca nu am sporul Mariei, Terezei sau Lidiei, voi coase in continuare.
Un sarut si o imbratisare.


Replica: Bun venit, by Zoica Maniu (230 mesaje), la 05-10-2008

cu frumusetile tale delicate si multe felicitari pentru pasiune, Rodica. Numai o pasionata ar putea lucra intr-un rastimp atat de scurt Cina.


Replica: Doamne, Rodica! by Popescu Ioana (450 mesaje), la 05-10-2008

Te invidiez! Rama la "Noapte feerica" ii ridica valoarea mult. Esti nemaipomenita, n-am cuvinte. Ce de gargarite harnice! Modele grele si mari. Felicitari!


Replica: Rodica, by Silvia Agache (137 mesaje), la 11-10-2008


esti o adevarata gargarita. Am citit si cum ai inceput tu sa citesti pe forum si experienta ta despre goblen. Esti un om deosebit si o pasionata de goblene grele. Jos palaria, in fata acestei colectii.
Pupici!


Replica: Silvia, by olteanu rodica (678 mesaje), la 13-10-2008

iti multumesc pentru aprecieri. As vrea sa pot spune ca nu exista goblene grele, dar de cand lucrez am ajuns la concluzia ca dupa ce am lucrat Magia cascadei, nimic nu este prea greu. Majoritatea fetelor de aici m-au felicitat pentru ca am lucrat Cina, dar te asigur ca se lucreaza foarte usor. Pentru mine, Magia a fost o incercare, un model cu adevarat greu.
Pupici


Replica: Da, Rodica, by Ionita Victorita (507 mesaje), la 13-10-2008

ai dreptate Cascada si eu am lucrat-o mai greu. Ma gandesc sa comand si eu Cina. Motoras la ac iti urez si o zi buna.


Replica: Victorita, by olteanu rodica (678 mesaje), la 13-10-2008

iti doresc spor la lucru si daca te-ai hotarat sa lucrezi Cina te asigur ca ai facut o alegere buna. O sa vezi ca o sa zboare acul pe panza.
O zi buna si tie.


Replica: Tot respectul pentru colectzia ta! by cucos catalina (1605 mesaje), la 13-10-2008

Dar cu Cina cea de taina m-ai sensibilizat. Este un vis de-al meu - inca neimplinit - sa lucrez acest minunat goblen. Cred, ca shtiu, ce cadou, imi voi face pentru acest Craciun. Succes in continuare!



Replica: Catalina, by olteanu rodica (678 mesaje), la 13-10-2008

crede-ma ca vei simti o mare implinire cand il vei avea in colectia ta. Este cadoul ideal pe care ti-l poti face si pe care iti doresc sa-l lucrezi cu multa dragoste.
Succes.


Replica: Rodica, by tanasa clementina (293 mesaje), la 13-10-2008


trec de multe ori si iti admir colectia. Ai tot respectul din partea mea pentru deosebitele lucrari. Cina cea de taina cred ca este visul multora dintre noi de a-l lucra. Trebuie timp, in primul rind si multa rabdare.


Replica: Te cred, Rodica! by cucos catalina (1605 mesaje), la 13-10-2008


Multzumesc pentru indemn!


Replica: Printesa desertului, by olteanu rodica (678 mesaje), la 17-10-2008

primul goblen lucrat in compania voastra pe acest forum.
Goblen inceput-9 septembrie 2008
terminat-17octombrie 2008



Replica: Felicitari! by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 17-10-2008

Esti prima care l-a terminat cred. Meriti un premiu.

Replica: Superb!, by Frunza Nicoleta (3137 mesaje), la 17-10-2008

Meriti toate felicitarile si admiratia mea si a celorlalte Gargarite! Printesa pare atat de reala. Nu imi mai pot lua ochii de la ea. Cand vad ce frumos a iesit mai ca-mi vine sa pun mana pe ac, dar vreau sa ma tin de planul meu, asa ca printesa mea se mai lasa asteptata.

Te-ai hotarat daca ne mai incanti si cu un alt serial? Sigur va fi foarte palpitant.


Replica: Bineanteles, Nico, by olteanu rodica (678 mesaje), la 18-10-2008


nu am cum sa stau, sa nu-mi stea norocul. Am inceput deja Ruga catre Domnul.
Te astept cu printesa sa nu o lasi singura pe printesita mea. Da?
Pupici


Replica: Rodica, by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 18-10-2008

asa cum am spus si in celalalt topic eu te-as numi Gargarita Surpriza.

Abia azi ti-am vazut colectia si am ramas impresionata de frumusetile tale. Daca numai in trei ani ai reusit sa lucrezi atatea goblenuri, nu pot decat sa-ti spun sa ai acelasi spor in continuare si sa ne bucuri si pe noi.


Replica: Cred by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 18-10-2008

ca Printesa se va simti foarte bine in colectiile "Femeilor legenda"!
Felicitari, inca o data!


Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 23-10-2008

am vazut ca ai postat Cina la Modele lucrate.


Replica: Da, Adriana, by olteanu rodica (678 mesaje), la 23-10-2008

ma gandeam ca nu strica sa particip si eu un pic la buget, dar sunt atat de multe acolo incat nu-mi ramane decat sa o inramez si sa ramana acasa.


Replica: Rodica, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 23-10-2008

poate ai noroc. Este frumoasa Cina si ai lucrat-o si foarte bine. Sa te ajute Domnul sa reusesti in tot ce ti-ai propus.


Replica: Ruga Catre Domnul by olteanu rodica (678 mesaje), la 12-11-2008

Goblen inceput -18 octombrie 2008 - Goblen terminat -12 noiembrie 2008.


Replica: Bravo, by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 12-11-2008


si felicitari! Meriti toate cuvintele frumoase pentru acest goblen.


Replica: Toata admiratia mea, Rodica! by Frunza Nicoleta (3137 mesaje), la 12-11-2008


Mi-a placut ca ai trecut data la care l-ai inceput si la care l-ai terminat.


Replica: Ai by Bica Nistor (1194 mesaje), la 12-11-2008

idee cate rugaciuni ai scris cu acul, cat ai lucrat Ruga?
Emilia tine minte: 53200! Atatea puncte are acest goblen.
Sa aiba Dumnezeu grija de tine pentru ce ai lucrat si pentru darul pe care il faci.


Replica: Rodica, by Maria Nistor (4824 mesaje), la 13-11-2008

ai toata admiratia mea. Felicitari!


Replica: Multumesc tuturor, by olteanu rodica (678 mesaje), la 13-11-2008

dar in special tie Bica. Ma bucur ca m-ai botezat Emilia ca asa o sa primesc un costum de sarbatori. Bineanteles ca si Emilia trebuie felicitata, a terminat Printesa in aceeasi zi cand eu am terminat Ruga.

Multumesc Maria
Multumesc Nico
Multumesc Elena

Multumesc si Victoritei care trebuie sa dea si ea un costum.


Replica: Rodica, by Ionita Victorita (507 mesaje), la 13-11-2008


costumul sa fie de soacra mica sa inteleg? Mai vedem, mai negociem sau poate o rochie fara spate? Scuze pentru greseli.

Replica: Victorita, by olteanu rodica (678 mesaje), la 13-11-2008

este bine primit orice, dar eu stiu? Fara spate?
O zi buna.

Replica: Draga mea, by Bica Nistor (1194 mesaje), la 13-11-2008

Rodica. Sunt gata sa ma infiintez cu orice costum vrei tu ca sa imi spal rusinea. Banuiesc ca unul de genul celui pe care il poarta Printesa ta se potriveste.
Emilia este una din vecinele mele ce in timp ce eu scriam aici, ii explica sotului meu nu stiu ce cifre de la banca. Am vrut, la un momnet dat sa renunt sa iti scriu atunci pentru ca ma disturba. Ma ierti, nu?

Replica: Haideti, by olteanu rodica (678 mesaje), la 14-11-2008


fetelor ca stiu de gluma.Se mai intampla. O scuza exista ca eu si Emilia avem acelasi nume de familie.

Te pup Emilia si poate asa ne alegem imbracate frumos de sarbatori.
Stai linistita Bica, a avut grija Victorita de tot. Nu ai vazut ca m-a gatit?
Si de rochita ta, ce sa zic, adevarata printesa as fi.
Multumesc


Replica: Buna fetelor si bine v-am regasit! by stoicescu steluta (230 mesaje), la 14-11-2008

Rodica multe felicitari pentru frumoasa colectie! Intr-adevar sunt foarte frumoase si ingrijit lucrate!

Replica: Sirena. by olteanu rodica (678 mesaje), la 16-12-2008

Goblen lucrat 17 noiembrie 2008-16 decembrie 2008



Replica: Bravo! by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 16-12-2008

Astept sa o vad si inramata.


Replica: Elena, by olteanu rodica (678 mesaje), la 16-12-2008

s-au cam strans multe de inramat, sa vad cum fac. Maine o sa iau Ruga de la inramat si sa vad dupa sarbatori cum le inramez si pe celelalte. Cam greu cu criza asta.
Spor la lucru.


Replica: Felicitari, Rodica! by Maria Nistor (4824 mesaje), la 16-12-2008

Este foarte frumos!


Replica: Felicitari, Rodica! by Raluca Popa (836 mesaje), la 16-12-2008

A iesit o splendoare de goblen.


Replica: Rodica, by tanasa clementina (968 mesaje), la 16-12-2008

a iesit o frumusete si ai lucrat-o si foarte repede. Felicitari.


Replica: Multumesc, harnicutelor. by olteanu rodica (678 mesaje), la 17-12-2008



Replica: Felicitari, Rodica! by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 17-12-2008

A iesit foarte frumos! Ai un spor fantastic!


Replica: Bravo!, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 17-12-2008

Rodica, este deosebita sirena ta. A iesit minunat, imi place foarte mult. Felicitari! Le meriti din plin!


Replica: Rodicuto, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 17-12-2008


te invidiez. Intr-o luna ai cusut ditamai goblenul! Chiar daca sunt invidioasa pe tine (sa stii ca in sensul bun) abia astept sa ne incanti cu alt serial. Sper ca pauza sa nu fie prea lunga.


Replica: Ruga Catre Domnul, by olteanu rodica (678 mesaje), la 18-12-2008

Revin cu acest goblen inramat.



Replica: Rodicut, by Frunza Nicoleta (3137 mesaje), la 18-12-2008


ce bine ii sta Sirenei la tine in colectie. Felicitari si pentru modul de lucru si pentru viteza.


Replica: Minunat, ce poti sa spui mai mult? by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 19-12-2008

Bravo Rodica si la anul sa ne incanti cu cat mai multe goblenuri. La viteza ta de lucru, sunt sigura ca vor fi multe si toate nemaipomenit de frumoase.


Replica: Rodica, by Fanica Fina (81 mesaje), la 10-01-2009

m-am indragostit de sirena ta. Este extraordinara! Cand o inramezi?


Replica: Lupoaicele by olteanu rodica (678 mesaje), la 10-02-2009

Goblen lucrat 3 ianuarie-9 februarie 2009



Replica: Rodica, by Maria Nistor (4824 mesaje), la 10-02-2009

Cc sa zic, aplauze la scena deschisa. Ai o noua bijuterie la colectie.

Replica: Foarte frumoasa, by Cozea Rodica-Maria (583 mesaje), la 10-02-2009

colectia, de asemenea foarte frumoasa si ultima ta realizare. Despre viteza ta de lucru, am ramas fara cuvinte. Felicitari!


Replica: Rodica, by tanasa clementina (968 mesaje), la 10-02-2009

fara cuvinte m-ai uimit cat de repede l-ai lucrat. Felicitari! Minunata colectie.


Replica: Gargaritelor by olteanu rodica (678 mesaje), la 10-02-2009

dragi, va multumesc si vreau sa stiti ca datorita voua am asa spor, si cum sa nu am daca va simt alaturi de mine de parca am fi la o mare sezatoare, fiecare cu lucrul ei in mana, fiecare cu povestea ei.

Va multumesc si vreau sa stiti, chiar daca nu scriu mereu, zilnic intru sa vad ce ati mai lucrat si ma incarc cu energie de la voi.
O zi buna si spor la lucru.


Replica: Te mai felicit, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 10-02-2009

inca o data! Meriti la cat de harnicuta esti!
Asteptam sa vedem ce urmeaza.


Replica: Va by olteanu rodica (678 mesaje), la 23-03-2009

prezint perla colectiei mele, Amir, inceput pe 25 februarie si terminat pe 23 martie.



Replica: Rodicuto, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 23-03-2009

multe felicitari! Este cel mai frumos goblen din colectie! Esti o bunicuta fericita si mandra.


Replica: Da, Adriana, by olteanu rodica (678 mesaje), la 23-03-2009

sunt cea mai fericita. Am sunat fata in Spania si i-am spus ca l-am si dus la inramat. Martea viitoare il iau.

Multumesc pentru felicitari, numai bine si tie, Adriana.


Replica: Draga Rodica, by GHEORGHIU GEORGIANA (103 mesaje), la 23-03-2009

as dori si eu sa stiu cum ai facut diagrama pentru Amir. Imi place foarte mult. Felicitari! Mi-ar place sa cos si eu un goblen cu baiatul meu.


Replica: Te by Doi na (536 mesaje), la 23-03-2009

felicit pentru cea mai valoroasa piesa din colectia ta!

Georgiana, nu este greu sa afli ce te intereseaza. Vezi topicul Goblen unicat - ajutor.


Replica: Da, by GHEORGHIU GEORGIANA (103 mesaje), la 23-03-2009

dar am citit abia dupa ce am trimis mesajul. Se pare ca nu am sanse sa obtin o diagrama. Asta este!


Replica: Rodica, bunica cea mai fericita! by tanasa clementina (968 mesaje), la 23-03-2009

Pot sa iti spun acest lucru, deoarece pana in prezent nu am intanlit o astfel de bunicuta. Sa fi sanatoasa, Rodica si sa faci cate un goblen pentru fiecare nepot in parte. O adevarata bijuterie in colectia ta.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (678 mesaje), la 23-03-2009

Georgiana, Doina, Clementina. Iti dai seama ca imi doresc sa-i lucrez pe toti, dar deocamdata Amir este primul si singurul. O sa fac tot posibilul sa-l mai lucrez o data pentru ca vreau sa-l am si eu, pe acesta il vor lua cu ei.


Replica: Rodicutz, este superb. by Frunza Nicoleta (3137 mesaje), la 23-03-2009

Cred ca si a doua oara il vei coase cu aceeasi placere si emotie.


Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 23-03-2009

abia asteptam sa-l vad pe Amiras. Inca de azi dupa amiaza ma gandeam cat de frumos poate sa fie. Esti o buni tare tare buna.
Te pup dulce.


Replica: Este tare by Raluca Popa (836 mesaje), la 26-03-2009

dragalas Amir. Cu siguranta, mamica lui se va bucura nespus de asemenea cadou. Felicitari Rodi!


Replica: Multumesc by olteanu rodica (678 mesaje), la 26-03-2009



Replica: Rodica, by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 27-03-2009

umbli cu tentatii. Eu n-am indraznit sa lucrez goblen cu poza nepotului meu, dar i-am comandat un puzzle cu poza lui (piratul sef). Acum cand am vazut goblenul tau, tare m-ar tenta sa lucrez si eu asa ceva. Te felicit din toata inima, stiu ce sentimente incerci cand il privesti, mai ales ca inteleg ca nu sunt chiar aproape de tine.


Replica: Rodica, by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 27-03-2009

felicitari! Aproape ca te invidiez pentru ceea ce simt ca traiesti ca bunicuta.
Buni Rodica, sa-ti traiasca Amir si sa-ti umple sufletul de bucurie. O meriti din plin!


Replica: Amiras, by olteanu rodica (678 mesaje), la 31-03-2009

inramat. A fost cam greu sa fac poza cu blitz peste folia de deasupra.



Replica: Rodisor, by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 31-03-2009

am cazut dupa scaun!
Wooow! Incredibil de frumos, inramarea m-a lasat cu gura cascata.
Rodica-bunica, ce pot sa spun decat wow! Felicitari!

Replica: Bunicuto, by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 31-03-2009

toate felicitarile! Este superb!


Replica: Felicitari! by Ionita Victorita (507 mesaje), la 31-03-2009

Le meriti din plin. O minunatie inramarea si Amiras, un scumpic!


Replica: Este super! by Maria Nistor (4824 mesaje), la 01-04-2009

A iesit o capodopera. O sa fie incantati copiii tai sa primeasca asa o minunatie.


Replica: Printesa desertului, by olteanu rodica (678 mesaje), la 20-04-2009

inramata. Ce dar mai frumos puteam sa fac ginerelui meu, arab?



Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2520 mesaje), la 20-04-2009

tare bine arata inramata, dar bucura-te de ea cat o mai ai acasa. Inramarea a scos in evidenta culorile magnifice ale Printesei.
Va pupa Elena.


Replica: Felicitari, by Cozea Rodica-Maria (583 mesaje), la 20-04-2009

Rodica, a iesit superb. Intradevar este un cadou foarte potrivit pentru ginerele tau, sper sa-l aprecieze la adevarata lui valoare. Pupici multi la minunatul Amiras ca este un copil tare reusit.


Replica: Foarte by tanasa clementina (968 mesaje), la 21-04-2009

reusita inramarea. Cred ca ai facut o bucurie mare copiilor tai, daruindu-le acest cadou.


Replica: Rodica, by Maria Nistor (4824 mesaje), la 22-04-2009

un dar mai frumos este printesa ta. Insa si Printesa desertului o sa ramana o amintire de neuitat in urma vizitei in tara noastra. Imi place inramarea pe care ai facut-o. Au participat si ei la alegerea ramei? Care a fost reactia la vederea lui Amiras, goblen?


Replica: Chiar by Lacramioara Popescu (261 mesaje), la 22-04-2009

Rodica! Nu ne-ai spus ce impresie a produs Amiras lucrat de tine.
Inramarea superba, recunosc. Felicitari!


Replica: Imi place by Racovita Adriana (3858 mesaje), la 23-04-2009

cum ai inramat-o. O face parca si mai frumoasa!


Replica: Dragi gargarite, by olteanu rodica (678 mesaje), la 23-04-2009

reactia parintilor lui Amir a fost cea asteptata. Primul lucru, inainte de toate, a fost sa vada goblenul. Le-a placut foarte mult. Seara am pus-o pe fata sa-i explice sotului ca in afara de Amir cusut, vreau sa le mai daruiesc un goblen. Cu toate ca simteam ca Printesa desertului va fi goblenul ales, le-am aratat pe toate ca sa isi aleaga. A fost asa cum am simtit, au zis in spaniola (asa vorbesc ei) ca le place Printesa. A doua zi am mers cu Dani sa o inramam. A fost alegerea amandurora. Eu i-am mai dat Danielei in Spania si Luceafarul, neinramat, - asa ca a fost o conditie sa-l inrameze daca il vrea. S-au bucurat foarte mult mai ales dupa ce a fost si inramat.

Dupa ce am vazut parerile voastre privind inramarea ma bucur ca am ales bine.

Va pupa Rodi pe toate si astept sa treaca sarbatorile ca sa ne punem din nou pe treaba.


Replica: Ma tot intreb by olteanu rodica (678 mesaje), la 15-05-2009

unde sunt gargaritele Radu Roxana, Olteanu Emilia, Pietroi Ana-Maria, Laura-Tereza.

Probabil mai sunt, dar pe ele nu le-am mai vazut de mult pe aici. Pentru ele si pentru scumpa noastra Laura care stim ce probleme grave are, ma rog sa fie bine, sanatoase si doar lipsa de timp sa fie cea care le tine departe de noi.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 01 Oct 2009, 14:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Replica: Ma tot intreb by olteanu rodica (1159 mesaje), la 15-05-2009

unde sunt gargaritele Radu Roxana, Olteanu Emilia, Pietroi Ana-Maria, Laura-Tereza.

Probabil mai sunt, dar pe ele nu le-am mai vazut de mult, pe aici. Pentru ele si pentru scumpa noastra Laura care stim ce probleme grave are, ma rog sa fie bine, sanatoase si doar lipsa de timp sa fie cea care le tine departe de noi.


Replica: Veghea ingerilor. by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 14-06-2009

23 martie -13 iunie 2009.



Replica: Rodica, by tanasa clementina (1372 mesaje) , la 14-06-2009

felicitari, a iesit superb. Astept sa vad cum il vei inrama. Stiu ca ai idei.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 14-06-2009

mult, Clementina. Intradevar, am idei, dar nu am "timp", daca ma intelegi.


Replica: Superb, by Ionita Victorita (694 mesaje) , la 14-06-2009

a iesit o incantare, un vis, un poem pentru ochii mei. Felicitari!


Replica: Ma inchin cu respect by Perhinschi Anca (363 mesaje) , la 14-06-2009


la opera de arta care ai adaugat-o la colectia ta. Complimente din toata inima.


Replica: Nu pot decat sa by Onuta O (1355 mesaje) , la 14-06-2009


repet aceleasi cuvinte. Este foarte frumos si imi place mult.


Replica: Rodica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 14-06-2009

felicitari! Cu siguranta cand vei avea "timp" ii vei face o inramare pe masura.
Pupici de la prichindici.


Replica: Rodica, by Maria Nistor (5039 mesaje) , la 14-06-2009

ce sa zic? Fara cuvinte. Felicitari! Este o splendoare. Sunt si eu nerabdatoare sa-l termin acum ca il vad in colectia ta.


Replica: Este minunat! by Mona J (805 mesaje) , la 14-06-2009


Felicitari!


Replica: Ma bucur by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 15-06-2009


mult ca va place acest model. Va multumesc si doresc sa va dea imbold si sa-l lucrati si voi. Sunt fericita ca il am. Ocupa locul imediat urmator dupa Cina cea de taina, in sufletul meu.


Replica: Incantator, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje) , la 17-06-2009


si lucrat intr-un timp record. Felicitari, Rodicutz si mult spor la Paradis.


Replica: Sunt aici, Rodica, by 0lteanu Emilia (587 mesaje) , la 17-06-2009


doar ca intru mai rar si atunci va citesc cu drag. Tu ma uimesti ca in vremea cand lucram Printesa, cu viteza ta de lucru. Abia azi am vazut Printesa ta inramata. Foarte, foarte frumoasa. Cat despre Veghea ingerilor, nu pot sa-ti spun decat felicitari! Esti maestra. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate sa poti lucra tot ce-ti doresti.
Referitor la celelalte Gargarite si eu ma gandesc cu drag la ele si le doresc sanatate si putere de munca. Am inclus aici si harnicele Gargarite de la TTT.


Replica: Ma bucur by olteanu rodica (1159 mesaje), la 17-06-2009


mult pentru aprecierile pe care mi le faceti.
Ma bucur sa stiu ca esti bine, Emilia.


Replica: Rodica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 25-06-2009


trebuie sa te felicit pentru Inger. Este mai frumos decat mi-l imaginam.


Replica: Paradisul regasit by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 12-07-2009


Noul puisor al colectiei mele.

28 mai -11iulie 2009.



Replica: As spune, o noua capodopera, by Perhinschi Anca (363 mesaje) , la 12-07-2009


la colectia ta, la cat imi este de drag. Felicitari!


Replica: Rodica, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 12-07-2009


este superba noua ta lucrare. Felicitari, esti o gargarita cu G, nu cred ca mai ai pereche.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 12-07-2009


mult, Anca.
Tocmai pentru ca suntem aici si vorbim despre goblen inseamna ca toate suntem gargarite cu G mare, Clementina.

O duminica placuta.


Replica: Este superb! by Mona J (805 mesaje) , la 12-07-2009


Si nu-mi vine sa cred cat de repede l-ai terminat. Bravo!


Replica: Cand am vazut by Frunza Nicoleta (3287 mesaje) , la 14-07-2009


primul episod din Acapella ma asteptam sa vad un nou episod si din paradis, dar surpriza, era deja la colectie.
Felicitari Rodica, este o minunatie. De cand l-am vazut terminat, nu imi pot lua ochii de la el.


Replica: Multumesc by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 15-07-2009


mult gargaritelor. Paradisul regasit este un model ce merita sa-l ai la colectie. Este un pic mai dificil de lucrat, dar la final te bucuri ca ai reusit. Pentru mine a fost o incantare sa-l lucrez si sper sa fie si pentru cele care il aveti in planurile voastre.

Va pup pe toate si va doresc mult, mult spor in tot ce faceti.


Replica: Sincer, by Marin Mihaela (9 mesaje) , la 15-07-2009


in realitate, este mai frumos decat in fotografie. Bravo, Rodica!


Replica: Te cred, by Silvia Har (697 mesaje) , la 15-07-2009


Miha, ca tu l-ai vazut pe viu!


Replica: Ce colectie! by Zabava Cristina (197 mesaje) , la 15-07-2009


Noapte Feerica si Magia Cascadei (dar mai ales Magia Cascadei) sunt unele din modelele mele favorite de pe site. Tare imi mai place sa le vad lucrate astfel.
Nici nu-mi pot inchipui cum este sa le ai in fata si sa le mai si simti pe deasupra.


Replica: Rodica, by stoicescu steluta (321 mesaje), la 05-08-2009


intr-adevar esti o Gargarita cu G. Ai o colectie superba in special ultimele modele: Veghea si Paradisul regasit. Sunt splendide.
Te felicit din toata inima. Meriti din plin!


Replica: O colectie demna de toata admiratia. by Lenus P (692 mesaje) , la 13-08-2009


Am studiat fiecare dintre goblenurile tale. Sunt toate deosebite, iar inramarile sunt de un real bun gust. Apropo de inramari, dintre toate cea mai speciala mi se pare la Printesa desertului.

Abia astept sa vad cum arata Paradisul regasit, inramat. Ti-am urmarit serialul pentru ca am si eu setul in ladita mea de zestre si eram tare curioasa cum arata cusut.

Viteza ta de lucru este uimitoare. Tare as vrea sa te vad cum cosi. Cred ca daca as lucra 24 din 24 si tot n-as reusi sa am un asa spor.

Felicitari! Esti o Gargarita nu cu G mare ci, cu un G urias.


Replica: Multumesc mult, Lenus. by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 13-08-2009


Stai linistita ca nu lucrez altfel decat voi. Probabil am mai mult timp, acesta este secretul.
Astept sa iti vad si Paradisul tau, in serial si la colectie.

Mult spor!


Replica: Ikebana cu crini by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 25-08-2009


Lucrat: 7 august - 25 august 2009




Replica: Rodi, by Adriana Nicuta (4598 mesaje) , la 25-08-2009


daca ai fi adunat in ore, timpul in care l-ai cusut, oare cate ar fi fost?
Felicitari, inca o data!


Replica: Multumesc, Adriana.,by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 25-08-2009


Cine sa mai tina cont de ore? Multe, putine, - sunt petrecute cu folos.


Replica: Felicitari, Rodica by Ionita Victorita (694 mesaje) , la 25-08-2009


pentru acest regal cu crini!
Ce ti-a luat atat de mult timp sa-l cosi? Ha, ha!
Esti o Gargarita foarte harnicuta. Vezi, de aceea va iubesc, alaturi de toate harnicutele goblenatoare, incluzand aici si echipa TTT.


Replica: Multumesc, Victory. by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 25-08-2009


Nu este minunat ce pasiune frumoasa ne leaga?


Replica: Acapella, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 03-09-2009


Lucrat 12 iulie - 3 septembrie 2009
Multumesc din suflet gargaritei care mi l-a daruit.



Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (305 mesaje) , la 03-09-2009


felicitari! Asa cum ai promis, joi a fost gata.


Replica: Pot by Popescu Alexandra (493 mesaje) , la 03-09-2009


spune numai woau!
Tu ma lasi pe mine ca la dentist de cate ori postezi cate un episod la orice model ai lucra. Iti multumesc ca ma lasi muta de uimire mereu.
De urat urari nu am ce-ti ura, ca spor ai destul, dar iti pot ura multa, multa sanatate.
Pupici dulci, dulci.


Replica: Este tare, by Mona J (805 mesaje) , la 03-09-2009


frumos. Felicitari!


Replica: Ce culori by Onuta O (1355 mesaje) , la 03-09-2009


are! Verdele ma da pe spate. Si cat de frumos a iesit peisajul, cu totul!
Felicitari, Rodica!


Replica: Un loc by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 03-09-2009


unde mi-ar placea sa ma recreez.

Felicitari pentru asa minunatie. La mine, deocamdata sta in stand-by.


Replica: Superb, Rodico, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje) , la 03-09-2009


goblenul tau, mai ales ca este unul dintre favoritele mele.

Felicitari din partea tizei tale.


Replica: Rodica, by Popescu Ioana (484 mesaje) , la 03-09-2009


te felicit din tot sufletul. Foarte foarte frumos!


Replica: Rodicuto, by Adriana Nicuta (4598 mesaje) 04-09-2009

este minunat. Mi-am lipit ochii de monitor.

Te pot ruga sa ii mai faci o fotografie mai clara?
Pupici


Replica: Ikebana cu lalele by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 09-09-2009


Lucrat: 7 august - 9 septembrie 2009.




Replica: Bravo by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 09-09-2009


Rodi, ai o viteza fantastica! Nici nu ma asteptam sa dureze un goblen mai mult la tine.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 09-09-2009


Elena. Tu stii ca nu este vorba de o viteza fantastica. Este, pur si simplu, pasiunea vietii mele, dorinta de a descoperi cat mai repede ce ascund semnele de pe diagrame. Cat de mult mi-ar placea sa le vad lucrate la altcineva, - pana nu fac eu asta, nu ma las.
Poate nu o sa reusesc intotdeauna, dar atat cat pot, incerc sa lucrez cat mai multe modele.
Au si fetele nevoie de tablouri de la mami, nu?


Replica: O minunatie! by Milos Cosmina Elena (688 mesaje) , la 09-09-2009


Felicitari!


Replica: Multumesc, Cosmina. by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 09-09-2009




Replica: Da, asa este. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 09-09-2009


Cu asa mami si asa bunica, sa te tot mandresti. Nu mai zic de bunel...
Astept inramarile si la Acapella, in mod special.
Multi pupi.


Replica: Am inteles, Elena. by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 09-09-2009


O sa ma conformez, sa traiti.
Sa nu-mi spui ca pleci la Cluj, tocmai cand vin eu la Bucuresti, sa ne intalnim.

Replica: Rodi, by Stefanescu Elena (2780 mesaje) , la 09-09-2009

eu zic, ca nu voi pleca tocmai atunci.


Replica: Ruga catre Domnul by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 19-09-2009


Lucrat: 14 august - 18 septembrie 2009.




Replica: Felicitari, Rodica! by Mona J (805 mesaje) , la 19-09-2009


Este minunat.


Replica: Rodica, felicitari! by Onuta O (1355 mesaje) , la 19-09-2009


Mai ieri incepeai modelul acesta si uite acum a ajuns si la colectie.
Felicitari inca o data pentru sporul ce-l ai!
Pupici.


Replica: Rodica, by Maria Nistor (5039 mesaje) , la 20-09-2009


este a doua oara cand scriu mesajul. Sper ca de data asta sa se inregistreze.
Ziceam ca trebuie sa facem cerere pentru cartea recordurilor.
Felicitari!


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 20-09-2009


multumesc, gargaritelor. Nici nu stiti cat inseamna pentru mine cuvintele voastre de apreciere.
Va iubesc nespus de mult.


Replica: Rodica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje) , la 21-09-2009


te mai felicit o data! Meriti din plin toate felicitarile.


Replica: Rodica, by Dosinescu Cristina (305 mesaje) , la 21-09-2009


inca o data, nu stiu ce sa mai zic. Cuvintele mi se par prea seci pentru a reda ceea ce simt. Te-am admirat inainte de a te cunoaste, te admir si acum, dar cel mai mult vreau sa-ti multumesc ca m-ai primit in viata ta, ca m-ai lasat sa-ti fiu prietena, ca mi-ai intarit dragostea pentru goblen.

Inca o data: multumesc!


Replica: Cristina, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 21-09-2009


zambeste, cum zice Laura.
Eu va iubesc pe toate si toate imi sunteti prietene.
Tu si Elena aveti un avantaj pentru ca ne-am cunoscut, dar cine stie ce ne rezerva viitorul. Poate incet, incet ne vom cunoaste cu toate in timp.
Gata cu gandirea profunda, la treaba ca astept Ruga la colectia ta.
Adriana, Onuta, Maria, Mona, multumesc tuturor.


Replica: Rodica!,by Dosinescu Cristina (305 mesaje), la 21-09-2009


Ce autoritara esti in seara asta! Imi place.


Replica: Nu by Popescu Alexandra (493 mesaje) , la 22-09-2009


pot spune decat Doamne, ce frumos este!
Mie imi plac tare mult modelele care au ca tema simboluri religioase. Ma bucur tare mult ca l-ai cusut si a treia oara ca asa am putut si eu sa il admir.
Te pup dulce, dulce si te imbratisez cu multa dragoste.


Replica: Lacul lebedelor by olteanu rodica (1159 mesaje), la 26-09-2009


Un nou "copilas" in colectia mea.
Lucrat: 14 august - 25 septembrie 2009.




Replica: Rodica, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-09-2009


ai aflat cine ti-a daruit Acapella?
Felicitari pentru Ruga! La cat este de frumos, mi s-ar fi parut un sacrilegiu sa nu il ai in colectia ta, personala.


Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1159 mesaje) , la 26-09-2009


mult, Bica.
Da, am aflat. Era chiar persoana la care m-am gandit ca putea sa faca un astfel de gest. Ii multumesc din nou cu aceasta ocazie.


Replica: Rodica, by Mona J (805 mesaje), la 26-09-2009


felicitari! Esti extraordinara!


Replica: Rodica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje) , la 28-09-2009


felicitari si pentru balerina pe care ti-ai dorit-o atat de mult.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 18 Oct 2009, 19:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1912
Nume forum:1
Ti-am revazut, cu drag, colectia. Spor in continuate.

_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 22 Oct 2009, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ikebana cu trandafiri.
Lucrat 14 august-22 octombrie.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 22 Oct 2009, 18:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ikebana cu floarea-soarelui.
Lucrat 14 august-22 octombrie.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 22 Oct 2009, 19:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2265
Nume forum:1
Rodica, te admir pentru frumusetile iesite din mainile tale si pentru fantastica viteza de lucru! Spor in continuare!

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 23 Oct 2009, 01:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Multumesc, Maria.
Stiu ca Rasa este numele tau de familie, dar de cate ori te vad pe forum eu iti zic Raisa.
Am o sora Raisa pe care o vad foarte rar.
Tu imi amintesti de ea.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 23 Oct 2009, 08:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Inca doua minunatii la colectie! Felicitari!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 23 Oct 2009, 10:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Rodica, felicitari! Ti-ai mai adaugat doua flori la colectie!

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Rodica
MesajScris: 24 Oct 2009, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Rodi, felicitari!
Vorbele sunt de prisos pentru ca tu stii admiratia mea pentru tine.
Ma bucur tare mult ca ti-ai mai marit colectia. Iti multumesc ca din cand in cand mai trimiti si cate un suflu peste acusorul meu .
Te pup dulce, dulce (asa, de la distanta, ca sa nu te racesc, cum zice Tony).

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 231 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania