Acum este 22 Iun 2026, 20:13

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 17 Iul 2010, 08:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Iuli, asa ma mananca degetelele sa le incep si eu cand le vad la tine si la Karmen, dar mai am putina rabdare. Ikebana cu flori de camp ti-a iesit tare frumoasa si sunt convinsa ca si celelalte vor fi superbe.
Mult spor!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 17 Iul 2010, 09:01 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2005, 00:35
Mesaje: 453
Locatie: Constanta
Aceste modele de ikebane, ca si celelalte doua, sunt speciale si ne vor incanta pe multe din noi cerandu-ne sa le coasem. Ai un spor fantastic! Felicitari! De-abia le astept si pe celelalte.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 17 Iul 2010, 09:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Ikebana cu flori de camp este superba. Abia astept sa o cos si eu.
Mult spor la cusut!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 18 Iul 2010, 19:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dragele mele, multumesc pentru vizita voastra. Imi face o deosebita placere sa stiu ca va place acest topic.
Elenuta, va fi o incantare sa cosi aceste modele. Asa ca iti doresc sa le adaugi cat mai repede in ladita ta.
Ralu, ai avut dreptate.
Abriela, multumesc de urari.
Danuta, esti o scumpa. Astept sa le inramez pe toate odata. Parca as vrea sa aiba ceva in comun. Nu stiu ce, asa ca voi mai astepta cu hainutele lor.
Alia, ce forta? Te impinge modelul de la spate. Timp sa ai sa cosi.
Lili, incerc sa-ti fac asteptarea cat mai scurta.
Dani, increde-te in degetele, nu te indeamna degeaba ele.
Olivia, cred ca acesta este si scopul acestui topic. Sa va incant cu aceste modele deosebite.
Adriana, abia astept s-o vad inceputa si la tine. Succes!

Ei si acum un nou mic episod din Ikebana cu orhidee.


_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 18 Iul 2010, 22:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Este o splendoare, Ikebana cu orhidee. Ma bucur mult sa le vad in lucru. Mult spor!

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 19 Iul 2010, 04:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Amandoua ikebanele imi plac foarte mult si mi se par putin mai complexe decat Ikebana cu trandafiri.
Am o indoiala: de ce se posteaza asa de mici fotografiile tale? Nu alegi marimea de "message board" atunci cand le incarci?

Te pup si mult spor in continuare.

P.S. Mi se pare excelenta ideea de a le inrama pe toate la fel, - astfel vei avea un set.

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 19 Iul 2010, 07:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2010, 12:27
Mesaje: 504
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Danuta, mi s-a parut ca aceasta dimensiune este mai aproape de cota modelului. Daca vi se pare ca ar trebui sa aleg dimensiunea mai mare, o voi face.

_________________
Gargarita-Raza-Blanda-de-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 19 Iul 2010, 08:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
Iuli, ce viteza ai! Sunt superbe ikebanele tale si cred ca dupa ce mai termin din seria de flori pe care pana la ora asta mi-am cumparat-o integral, ma voi apuca si eu de ikebane.
Te sarut si ac vioi.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 19 Iul 2010, 18:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Oricum, calitatea lucrului tau se vede indiferent de marimea imaginii. Mie, personal, imi place o imagine mai mare, dar las la aprecierea ta.
Te pup

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebane - lucrate de Iuli
MesajScris: 20 Iul 2010, 08:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Iuli, acusica va fi gata si ikebana cu orhidee.
Aripioare la ac.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania